Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315064 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1080 Dátum: 2015. április 16. - 09:39:54 »

Szia Bassman!  Emelem

Véletlenül akadtam a cégünknél a hulladék csomagolóanyagok között...
Valami szivacs-hab keverék...
A munkafolyamat: képet letöltöttem a net-ről, élethű nagyságban kinyomtattam A3-as méretű papírra...
kivágás...sablonként rárajzoltam a körvonalat a táblára, mejd lomfűrésszel kivágtam...
a varjútestről az éleket körbe lefaragtam, csőrnél és faroknál elkeskenyítettem, hogy felülnézetből élethűbnek tűnjön.....ezután fekete szigetelőszalaggal betekertem az egészet...
Már ekkor pofásan néztek ki  Kacsint
ezután ráragasztottam a kinyomtatott, kivágott képet az oldalára és ezüst spray-vel megfújtam a hátrészt felülről...  Ördög

2,5mm-es drótból készítettem a leszúrókat egy seprűnyél segítségével.. 2 karikát tekertem úgy, hogy kétoldalra 10-10 cm drót még kilógjon, majd az egyik felét alulról belenyomtam a testbe, ezután egy kötegelővel rögzíttem a kialakított fület a testhez ééééés kéééész...

Remélem segítettem!

Vadászüdvözlettel
Milán  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1081 Dátum: 2015. április 16. - 12:57:10 »

Szia Bassman!  Emelem

Véletlenül akadtam a cégünknél a hulladék csomagolóanyagok között...
Valami szivacs-hab keverék...
A munkafolyamat: képet letöltöttem a net-ről, élethű nagyságban kinyomtattam A3-as méretű papírra...
kivágás...sablonként rárajzoltam a körvonalat a táblára, mejd lomfűrésszel kivágtam...
a varjútestről az éleket körbe lefaragtam, csőrnél és faroknál elkeskenyítettem, hogy felülnézetből élethűbnek tűnjön.....ezután fekete szigetelőszalaggal betekertem az egészet...
Már ekkor pofásan néztek ki  Kacsint
ezután ráragasztottam a kinyomtatott, kivágott képet az oldalára és ezüst spray-vel megfújtam a hátrészt felülről...  Ördög

2,5mm-es drótból készítettem a leszúrókat egy seprűnyél segítségével.. 2 karikát tekertem úgy, hogy kétoldalra 10-10 cm drót még kilógjon, majd az egyik felét alulról belenyomtam a testbe, ezután egy kötegelővel rögzíttem a kialakított fület a testhez ééééés kéééész...

Remélem segítettem!

Vadászüdvözlettel
Milán  Emelem

Hasonló volt nálam is a folyamat, csak én nem voltam ennyire igényes a kivitelezést tekintve...  Ördög Ördög meg az alak az kartonpapír volt...  Ördög Ördög

A leszúró az jó, és én is így oldottam meg, de több hosszúságút csinálsz akkor jobban tudod használni... Nagy fű nád stb....

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #1082 Dátum: 2015. április 16. - 17:50:04 »

Szia Bassman!  Emelem

Véletlenül akadtam a cégünknél a hulladék csomagolóanyagok között...
Valami szivacs-hab keverék...
A munkafolyamat: képet letöltöttem a net-ről, élethű nagyságban kinyomtattam A3-as méretű papírra...
kivágás...sablonként rárajzoltam a körvonalat a táblára, mejd lomfűrésszel kivágtam...
a varjútestről az éleket körbe lefaragtam, csőrnél és faroknál elkeskenyítettem, hogy felülnézetből élethűbnek tűnjön.....ezután fekete szigetelőszalaggal betekertem az egészet...
Már ekkor pofásan néztek ki  Kacsint
ezután ráragasztottam a kinyomtatott, kivágott képet az oldalára és ezüst spray-vel megfújtam a hátrészt felülről...  Ördög

2,5mm-es drótból készítettem a leszúrókat egy seprűnyél segítségével.. 2 karikát tekertem úgy, hogy kétoldalra 10-10 cm drót még kilógjon, majd az egyik felét alulról belenyomtam a testbe, ezután egy kötegelővel rögzíttem a kialakított fület a testhez ééééés kéééész...

Remélem segítettem!

Vadászüdvözlettel
Milán  Emelem

Köszönöm!  Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1083 Dátum: 2015. április 19. - 18:52:40 »

 A varjúkárogásommal valami akcentusbeli hiba van. A varjak ugyanis jóformán le se baxarintanak. Eddig kb 10 próbálkozásból (ennyi alkalommal mentem ki, hogy na majd most..., és ennyiszer rekedtem be) 2 sikeres hívásom volt, mindkét "angyalcsináló"-nak kiállítottam az expressz útlevelet az örök vadászmezőkre a 10-es mellior formájában. No de a szarkákból valami elemi reakciót sikerül kicsiholnom. Nem tudom miért de megvesznek a károgásomtól. Ma például egy kb 10-12 fős csapat rontott rám amiből sajnos csak egyet sikerült kilőnöm. Az is beesett valami irgalmatlan sűrű kökényesbe és mire megtaláltam még a tökeimen is kullancsok mászkáltak.
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1084 Dátum: 2015. április 23. - 09:31:56 »

Hja kérem, nem szórakozni járunk vadászatkor!
Pistikém!
Szerintem Ferkó nemsoká beszáll a buliba! Gyúrjál keményen! Piál
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1085 Dátum: 2015. április 24. - 16:45:34 »

 Csabikám, ha jobb károgót küldtél a Ferkónak, mint nekem, na akkor gyakorold a síkfutást! Amúgy tegnap két szürke leesett és ebből egy leszállt a fejem felé ott ahol,te próbáltál hívni (vesszős Bökénynél) és Laci 00-val pörkölt oda a szajkónak. Szóval kicsit túlliheged a hangszínt, hangerőt, magasságot, stb... Ha a hamvas jönni akar akkor jön, ha meg nem akkor megy.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1086 Dátum: 2015. április 30. - 15:23:18 »

 A mai nap eredményei: egy szürke fészekből röptetve, kettő leszállt a fejem fölé, + egy gyönyörűen leesett a fellegekből. Ezen kívül hármat sajnos elhibáztam. Rohadtul hatékony ha a lelőtt varjút odaadod a kutyának, hogy szórakozzon vele és közben (jól elbújva) nyomatod a vészkárogást. A Csabi féle metódus elkezdett működni, csak nehogy elkiabáljam. Amúgy Örhalmi kartács kezdheti gyakorolni azt az ominózus síkfutást, mert Ferkó cimborámnak az Istennek se megy a károgás. Hiába mondom, hogy nekem is fél évbe telt mire működni kezdett, csak nem hiszi. Mérgében már meggyanúsított, hogy direkte selejt sípot kapott és azt is felvetette, hogy Kínából rendel varjúlábakat (onnan állítólag minden megvehető) de csakazértis neki lesz több.
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1087 Dátum: 2015. Május 10. - 23:20:18 »

Sziasztok!
Gratulálok Pistikém!
Ferkónak add át a "részvétem", de nem egyszerű dolog a varjúhívás... Ma is bebizonyosodott Áporkán, hogy a síp tudja amit kell, a végén van mindig a nehezebb helyzet!
Amint írod, a gyakorlásban van a zálog, illetve a hangképzésre való ráérzésben! A hangfelvételt hallgassa a trenyához!
Az elmúlt pár nap történései során egy kis dúmadarazásban volt részem.
Ménteleken 4 szarka és 5 dolmi esett, 8-án kora reggel egyedül próbálkoztam, egy helyen három dolmi esett röpke fél óra alatt. Jó már a takarás, érdemes próbálkozni. Az utolsó képen egy mai vadászat során, Áporkán sikerült egy "szerény" terítéket összesípolni ebben az erős szélben! Szép vadászat volt, sok behívással, de küzdelmes a nagy szél miatt!
Akit esetleg érdekel, már megy a varjúvadászatról szóló film a F&H-on.


Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1088 Dátum: 2015. Május 11. - 08:12:58 »

Akit esetleg érdekel, már megy a varjúvadászatról szóló film a F&H-on.

Már láttam, nagyon jól sikerült.
Gratulálok hozzá!
 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1089 Dátum: 2015. Május 11. - 10:28:44 »



 Gratulálok Csabi!  Igen Az első kép valahonnan ismerős  Vigyorog.
Tegnap nekem is sikerült, vagy száz méterről visszafordítani egy dolmányost károgással, ami a nyúlsírásra nem reagált.
A hiba csak az volt, hogy a társam elhibázta.
Viszont lőttünk három szarkát.
            Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1090 Dátum: 2015. Május 11. - 11:06:13 »

 Igen Emelem

A tegnapi nagy szélben, 11 patrony 1 dományos  Fejvakarás Fejvakarás Rííí Rííí
Elvileg-gyakorlatilag még kettő leesett, csak ott rontottam el a dolgot, hogy nem gondoltam rá, hogy a kutyán nem veszi fel a madarat.

Mikor a harmadik helyen voltam, akkor láttam meg, hogy csak megszaglássza.  Nem szól szám de miután megkapta, hogy azé már csak mégis ide kellene hozni, le se akarta tenni.

 Emelem

Naplózva

Üdv End
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1091 Dátum: 2015. Május 11. - 11:11:04 »

Nekünk se sikerült túl fényesre a dolog, hibázgattunk derekasan!
Kama! Köszi!
Ati! Gratulálok, megy ez kérem...
Endre! Gratulálok neked is! Az első mondatom mindent elárul... Rííí Röhög
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1092 Dátum: 2015. Május 11. - 11:38:08 »

Nekünk se sikerült túl fényesre a dolog, hibázgattunk derekasan!
Kama! Köszi!
Ati! Gratulálok, megy ez kérem...
Endre! Gratulálok neked is! Az első mondatom mindent elárul... Rííí Röhög

Bezony a patrony az tud fogyni... Fejvakarás Rííí
De már megszoktam, mert lassan 3 éve próbálgatom (komolyan) ezt a tudományt, mármint a dolmányos hívást.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1093 Dátum: 2015. Május 11. - 11:49:33 »

A ráérzős síphasználat . . . !    Ördög

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1094 Dátum: 2015. Május 11. - 12:20:32 »

A ráérzős síphasználat . . . !    Ördög


Rattenfanger von Hameln (míg élek emlékszem,a középfokú német nyelvvizsgám egyik része volt)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: