Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 312998 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1065 Dátum: 2015. április 09. - 08:18:41 »

Hál'Istennek idén először megkértük az idényen kívüli gyérítési lehetőséget, és meg is kaptuk.

A húsvét hétfőn hajnalban a "locsolást" én meg söréttel kezdtem...  Ördög  Emelem

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1066 Dátum: 2015. április 10. - 09:34:50 »

Bár a dolmányosok, most nem jöttek bizalmas távolságba, 3-ból egy szarkát nagy nehezen marasztalni bírtam.
Megint rájöttem, hogy a szarkát bizony nagyon nehezen tudom lőni, hiába repül reá a puskacsőre. Vadász Vadász Ördög
Így találta rá:


 Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1067 Dátum: 2015. április 11. - 09:03:26 »

 Esténként lassan kezdenek beszállni a szürkék esténként a fészkekre. Tegnapelőtt este egyet sikerült kicsípnem. Ma ismét megkörnyékezem őket, de igyekezni kell mert még két hét és úgy kilombosodnak a nyárfák, hogy nem lehet majd megtalálni fészkeket.
Forend, nyugi nem vagy egyedüli szarkalövész bajnok. Én is utálom a csapongó röptét meg azt a fél-öklömnyi testét amit még a 10-es sörét is könnyen kihagy 30-35 méterről.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1068 Dátum: 2015. április 11. - 10:57:03 »

"fél-öklömnyi testét"

Bizony mindig ezen mosolygok mikor egyet felveszek. Sokan komolyan meglepődnek mikor a kezükbe vesznek egy szarkát, és nem azért mert azt hitték hogy kisebb.

De a dúvadazás már csak ilyen lesz:

 
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1069 Dátum: 2015. április 11. - 11:01:47 »

oppá...

Ha golyós van nálad akkor kellene a sörétes, ha sörétes akkor nem éred el kellene a  golyós, ha mind a kettő nálad van akkor mire kicseréled elugrik-elrepül, ha vastag sörét van a csőben akkor vékony kellene stb....  Ördög Röhög

Tudom én lehetne gyógyír e drilling, de minimum egy vegyes, de akkor még mindig ott van a távcső kérdése stb...

              " ezért is jó és szép ez a vadászat, mert mindig ujjat tud adni, mindig valami váratlan és megoldandó jön..."

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1070 Dátum: 2015. április 11. - 18:39:04 »

 Na megjöttem a varjúzásból. Már azt hittem "szüzen" (értsd tiszta csövekkel) viszem haza a 16-ost, amikor a Kispengő hídtól vagy 100 métere megláttam egy szürkevarjú-triót a légi magasságokban kergetőzni. Valami csoda folytán elsőre sikerült a megfelelő hangot kicsalnom az "őrhalmi-gyártmányból" mire felém vették az irány. Az elsőt parádésan elhibáztam az utolsót viszont még parádésabban leszállítottam. A hídra érve meglepődve tapasztaltam, hogy egyik fanatikus horgász barátom tanúja volt a jelenetnek és megjegyezte.: "nemhitem vón, hogy má' varjúúl is beszész". A hídon természetesen szétszedtem a fegyvert és hazaindultam,. Az árvízvédelmi töltésen ballagva viszont egy diófán ismét megpillantottam egy pár szürkét. Lehúzódás a töltés takarásába, fegyver összerak, majd vérszemet kapva a sikertől újabb óbégatás következett. Az egyik koma be is jött, majd jó 60 méterre leszállt egy nyárfára. Nagy magabiztosan odapörköltem neki a 10-es melliorral és láss csodát először elindult az ég felé majd jó 50 méternyi zavarodott kalimpálás után úgy döntött feladja. Három patronból két varjú... hmm elegedet vagyok.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1071 Dátum: 2015. április 13. - 13:18:38 »

 Igen Emelem

Én kettőre lőttem rá tegnap, de mind a kettő nagybetegen messzi távolba repült... Fejvakarás Fejvakarás sajnos
Nem hiába   Vadász Meglepődött  azért nem a lábunk alól kell mint a fácán.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1072 Dátum: 2015. április 13. - 13:57:06 »

A szarkákat meg akárhogy erőltetem, csak egyesével megy...


 Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1073 Dátum: 2015. április 13. - 15:49:18 »

 A szarka nekem is csak egyesével megy, mert ha többen vannak akkor mennek. A tegnap (az ortodox Húsvét dacára) csak kimentünk és a csalsípot egy szürke varjú, egy szarka és három kóbor kutya bánta. Azt viszont sikerült megfigyelnem, hogy a 4-5 fős szarka-csapatok mozdulnak ugyan a nyúlsíróval kombinált varjúkárogásra, de rohadt könnyen kiszúrják a bokrok alatt lapuló vadászt. Az egyes szarkákkal viszont van esély, valahogy bátrabban jönnek.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1074 Dátum: 2015. április 14. - 11:07:37 »

A szarka nekem is csak egyesével megy, mert ha többen vannak akkor mennek. A tegnap (az ortodox Húsvét dacára) csak kimentünk és a csalsípot egy szürke varjú, egy szarka és három kóbor kutya bánta. Azt viszont sikerült megfigyelnem, hogy a 4-5 fős szarka-csapatok mozdulnak ugyan a nyúlsíróval kombinált varjúkárogásra, de rohadt könnyen kiszúrják a bokrok alatt lapuló vadászt. Az egyes szarkákkal viszont van esély, valahogy bátrabban jönnek.

 Igen Igen Emelem Emelem

Szerintem a szarka jön a legnehezebben a cső elé. Nekem kettő dolog segített eddig csak (meg a piócás ember)
Hajnalban nem annyira lát, és közel lehet menni, jó elbújni, ha a nyúlsírásra nem jön a róka 2-3 strófa után (persze a szarkák csörögnek) akkor egy másik nyúlsírót fújok meg
és ha lehet erősebben. Na akkor megindulnak a szarkák, és bátrabbak.
A másik az meg az ujjak közötti szürcsölős hívóhang. (igaz erre más sem jön csak a szarka... Ördög Ördög)

 Wave
Naplózva

Üdv End
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1075 Dátum: 2015. április 14. - 11:36:14 »

Gratulálok az Elejtőknek!
Pistikém! Nagyon beindultál szép öcsém!
Szombaton Ócsán, tegnap Abádszalókon csináltunk vadhívó tanfolyamot. Tetszett a fiúknak a dolog. Ócsán 16 emberrel próbálkoztunk, nem nagy sikerrel. Hiába, a vadhívás nem tömegsport varjúéknál sem!
Abádszalókon már "rutinosabban" csak 3-4 emberrel vadásztunk egyszerre. Egy madár esett, több hibázás is volt, mert ugye nagyobb a hely mellette!  Emelem
Vége a Szalonkavarázsnak, jöhet a dúmadarak szabad népe! Ügyesek vagytok!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1076 Dátum: 2015. április 14. - 12:04:23 »

Igen Igen Emelem Emelem

Szerintem a szarka jön a legnehezebben a cső elé. .......................
A másik az meg az ujjak közötti szürcsölős hívóhang. (igaz erre más sem jön csak a szarka... Ördög Ördög)

 Wave


És a tarkavarjú!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1077 Dátum: 2015. április 14. - 12:19:23 »

És a tarkavarjú!

 Emelem

Lehet, engem éppen akkor elkerültek.

 Wave
Naplózva

Üdv End
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1078 Dátum: 2015. április 15. - 09:07:46 »

Sziasztok Fórumtársak!  Emelem
Egy kicsit barkácsolgattam..  :Mosolyog
felülnézet nem készült, de 5 cm szélesek, csőr és farokrésznél elkeskenyítve, illetve szürke spray-el megfújva a hátrész is, ahol kell...  OOO


Lassan kialakul a rendes takarás is és akkor...  Ördög

Vadászüdvözlettel
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #1079 Dátum: 2015. április 15. - 16:42:42 »

Sziasztok Fórumtársak!  Emelem
Egy kicsit barkácsolgattam..  :Mosolyog
felülnézet nem készült, de 5 cm szélesek, csőr és farokrésznél elkeskenyítve, illetve szürke spray-el megfújva a hátrész is, ahol kell...  OOO


Lassan kialakul a rendes takarás is és akkor...  Ördög

Vadászüdvözlettel
Milán

Nagyon jól néznek ki!
Érdekelne hogy, miből, mivel csináltad? Tavaly én is hadrendbe állítottam 9 papírmasé varjút, jók voltak azok is, de a tieid élethűbbek.

Üdv, Bassman  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: