Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315529 alkalommal)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1035 Dátum: 2015. Február 27. - 21:42:48 »

  Köszönöm Péter!
 Nyúlsírást, varjúsípot, és szajkó vészhangot használtam, és ha sikerűlt jól elbújnom, akkor már csak el kellet találnom. Vadász Egy kivétellel sikerűlt, ami pont a dolmi volt. Róla pont azért maradtam le, mert jól bevackoltam egy olajfűz alá és nem tudtam rendesen ráfordulni az ágaktól.

                 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1036 Dátum: 2015. Február 28. - 11:25:57 »

  Köszönöm Péter!
 Nyúlsírást, varjúsípot, és szajkó vészhangot használtam, és ha sikerűlt jól elbújnom, akkor már csak el kellet találnom. Vadász Egy kivétellel sikerűlt, ami pont a dolmi volt. Róla pont azért maradtam le, mert jól bevackoltam egy olajfűz alá és nem tudtam rendesen ráfordulni az ágaktól.

                 Emelem
Üdv
Először is gratulálok
Másodszor: tudnál feltölteni képet a szajkósípról? Főleg a belseje, a síp része, esetleg méretek naggyából. Ilyet még nem csináltam.
Köszönöm szépen előre is
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1037 Dátum: 2015. Február 28. - 20:44:07 »

Üdv
Először is gratulálok
Másodszor: tudnál feltölteni képet a szajkósípról? Főleg a belseje, a síp része, esetleg méretek naggyából. Ilyet még nem csináltam.
Köszönöm szépen előre is
 Emelem

 Üdv!
Köszönöm.
Nem síppal utánzom, hanem kézfejen szájjal, így sajnos nem tudok segíteni sípügyileg.
                      Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1038 Dátum: 2015. Február 28. - 21:58:15 »

Üdv!
Köszönöm.
Nem síppal utánzom, hanem kézfejen szájjal, így sajnos nem tudok segíteni sípügyileg.
                      Emelem

Székely gyerek nézte az apját mikor az edőn leheli a kezét.
- Miért leheli kend?
- Mert fázik.
Haza menneķ, asztalon a leves. Az öreg merít egy kanállal, elkezdi fújni.
 - Mit csinál édesapám?
- Fújom mert meleg.
- De csuda pofája van kendnek, ha kell meleget, ha kell hideget fú.

Szóval, hogy is van ez, a kézzel szájjal?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1039 Dátum: 2015. Március 01. - 00:26:31 »

Üdv!
Köszönöm.
Nem síppal utánzom, hanem kézfejen szájjal, így sajnos nem tudok segíteni sípügyileg.
                      Emelem
Azért köszönöm. Akkor már csak próbálgatni kell:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1040 Dátum: 2015. Március 01. - 08:38:57 »

Nem síppal utánzom, hanem kézfejen szájjal, . . .
      Igen

Szóval, hogy is van ez, a kézzel szájjal?

1 Folytasson csalhívást szőrmés és szárnyas dúvadra , hasznos vadra . ( száj , kéz , fűszál , falevél , bürök használható )
2 Őz zsigerelése begombolt , hosszúujjú ingben .

Ezeket húztam a gyakorlati vizsgán , a vadőroskolában .    Vigyorog





Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1041 Dátum: 2015. Március 01. - 09:05:07 »

Tényleg érdekelne a szajkóhívás kézzel. 
Hogyan kell ezt csinálni?  Valószínűleg ez a legjobb módszer, mert ez mindig kéznél van.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1042 Dátum: 2015. Március 01. - 09:43:17 »

Tényleg érdekelne a szajkóhívás kézzel. 
Hogyan kell ezt csinálni?  Valószínűleg ez a legjobb módszer, mert ez mindig kéznél van.
Csatlakoznék!
Az az inges zsigerelés meg nem nagy kunszt ám, csak az én ingemet erősen és sürgősen ki kellene mosni...:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1043 Dátum: 2015. Március 01. - 11:17:09 »


  Hát most feladtátok a leckét. Fogalmam sincs, hogy írjam le.

Talán, mitha kézcsókot akarnál adni valakinek, de nem rácuppansz, hanem, csak a szád fele ér a kézfejhez, úgy a jobb sarok szájközépig. Szájközéptől a bal sarokig nem érsz a kézfejedhez, ezért egy kicsit ferdén tartod a kézfejed. A szabad részen szívod a levegőt csücsörítve. Ha jól sikerűl olyan hangja lesz, mint mikor valami gyilkolássza a szajkót, vagy rókát, egyéb ragadozót lát és riaszt, esetleg egy sebzett madarat megfogsz akkor is szokta ezt a hangot adni. Nekem volt, hogy a kutya hozta és a szájában lévő madár "hangoskodott". Ja és én jobbkezes vagyok, az egész leírás jobbkézre szól.
Elnézést, de nem tudom jobban megfogalmazni a műveletet. Stoel

                       Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1044 Dátum: 2015. Március 01. - 11:29:01 »

  Hát most feladtátok a leckét. Fogalmam sincs, hogy írjam le.

Talán, mitha kézcsókot akarnál adni valakinek, de nem rácuppansz, hanem, csak a szád fele ér a kézfejhez, úgy a jobb sarok szájközépig. Szájközéptől a bal sarokig nem érsz a kézfejedhez, ezért egy kicsit ferdén tartod a kézfejed. A szabad részen szívod a levegőt csücsörítve. Ha jól sikerűl olyan hangja lesz, mint mikor valami gyilkolássza a szajkót, vagy rókát, egyéb ragadozót lát és riaszt, esetleg egy sebzett madarat megfogsz akkor is szokta ezt a hangot adni. Nekem volt, hogy a kutya hozta és a szájában lévő madár "hangoskodott". Ja és én jobbkezes vagyok, az egész leírás jobbkézre szól.
Elnézést, de nem tudom jobban megfogalmazni a műveletet. Stoel

                       Emelem

Próbáld meg felvenni, mondjuk telefonnal, ha elküldöd, felteszem elemzésre.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1045 Dátum: 2015. Március 01. - 11:52:39 »

  Hát most feladtátok a leckét. Fogalmam sincs, hogy írjam le.

Talán, mitha kézcsókot akarnál adni valakinek, de nem rácuppansz, hanem, csak a szád fele ér a kézfejhez, úgy a jobb sarok szájközépig. Szájközéptől a bal sarokig nem érsz a kézfejedhez, ezért egy kicsit ferdén tartod a kézfejed. A szabad részen szívod a levegőt csücsörítve. Ha jól sikerűl olyan hangja lesz, mint mikor valami gyilkolássza a szajkót, vagy rókát, egyéb ragadozót lát és riaszt, esetleg egy sebzett madarat megfogsz akkor is szokta ezt a hangot adni. Nekem volt, hogy a kutya hozta és a szájában lévő madár "hangoskodott". Ja és én jobbkezes vagyok, az egész leírás jobbkézre szól.
Elnézést, de nem tudom jobban megfogalmazni a műveletet. Stoel

                       Emelem
Csinálj egy videót. Itt az alkalom a sztárságra:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1046 Dátum: 2015. Március 01. - 13:03:22 »

Szét csücsörögtem a kezem fejét.
A család jókat derül.   Röhög
Alighanem valamit nem jól csinálok.  Fejvakarás
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1047 Dátum: 2015. Március 02. - 21:05:35 »

Üdv!
Köszönöm.
Nem síppal utánzom, hanem kézfejen szájjal, így sajnos nem tudok segíteni sípügyileg.
                      Emelem

Ezt a módszert én is használom, de én a tenyeremben az újjak tövénél szoktam "cuppogni". Róka, kóborkutya, szarka, szajkó, varju jön a hangra. Elég hatásos.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1048 Dátum: 2015. Március 16. - 11:24:35 »

A kis vadászjelöltem komolyan állította, hogy ő lőtte le, hát nem tehettem mást a terítékhez állítottam. Ördög
Igaz, hogy a nagyapjával vagy 300 méterre voltak a kocsiba. Ördög Ördög


Sajnos azért elég szarul lőttem, mert kb 3-4 madárnak kellene terítéken lenni.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1049 Dátum: 2015. Március 16. - 15:48:45 »

A kis vadászjelöltem komolyan állította, hogy ő lőtte le, hát nem tehettem mást a terítékhez állítottam. Ördög
Igaz, hogy a nagyapjával vagy 300 méterre voltak a kocsiba. Ördög Ördög


Sajnos azért elég szarul lőttem, mert kb 3-4 madárnak kellene terítéken lenni.

 Emelem
Ha jól látom 375-388 HW Special Long Shot Holland Ultra Weatherby Safari Magnumot használ így teljességgel hihető,hogy ő lőtte. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: