Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138730 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #510 Dátum: 2019. Január 05. - 19:55:57 »

Én meg ha messze is el lehet nyúlni már átnevelődtem a sako 9,7 SHH-ra 30-06-ban. Amilyen mákom van,a puskám nagyon szépen viszi. Ilyenkor amikor a szóró jól működik 11,7 sako HH. Ez feltételez két céltávcsövet és hogy weaver szerelék van a fegyveren. Szerintem ez közel univerzális megoldás.  Emelem



Szórótávolságon akkora eltérés van a kettő között?
Akkor jelöld meg a távcsövön hogy aszondja ez 9,7shh,vagy 11,7 hh,aztán klikkelj oda.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #511 Dátum: 2019. Január 06. - 05:58:02 »

Szórótávolságon akkora eltérés van a kettő között?
Akkor jelöld meg a távcsövön hogy aszondja ez 9,7shh,vagy 11,7 hh,aztán klikkelj oda.

Igen ez is megoldás, de jobban bíztam a két távcsöves verzióban.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #512 Dátum: 2019. Január 07. - 09:31:10 »

Geco plussal nincsenek jó emlékeim.

Szia!
Pedig sokan dicsérik. Express-t akarom lecserélni. Tm-t használtam, de rókára kicsit keménynek éreztem. Emiatt váltottam a műanyaghegyűre. Az viszont nem jó disznóra. Vér nélkül szaladtak tovább. Emiatt gondolkodom a plusson.
 Neked mi volt vele a bajod?
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #513 Dátum: 2019. Január 07. - 11:27:14 »

Szia!
Pedig sokan dicsérik. Express-t akarom lecserélni. Tm-t használtam, de rókára kicsit keménynek éreztem. Emiatt váltottam a műanyaghegyűre. Az viszont nem jó disznóra. Vér nélkül szaladtak tovább. Emiatt gondolkodom a plusson.
 Neked mi volt vele a bajod?
 Emelem
Ami nekem is.Kicsit kemény,alkalmanként kevés vérrel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #514 Dátum: 2019. Január 07. - 19:25:32 »

Ami nekem is.Kicsit kemény,alkalmanként kevés vérrel.

Köszi! Akkor visszatérek a tm-hez Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #515 Dátum: 2019. Január 07. - 23:38:46 »

Köszi! Akkor visszatérek a tm-hez Emelem

Miattam nehogy  meggondold magad. Nem vagyok olyan nagy merítés. Én inkább nézelődni járok ki. Viszont a Geco Plus húsvadászathoz jobb lehet,mint egy SP.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #516 Dátum: 2019. Január 08. - 09:06:35 »

Ami nekem is.Kicsit kemény,alkalmanként kevés vérrel.

Szia!
Kemény,de 270 esben van sebessége,nekem müködik rendesen és gallyakon,gazszálakon sem akad fent.Rossz lövésnél jobb a softpoint,de nem arra törekszik az ember.Kamra,váll-lap lövésnél nekem mindig volt kimenet 35-78kg közötti disznóknál.Vérhiány meg a kaliberből is adódik.Kell egy tacsi és akkor minden lövés szituáció le van védve!
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #517 Dátum: 2019. Január 08. - 10:27:31 »

Sziasztok!
Én is sok fajta lőszert kipróbáltam és nekem a S&B Nosler Partition jött be a legjobban.(gondolom más gyártótól is ugyan olyan jó lehet)
Minden vadat átütött gímbikát is úgy hogy mind a két lapockát törte kb. 200 méterről. 180 kilós disznót is ugyan ilyen lövéssel. Az eleje szépen elfröccsen a hátsó része pedig egyben marad és átmegy.
 Wave
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #518 Dátum: 2019. Január 08. - 17:11:38 »

Szia!
Pedig sokan dicsérik. Express-t akarom lecserélni. Tm-t használtam, de rókára kicsit keménynek éreztem. Emiatt váltottam a műanyaghegyűre. Az viszont nem jó disznóra. Vér nélkül szaladtak tovább. Emiatt gondolkodom a plusson.
 Neked mi volt vele a bajod?
 Emelem
Próbáld ki a 10,1 -es hammerheadot.
Érdekes nekem a 7,1 g-os vmax-ot,és a 10.1-es hammerheadot is jól viszi az m225-ösöm.
Elötte volt a m12-es,az is jól hordta mindkettőt.
Pedig ez a két véglet.
Szerettem volna próbálni interbondot,de az m12-est nem lehetett becsukni vele,a gmx-el szintén.
A hammerhead,geco tm sokkal jobban tetszett,mint a geco express,geco plus.
Lőttem 4-5 doboz h mantelt,ott is volt amikor sok vér volt,volt amikor meg szinte semmi,többször volt ,hogy felrobbant valami belógó vackon.
Mindenesetre ha betalált,akkor az nem engedte messzire a jószágot.Igazán rossz lövésem nem volt vele,így nem tudom hogy viselkedett volna félrossz,vagy pocsék szituációban.
Rendszerint bemenetnél pár bordát tört,és a csontszilánkok is mentek megrakni a tüdőt stb.Jókora luk a bemenet gyakran.Az őzet rommá lehetett vele lőni.A kimenet mindig kisebb volt,mint a bemenet.Maradványtestem nincs.Dolgozik,csak az ára nagyon magas.
Lőttem pár doboz norma sp-t,semmivel nem jobb,mint egy geco tm,sőt.

A hammerhead elég jó szerintem .Valami 830-al indul,semmi hokipoki,ha nem akarsz világ végére lőni,akkor jó,200 méteren kb. -5 cm,ha 100-on +4cm.
Ez elérhető árú ,megbízható.

Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #519 Dátum: 2019. Január 08. - 18:30:24 »

Próbáld ki a 10,1 -es hammerheadot.
Érdekes nekem a 7,1 g-os vmax-ot,és a 10.1-es hammerheadot is jól viszi az m225-ösöm.
Elötte volt a m12-es,az is jól hordta mindkettőt.
Pedig ez a két véglet.
Szerettem volna próbálni interbondot,de az m12-est nem lehetett becsukni vele,a gmx-el szintén.
A hammerhead,geco tm sokkal jobban tetszett,mint a geco express,geco plus.
Lőttem 4-5 doboz h mantelt,ott is volt amikor sok vér volt,volt amikor meg szinte semmi,többször volt ,hogy felrobbant valami belógó vackon.
Mindenesetre ha betalált,akkor az nem engedte messzire a jószágot.Igazán rossz lövésem nem volt vele,így nem tudom hogy viselkedett volna félrossz,vagy pocsék szituációban.
Rendszerint bemenetnél pár bordát tört,és a csontszilánkok is mentek megrakni a tüdőt stb.Jókora luk a bemenet gyakran.Az őzet rommá lehetett vele lőni.A kimenet mindig kisebb volt,mint a bemenet.Maradványtestem nincs.Dolgozik,csak az ára nagyon magas.
Lőttem pár doboz norma sp-t,semmivel nem jobb,mint egy geco tm,sőt.

A hammerhead elég jó szerintem .Valami 830-al indul,semmi hokipoki,ha nem akarsz világ végére lőni,akkor jó,200 méteren kb. -5 cm,ha 100-on +4cm.
Ez elérhető árú ,megbízható.



Szia!
Köszi a tanácsot.
 Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #520 Dátum: 2019. Június 23. - 18:38:43 »

Üdv a vadásztársaknak!
Olvasgatom a fórumokat és látom, hogy kedvencem a .270 Winchester kicsit punnyad...
Kis frissítésként megosztanám tapasztalataimat előrebocsátva, hogy még csak 3 éve használom ezt a kalibert, de azért már lőttem vele rókát, disznót, őzet és bikát is - igaz csak spíszert, de abból kettőt is.
A puska: CZ557 Lux  Meopta Meostar R1r 3-12x56 RD optikával. Eddig minkettő legnagyobb megelégedésemre szolgál. Ami érdekesség, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy milyen lőszert teszek bele mind egyformán (jól!) hordja. Egy kivétel van: az Impala. Kaptam egy dobozzal ajándékba, mert már nem gyártják és ez megmaradt. A 100
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #521 Dátum: 2019. Június 23. - 19:48:36 »

A francba, a fele lemaradt((((….  Szóval:
A 200(!)m-re belőtt Hornady SST 9,1g-os (100m + 4cm) lőszerhez képest 100m-re 3 lövés egy lyukba ment, 10cm-rel a középpont fölött! Nem állítottam át a puskát, különben is ezt a magot (6,5g) túl könnyűnek tartom, talán őzekhez jó lesz. Most elhasználom  a megmaradtakat (Geco+ 9,7g, RWS 9,7g, Norma Oryx 9,7g, Sako Hammerhad 10,0g) aztán visszatérek a Hornadyhoz, esetleg az ELD-X Precission Hunter 9,4g -t is kipróbálom, de nem akarok 9,1g alá menni. Én bízom a Hornadyban, különösen, hogy a 9,3 is ezt szereti pedig az nagyon válogatós - mint egy francia (mert az a drága) madmoisellhez illik nem mindegy, hogy mit dugnak bele...
Na a tasztalatok a 9,1g Hornadyval: minden helyben maradt 3 kivétellel: két disznó (70-85kg, 120-130m) belelépett a lövésbe (gyanús lett nekik a lámpa)és mindketttőt  hátul, vese-medence körül találtam el. Az egyik (a medencés) csak kuszni tudott,  kegyelem lövés kellett, a másik (vese) 100m után kimúlt. Az előzőt nem, utóbbit átütötte a lövedék, amint az összes többit is. A harmadik kivétel az egyik spíszer volt, szív lövéssel 30 m-t futott, de ezt is átütötte. Zsigerelve 95kg volt, 90m-ről lőttem.
Egy (számomra) furcsa jelenségről kérném véleményeteket, már ha Ti is találkoztatok hasonlóval: egy őzbakot lőttem kb.80-ről és jó becsapódás után állva maradt. Vártam egy kicsit, újra lőttem, becsapódás, bak áll, mint egy "pléh  kecske" (elnézést a hasonlatért). Harmadikra dőlt csak el. Minden lövés fél tenyérnyi helyen volt.
Hasonló esett meg a másik spíszerrel: kb.120-130m-ről csak az ötödik(!!) lövésre dőlt el. Itt is tenyérnyi helyen voltak a lövések.
Lőtéren (azért kb. havonta oda is járok...) beszélgetve az esetről egyik társunk szerint sokkot kaptak, mert ez a kaliber ezzel a lőszerrel nagyon gyors, még ilyen távon is több mint 800m/s a sebessége és ettől kaptak sokkot.
Szerintetek?
Üdv Báki 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #522 Dátum: 2019. Június 24. - 18:42:35 »


Egy (számomra) furcsa jelenségről kérném véleményeteket, már ha Ti is találkoztatok hasonlóval: egy őzbakot lőttem kb.80-ről és jó becsapódás után állva maradt. Vártam egy kicsit, újra lőttem, becsapódás, bak áll, mint egy "pléh  kecske" (elnézést a hasonlatért). Harmadikra dőlt csak el. Minden lövés fél tenyérnyi helyen volt.
Hasonló esett meg a másik spíszerrel: kb.120-130m-ről csak az ötödik(!!) lövésre dőlt el. Itt is tenyérnyi helyen voltak a lövések.
Lőtéren (azért kb. havonta oda is járok...) beszélgetve az esetről egyik társunk szerint sokkot kaptak, mert ez a kaliber ezzel a lőszerrel nagyon gyors, még ilyen távon is több mint 800m/s a sebessége és ettől kaptak sokkot.
Szerintetek?
Üdv Báki 
[/quote]
Szerintem én is sokkot kapnék,ha ilyen drága,és ennyire szar lövedékkel kellene vadásznom.
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #523 Dátum: 2019. Június 24. - 18:49:12 »

Hát Lacika kérdés kinek mi a szar. Ezzel a puskával ez a lőszer nekem eddig bevált. Az ár relatív: ha jól teljesít, akkor megérte, olcsó is lehet jó is meg szar is. Neked mi vált be?
Üdv
Báki
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #524 Dátum: 2019. Június 24. - 20:45:29 »

Hát Lacika kérdés kinek mi a szar. Ezzel a puskával ez a lőszer nekem eddig bevált. Az ár relatív: ha jól teljesít, akkor megérte, olcsó is lehet jó is meg szar is. Neked mi vált be?
Üdv
Báki

270-ből a geco tm ,sako hh.
Nem kell egy tárat kilőni belőlük egy vadra.És 320 Ft
270-ből a geco tm rézzel bevont acélköpenyes.Nagyon hatékony.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: