Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138614 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #435 Dátum: 2015. November 08. - 17:20:26 »

Lacika nem erre a puskára hanem általában értettem , de mindegy is nem fontos !

"Okos" seggfejek mindíg vannak , mint ahogyan azt is tudjuk az ominózus hírdető oldal sokszor erősen túlárazott.


Ha egy új autót kihozunk a szalonból 10-15 % minusz az árából . 2. év 30 % minusz az árából . Akkor miért van az , hogy sokan azt hiszik ha a több éves fegyverüket az újhoz közeli áron árazzák akkor  majd gyorsan megszabadulnak tőle . Tudom nem biztos , hogy az a hülye aki kiírja rá az árat hanem az aki kisi fizeti .


Lehet nem voltam egyértelmü , de általánosságban beszéltem . Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #436 Dátum: 2015. November 08. - 19:51:31 »

Lacika nem erre a puskára hanem általában értettem , de mindegy is nem fontos !

Lehet nem voltam egyértelmü , de általánosságban beszéltem . Emelem

Nincs semmi gond ,nem haragudtam meg,vagy úgy jött le?
 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #437 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:56:06 »

Benéztem ma a közeli kisváros 2 darab (!) vadászboltjába. Az első helyen csak Prvi lőszer volt. A másik helyen (talán) Sako. Itt a hölgy azt mondta,hogy 20 év alatt még nem adott el egy darab lőszert sem 270-esbe... A kipróbálni kívánt lőszer természetesen már megvan,csak tájékozódni mentem be a boltokba.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #438 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:46:47 »

Benéztem ma a közeli kisváros 2 darab (!) vadászboltjába. Az első helyen csak Prvi lőszer volt. A másik helyen (talán) Sako. Itt a hölgy azt mondta,hogy 20 év alatt még nem adott el egy darab lőszert sem 270-esbe... A kipróbálni kívánt lőszer természetesen már megvan,csak tájékozódni mentem be a boltokba.

 Emelem

Mire esett a választásod?  Gondolkodik

 Wave


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #439 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:54:32 »

Mikor vettem a 243-ast, szóba került a 270 is. A boltossal akivel beszéltem, mondta, hogy talán 2-3 emberről tud, aki 270-es lőszert visz tőle.
Így ez kiesett a képből.

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #440 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:59:31 »

Benéztem ma a közeli kisváros 2 darab (!) vadászboltjába. Az első helyen csak Prvi lőszer volt. A másik helyen (talán) Sako. Itt a hölgy azt mondta,hogy 20 év alatt még nem adott el egy darab lőszert sem 270-esbe... A kipróbálni kívánt lőszer természetesen már megvan,csak tájékozódni mentem be a boltokba.

Van ahhoz jó választék, csak hát ahhoz is át kell gurulni a szomszédba...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #441 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 12:22:35 »

Emelem

Mire esett a választásod?  Gondolkodik

 Wave

Van ahhoz jó választék, csak hát ahhoz is át kell gurulni a szomszédba...

Pötyögtem a telefonon félórán át a választ,aztán enter helyett nyomtam egy back-et... Röhög
Tehát: ballisztikai elméleti választásom,a sok jótanács hatására /a sima SP lőszereket elutasítva/ kötött és particionált lövedékekre esett. Számomra legegyszerűbben hozzáférhető a Geco Plus és a Winchester Power Max bonded. Ezeket fogom először tesztelni. Ha megcsinálom a fegyverútlevelet,akkor pedig kigurulok a szomszédba az S&B NP vagy Federal NP lőszerekért.Ezeket itthon nem tudom beszerezni,kint van készleten,elvileg több boltban is. Maradnék a 130-140 graines tartományban egyenlőre. Mert pl. a 160 graines Sako HH ballisztikája nem sokban különbözne a 7x64-estől. Az Anti által ajánlott Accubond a jövő zenéje. Korábban kizártam a töltögetést,de most már egyre jobban el tudom magam képzelni,hogy a hosszú téli estéken a kazánházban,pipázgatva adagolom a lőport...
 Stoel Röhög
Komolyra fordítva,a szót azt hiszem,ahogy lesz rá két napom, benevezek egy tanfolyamra. Almaszezon után,remélem. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #442 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 15:10:20 »

..............
 Korábban kizártam a töltögetést,de most már egyre jobban el tudom magam képzelni,hogy a hosszú téli estéken a kazánházban,pipázgatva adagolom a lőport...

Komolyra fordítva,a szót azt hiszem,ahogy lesz rá két napom, benevezek egy tanfolyamra. Almaszezon után,remélem. Wave

 Röhög Röhög   Röhög Röhög egyéként pedig   Okos jól van jól van és  Bravó

(mongyukkkk a kazánház nem biztos, hogy a legideálisabb..... de jobb mint a gyerek íróasztala.. Kacsint)

 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #443 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 16:40:21 »

Benéztem ma a közeli kisváros 2 darab (!) vadászboltjába. Az első helyen csak Prvi lőszer volt. A másik helyen (talán) Sako. Itt a hölgy azt mondta,hogy 20 év alatt még nem adott el egy darab lőszert sem 270-esbe... A kipróbálni kívánt lőszer természetesen már megvan,csak tájékozódni mentem be a boltokba.


Egy kicsit értetlenül olvasom a .270 kaliber utáni  majdnem hogy mulla érdeklődest a Magyar vadászberkekben.
A .270 Wincsester példaul eggyike azoknak a leg vadásziassabb lőszereknek ami valaha is ki let találva. A balalasztikája lapos mit a .7mm vagy .300 Magnmoké, kissebbet rug mint a .30-06 de öl legalabb olyan jol mint az elözőek bérmelyike. Eszakamerikaban a grizzly és a jegesmedvén kivivul az összes patás és ragadozó fajra ajanlott kaliber, ugyanitt az öt legtöbbet vásárolt lőszertipusok köze tartozik.
Az ujratöltők a 130-150 graines magokból tudtak kihozni a leg többet. Lőporok hozzá :  IMR 4831, IMR 4350, RL-22, amik a legjobban beváltak, nagyon sokan az IMR 4831-re voksolnak.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #444 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 16:43:36 »



Egy kicsit értetlenül olvasom a .270 kaliber utáni  majdnem hogy mulla érdeklődest a Magyar vadászberkekben.
A .270 Wincsester példaul eggyike azoknak a leg vadásziassabb lőszereknek ami valaha is ki let találva. A balalasztikája lapos mit a .7mm vagy .300 Magnmoké, kissebbet rug mint a .30-06 de öl legalabb olyan jol mint az elözőek bérmelyike. Eszakamerikaban a grizzly és a jegesmedvén kivivul az összes patás és ragadozó fajra ajanlott kaliber, ugyanitt az öt legtöbbet vásárolt lőszertipusok köze tartozik.
Az ujratöltők a 130-150 graines magokból tudtak kihozni a leg többet. Lőporok hozzá :  IMR 4831, IMR 4350, RL-22, amik a legjobban beváltak, nagyon sokan az IMR 4831-re voksolnak.



Hat azert ebben is van elutes es hellllllyesiras
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #445 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 16:48:35 »



Egy kicsit értetlenül olvasom a .270 kaliber utáni  majdnem hogy mulla érdeklődest a Magyar vadászberkekben.
A .270 Wincsester példaul eggyike azoknak a leg vadásziassabb lőszereknek ami valaha is ki let találva. A balalasztikája lapos mit a .7mm vagy .300 Magnmoké, kissebbet rug mint a .30-06 de öl legalabb olyan jol mint az elözőek bérmelyike. Eszakamerikaban a grizzly és a jegesmedvén kivivul az összes patás és ragadozó fajra ajanlott kaliber, ugyanitt az öt legtöbbet vásárolt lőszertipusok köze tartozik.
Az ujratöltők a 130-150 graines magokból tudtak kihozni a leg többet. Lőporok hozzá :  IMR 4831, IMR 4350, RL-22, amik a legjobban beváltak, nagyon sokan az IMR 4831-re voksolnak.


Nálatok hányan használnak 7x64 Brennecke-t?  Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #446 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 17:29:13 »



Egy kicsit értetlenül olvasom a .270 kaliber utáni  majdnem hogy mulla érdeklődest a Magyar vadászberkekben.
A .270 Wincsester példaul eggyike azoknak a leg vadásziassabb lőszereknek ami valaha is ki let találva. A balalasztikája lapos mit a .7mm vagy .300 Magnmoké, kissebbet rug mint a .30-06 de öl legalabb olyan jol mint az elözőek bérmelyike. Eszakamerikaban a grizzly és a jegesmedvén kivivul az összes patás és ragadozó fajra ajanlott kaliber, ugyanitt az öt legtöbbet vásárolt lőszertipusok köze tartozik.
Az ujratöltők a 130-150 graines magokból tudtak kihozni a leg többet. Lőporok hozzá :  IMR 4831, IMR 4350, RL-22, amik a legjobban beváltak, nagyon sokan az IMR 4831-re voksolnak.


Jó is ,azt megmondom.
Valaki írta itt,hogy már a német is .270-essel jött vadászni feladta a jó 7x64-est egy picit kisebb ,de lényegében ugyanolyan kaliber miatt.
Már nem megy annyira a hagyománytisztelet.
Jönnek osztrákok 300 wsm-el stb.
.270-hez sokkal több kiváló lőszer van,és olcsóbb is.
Majd kiszorítja idővel a 7x64-est.
Anno is megásta a sírját a 30.06 a 8x57-nek.
Bár azt veszem észre ,a 8x57 mintha újra reneszánszát élné,a környezetemben is vettek pár ilyen kalibert,hallani róla megint.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 09:34:00 »

Jó is ,azt megmondom.
Valaki írta itt,hogy már a német is .270-essel jött vadászni feladta a jó 7x64-est egy picit kisebb ,de lényegében ugyanolyan kaliber miatt.
Már nem megy annyira a hagyománytisztelet.
Jönnek osztrákok 300 wsm-el stb.
.270-hez sokkal több kiváló lőszer van,és olcsóbb is.
Majd kiszorítja idővel a 7x64-est.
Anno is megásta a sírját a 30.06 a 8x57-nek.
Bár azt veszem észre ,a 8x57 mintha újra reneszánszát élné,a környezetemben is vettek pár ilyen kalibert,hallani róla megint.

Én is azt veszem észre hogy a német,osztrák vendégek ragaszkodnak legkevésbé a hagyományos kalibereikhez . A 6,5X57 helyett szinte mind 243 -ast hoz őzre és 30-06 a leggyakoribb kaliber a nagyobb vadakra . Lehet elkerülte a figyelmem de 7x64 -el egyiknél sem találkoztam pedig ha jól használják igen jó mindenes kaliber . A hazai vadászok között egyre inkább van reneszánsza a 9,3-as és 8 mm.-es kalibernek . Hozzáteszem hogy méltán !      Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #448 Dátum: 2016. Október 18. - 14:37:18 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.

Gyári lőszerben melyik a legnagyobb tömeggel rendelkező gyártó??? Persze ami elérhető Mo-n is.

 Emelem

Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #449 Dátum: 2016. Október 18. - 14:42:18 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.

Gyári lőszerben melyik a legnagyobb tömeggel rendelkező gyártó??? Persze ami elérhető Mo-n is.

 Emelem


Emelem
Sako H-H 10,1g
 Emelem
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: