Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138431 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #390 Dátum: 2013. December 13. - 18:18:56 »

A Hornady-val kapcsolatban szándékosan nem foglaltam állást, nekem azzal a gyártóval van egy kis fenntartásom, amit most nem részleteznék. Én úgy gondolom, hogy ez a kaliber egy kompromisszum és ha okosan bánnak vele akkor nem lesz probléma. A Winchester esetében még húsz egynéhány disznó után sem tudom, hogy mit mondjak mert két egyforma eset nem igen volt. Két elejtett vad után summázni meg biztos nem célszerű mert nem reprezentatív a minta. Természetesen ha van lehetőséged akkor erős nagyvadra célszerűbb a vastagabbat használni. Emelem
Üdv!

Volt mostanában valami "eseményed" a Power Max-al?
Lőlapra próbáltam, bizony sokkal jobb a szórás, mint amit 9,7-es oryx-szal, interlock-kal, vagy a 9,1 es superformance-al produkált a marlin.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #391 Dátum: 2013. December 13. - 20:19:03 »

Üdv!

Volt mostanában valami "eseményed" a Power Max-al?
Lőlapra próbáltam, bizony sokkal jobb a szórás, mint amit 9,7-es oryx-szal, interlock-kal, vagy a 9,1 es superformance-al produkált a marlin.

Üdv!

Akadt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #392 Dátum: 2013. December 13. - 21:03:08 »

Üdv!

Akadt.

Kíváncsi vagyok! Megosztanád? Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #393 Dátum: 2013. December 13. - 21:35:21 »

Kíváncsi vagyok! Megosztanád? Emelem

Az utóbbi egy hónapban három sertés került terítékre vele (110, 80, 25 kg) A lószer ill. lövedék nekem elfogadhatóan működik. Ez a kaliber kicsit megosztó és talán ezért is idegenkednek tőle sokan. Én a lövedék tömeget szándékosan nem növelem 8,4 g 130 gr afölé mert ez a kaliber elveszti azon tulajdonságát amiért megalkotta J. O. C . A lőtáv 60-110-50m volt kb. egy sertésben sem maradt most benne a lövedék de ez szerintem a találati helynek köszönhető, Mindhárom esetben lapocka mögötti lövés volt. Érdekesség, hogy a legnagyobb sertés helyben maradt( vélelmezem ebben adta le a legtöbb energiát a lövedék. A másik kettő az a rálövéstől 50, és 10 m-re feküdt el mind két esetben bőséges volt a vércsapa. Keresni egyiket sem kellett, mert nyílt kukorica tarlón történt a rálövés. Röviden távírati stílusban ez történt. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #394 Dátum: 2013. December 13. - 21:48:16 »

Az utóbbi egy hónapban három sertés került terítékre vele (110, 80, 25 kg) A lószer ill. lövedék nekem elfogadhatóan működik. Ez a kaliber kicsit megosztó és talán ezért is idegenkednek tőle sokan. Én a lövedék tömeget szándékosan nem növelem 8,4 g 130 gr afölé mert ez a kaliber elveszti azon tulajdonságát amiért megalkotta J. O. C . A lőtáv 60-110-50m volt kb. egy sertésben sem maradt most benne a lövedék de ez szerintem a találati helynek köszönhető, Mindhárom esetben lapocka mögötti lövés volt. Érdekesség, hogy a legnagyobb sertés helyben maradt( vélelmezem ebben adta le a legtöbb energiát a lövedék. A másik kettő az a rálövéstől 50, és 10 m-re feküdt el mind két esetben bőséges volt a vércsapa. Keresni egyiket sem kellett, mert nyílt kukorica tarlón történt a rálövés. Röviden távírati stílusban ez történt. Emelem
Gratulálok!!!!! Emelem
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #395 Dátum: 2013. December 23. - 20:03:27 »

Sziasztok!

Többször szó volt a 270 win esetén a "kis" lövedék tömegről, és hogy csak 9,7-10,1 grammos magok érhetők el a kaliberben.
A Norma kínálata bővült egy 165grs (10,69gramm) Oryx maggal töltött lőszerrel, ára ugyan annyi, mint a 9,7 grammos változaté.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
zkk-600
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #396 Dátum: 2014. április 10. - 18:10:50 »

Üdv.
Először írok a fórumba ,bár sűrűn szoktam olvasgatni .Sikerült hozzájutnom akciós áron Winchester Supreme Accubond 9.07gr lőszerhez .270Win kaliberben .A véleményeteket illetve a tapasztalatokat  ha megosztanátok megköszönném.Eddig RWS Kegelspiczet lőttem.
Naplózva

"De a dölyfös ember parányi kis hatalmától feszítve,nem látja meg ,hogy lénye nem egyéb egy rossz tükörnél!Mint veszett majom tombolva ágál a nagy ég előtt ,hogy sírnak fönn az angyalok...."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #397 Dátum: 2014. április 10. - 18:59:00 »

Üdv.
Először írok a fórumba ,bár sűrűn szoktam olvasgatni .Sikerült hozzájutnom akciós áron Winchester Supreme Accubond 9.07gr lőszerhez .270Win kaliberben .A véleményeteket illetve a tapasztalatokat  ha megosztanátok megköszönném.Eddig RWS Kegelspiczet lőttem.

Harcos üdvözletem!

Én ennek az édes testvérét használtam ami súlyra, konstrukcióra, egyéb paraméterekre teljesen megegyezik vele( Federal Premium Nosler Accubond 140gr. Csak önmagamat tudom ismételni, miszerint ennek a kalibernek a számomra legideálisabb lőszere. Szerinter a lubalox (molibdén diszulfid) bevonat nem változtat annyit, hogy értékelhető diferenciák mutatkozzanak a két lőszer ill. lövedék között. Korábban tettem fel képeket az előtalált maradványtestekről, szerintem még fellelhető, ha nem nekem megvan. Bartelbe, érdekelnének a 9,7-es KS el való tapasztalatok ill. ennek a Winchester Supreme Accubondnak a beszerzési körülményei. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zkk-600
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #398 Dátum: 2014. április 10. - 21:00:46 »

Harcos üdvözletem!

Én ennek az édes testvérét használtam ami súlyra, konstrukcióra, egyéb paraméterekre teljesen megegyezik vele( Federal Premium Nosler Accubond 140gr. Csak önmagamat tudom ismételni, miszerint ennek a kalibernek a számomra legideálisabb lőszere. Szerinter a lubalox (molibdén diszulfid) bevonat nem változtat annyit, hogy értékelhető diferenciák mutatkozzanak a két lőszer ill. lövedék között. Korábban tettem fel képeket az előtalált maradványtestekről, szerintem még fellelhető, ha nem nekem megvan. Bartelbe, érdekelnének a 9,7-es KS el való tapasztalatok ill. ennek a Winchester Supreme Accubondnak a beszerzési körülményei. Emelem

Az Rws-t nagyon szerette a zkk, rókát, borzot, süldőt lőttem vele kisebb testű vadat helyben marasztalt szinte kivétel nélkül.Egy eredménytelen lövésem volt vele ,nem lett meg egy nagyobb disznó  Stoel ,igaz a táv 200 m körül volt.A winchesterrrel kapcsolatban :fogyóban volt az rws lőszerem helyi vadászboltban érdeklődtem, 1100ft/db hát ,mondom az eladónak valami más esetleg?Nézeget, keresgél ,azt mondja van itt három doboz Winchester .Nézi a számítógépen nem akar hinni a szemének ,mondván 635ft/db szerinte el van árazva,de rájönnek ,hogy valami régebbi beszerzés és tényleg ennyi az ára.Ha elviszem mind a három dobozzal 600ft/db áron leszámlázza.Így sikerült megvennem szerintem igen jó áron.Azóta még nem volt alkalmam vadra lőni vele ,de remélem nem fogok benne csalódni. Vadász
Naplózva

"De a dölyfös ember parányi kis hatalmától feszítve,nem látja meg ,hogy lénye nem egyéb egy rossz tükörnél!Mint veszett majom tombolva ágál a nagy ég előtt ,hogy sírnak fönn az angyalok...."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #399 Dátum: 2014. április 10. - 21:23:11 »


Az Rws-t nagyon szerette a zkk, rókát, borzot, süldőt lőttem vele kisebb testű vadat helyben marasztalt szinte kivétel nélkül.Egy eredménytelen lövésem volt vele ,nem lett meg egy nagyobb disznó  Stoel ,igaz a táv 200 m körül volt.A winchesterrrel kapcsolatban :fogyóban volt az rws lőszerem helyi vadászboltban érdeklődtem, 1100ft/db hát ,mondom az eladónak valami más esetleg?Nézeget, keresgél ,azt mondja van itt három doboz Winchester .Nézi a számítógépen nem akar hinni a szemének ,mondván 635ft/db szerinte el van árazva,de rájönnek ,hogy valami régebbi beszerzés és tényleg ennyi az ára.Ha elviszem mind a három dobozzal 600ft/db áron leszámlázza.Így sikerült megvennem szerintem igen jó áron.Azóta még nem volt alkalmam vadra lőni vele ,de remélem nem fogok benne csalódni. Vadász

Ezek mind a Nosler Accubond 270 Win 140 gr ( 9,07 g) maradvány testek vaddisznóból.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
zkk-600
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #400 Dátum: 2014. április 11. - 07:50:58 »

 
Ezek mind a Nosler Accubond 270 Win 140 gr ( 9,07 g) maradvány testek vaddisznóból.


Köszönöm Oconor a segítséget és a képeket ,szerintem jól megleszek én ezzel a lőszerrel.A ZKK is szépen összehordja 100 méteren 3cm szórás . Emelem
Naplózva

"De a dölyfös ember parányi kis hatalmától feszítve,nem látja meg ,hogy lénye nem egyéb egy rossz tükörnél!Mint veszett majom tombolva ágál a nagy ég előtt ,hogy sírnak fönn az angyalok...."
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #401 Dátum: 2014. Július 31. - 08:27:00 »

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Remington 770 3-9x40 Bushnell távcsővel szeret 270 win fegyverről.
Vásárlás előtt állok.Jót is és rosszat is rosszat is szeretnék róla olvasni,hallani.
Akár a fegyverrel akár a távcsővel kapcsolatban.
Esetleg milyen lőszerrel használjátok.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Vadászüdvözlet!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #402 Dátum: 2014. Július 31. - 08:38:05 »

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Remington 770 3-9x40 Bushnell távcsővel szeret 270 win fegyverről.
Vásárlás előtt állok.Jót is és rosszat is rosszat is szeretnék róla olvasni, hallani.
Akár a fegyverrel akár a távcsővel kapcsolatban.
Esetleg milyen lőszerrel használjátok.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Vadászüdvözlet!

 Emelem

A kaliber jó  Kacsint, a puska-távcső kombó felejtős.
Persze a puska tulajdonképpen használható, de olyan olcsó húsnak híg a leve kategória. A csöve ált. jó, pontos. Az alkatrészek minősége és kidolgozottsága viszont hagy kívánni valót...
A távcső egyértelműen kuka.
Szerintem ennyiért (vagy nem sokkal többért) ki lehet fogni egy jó használt puskát.  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #403 Dátum: 2014. Július 31. - 09:37:49 »

Emelem

A kaliber jó  Kacsint, a puska-távcső kombó felejtős.
Persze a puska tulajdonképpen használható, de olyan olcsó húsnak híg a leve kategória. A csöve ált. jó, pontos. Az alkatrészek minősége és kidolgozottsága viszont hagy kívánni valót...
A távcső egyértelműen kuka.
Szerintem ennyiért (vagy nem sokkal többért) ki lehet fogni egy jó használt puskát.  Igen

 Wave

Drágábbik használt fegyveremet vettem ennél olcsóbban, Mauser tok, új Zastava cső, komlói szerelék, Swarovski 6x42-es távcső, kaliber 7x64. Megéri keresgélni a használtak között.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #404 Dátum: 2014. Július 31. - 09:49:59 »

Drágábbik használt fegyveremet vettem ennél olcsóbban, Mauser tok, új Zastava cső, komlói szerelék, Swarovski 6x42-es távcső, kaliber 7x64. Megéri keresgélni a használtak között.

Mert te jó helyen vásárolsz!!!  Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: