Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138702 alkalommal)
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #375 Dátum: 2013. Július 27. - 22:47:58 »

Szia JimmyJoe!

A vadászatot csak most kezdtem,azonban 2006 óta sport lövök versenyszerűen,ezért bátorkodtam én is hozzá szólni a témádhoz.
Írtad, hogy évi 20-30 lövést fogsz elengedni gyakorlásként. Nos szerintem meg se próbáld a 300 méterre lövöldözést! Egyrészt, mert ilyen kevés gyakorlással tuti hibázni fogsz, másrészt az az élőlény nem egy lőlap, ami azt várja mozdulatlanul, hogy gyakorolj rajta! Ha fontos neked az etika, akkor ne jusson már eszedbe FEKVE lőni könyörgöm! Nem terror elhárító vagy, hanem Vadász!! Ha 300-on jön a rudi, akkor örülj, szemléld, és próbáld hívni, ne remegj a lövésért!

Szerintem tanuld meg használni a távcsöved, alapvető ballisztikai számításokkal kerülj tisztába, és lőjj nagyon sokat lőtéren! Kérj tanácsokat a gyakorláshoz jó lőkészségű vadaszoktól/ sportlövőktől! Kezdj gyakorolni 80-100 méterre, és lassan haladj feljebb!

A kaliber kérdésben én még a helyedben átgondolnám a .308w is. Sok lőszer/lövedék választék van, el lehet nyúlni vele messzebb is, persze csak biztos lőtudással és jól helyezett találattal.

Üdv és sok sikert!
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #376 Dátum: 2013. Július 28. - 00:10:46 »

ne légy ennyire szigorú magadhoz és a f társakhoz se. nekem egyáltalán nem tűnik úgy h egy tipikus magyar puskás f@sz vagy. szerintem egyáltalán nem vagy tipikus. Wave
Szerencsére... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #377 Dátum: 2013. Július 28. - 08:16:22 »

Ha kérhetem, az sms stílust mellőzétek!Szépen, helyesen magyarul!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #378 Dátum: 2013. Július 28. - 11:51:43 »

ne légy ennyire szigorú magadhoz és a f társakhoz se. nekem egyáltalán nem tűnik úgy h egy tipikus magyar puskás f@sz vagy. szerintem egyáltalán nem vagy tipikus. Wave
Röhög
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #379 Dátum: 2013. Július 28. - 13:50:10 »


  Rosszak vagytok! Öreg, begyepesedett, tipikus, vadászok,.... Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #380 Dátum: 2013. Július 28. - 14:48:29 »

üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!
                                Pár napja érlelődik bennem , hogy hozzá kéne szólnom ehhez a dologhoz!      Nézd jimyjoe!            Hogy 300m-re lőjön valaki , nem kevés gyakorlás ( mind pszihikai , mind elméleti ,és nem kevés gyakorlati)  szükséges! Másrész teljesen más élő célpontra lőni 300m vagy ennél nagyobb távolságból ( mozog , szöszmötöl , stb)  mint lőtéri körülmények között!          Nem utolsó sorban   teljesen össze kell szoknod a fegyvereddel  , ismerned kell minden porcikáját az utolsó csavarig !  Ez egy nagyon összetett dolog   , alapvetően  meg tanulni távolságot becsülni ( lehet amit te látsz 300m-nek  az ténylegesen jóval több , vagy kevesebb) stb..stb.!    Másrészt egy olyan fegyvert ,kalibert és távcsövet  , kell választani ami alkalmas erre a célra ( pl a Remington 700 Police, vagy a Steyr ssg 69) !  Milyen kaliber?..  A 308Win alkalmas erre ,azt tudom  DE rengeteget kell gyakorolni , az 20-30 lövés éves szinten az nagyon -nagyon kevés ehhez!  Havi szinten kéne  lőnöd annyit mint egy átlag vadász 10év alatt !   Mondom ezt úgy hogy  14 éves koromban kezdtem a sportlövészetet !  21 évesen egy szomszédos ország hadseregének, önkéntes mesterlövésze voltam , ott nem kevés   ((harci) tapasztalot  szerezve ebben a témában !   Azóta eltelt már 20 év , de amit az ember egyszer megtanult azt nem felejti el ,  még most is a saját fegyveremmel   eltalálok elsőre, egy 150m-re kirakott töltényhüvelyt !   DE még ezzel a tudással SE lövök 130-150m fölé !!        Hirtelen ennyi !       Ez  Csupán az én véleményem , leírtam amit gondolok , semmilyen rosszindulatú szándék nincsen!     Csupán annyi   hogy   nem árt végiggondolni a dolgot !     Emelem       
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #381 Dátum: 2013. Július 28. - 17:13:27 »

üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!

A kaliber kérdéshez, és a lőtávolsághoz nem kívánok hozzászólni. Ha elolvasod ezt a topikot megtalálod minden kérdésedre a választ!

Ahhoz viszont igen, hogy ezen a fórumon kényesek vagyunk a magyar helyesírás szabályaira! Ehhez hozzá tartozik a tagoltság is! Ilyen tízen soros mondatok azt hiszem nem nevezhetők tagoltnak! A következő ilyen írást (és az sms rövidítéseseket is) szó nélkül törlöm!
Erdőjáró!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #382 Dátum: 2013. November 25. - 10:04:34 »

Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon, de régóta olvasgatom már (napi rendszerességgel). Kérdésem a következő lenne: 270 win az egyik általam használt kaliber. Főként disznóra vadászom, eddig ezzel a kaliberrel szerény 2 disznót ejtettem el. 9,1 g-os Hornady SST superformance lőszert használtam eddig, de nem vagyok maradélktalanul elégedett. 80 méterről átütötte ugyan a 40 kilós süldő lapockacsontját, de felrobbant, a bordák között csak pár szilánk jutott át (messze nem ment ugyan...). Egy 120 kg-os kan 50 m-ről tiszta tüdőlövéssel kb. 70 m-t tett meg. Mindkét vad szigorúan egy csepp vér nélkül, de meglett(pedig a nagyobb kannál volt kilövés is). Az ismeretségi körömben, van olyan vadász, aki mindent ezzel lő, és csak a kevés vérre panaszkodik. Kérnék szépen célballisztikai tapasztalatokat, aki használja ezt a lőszert, ill. gondolkodok más lőszerekben is: Hornady 9,7 interlock, Norma oryx 9,7, és főként a 8,4 g-os Hornady GMX. Kérem, hogy aki használja ezeket a lőszereket írja le a tapasztaltakat! Végigolvastam már a fórumot, de kevés infót találtam róluk a megalapozott döntéshez. Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!!! Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #383 Dátum: 2013. November 25. - 10:18:54 »

Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon, de régóta olvasgatom már (napi rendszerességgel). Kérdésem a következő lenne: 270 win az egyik általam használt kaliber. Főként disznóra vadászom, eddig ezzel a kaliberrel szerény 2 disznót ejtettem el. 9,1 g-os Hornady SST superformance lőszert használtam eddig, de nem vagyok maradélktalanul elégedett. 80 méterről átütötte ugyan a 40 kilós süldő lapockacsontját, de felrobbant, a bordák között csak pár szilánk jutott át (messze nem ment ugyan...). Egy 120 kg-os kan 50 m-ről tiszta tüdőlövéssel kb. 70 m-t tett meg. Mindkét vad szigorúan egy csepp vér nélkül, de meglett(pedig a nagyobb kannál volt kilövés is). Az ismeretségi körömben, van olyan vadász, aki mindent ezzel lő, és csak a kevés vérre panaszkodik. Kérnék szépen célballisztikai tapasztalatokat, aki használja ezt a lőszert, ill. gondolkodok más lőszerekben is: Hornady 9,7 interlock, Norma oryx 9,7, és főként a 8,4 g-os Hornady GMX. Kérem, hogy aki használja ezeket a lőszereket írja le a tapasztaltakat! Végigolvastam már a fórumot, de kevés infót találtam róluk a megalapozott döntéshez. Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!!! Mosolyog

A kaliberrel kapcsolatban nem tudok konkrét javaslattal élni, de ajánlom, hogy olvasd el ezt:

http://www.kapszli.hu/hu/news/256

Aztán majd jönnek a 270-est használók és elmondják a véleményüket.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #384 Dátum: 2013. November 25. - 12:20:46 »

Köszönöm Voldemort! Voltak ám benne új dolgok! Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #385 Dátum: 2013. November 25. - 13:04:42 »

Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon, de régóta olvasgatom már (napi rendszerességgel). Kérdésem a következő lenne: 270 win az egyik általam használt kaliber. Főként disznóra vadászom, eddig ezzel a kaliberrel szerény 2 disznót ejtettem el. 9,1 g-os Hornady SST superformance lőszert használtam eddig, de nem vagyok maradélktalanul elégedett. 80 méterről átütötte ugyan a 40 kilós süldő lapockacsontját, de felrobbant, a bordák között csak pár szilánk jutott át (messze nem ment ugyan...). Egy 120 kg-os kan 50 m-ről tiszta tüdőlövéssel kb. 70 m-t tett meg. Mindkét vad szigorúan egy csepp vér nélkül, de meglett(pedig a nagyobb kannál volt kilövés is). Az ismeretségi körömben, van olyan vadász, aki mindent ezzel lő, és csak a kevés vérre panaszkodik. Kérnék szépen célballisztikai tapasztalatokat, aki használja ezt a lőszert, ill. gondolkodok más lőszerekben is: Hornady 9,7 interlock, Norma oryx 9,7, és főként a 8,4 g-os Hornady GMX. Kérem, hogy aki használja ezeket a lőszereket írja le a tapasztaltakat! Végigolvastam már a fórumot, de kevés infót találtam róluk a megalapozott döntéshez. Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!!! Mosolyog

Tisztelettel Üdvözöllek!

Amit leírtál az gyakorlatilag normálisnak tekinthető és ennek a kalibernek a természetes velejárója szerény véleményem szerint. Én is végigjártam a lőszerválasztás rögös útját és mindig ugyan oda jutottam tapasztalat terén ahonnan elindultam. Ha elkezdem növelni a lövedék tömeget, csökken a sebesség akkor azért lesz elégtelen a mélységi hatás. Ha csökkentem a lövedéktömeget marad a sebesség nagyobb lesz az expanzió, akkor azért marad el a mélységi hatás. Ha homogén lőszert vagy kötött, erősített (bonded) lövedékeket használtam akkor tömegtől függetlenül átment mindenen, mint fing a gatyán és nem volt elégséges energia leadás. Summázva a dolgot mindenre jó lövedék ebben a kaliberben nem nagyon van a jóhoz közelítő az meg méregdrága volt és nem tudott annyival többet, mint olcsóbb társai. Egyet viszont nagyon megtanultam a saját bőrömön, hogy ha jó helyen találom el a vadat különösen a disznót, akkor nincs semmi gond, van vér bőven és gyakori a tűzben maradás is. Végezetül az általam használt lőszer ill. lövedéktípusok közül egyet kiemelnék, amelyet csak az ára miatt nem használok már ez a Federal Premium 140 gr.(9, 1 g) Nosler Accubond ennek a kül, bel és célballisztikája is közelített a kívánalmakhoz. Jelenleg a Winchester Power Max Bonded 130gr van hadrendbe állítva ennek is, megvannak a korlátai nagy disznóban, bent ragad a bonded kialakítás ellenére is de, akkor, legalább ha jó a találat biztos nem kell keresni. Én a lövedék és lőszerkeresésnél prioritást adtam annak, hogy a fegyver jól hordja, ha ezt is figyelembe vesszük a lőszer ill. lövedékválasztásnál, akkor kijelenthetjük, hogy ideális nem létezik ebben a kaliberben.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #386 Dátum: 2013. November 25. - 13:32:20 »

Köszönöm a válszodat O Connor!
Akkor előkapom a 338.-ast! Kacsint Viccet félretéve: Szabolcsi vagyok, federalt árusító helyet, a környéken sem ismerek. A power max bondedből én is vettem egy dobozzal kipróbálásra. Olvastam a korábbi hozzászólásodat ezzel a lőszerrel kapcsolatban (a nyakon lőtt diszóról beszélek), részben ezért is vettem a lőszerből. Disznóra ez neked jobban bevált mint a 8,4- es homogén lövedék? Úgy láttam, komoly méretűre gombásodik. Nagyobbanak tűnt az oryxnál is... Lehet, hogy okosabb, ha diszóra maradok a 338-nál, de szeretem a 270-esem!!! Nem rozsdásodhat folyton a szekrényben!
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #387 Dátum: 2013. November 25. - 13:35:04 »

Bocsánat az elírt névért!!!!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #388 Dátum: 2013. November 25. - 13:43:05 »

Köszönöm a válszodat O Connor!
Akkor előkapom a 338.-ast! Kacsint Viccet félretéve: Szabolcsi vagyok, federalt árusító helyet, a környéken sem ismerek. A power max bondedből én is vettem egy dobozzal kipróbálásra. Olvastam a korábbi hozzászólásodat ezzel a lőszerrel kapcsolatban (a nyakon lőtt diszóról beszélek), részben ezért is vettem a lőszerből. Disznóra ez neked jobban bevált mint a 8,4- es homogén lövedék? Úgy láttam, komoly méretűre gombásodik. Nagyobbanak tűnt az oryxnál is... Lehet, hogy okosabb, ha diszóra maradok a 338-nál, de szeretem a 270-esem!!! Nem rozsdásodhat folyton a szekrényben!

A Hornady-val kapcsolatban szándékosan nem foglaltam állást, nekem azzal a gyártóval van egy kis fenntartásom, amit most nem részleteznék. Én úgy gondolom, hogy ez a kaliber egy kompromisszum és ha okosan bánnak vele akkor nem lesz probléma. A Winchester esetében még húsz egynéhány disznó után sem tudom, hogy mit mondjak mert két egyforma eset nem igen volt. Két elejtett vad után summázni meg biztos nem célszerű mert nem reprezentatív a minta. Természetesen ha van lehetőséged akkor erős nagyvadra célszerűbb a vastagabbat használni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2013. November 25. - 13:48:39 »

Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon, de régóta olvasgatom már (napi rendszerességgel). Kérdésem a következő lenne: 270 win az egyik általam használt kaliber. Főként disznóra vadászom, eddig ezzel a kaliberrel szerény 2 disznót ejtettem el. 9,1 g-os Hornady SST superformance lőszert használtam eddig, de nem vagyok maradélktalanul elégedett. 80 méterről átütötte ugyan a 40 kilós süldő lapockacsontját, de felrobbant, a bordák között csak pár szilánk jutott át (messze nem ment ugyan...). Egy 120 kg-os kan 50 m-ről tiszta tüdőlövéssel kb. 70 m-t tett meg. Mindkét vad szigorúan egy csepp vér nélkül, de meglett(pedig a nagyobb kannál volt kilövés is). Az ismeretségi körömben, van olyan vadász, aki mindent ezzel lő, és csak a kevés vérre panaszkodik. Kérnék szépen célballisztikai tapasztalatokat, aki használja ezt a lőszert, ill. gondolkodok más lőszerekben is: Hornady 9,7 interlock, Norma oryx 9,7, és főként a 8,4 g-os Hornady GMX. Kérem, hogy aki használja ezeket a lőszereket írja le a tapasztaltakat! Végigolvastam már a fórumot, de kevés infót találtam róluk a megalapozott döntéshez. Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!!! Mosolyog

Egyébként nem vagyok híve a 270 -es Win nek de vérzés szempontjából nem kell messzemenő következtetéseket levonni - megesik az nagyobb kaliberrel még jó lövés esetén is hogy nincs vér. Én végig jártam ezt az utat a 7x64 től a 9,3x62 ig.  Ez utóbbitól vártam a csodát és mikor az a Norma Alaskánál sem történt meg még mindig csodát várva több lőszert is kipróbáltam és végül rá kellett jönnöm hogy épésszel választható kaliberek között nincs olyan hogy mindig van bőséges vérzés. Tovább nem növelve a kalibereket és a költségeket  Ördög  vettem egy   Tacsi  ami nekem egy 375 HH -nál is többet ér és nem kerül annyiba.                      S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: