Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138681 alkalommal)
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #360 Dátum: 2013. Május 05. - 19:12:55 »

Köszönöm mindenkinek a választ! Itt a vadász társak azt ajánlották h 30 06 ot első fegyvernek ne vegyek mert nagy a visszarúgása és ha egyszer szembevág utána csukni fogom minden lövésnél a szemem. A 243-mas hoz meg nagyon jó élményeim vannak. Az a kaliber nekem személyesen nagyon tetszik! És itt volt nálunk most már tavaly előtt h egy 222-sel bikát lőttek 130m-ről és szerintem ha tud valaki lőni tudja hova kell ak kicsivel is meglehet lőni. Ugyan abban az évben egy másik társam a 7x64 el viszont meglőtt egy sípszer bikát és majd egy 5-6km-rel messzebb lett meg 2 hét múlva. A 270-től nem akarok nagyobb kalibert. Csak ez a két kaliber közt nem nagyon tudok dönteni

30-06-nak nagy a visszarúgása? Na ne idegesíts! Egyéni tolerancia kérdése hogy kinek mi rúg nagyot, de azt most itt bátran kijelentem hogy 9,3x62-ig semmi nem rúg nagyot. Agyam eldobom amikor relatív kis (.243win,30-06,.308win.7x64 uram bocsáss 222 vagy 223-nál) kalibereknél rúgástól parázik valaki. Ettől fel megy a vérnyomásom. Ha valaki tud bánni a fegyverrel és megvan az alapvető lőtudása nem lehet gond. (aki balf@sz annak meg úgy kell.) A .300 weatherby magnumom se volt vészes, pedig ott 5600J volt a torkolati energi nem 3600-3800j mint a 270-nél!
A .270win jó kaliber,széles lőszerválasztékkal én is most veszek egy ilyen váltócsövet a Strasserhoz (a 9.3x62 mellé) de pontosan ugyan az mint a 7x64 már az alapparamétereket tekintve. Keményebb kisebb tömegű lövedékkel tökéletes őzre,rókára hossúakat lehet vele lőni pontosan (ezt az elején ne erőltesd 150m fölé ne lőjj) Mi alapján választottad? Ha most kezded a vadászatot nincs sok támpontod. Gondolom a neve tetszik mert ennyit tudhatsz róla kb. A 243win meg se forduljon a fejedbe mindenesnek, vannak vadászterületek ahol disznóra,szarvasra nem is engednek lőni vele (megjegyzem teljesen érthető okokból)
Ha mindenesnek veszed akkor annyi kompromisszum kell és megfontoltan pontosen kell lőnöd, különben dögöt fogsz gyártani. Egy lágy lövéssel a disznó kimegy a világból mire kínok között elpusztul. Ajánlom hozzá a Geco Plus és Geco Express lőszereket (inkább az első, a csülkös nagyvad miatt)
Az aki 222-sel bikára lő jobban tenné ha nem vadászna, felelőtlenség (vérlázító!!!)
A másik vadász meg nagy valószínűséggel hasba lőtte a bikát azért hullott el 5km-rel arréb. Ez megint a kapkodás és felelőtlen lövéseredménye. (bár nem ismerem a körülményeket) De az biztos hogy egy sima mezei vállap vagy tüdő lövéssel nem ment volna eddig. Egy magasvállap lövésnél meg lehet helyben marad. Egyszóval első körben irány a lőtér, halál pontosra belőni a puskát. Utánna ellőni pár doboz lőszert különböző távokra. Addig gyakorolni amíg a fegyverhasználat rutinná válik és megfelelő lőtudásra teszelt szert. Majd ezt követően lehet puskát emelned vadra. Ne haragudj de amit írtál felbőszített és sajnos tükrözi a magyar valóságot. Megondolatlan,felelőtlen puskásemberek tömkelege jár köztünk aki semmibe veszik a vadat! ( a 222-re gondolok jelen esetben)
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #361 Dátum: 2013. Május 05. - 19:52:55 »

Üdv  Emelem ! Tudtommal  Franz Albrecht itt 202 Sauer 270 win.-l vadászott . Lehet Ő nem olvassa a fórumot .
 Röhög Hahota  Stoel



Ez a video nagyon komoly! Megdöbbentően jól lő ez az ember! Erre már születni kell! Ezt a szintet nem lehet tanulni!
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #362 Dátum: 2013. Május 06. - 10:25:14 »

30-06-nak nagy a visszarúgása? Na ne idegesíts! Egyéni tolerancia kérdése hogy kinek mi rúg nagyot, de azt most itt bátran kijelentem hogy 9,3x62-ig semmi nem rúg nagyot. Agyam eldobom amikor relatív kis (.243win,30-06,.308win.7x64 uram bocsáss 222 vagy 223-nál) kalibereknél rúgástól parázik valaki. Ettől fel megy a vérnyomásom. Ha valaki tud bánni a fegyverrel és megvan az alapvető lőtudása nem lehet gond. (aki balf@sz annak meg úgy kell.) A .300 weatherby magnumom se volt vészes, pedig ott 5600J volt a torkolati energi nem 3600-3800j mint a 270-nél!
A .270win jó kaliber,széles lőszerválasztékkal én is most veszek egy ilyen váltócsövet a Strasserhoz (a 9.3x62 mellé) de pontosan ugyan az mint a 7x64 már az alapparamétereket tekintve. Keményebb kisebb tömegű lövedékkel tökéletes őzre,rókára hossúakat lehet vele lőni pontosan (ezt az elején ne erőltesd 150m fölé ne lőjj) Mi alapján választottad? Ha most kezded a vadászatot nincs sok támpontod. Gondolom a neve tetszik mert ennyit tudhatsz róla kb. A 243win meg se forduljon a fejedbe mindenesnek, vannak vadászterületek ahol disznóra,szarvasra nem is engednek lőni vele (megjegyzem teljesen érthető okokból)
Ha mindenesnek veszed akkor annyi kompromisszum kell és megfontoltan pontosen kell lőnöd, különben dögöt fogsz gyártani. Egy lágy lövéssel a disznó kimegy a világból mire kínok között elpusztul. Ajánlom hozzá a Geco Plus és Geco Express lőszereket (inkább az első, a csülkös nagyvad miatt)
Az aki 222-sel bikára lő jobban tenné ha nem vadászna, felelőtlenség (vérlázító!!!)
A másik vadász meg nagy valószínűséggel hasba lőtte a bikát azért hullott el 5km-rel arréb. Ez megint a kapkodás és felelőtlen lövéseredménye. (bár nem ismerem a körülményeket) De az biztos hogy egy sima mezei vállap vagy tüdő lövéssel nem ment volna eddig. Egy magasvállap lövésnél meg lehet helyben marad. Egyszóval első körben irány a lőtér, halál pontosra belőni a puskát. Utánna ellőni pár doboz lőszert különböző távokra. Addig gyakorolni amíg a fegyverhasználat rutinná válik és megfelelő lőtudásra teszelt szert. Majd ezt követően lehet puskát emelned vadra. Ne haragudj de amit írtál felbőszített és sajnos tükrözi a magyar valóságot. Megondolatlan,felelőtlen puskásemberek tömkelege jár köztünk aki semmibe veszik a vadat! ( a 222-re gondolok jelen esetben)

 Igen  Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #363 Dátum: 2013. Május 06. - 10:44:32 »

Sajnos nekem is ilyen tapasztalataim vannak. Nálunk a társaság 90!!! százaléka "p....t puskás".
Fegyverről fogalmuk nincs, ballisztikáról nem is hallottak, ha kimegy lő valamit, hazaviszi, míg tart a hűtőben, addig nem megy sehova... aki kijár hetente többször, arról meg terjesztik, hogy "mennyit lop ez!"
Szél alatt bemászkál a másik biztonsági körzetébe, mert Ő vezetőségi tag, vagy nem is tudom milyen megfontolásból/éppen tegnapelőtt történt meg velem, még akkor integetett is az Isten b@rma, s ha szólsz neki, még Ő ágaskodik!/, ráadásul pont ezzel az emberrel idén a harmadik esetem volt!
300 méterre a repcében kóricált a szarvasborjú, a feje is csak néha látszott ki, s akkor aszongya nekem okoska: Há mír nem lűtted fejbe, majd én meglűttem vóna ám...
Lőtéren egyik se volt, csak honvéd korában, akkor is ebédet osztott...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
jimyjoe
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #364 Dátum: 2013. Július 25. - 21:52:57 »

 üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #365 Dátum: 2013. Július 25. - 22:20:09 »

üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!
Hali!
Olyan kalibert és fegyvert válassz amivel biztonsággal teritékre tudod hozni a vadat !
A barátok és a társaság nem szereti a vadat sebző "megmocskoló" vadászt .
Szóval a gondos válogatás és önmérséklet sokat segít egy társaságba való bekerüléshez ! A pénz nem mindenre megoldás !
A terület adotságához és a vadászni kívánt vadfajhoz ezen a fórumon minden segítséget és tanulságot megtalálsz!
Jó olvasást és sok vadászélményt kívánok !
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #366 Dátum: 2013. Július 25. - 22:58:28 »

üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!
A lőszer ára egy dolog...bár ugye érdemes többet beszerezni egy szériából és amikor a három doboz lőszerre otthagy az ember majd százezer forintot, az egy kicsit elgondolkoztató. A keményebb dió a választék. A 264-hez itthon szerintem csak rendelésre kapsz lőszert és nem nagyon válogathatsz a polcon. Ellenben a 270-nél dőzs van.
Másrészt 300 méterről nem kell odalőni a rókának lesz ami lesz alapon mert Ő is egy élőlény akinek ugyanannyi joga van élni ezen a földön mint neked és ha már meg kell halni neki, akkor legyen az a halál gyors, ne szenvedjen napokig mert te "rápróbáltál" és rossz lövést kapott.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #367 Dátum: 2013. Július 25. - 23:00:59 »

üdv mindenkinek!
elég "friss hús"vagyok a vadászok táborában,még csak 3dik éve járom időnként puskával a rengeteget,most állok az első golyós megvétele előtt.először inkább egy sörétes mellett akartam megtanulni az erdőt,a vadat;egy kis kacsa,egy kis fácán esetleg néha egy-egy nyúlkoma,illetve a tárcám is visított hogy előbb az "olcsó" söréttel riogassam csak a vadakat,és most jön a nagy kérdés:milyen kaliber legyen?én valamiért(nyilván az olvasott könyvek,cikkek,amerikai és magyar fórumok miatt)a 270-es vagy a 264winmag mellett teszem le a voksom,minél több tanácsot,tapasztalatot szeretnék tőletek olvasni ezekről,ezek mellett,ezek ellen.két nagyon jó vadászbarátom aki terelget a vadászok táborában,7mm rem.mag,ill. 300win.mag kalibereket használnak,ez utóbbit már volt szerencsém kipróbálni,és a sok "riogatás" ellenére nem tépte le az arcomat,nem rúgott nagyobbat mint a bockom,de talán akkor is kissé erősnek tartom az én lehetőségeimhez.99%-ban ártéri erdőkben,óriási mezőgazdasági területeken tudok néha egy-egy vadásznapot eltölteni,ahol főleg őzekkel lehet találkozni és legtöbbször elég nagy távolságokból kellene lőnöm,bár az utóbbi 2 évben egyre gyakoribb a disznó is errefelé.és persze mivel még "kopasz tökű" vadász vagyok,forrik a vérem és nem gondolkodnék hogyha lövést tehetnék egy rókára mondjuk 300 méterről,olyan ritkán jutok lövéshez h nem számít hogy 350 vagy 1500 ft a lőszer!:) elég ritkán tudok kalapot és puskát ragadni,mivel csak két jó barátom meghívásaira alapozhatom a vadászkarrierem tovább fejlődését,még dobálom a 10 forintosokat a perselybe amiből egyszer remélem "befizethetem" magam ebbe a kis vadásztársaságba!:)szóval ismeri valaki a 264es winmag-ot?a 270-t már gondolom elég sokan.remélem segítetek hogy előrébb jussak a döntésben!

Szia,
Igazából fel sem foghatom, hogy honnan bányásztad elő ezt a 264-es Winchester ötletet.
A 458-as Winchester magnum (és a 338, valamint a 300-as Winchester magnum) hatésfél millisre leszűkített nyakú változata. A másik hárommal ellentétben egyáltalán nem lett sikeres, szinte kihaló félben levő kaliber még a hazájában is.
Itthon pedig ez az igazi „cumi”! Túl nagy a hüvely a lövedék átmérőhöz képest.
Kérj el a barátodtól egy 300-as hüvelyt, és képzeld el, hogy jó egy millivel vékonyabb a nyaka.
Mértékadó újratöltő könyvek szerint is eszi a csövet, felesleges, és minimális ballisztikai előnyért – pl. a 270 Winhez képest - a másik oldalon jó sokat kell fizetni.
De szembe veled nem fog jönni, az biztos!
A Midwayusa.com csomagküldő cégnél 11 féle lőszer van hozzá, a 270-hez 64! No komment!
Az a 11 is a következő – 7 ebből Nosler Custom Ammunition (ugye, minden Nemzeti dohányboltban kapható már ilyen…, ) 1 HMS Trophy Gold, 1 Doubletap (ezek is mindennapi nevek az itthoni lőszerboltokban) és egy féle Winchester és egyféle Remington.
Ne kérd, hogy a 270-est is felsoroljam….
Egyszer volt ilyen a kezemben az USA-ban egy boltban, lőni nem lőttem vele, paraméterei alapján kb. annyit tud mint a 6,5x68-as.
Felejtsd el a 264-et, a 270-es mindenre jó!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #368 Dátum: 2013. Július 25. - 23:04:48 »

Ja, és - de utálok ilyet kimondani! - Boarnak teljesen igaza van egyébként az etikát illetően! Tasli
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #369 Dátum: 2013. Július 26. - 06:38:49 »

Engem is érdekelne, hogy honnét szedted a 264-es kaliber ötleted. Szerintem is nagyon gyorsan verd ki a fejedből. Jelenleg én is 270 wint használok Sako HH 10.1grammos lőszerrel. Elég ereje van és meglehetősen pontos.
300 méterre meg ne lőj kezdetben. Lőtéren próbáld ki, hogy mit is jelentene 300 méterre lőni.Mit tudsz te és mit tud a fegyver összeállításod. Meg fogysz lepődni, hogy mennyire nagy az a táv és hogy célzott biztonságos lövést nem is olyan egyszerű leadni oda.
Hétvégén voltam a "Nagyszájúak "versenyén a nagytétényi lőtéren ott lehetett gyakorlatozni.
Én személy szerint a 300 win.mag-ot ajánlanám. De vásárlás előtt lőj vele. Mert volt olyan ismerősöm akit homlokon vert a távcső és utána félt a kalibertől. Valamint a 7mm rem.mag is nagyon jó ha hosszúakat kell lőni.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #370 Dátum: 2013. Július 26. - 08:25:43 »

Ha 300 méterre van a róka, akkor onnan szépen be lehet hívni, a disznóra meg jó széllel rá lehet menni. Ezek miatt kár "hosszúlövő" magnumot venni. A 270-essel épp elég hosszút lehet lőni, nem beszélve arról, hogy a róka 300 méterről elég kis célpont, távcső is kell ahhoz már, meg röppálya ismeret stb.

A 300 WM-től én is féltem, azt hittem, hogy a 30-06-os után majd agyonrúg. Persze nem. Engem inkább a hangja zavart.
Azóta volt-van cudarabb kaliberű fegyverem is, és még élek.  Röhög

Az igazsághoz hozzá tartozik a tegnapi megállapításom a lőtéren, ahol felváltva lőttem 30-06-ossal, 9,3x74R-rel, 375 H&H-dal és 7,62x54R-rel, hogy utóbbi a legkomfortosabb hátrarúgás szempontjából a négy közül, (és minden európai vadat terítékre lehet hozni vele). Hogy minek rúgatom akkor a nagyobbakkal magam? Vállat von  Fejvakarás Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #371 Dátum: 2013. Július 27. - 16:33:26 »

Azt hittem eddig, elég sok kalibert-lőszert ismerek! 264winmag???  Meglepődött Mik vannak? A vadászboltosok arcát megnézném ha ilyet kérnék egyszer  Vigyorog  Röhög  Ördög

Milyen céltávcsövet akarsz venni? Mert egy 300m-re lévő szmöre az bizony messze van! (+ az már nem vadászat hanem valami más...)
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #372 Dátum: 2013. Július 27. - 21:39:34 »

még nem döntöttem róla h milyen távcsövet szeretnék,kérdezősködök,nézelődök.de az usa-ból elég olcsón(sokkal olcsóbbal mint idehaza)be tudok hozatni Nikon távcsöveket,azon eléggé agyalok!elég sokan fikázzák M.országon h egy amerikai sz@r,de sztem ha nekik működik akkor nekem is megfelelne,ott is lőnek rinólövő csúzlikkal amin nikon van és bírja,akkor egy 270-est 8.4gr-os maggal ki fog bírni sztem!!!mellesleg azt hiszem  12-es,14-es nagyítással már meg lehet lőni egy ravaszdit is  biztonsággal 300-ról,egy akkora már bőségesen elég lehet!a 264winmag kaliberről néhány amerikai fórumon olvasgattam,és elég jókat írtak róla a kinti sporik,gyors,lapos,nem rúg nagyot,de elég erős h leverjen egy nagy disznót is.azt h eszi a csövet ők is megjegyezték,de ahhoz nagyon sokat kell lőni vele h ez megtörténjen,és nem félek tőle h én olyan rengeteget lőnék,ha évente leadok 20-30 lövést vele akkor már jól zártam azt az évet!ott könnyen megoldható h kimenj mondjuk a hegyekbe egy megbeszélt helyre és nyugodtan csattogtathatsz egész nap,gyakorolhatsz úgy h senkit nem zavarsz,és ott a lőszer arányaiban nevetségesen olcsóbb mint itt,v inkább nálunk nevetségesen magas az ára.de ha jól emlékszem Győrben van egy bolt ahol leveleztem a tulajjal és ő tud hozni hozzá néhány fajta lőszert,pl barnes-t is.JA,és h elhesegessem a tévhiteket,nem arról van szó h mindenre rálövök amire csak tudok,bármilyen messze is legyen,egy rókát is tisztelek annyira mint a többi állatot amivel találkozok,de ha úgy gondolom h meg tudom lőni akkor rá lövök.lehet h egy pár soros üzenetből amit ide írtam pár napja,úgy tűnhetett vkinek h egy tipikus magyar puskás f@sz vagyok,de ez távolról sem igaz,tisztelem a vadat,az életet,nekem még sokat jelent a vadász etika,de mindemellett buzog bennem a vadászláz is mert nem űzhetem számomra elég gyakran ezt a csodás időtöltést,tehát ha úgy ítélem meg h rálőhetek arra a rókára 300-ról mert nincs szél,nyugodtan vakarózik a vetés szélén egy vakondtúráson és nem mozdul,kényelmesen rá tudok lazulni a lövésre,van időm a higgadt célzásra,akkor rá fogok lőni és ezzel nem teszek rosszat,ez nem kevésbé etikusabb mint pl. hajtásban rálőni egy eszeveszetten rohanó rókára!tehát én nem puskás hanem vadász vagyok,leszek,nem mészáros.behívni is szép,és viszonylag távolról is szép egy sikeres lövés!

Bizony pár töltényt el kell lőni ahhoz,hogy  300-on meglegyen az a róka.
Gondolom nem lehetetlen,de sokaknak (legtöbb embernek) 150 -ről sem nagyon megy.
A 300 méter az már azért távolság ilyen kis állatnál.
Ha nyúztál rókát,akkor tudod,hogy kicsi ám az,csak jóval nagyobbnak tűnik nagykabátban.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #373 Dátum: 2013. Július 27. - 22:25:50 »

Idézetet írta: jimyjoe
Ok,tudom hogy az már messze van,de meg lehet csinálni,persze nem szabad kézből hanem hasalva,vagy ülve lőbotról,esetleg motorháztetőről hátizsákról.de nem arra hajtok hogy mindent messziről,de ha néha megadatik akkor megpróbálom.Te egyébként milyen kalibert használsz?
Én a 458 socom kalibert ajánlanám neked.Ha sokat levelezel a győri boltossal,biztosan megígéri neked azt is. Legfeljebb néhány hónapig nem lesz lőszered. Nyihi Nagy kárt ezzel nem okozna mondjuk senkinek... Nyihi Szegény rókának meg úgyis mindegy. Volt egy haverom gimiben,azt ordította minden meccsen minden labdát vezető játékosnak,hogy: Vállald eeeel!!!! (Teljesen mindegy volt neki,hogy az ellenfél,vagy a saját tizenhatosánál járt...) Vannak emberek akiket nem lehet komolyan venni. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 27. - 22:38:10 írta Boar » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #374 Dátum: 2013. Július 27. - 22:45:50 »

..............lehet h egy pár soros üzenetből amit ide írtam pár napja,úgy tűnhetett vkinek h egy tipikus magyar puskás f@sz vagyok,de ez távolról sem igaz,.............................

ne légy ennyire szigorú magadhoz és a f társakhoz se. nekem egyáltalán nem tűnik úgy h egy tipikus magyar puskás f@sz vagy. szerintem egyáltalán nem vagy tipikus. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: