Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138616 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2013. április 01. - 20:54:39 »

Az én szótáramban a gagyi semmi esetre sem a használhatatlanság, vagy alkalmatlanság szinonimája.
Vágtam már el az ujjam gagyi bicskával és hattori tanto-val is... no, a hatás ugyan az (vérzett, fájt) de a minőség érzete nem ugyan az volt  Taps
Nekem a vadászat nem a szakmám, hanem a hobbim, szenvedélyem, mely szigorúan emocionális alapokon nyugszik.
Fontos ezért, hogy minden mozzanat, felhasznált eszköz, résztvevő személy (kísérő hiv.vadász) az általam elérhető maximális minőséget képviselje, hogy a kör bezáruljon és kerek legyen az egész...
De fordítsuk meg az állításomat. Adjunk 100 VAK ember kezébe egyszer egy marlint, aztán egy európai puskát (sauer, mannlicher (szigorúan a régi, nem a mai sz@rok kiv. SM12, arról nem szólok, mert még nem babráltam) és kérdezzük meg, érzésre melyik volt a minőség; ismétlem, csak tapizás, illesztések, célzott lövés nélküli sütés játszik, meg ahogy a zárszerkezet a "vajon jár") szerintem nem kérdés az eredmény...  Kacsint

Vadásztál MARLIN-nal?
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #346 Dátum: 2013. április 01. - 20:59:53 »

Vadásztál MARLIN-nal?
Mint azt írtam, nem is lőttem még vele...  Angyal
Ha figyelmes tanulmányozás alá veted, amit eddig Róla írtam, nem is marad köztünk ellentét (kivéve, ha a Marlin európai marketing-igazgatóját tisztelhetem Benned, és ezáltal munkaköri kötelességed az európai minőségi hendikep tagadása)   Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #347 Dátum: 2013. április 01. - 21:03:09 »

Az én szótáramban a gagyi semmi esetre sem a használhatatlanság, vagy alkalmatlanság szinonimája.
Vágtam már el az ujjam gagyi bicskával és hattori tanto-val is... no, a hatás ugyan az (vérzett, fájt) de a minőség érzete nem ugyan az volt  Taps
Nekem a vadászat nem a szakmám, hanem a hobbim, szenvedélyem, mely szigorúan emocionális alapokon nyugszik.
Fontos ezért, hogy minden mozzanat, felhasznált eszköz, résztvevő személy (kísérő hiv.vadász) az általam elérhető maximális minőséget képviselje, hogy a kör bezáruljon és kerek legyen az egész...
De fordítsuk meg az állításomat. Adjunk 100 VAK ember kezébe egyszer egy marlint, aztán egy európai puskát (sauer, mannlicher (szigorúan a régi, nem a mai sz@rok kiv. SM12, arról nem szólok, mert még nem babráltam) és kérdezzük meg, érzésre melyik volt a minőség; ismétlem, csak tapizás, illesztések, célzott lövés nélküli sütés játszik, meg ahogy a zárszerkezet a "vajon jár") szerintem nem kérdés az eredmény...  Kacsint


Szia!

Világosíts fel kérlek, hogy a most gyártott Sauer vagy Mannlicher típusokat miért tartod sz@rnak?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2013. április 01. - 21:04:33 »

...nem is lőttem még vele...


Gondoltam.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #349 Dátum: 2013. április 01. - 21:12:55 »

Az én szótáramban a gagyi semmi esetre sem a használhatatlanság, vagy alkalmatlanság szinonimája.
Itt a baj, nem tudod, mit jelent a gagyi. Ez egy cigány szó tudtommal, jelentése hamis, hamisított. A "gagyizás" az a tevékenység, amikor hamisított áruval verik át a vevőt, jellemző példája ennek amikor fényesített rezet adnak el aranyként, aranyhoz képest kedvező áron. Az áru aranyként, ékszerként erősen használhatatlan Mosolyog

A Marlint akkor gagyizhatnád le szó szerint, ha azzal a szöveggel adnák, hogy ugyanazt a technikai tartalmat és élményt adja mint istenített európai fegyverek, azok alatt árban mondjuk 20%-al, ezáltal szándékosan megtévesztve és megkárosítva a vásárlókat. Ezzel szemben sokak konszenzusos véleménye alapján a Marlin ár-teljesítmény aránya nagyon jó, a menő fegyverek árának feléért-harmadáért ad vadászatra alkalmas eszközt bizonyos kompromisszumokkal. Aki megveszi, ezzel tisztában van, vállalja a kompromisszumokat.

Nincs átverés, nincs hamisítás, azaz nem gagyi.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2013. április 01. - 21:22:09 »

Itt a baj, nem tudod, mit jelent a gagyi. Ez egy cigány szó tudtommal, jelentése hamis, hamisított. A "gagyizás" az a tevékenység, amikor hamisított áruval verik át a vevőt, jellemző példája ennek amikor fényesített rezet adnak el aranyként, aranyhoz képest kedvező áron. Az áru aranyként, ékszerként erősen használhatatlan Mosolyog

A Marlint akkor gagyizhatnád le szó szerint, ha azzal a szöveggel adnák, hogy ugyanazt a technikai tartalmat és élményt adja mint istenített európai fegyverek, azok alatt árban mondjuk 20%-al, ezáltal szándékosan megtévesztve és megkárosítva a vásárlókat. Ezzel szemben sokak konszenzusos véleménye alapján a Marlin ár-teljesítmény aránya nagyon jó, a menő fegyverek árának feléért-harmadáért ad vadászatra alkalmas eszközt bizonyos kompromisszumokkal. Aki megveszi, ezzel tisztában van, vállalja a kompromisszumokat.

Nincs átverés, nincs hamisítás, azaz nem gagyi.

Rézgróf bocsánat, elnéztem!
 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #351 Dátum: 2013. április 01. - 21:25:12 »

Rézgróf bocsánat, elnéztem!
 Emelem
no para Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #352 Dátum: 2013. április 01. - 21:28:03 »

Pali!
Nem volt tolózáras Marlinom soha, de amit a kezembe fogtam, nekem kellemes meglepetés volt, és a sütését is tudtam volna használni. Alapvetően még egyet is értenék veled a gagyiság tekintetében, ha nem tapasztalnám azt, hogy a sokszorosáért adott Európai neves márkák sem raknák tele a termékeiket „gagyi” anyagokkal. Amik átlagos használat mellett tökéletesen ellátják a funkciójukat. Csak hát valahogy csalódást okoznak egy vadászpuskában….
Ha - tételezzük fel - az ember 140 ezerért vesz egy jól funkcionáló tengerentúli terméket, és az minden körülmények között ellátja a feladatát, akkor hajlamos az ember „megbocsátani” a gagyiságát, főleg, ha egy Európai márkás – itthon legalább is menőbbnek számító – terméket is telepakolnak gagyi anyagokkal, mondjuk a duplájáért, vagy a triplájáért.
Az én véleményem is az, hogy egy vadászpuska acélból és fából készüljön, de be kell látni, hogy ez ma már kissé idejét múlt felfogás, pláne, hogy nagyon sok esetben bizonyítottak a könnyűfémek és a műanyagok.
Igazából nem tudom, hogy milyen fegyvereid vannak, hogy nem tennéd közéjük…..
De ha azt vesszük, hogy ez csak itthon ilyen „drága”, származási helyén még sokkal olcsóbb, nem is tudom elképzelni, hogy hogyan hozzák ki annyiból. Ami fegyvert én a kezembe fogtam, nem tűnt gagyinak, sőt…….. Pl. a világ „legjobb” zárszerkezete is elég darabosan jár. (M98)
Az általad említett típusokat favorizálom én is, de a – így ebben a sorrendben - Steyr Mannlicher Luxusból már nem kapsz olyan darabot, amiben biztos lehetsz (egész egyszerűen túl régen beszüntették a gyártását), a Sauerből nagyobb az esély (80/90/92), de ott is könnyen lukra lehet futni.
Ár/érték alapon jelenleg nem gondolom, hogy lenne jobb fegyver a Marlinnál, pláne, hogy le vagyok döbbenve, hogy – a Fehován láttam -a cseh puskákat is mennyiért adják már. És azokat is mókolni kell otthon az illesztéseknél, hogy jó legyen, legalább is sokak szerint, akiknek van.
A legdurvább negatív példa a kiállításon egy Voere klasszikus 98-as volt majdnem 4 kilóért! Na, nekem az volt a gagyi! (vállalva azt, hogy én sem az eredeti cigány jelentést értem alatta) Voere ide, Voere oda…
És bizony egy-egy mélyebb sérülés eltüntetésénél a fa agyazáson tényleg nagyon irigylem a műanyag tusás puskával vadászókat.
Arról pedig, hogy a jelenleg sokak által „sz@rnak” aposztrofált prémium Európai márkák milyenek is valójában, húsz, vagy harminc év után kell elvitatkozgatni. Nehezen hiszem el, hogy valóban csak pár évre gyártanának fegyvert.

 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #353 Dátum: 2013. április 01. - 21:39:50 »


Szia!

Világosíts fel kérlek, hogy a most gyártott Sauer vagy Mannlicher típusokat miért tartod sz@rnak?
Csak a mannlicher-re volt értve...
Az SBS biztosításos vackokkal elindult egy lejtmenet, ami a pure luxus-szal érte el mélypontját, a gyár történetében.
Ezt még az SM12 marketingdumája is igazolja (ha olvas az ember a sorok közt), mellyel még nem sikerült közelebbi kapcsolatba kerülnöm, így véleményt sem formálok róla.
Használhatóság szempontjából: aminek a csöve nem túlméretes, azzal lehet vadászni (mivel az autóiparral ellentétben, a fegyvergyártás eddig nem igen termelt gyárilag hulladékot -itt csak lőképről van szó), így nem tartom sz@rnak az "új mannlichereket", de azért egymás mellé kell tenni az oldalbiztosítós szériát -ne adj'Isten a Schönauert-, meg azokat, amiket manapság újonnan lehet kapni... anno alkudoztam egy mannlicherre, mert gyerekkori szerelem fűz minket össze, de nagyon örülök utólag, hogy nem találtuk a közös számot és végül egy középkorú sauerem lett. Később kiéltem "mancis" ambícióimat, egy idős, igaz-vadásztól vásárolt, kiskaliberű, oldalbiztosítós Steyr személyében. (talán az eladóval történő találkozás/beszélgetés nagyobb élmény volt, mint a puskát hazahozni) a lényeg; sosem volt szerencsém semmihez, de az, hogy egy sbs-es mannlicher helyett egy ízig-vérig "vas" Sauer 200-as került a birtokomba (majd később egy öreg mancika) és hogy ezen a tényen anno keseregtem, ma már a legnagyobb derűvel és boldogsággal tölt el.  Okos
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #354 Dátum: 2013. április 01. - 21:52:38 »

Pali!
Nem volt tolózáras Marlinom soha, de amit a kezembe fogtam, nekem kellemes meglepetés volt, és a sütését is tudtam volna használni. Alapvetően még egyet is értenék veled a gagyiság tekintetében, ha nem tapasztalnám azt, hogy a sokszorosáért adott Európai neves márkák sem raknák tele a termékeiket „gagyi” anyagokkal. Amik átlagos használat mellett tökéletesen ellátják a funkciójukat. Csak hát valahogy csalódást okoznak egy vadászpuskában….
Ha - tételezzük fel - az ember 140 ezerért vesz egy jól funkcionáló tengerentúli terméket, és az minden körülmények között ellátja a feladatát, akkor hajlamos az ember „megbocsátani” a gagyiságát, főleg, ha egy Európai márkás – itthon legalább is menőbbnek számító – terméket is telepakolnak gagyi anyagokkal, mondjuk a duplájáért, vagy a triplájáért.
Az én véleményem is az, hogy egy vadászpuska acélból és fából készüljön, de be kell látni, hogy ez ma már kissé idejét múlt felfogás, pláne, hogy nagyon sok esetben bizonyítottak a könnyűfémek és a műanyagok.
Igazából nem tudom, hogy milyen fegyvereid vannak, hogy nem tennéd közéjük…..
De ha azt vesszük, hogy ez csak itthon ilyen „drága”, származási helyén még sokkal olcsóbb, nem is tudom elképzelni, hogy hogyan hozzák ki annyiból. Ami fegyvert én a kezembe fogtam, nem tűnt gagyinak, sőt…….. Pl. a világ „legjobb” zárszerkezete is elég darabosan jár. (M98)
Az általad említett típusokat favorizálom én is, de a – így ebben a sorrendben - Steyr Mannlicher Luxusból már nem kapsz olyan darabot, amiben biztos lehetsz (egész egyszerűen túl régen beszüntették a gyártását), a Sauerből nagyobb az esély (80/90/92), de ott is könnyen lukra lehet futni.
Ár/érték alapon jelenleg nem gondolom, hogy lenne jobb fegyver a Marlinnál, pláne, hogy le vagyok döbbenve, hogy – a Fehován láttam -a cseh puskákat is mennyiért adják már. És azokat is mókolni kell otthon az illesztéseknél, hogy jó legyen, legalább is sokak szerint, akiknek van.
A legdurvább negatív példa a kiállításon egy Voere klasszikus 98-as volt majdnem 4 kilóért! Na, nekem az volt a gagyi! (vállalva azt, hogy én sem az eredeti cigány jelentést értem alatta) Voere ide, Voere oda…
És bizony egy-egy mélyebb sérülés eltüntetésénél a fa agyazáson tényleg nagyon irigylem a műanyag tusás puskával vadászókat.
Arról pedig, hogy a jelenleg sokak által „sz@rnak” aposztrofált prémium Európai márkák milyenek is valójában, húsz, vagy harminc év után kell elvitatkozgatni. Nehezen hiszem el, hogy valóban csak pár évre gyártanának fegyvert.

 Emelem

Emocionális kérdésben nincs hely pénznek, persze hogy a Marlin ár/érték arányban verhetetlen a mai magyar (nem kijavítani, ilyenkor kisbetűs  Kacsint ) piacon. Ez tény... ha idejönne hozzám egy vadásztárs és megkérdezné, milyen ÚJ(!) puskát vegyen olcsón, hát magam is a Marlint ajánlanám... Kalibert a felhasználási terület/körülmény függvényében...
Pénzre visszatérve; magam "újszegény" vagyok, a Sauert cc.7-800.000., mancika 350.000, mind az éppen a vételkori kb. egyhavi keresetem voltak... Ma már egy doboz lőszert nem tudnék venni egyhavi fizumból... Tartós Munkanélküli (barátaim szerint egyszerű KMK-s  Ördög )
Ebből a lényeg; én inkább kölcsön kérnék egy rendes vas-fa puskát, minthogy valami műanyaggal vadásszak...
De ez nem jelenti azt, hogy előítéletem lenne a másként gondolkodókkal szemben. Én kíváncsi vagyok mások véleményére is és ezt maximálisan tiszteletben tartva nézetet ütköztetek velük. Mint látom Veled működik is az efféle párbeszéd... ennek örülök!!!  Wave  Wave
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #355 Dátum: 2013. április 01. - 22:15:05 »

Csak a mannlicher-re volt értve...
Az SBS biztosításos vackokkal elindult egy lejtmenet, ami a pure luxus-szal érte el mélypontját, a gyár történetében.
Ezt még az SM12 marketingdumája is igazolja (ha olvas az ember a sorok közt), mellyel még nem sikerült közelebbi kapcsolatba kerülnöm, így véleményt sem formálok róla.
Használhatóság szempontjából: aminek a csöve nem túlméretes, azzal lehet vadászni (mivel az autóiparral ellentétben, a fegyvergyártás eddig nem igen termelt gyárilag hulladékot -itt csak lőképről van szó), így nem tartom sz@rnak az "új mannlichereket", de azért egymás mellé kell tenni az oldalbiztosítós szériát -ne adj'Isten a Schönauert-, meg azokat, amiket manapság újonnan lehet kapni... anno alkudoztam egy mannlicherre, mert gyerekkori szerelem fűz minket össze, de nagyon örülök utólag, hogy nem találtuk a közös számot és végül egy középkorú sauerem lett. Később kiéltem "mancis" ambícióimat, egy idős, igaz-vadásztól vásárolt, kiskaliberű, oldalbiztosítós Steyr személyében. (talán az eladóval történő találkozás/beszélgetés nagyobb élmény volt, mint a puskát hazahozni) a lényeg; sosem volt szerencsém semmihez, de az, hogy egy sbs-es mannlicher helyett egy ízig-vérig "vas" Sauer 200-as került a birtokomba (majd később egy öreg mancika) és hogy ezen a tényen anno keseregtem, ma már a legnagyobb derűvel és boldogsággal tölt el.  Okos


Gratulálok a fegyvereidhez! Nekem egy SBS-es "vackom" van, lassan hat éve használom teljes megelégedettséggel. A sátorvas eleve fém, tárfenéklemezt fémre cseréltem (egy jó kis kan lett bele vésve) a biztosító sajnos műanyag, de soha nem problémáztam ezen, nekem megfelel. Egy párszor már vitáztunk itt a fórumon erről a témáról, nem is akarom ezt boncolgatni és különben is off...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #356 Dátum: 2013. április 01. - 22:30:11 »

Üdv  Emelem ! Azért ne felejtsük el Európában gyártanak fegyvert is  Röhög  Igen Pl.  Rigby .
Nem vitázom de meg lehet nézni egy Lee Enfield zárszerkezetét az nem akadozik .
Akkor még ott van a Belga fegyver gyártás is  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #357 Dátum: 2013. április 01. - 22:37:08 »

Emocionális kérdésben nincs hely pénznek, ................
Ebből a lényeg; én inkább kölcsön kérnék egy rendes vas-fa puskát, minthogy valami műanyaggal vadásszak...
De ez nem jelenti azt, hogy előítéletem lenne a másként gondolkodókkal szemben. Én kíváncsi vagyok mások véleményére is és ezt maximálisan tiszteletben tartva nézetet ütköztetek velük. Mint látom Veled működik is az efféle párbeszéd... ennek örülök!!!  Wave  Wave

Működik az mással is…  Kacsint
Ha egy vadászfegyver emocionális kérdés, azt nem lehet gyakorlati oldalról megközelíteni. Van olyan barátom, akinek minden ismétlő – katonapuska! A vadászfegyver az egyedül és kizárólag a gavallér! És nem ám holmi modern süllyesztett peremű kaliberben, csak és kizárólag peremesben! Nem mondom, hogy a maga szempontja szerint nincs igaza, csak hát ugye azok a fránya főníciaiak, meg az az ……..verte találmányuk! Jól mondod, az cseszik ki velünk állandóan!  Fejvakarás
Egyszer van a „szerelem” része a dolognak, meg egyszer az, hogy hosszú évek tapasztalatai alapján rájössz, hogy mi is kéne neked máshogy az egyébként alapvetően jól működő saját vasadon, mi miért nem jó rajta, mi kéne még rá… stb. És hogy a hiányzó dolgokat melyik márka/típus/esetleg rád szabott fegyver tudja megadni……
A szerelem az azért jó, mert tudod, hogy pontosan mit szeretnél, és kész, aztán ha meglesz…. lehet, hogy el is veszíti a jelentőségét, mert már megvan. Vigyorog Lehet, hogy csak a megszerzés élménye a fontos.  Vállat von Ha viszont – mint Neked – annyira fontos, hogy mivel vadászol, akkor nincs miről beszélni, erősen akarni kell, és addig gyúrni, amíg meg nem lesz.  Igen
 Viszont onnantól qrvára vigyáz rá az ember, és tessék, máris megvan az első hátrány…….. a „csak” használhatóval szemben!  Rííí

 Wave  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #358 Dátum: 2013. április 02. - 07:57:42 »

Félreértés ne essék, nem szólom le a Marlint, annyi pénzért igazán megéri az árát, plusz 50-60.000.- görbecsőrű Mátyásért pedig gyönyörű, személyre szabott dióagyat is kaphat "vas", akkor még mindig egy új Cz alatt járunk 2-3 Szent Istvánnal...
Az eredeti felvetésben szereplő GV-t, csak akkor cserélném le, ha nem köt hozzá semmi (nem egy öreg vadászmentor, vagy felmenő hagyatéka, stb.) mondjuk mivel a GV a piacon fabatkáért megy, inkább hatástalanul a vadászfal/szoba dísze lenne nálam, de ez ízlés kérdése
Elhiszem (sőt tudom) hogy sok komoly és tiszteletre méltó vadász használja a Marlint megelégedéssel, hiszen igazi "munkapuska", de aki azt mondja, hogy a hagyományos európai fegyvergyártás színvonalához képest nem gagyi, az vagy vak, vagy öööö, nagyon vak...  :Mosolyog
Amúgy a puskáim tényleg baromi "humorosak", nem egyszer tréfáltak meg lőtéren és mezőn... (persze van humorérzékem, ezért nem teszek szemrehányást nekik magamnak)  Kacsint

"de aki azt mondja, hogy a hagyományos európai fegyvergyártás színvonalához képest nem gagyi, az vagy vak, vagy öööö, nagyon vak... "

Nagyon merem mondani Neked, hogy egyáltalán nem gagyi.

Nem gondolom, hogy annyi lett volna a kezedben, mint nekem, tehát megtehetem, hogy szakmailag azt nyilatkozzam, hogy egy árban és minőségben igen is jó fegyverről van szó, amely nem tartalmaz semmiféle gagyiságot.

Én azt gondolom, hogy elhamarkodott és megalapozatlan a kijelentésed. Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #359 Dátum: 2013. április 02. - 10:34:36 »



Nem semmi! Meg az ára sem! 2700 USD.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: