Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138689 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #330 Dátum: 2013. április 01. - 19:18:31 »

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #331 Dátum: 2013. április 01. - 19:21:14 »

Mekkora "disznók" voltak azok, wazze???   Vigyorog

Általában mind kifejlett példány volt. Kolompár a süldőkkel nem foglalkozott.
Mindig meg is nyúzta őket a helyszínen, kb. 1 perc alatt.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #332 Dátum: 2013. április 01. - 19:23:15 »

Általában mind kifejlett példány volt. Kolompár a süldőkkel nem foglalkozott.
Mindig meg is nyúzta őket a helyszínen, kb. 1 perc alatt.
Ezt a sztorit én is szoktam mesélni,csak medvékkel és magamról.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #333 Dátum: 2013. április 01. - 19:30:07 »

Ezt a sztorit én is szoktam mesélni,csak medvékkel és magamról.

Medvét azt én is megnyúzom 1 perc alatt, annak nem szúr úgy a tüskéje, mint a Kolompár disznajának!  Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #334 Dátum: 2013. április 01. - 19:39:04 »

Attila!

Te elmentél egy puska mellett??!
Ez tényleg nagy duma... Ördög

Na jó, egyszer tényleg elmentem.... de szerencsétlenségemre azt is felrúgtam, úgy hogy még nem vagyok vadász!  Ördög

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #335 Dátum: 2013. április 01. - 19:45:21 »

Medvét azt én is megnyúzom 1 perc alatt, annak nem szúr úgy a tüskéje, mint a Kolompár disznajának!  Ördög


 Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #336 Dátum: 2013. április 01. - 19:48:47 »


 Vigyorog

Ó hiszen ez a Sünbáló azaz sündisznó romáról magyarra.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #337 Dátum: 2013. április 01. - 19:56:58 »

Üdv  Emelem ! Tudtommal  Franz Albrecht itt 202 Sauer 270 win.-l vadászott . Lehet Ő nem olvassa a fórumot .
 Röhög Hahota  Stoel


Hozzá kell tenni, hogy kertben "vadászott" lőtt célba disznóra elismerésre méltó eredménnyel, valszeg ha nagyon megerőlteti magát, 10-ből 9 ment volna tisztán fültőre is, akkor elég egy 223 Rem...  Angyal
Azért azt a Harkila ruhát elfogadnám...  Nem szól szám
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #338 Dátum: 2013. április 01. - 20:03:58 »


Azért azt a Harkila ruhát elfogadnám...  Nem szól szám
Én azt nem mert valszeg igen kicsi lenne megaztán használt is... Ördög
De egy olyat, méretben és újan...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #339 Dátum: 2013. április 01. - 20:09:12 »

Túl öntudatos és "jó humorú" fegyvereid lehetnek. Lehet, hogy fogdosni nem jó, de azért van néhány olyan fórumtárs, aki évek óta elégedetten használja.
Félreértés ne essék, nem szólom le a Marlint, annyi pénzért igazán megéri az árát, plusz 50-60.000.- görbecsőrű Mátyásért pedig gyönyörű, személyre szabott dióagyat is kaphat "vas", akkor még mindig egy új Cz alatt járunk 2-3 Szent Istvánnal...
Az eredeti felvetésben szereplő GV-t, csak akkor cserélném le, ha nem köt hozzá semmi (nem egy öreg vadászmentor, vagy felmenő hagyatéka, stb.) mondjuk mivel a GV a piacon fabatkáért megy, inkább hatástalanul a vadászfal/szoba dísze lenne nálam, de ez ízlés kérdése
Elhiszem (sőt tudom) hogy sok komoly és tiszteletre méltó vadász használja a Marlint megelégedéssel, hiszen igazi "munkapuska", de aki azt mondja, hogy a hagyományos európai fegyvergyártás színvonalához képest nem gagyi, az vagy vak, vagy öööö, nagyon vak...  :Mosolyog
Amúgy a puskáim tényleg baromi "humorosak", nem egyszer tréfáltak meg lőtéren és mezőn... (persze van humorérzékem, ezért nem teszek szemrehányást nekik magamnak)  Kacsint
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #340 Dátum: 2013. április 01. - 20:17:08 »

Pali  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2013. április 01. - 20:20:40 »

Félreértés ne essék, nem szólom le a Marlint, annyi pénzért igazán megéri az árát, plusz 50-60.000.- görbecsőrű Mátyásért pedig gyönyörű, személyre szabott dióagyat is kaphat "vas", akkor még mindig egy új Cz alatt járunk 2-3 Szent Istvánnal...
Az eredeti felvetésben szereplő GV-t, csak akkor cserélném le, ha nem köt hozzá semmi (nem egy öreg vadászmentor, vagy felmenő hagyatéka, stb.) mondjuk mivel a GV a piacon fabatkáért megy, inkább hatástalanul a vadászfal/szoba dísze lenne nálam, de ez ízlés kérdése
Elhiszem (sőt tudom) hogy sok komoly és tiszteletre méltó vadász használja a Marlint megelégedéssel, hiszen igazi "munkapuska", de aki azt mondja, hogy a hagyományos európai fegyvergyártás színvonalához képest nem gagyi, az vagy vak, vagy öööö, nagyon vak...  :Mosolyog
Amúgy a puskáim tényleg baromi "humorosak", nem egyszer tréfáltak meg lőtéren és mezőn... (persze van humorérzékem, ezért nem teszek szemrehányást nekik magamnak)  Kacsint

Az én szótáramban a "gagyi" szó jelentése: értéktelen, használhatatlan! Ezt mondani a MARLIN-ra nem lehet!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #342 Dátum: 2013. április 01. - 20:29:29 »


Felvet némi törvényességi kérdéseket az, hogy a filmet Magyarországon forgatták... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #343 Dátum: 2013. április 01. - 20:35:22 »

Felvet némi törvényességi kérdéseket az, hogy a filmet Magyarországon forgatták... Fejvakarás

"Szélpuska"! Nemrég beszéltünk róla.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #344 Dátum: 2013. április 01. - 20:45:13 »

Az én szótáramban a "gagyi" szó jelentése: értéktelen, használhatatlan! Ezt mondani a MARLIN-ra nem lehet!
Az én szótáramban a gagyi semmi esetre sem a használhatatlanság, vagy alkalmatlanság szinonimája.
Vágtam már el az ujjam gagyi bicskával és hattori tanto-val is... no, a hatás ugyan az (vérzett, fájt) de a minőség érzete nem ugyan az volt  Taps
Nekem a vadászat nem a szakmám, hanem a hobbim, szenvedélyem, mely szigorúan emocionális alapokon nyugszik.
Fontos ezért, hogy minden mozzanat, felhasznált eszköz, résztvevő személy (kísérő hiv.vadász) az általam elérhető maximális minőséget képviselje, hogy a kör bezáruljon és kerek legyen az egész...
De fordítsuk meg az állításomat. Adjunk 100 VAK ember kezébe egyszer egy marlint, aztán egy európai puskát (sauer, mannlicher (szigorúan a régi, nem a mai sz@rok kiv. SM12, arról nem szólok, mert még nem babráltam) és kérdezzük meg, érzésre melyik volt a minőség; ismétlem, csak tapizás, illesztések, célzott lövés nélküli sütés játszik, meg ahogy a zárszerkezet a "vajon jár") szerintem nem kérdés az eredmény...  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: