Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138586 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #300 Dátum: 2013. április 01. - 10:43:16 »

Jó az a 270, ráadásul nem tapasztaltam, hogy "szúrós" lenne, igaz csak 2 féle lőszert lőttem vele, PMP-t majd Remingtont, a váltás csak azért következett be, mert már nem volt beszerezhető itthol az első, s nem azért mert "nem vált be".  Kacsint
Ja, a jó öreg pmp. még a hangja is más volt vele a puskámnak, de tényleg. Ha lenne, most is venném.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #301 Dátum: 2013. április 01. - 10:46:48 »

Az a probléma,hogy minek ír megjegyzést egy olyan dologra,amit soha nem használt,és de már egyből le kell szólni.
Ő biztos nagy vadász,mert ha nem tud segíteni akkor ki akar oktatni.
Persze ő is elment egy letámasztott puska mellett,de egyből vadász lett.

Éppen, hogy segíteni akart mindenki, és nem csak Neked, hanem a vadnak is, amire rálősz. Te még új vagy itt, nem ismered a tagokat, nem tudod, kinek, milyen múltja van, mennyi vadászati tapasztalattal rendelkezik. Van itt jó pár vadász, akiknek a lőtudományát alighanem sem Te, sem Édesapád meg sem fogja közelíteni soha.
De ők nem nagyképűsködnek, nem osztják az észt, hanem tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy a vadászat nem steril körülmények között lejátszódó, folyton teljes kontroll alatt tartható folyamat, hanem állandóan változó valami, ahol bármikor bármi megtörténhet. És az ellenkezője is. Épp ezért nem restellik a 9,3-ast vállra akasztani, ha disznóra vadásznak, mert ők nem "szúrós" kaliberben gondolkoznak, hanem olyanban, ami esetleg egy pár cm-rel elcsúszott találat esetén (ugye a vad bármikor belemozdulhat a lövésbe) is ad kimenetet, vért, könnyíti az utánkeresést, gyorsabb halálhoz vezet. És ez a lényeg, nem a rongyrázás, hogy én a kisebb kaliberrel is meg tudom lőni...

Sokan szeretik a 270-es kalibert, biztos jó is, de évi 10-15 disznó esetén indokoltabb a nagyobb kaliber, a vastagabb, nehezebb lövedék. "Főlé" választani soha nem akkora hiba, mint alá...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #302 Dátum: 2013. április 01. - 10:49:14 »

A legtöbb a felhasználón múlik,de azért a kaliber sem rossz.  Emelem

Nem rossz, jó mint minden kaliber meg lőszer, csak rosszúl "használják".

Képzeld el Kovács XII Józsefet a lőállásban...

Ismertem olyant, aki 6.5X68-al is tudta legalább "ezt".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
clint
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2013. április 01. - 10:53:36 »

A legtöbb a felhasználón múlik,de azért a kaliber sem rossz.  Emelem
Emelem Avas, te már döntöttél, csak megerősítést vársz. Én is voltam már így többször is.
Amúgy nekem 8x57js a kedvencem, bár most pont 30-06-ossal vadászok. Nekem is birizgálja a fantáziámat a 270win, tudom, hogy jó kaliber, de én is mindig azt kapom, hogy inkább 308win vagy afölött. De egyet tudni kell, disznóra a vastagabb, nehezebb lövedék jobb. Nem sokkal, csak egy picivel.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2013. április 01. - 10:53:52 »

Roppant módon örülök,hogy ezen a fórumon össze jöttem a legokosabb illetve a legtapasztaltabb vadásszal.
Gondolom neked is a jó öreg 30-06-od van,és ettől a kalibertől nem látsz messzebb.Hát akkor sok szerencsét hozzá.
Nem annak a tanácsaira vagyok kíváncsi aki életében nem lőtt még 270 -el,hanem annak aki ezt használja.


Igen, Te nem oktatsz ki senkit!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nekem ugyan sem ,270 W kaliberem, sem Marlin XL7-esem nem volt, de van itt olyan fórumozó, aki végigvadászta Afrikát ezzel a kaliberrel, és jó volt! Igaz van neki más is, meg Ő olyan vadász aki öt disznót lő egy hajtásban hiba nélkül!  Igen
A MARLIN-ok jó fegyverek, nekem volt alsó kulcsos, ha tetszik vedd meg, csak ne okoskodj már annyit!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Avas
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #305 Dátum: 2013. április 01. - 10:55:29 »

Éppen, hogy segíteni akart mindenki, és nem csak Neked, hanem a vadnak is, amire rálősz. Te még új vagy itt, nem ismered a tagokat, nem tudod, kinek, milyen múltja van, mennyi vadászati tapasztalattal rendelkezik. Van itt jó pár vadász, akiknek a lőtudományát alighanem sem Te, sem Édesapád meg sem fogja közelíteni soha.
De ők nem nagyképűsködnek, nem osztják az észt, hanem tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy a vadászat nem steril körülmények között lejátszódó, folyton teljes kontroll alatt tartható folyamat, hanem állandóan változó valami, ahol bármikor bármi megtörténhet. És az ellenkezője is. Épp ezért nem restellik a 9,3-ast vállra akasztani, ha disznóra vadásznak, mert ők nem "szúrós" kaliberben gondolkoznak, hanem olyanban, ami esetleg egy pár cm-rel elcsúszott találat esetén (ugye a vad bármikor belemozdulhat a lövésbe) is ad kimenetet, vért, könnyíti az utánkeresést, gyorsabb halálhoz vezet. És ez a lényeg, nem a rongyrázás, hogy én a kisebb kaliberrel is meg tudom lőni...

Sokan szeretik a 270-es kalibert, biztos jó is, de évi 10-15 disznó esetén indokoltabb a nagyobb kaliber, a vastagabb, nehezebb lövedék. "Főlé" választani soha nem akkora hiba, mint alá...
Köszönöm a tanácsod.Biztos,hogy remek kezű igazi mesterlövész mindenki,persze elméleti síkon.Ők soha nem sebeztek,nem is hibáztak.Szerintem egy jó lövés a lényeg,másodlagos a kaliber.Sokan 243-win használnak disznóra,és az is elég.Próbáltam én is,de volt sebzésem is.Persze én nem vagyok mesterlövész. Röhög  Mindent félre téve a Marlin még mindig a kérdés,és nem a kaliber!!!
Naplózva
Avas
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #306 Dátum: 2013. április 01. - 10:56:38 »

Emelem Avas, te már döntöttél, csak megerősítést vársz. Én is voltam már így többször is.
Amúgy nekem 8x57js a kedvencem, bár most pont 30-06-ossal vadászok. Nekem is birizgálja a fantáziámat a 270win, tudom, hogy jó kaliber, de én is mindig azt kapom, hogy inkább 308win vagy afölött. De egyet tudni kell, disznóra a vastagabb, nehezebb lövedék jobb. Nem sokkal, csak egy picivel.
Ez természetes.
Naplózva
Avas
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #307 Dátum: 2013. április 01. - 10:57:41 »

 Emelem
Igen, Te nem oktatsz ki senkit!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Nekem ugyan sem ,270 W kaliberem, sem Marlin XL7-esem nem volt, de van itt olyan fórumozó, aki végigvadászta Afrikát ezzel a kaliberrel, és jó volt! Igaz van neki más is, meg Ő olyan vadász aki öt disznót lő egy hajtásban hiba nélkül!  Igen
A MARLIN-ok jó fegyverek, nekem volt alsó kulcsos, ha tetszik vedd meg, csak ne okoskodj már annyit!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2013. április 01. - 11:01:46 »

Köszönöm a tanácsod.Biztos,hogy remek kezű igazi mesterlövész mindenki,persze elméleti síkon.Ők soha nem sebeztek,nem is hibáztak.Szerintem egy jó lövés a lényeg,másodlagos a kaliber.Sokan 243-win használnak disznóra,és az is elég.Próbáltam én is,de volt sebzésem is.Persze én nem vagyok mesterlövész. Röhög  Mindent félre téve a Marlin még mindig a kérdés,és nem a kaliber!!!
Emelem Üdv. Nekem volt egy xl7-es terepszínű, igaz 30-06-osban. Csak olyan volt, egyébként 308win-t vettem volna vagy 270wint. Hát nem egy agyonpolírozott fegyver, a megmunkálás nyomai látszanak rajta. Nincs kivehető tár vagy lenyitható tárfenék, ha nem lőtted el a betárazott lőszereket, akkor azokat ki kell tárazni egyesével. ezek voltak a "negatívumok". A sütése jó volt, nem is állította a gyárin, pedig lehetett volna. Pontos fegyver volt és új. A műanyag agyzás engem nem zavart. 140 az új ára, pl. a cz550-esért meg már nem tudják, hogy mennyit kérjenek és ahogy hallom a most gyártottak már közelse jó minőségűek.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #309 Dátum: 2013. április 01. - 11:03:08 »

Attila!

Te elmentél egy puska mellett??!
Ez tényleg nagy duma... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #310 Dátum: 2013. április 01. - 11:04:04 »

van itt olyan fórumozó, aki végigvadászta Afrikát ezzel a kaliberrel, és jó volt! Igaz van neki más is, meg Ő olyan vadász aki öt disznót lő egy hajtásban hiba nélkül!  Igen


És érdekes, mostanában nem a 270-essel megy disznóra vadászni, hanem valamelyik 9,3-as puskájával.  Igen  
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #311 Dátum: 2013. április 01. - 11:17:34 »

És érdekes, mostanában nem a 270-essel megy disznóra vadászni, hanem valamelyik 9,3-as puskájával.  Igen  
Abból meg van neki pár darab...  Kacsint Még belenézni is rossz a szekrényébe.  Röhög
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. április 01. - 11:19:46 »

Abból meg van neki pár darab...  Kacsint Még belenézni is rossz a szekrényébe.  Röhög
 Wave

Nem a 270-eseket gyűjti...  :Mosolyog  Vajon miért?  Vállat von Fejvakarás   
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #313 Dátum: 2013. április 01. - 11:27:37 »

Abból meg van neki pár darab...  Kacsint Még belenézni is rossz a szekrényébe.  Röhög
 Wave
Meg halgatni is amikor használja . Mintha háborúzna !  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #314 Dátum: 2013. április 01. - 13:25:53 »

Üdv  Emelem ! Tudtommal  Franz Albrecht itt 202 Sauer 270 win.-l vadászott . Lehet Ő nem olvassa a fórumot .
 Röhög Hahota  Stoel

Nem azért használt 270-est mert annyira szereti, hanem mert a szponzorok ragaszkodtak hozzá. Csaba meg is írta, hogy azért akadtak azon a vadászaton problémák a vékonyka kaliberrel.
Másrészt annak a csávónak a lőtudásáról és a gyakorlási lehetőségeiről legtöbben csak álmodozhatunk, tehát az, hogy Ő mit használt Egy Bizonyos vadászaton, az még "kivételt erősítő szabály"-nak is gyengécske...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: