Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138758 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 15:07:12 »

Az egyik titkos kedvencem ez a 30-06-ból kialakított lőszer.



Gondolom Mo-n leginkább a 7x64 alternatívájaként jelentkezik ez a kaliber. Figyelembe véve a jelenlegi trendet, miszerint a gyakoribb amerikai kaliberekhez (.30-06Spr. .243W .308W)  szinte már nagyobb a lőszerválaszték mint a hagyományos európaiakhoz, és árban is versenyképesek, valószinű hogy az eddigieknél sokkal nagyobb mértékben kerülnek használatba. Gondolom ez lesz a .270W-el is, a 7x64 rovására.

Hát lassan, de beérni látszik az amerikaiak terve, mert pont a 7x64-es konkurenciájaként fejlesztették ki ezt a kiváló kalibert a 30-06-os hüvely nyakának behúzásával 270-re.
Arra leszek kíváncsi, hogy a most nagyon reklámozott WSM, beleértve a 270-est is, mennyire fog piacot nyerni a régi kaliberekkel szemben.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:21:50 »

Az egyik titkos kedvencem ez a 30-06-ból kialakított lőszer.



Gondolom Mo-n leginkább a 7x64 alternatívájaként jelentkezik ez a kaliber. Figyelembe véve a jelenlegi trendet, miszerint a gyakoribb amerikai kaliberekhez (.30-06Spr. .243W .308W)  szinte már nagyobb a lőszerválaszték mint a hagyományos európaiakhoz, és árban is versenyképesek, valószinű hogy az eddigieknél sokkal nagyobb mértékben kerülnek használatba. Gondolom ez lesz a .270W-el is, a 7x64 rovására.

Hát lassan, de beérni látszik az amerikaiak terve, mert pont a 7x64-es konkurenciájaként fejlesztették ki ezt a kiváló kalibert a 30-06-os hüvely nyakának behúzásával 270-re.
Arra leszek kíváncsi, hogy a most nagyon reklámozott WSM, beleértve a 270-est is, mennyire fog piacot nyerni a régi kaliberekkel szemben.

Valamennyi biztos fogy majd belőle, mert amíg lósz.r van addig veréb is van. A WSM árban már közel sem olyan versenyképes, mint a standard kaliberek, és az általa kinált ballisztikai mutatókra igazából nincs szükség Mo-n. De ha valaki beleszeret akkor úgyis megveszi.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:34:20 »

Az egyik titkos kedvencem ez a 30-06-ból kialakított lőszer.



Gondolom Mo-n leginkább a 7x64 alternatívájaként jelentkezik ez a kaliber. Figyelembe véve a jelenlegi trendet, miszerint a gyakoribb amerikai kaliberekhez (.30-06Spr. .243W .308W)  szinte már nagyobb a lőszerválaszték mint a hagyományos európaiakhoz, és árban is versenyképesek, valószinű hogy az eddigieknél sokkal nagyobb mértékben kerülnek használatba. Gondolom ez lesz a .270W-el is, a 7x64 rovására.

Hát lassan, de beérni látszik az amerikaiak terve, mert pont a 7x64-es konkurenciájaként fejlesztették ki ezt a kiváló kalibert a 30-06-os hüvely nyakának behúzásával 270-re.
Arra leszek kíváncsi, hogy a most nagyon reklámozott WSM, beleértve a 270-est is, mennyire fog piacot nyerni a régi kaliberekkel szemben.

Valamennyi biztos fogy majd belőle, mert amíg lósz.r van addig veréb is van. A WSM árban már közel sem olyan versenyképes, mint a standard kaliberek, és az általa kinált ballisztikai mutatókra igazából nincs szükség Mo-n. De ha valaki beleszeret akkor úgyis megveszi.

Egyenlőre még a fegyverekben sem annyira elterjedtek ezek, bár a nagyobb gyártók már készítenek egy pár WSM és WSSm, meg RUM meg a fene tudja milyen kalibereket, de a hazai forgalmazók is inkább csak rendelésre hoznak ilyen kaliberű puskát vagy váltócsövet-zárdugattyút.
Minden esetre, szerintem sincs itthon szükség ezekre, de biztos hogy vannak és lesznek, akik ilyen kaliberre vágynak. Hát előttük a lehetőség.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 16:55:58 »

Most majd lehet dobálni engem, de én ezt a kalibert csak olyan vadásznál tudom elképzelni, aki alapvetően apróvadas területen tag és el-el jut nagyvadra is.
Ilyen vadásznak első osztályú választás a távolabbi őz,- és rókalövések miatt, mondjuk egy 8,4 gr-os lövedékkel, amivel ha néha szarvasra, disznóra is lő azért jó eredményt várhat, mert egy jó felépítésű ilyen kaliberű lövedék leggyakrabban átüti a vadat.
Minden egyéb esetben én biztosan a 30-06-os mellett voksolnék ha mindenes puskára akarnék szert tenni és nem lenne semmiféle érzelmi kötődésem egyik kaliberhez sem.
...dehát mivel "én sem vagyok teljesen jól összerakva" -  Vigyorog - , így van kötődés másik kaliberhez.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 08:08:07 »

Most majd lehet dobálni engem, de én ezt a kalibert csak olyan vadásznál tudom elképzelni, aki alapvetően apróvadas területen tag és el-el jut nagyvadra is.
Ilyen vadásznak első osztályú választás a távolabbi őz,- és rókalövések miatt, mondjuk egy 8,4 gr-os lövedékkel, amivel ha néha szarvasra, disznóra is lő azért jó eredményt várhat, mert egy jó felépítésű ilyen kaliberű lövedék leggyakrabban átüti a vadat.
Minden egyéb esetben én biztosan a 30-06-os mellett voksolnék ha mindenes puskára akarnék szert tenni és nem lenne semmiféle érzelmi kötődésem egyik kaliberhez sem.


Pont ezt írtam én is.  Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:01:11 »

Most majd lehet dobálni engem, de én ezt a kalibert csak olyan vadásznál tudom elképzelni, aki alapvetően apróvadas területen tag és el-el jut nagyvadra is.
Ilyen vadásznak első osztályú választás a távolabbi őz,- és rókalövések miatt, mondjuk egy 8,4 gr-os lövedékkel, amivel ha néha szarvasra, disznóra is lő azért jó eredményt várhat, mert egy jó felépítésű ilyen kaliberű lövedék leggyakrabban átüti a vadat.
Minden egyéb esetben én biztosan a 30-06-os mellett voksolnék ha mindenes puskára akarnék szert tenni és nem lenne semmiféle érzelmi kötődésem egyik kaliberhez sem.
...dehát mivel "én sem vagyok teljesen jól összerakva" -  Vigyorog - , így van kötődés másik kaliberhez.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Roli!

A 9,7g, és a 9,07g-os is átüti a nehéz csülkös vadat még SP lövedékkel is. A 10,1g HH meg tarol. Csak azt a hosszú, nagy göbecset nem szereti a Remington csöve, meg b.szott nagyot rúg Vigyorog.... gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:07:13 »

Nálunk a hivatásos a 9,7 g. Normával lövi a rókát, őzet, disznót, szarvast és szinte mindent átvisz nagyon kis menekülési távolságot hagyva a vadnak.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:11:40 »

Hát kérem ez ilyen.... Menő gyozo Táncol

Én eddig egyetlen egy alkalommal találtam meg vadban a 270-es lövedékét, de az is egy hosszában meglőtt bak volt. A lövés a végbélnyílását érte, és a szegcsonton kívül, a bőr alatt állt meg a 9,7g-os Winchester Power Point lövedék úgy kb. 100m-es lőtávból lőve. Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:15:43 »

Én a 9,07 grammos Fail Safe-et sose találtam meg, mert mindent átütött, még a nagyobb disznót is meg a szarvasokat is. Pedig szívesen megnéztem volna, hogy hogyan is néz ki munka után ez a lövedék.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:19:19 »

Steve, ha esetleg Te találsz majd Fail Safet, bár kétlem, akkor tedd fel légy szíves a képét. Esetleg nagy disznóban vagy szarvasban, ha ferdén lövöd, talán bennmarad.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 11:41:50 »

Zoli!

Csak a TE kedvedért befogok egyet homokban.... Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 12:04:21 »

Zoli!

Csak a TE kedvedért befogok egyet homokban.... Mosolyog

Azt azért nem akarom, inkább a vadból kivett lövedék érdekelne, de azért megköszönöm, ha megteszed! Bion Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 12:17:36 »

Zoli!

Csak a TE kedvedért befogok egyet homokban.... Mosolyog

Azt azért nem akarom, inkább a vadból kivett lövedék érdekelne, de azért megköszönöm, ha megteszed! Bion Wave

Nem olan drága az.. Nyihi Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 12:20:45 »

Zoli!

Csak a TE kedvedért befogok egyet homokban.... Mosolyog

Azt azért nem akarom, inkább a vadból kivett lövedék érdekelne, de azért megköszönöm, ha megteszed! Bion Wave

Nem olan drága az.. Nyihi Bion Bion Bion

Ááááááá.... Vigyorog Vigyorog

De Zolinak mindent! Menő gyozo Táncol
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 12:36:30 »

Zoli!

Csak a TE kedvedért befogok egyet homokban.... Mosolyog

Azt azért nem akarom, inkább a vadból kivett lövedék érdekelne, de azért megköszönöm, ha megteszed! Bion Wave

Nem olan drága az.. Nyihi Bion Bion Bion

Ááááááá.... Vigyorog Vigyorog

De Zolinak mindent! Menő gyozo Táncol

 gyozo Táncol Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: