Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138700 alkalommal)
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #210 Dátum: 2013. Január 13. - 14:11:19 »

Szia!
Ha csak ez a ket kaliber johet szoba, akkor legyen a 308win!  Emelem Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #211 Dátum: 2013. Január 13. - 15:03:07 »

..........És itt volt nálunk most már tavaly előtt hogy egy 222-sel bikát lőttek 130m-ről és szerintem ha tud valaki lőni tudja hova kell akkor kicsivel is meglehet lőni. ......


El is venném az engedélyét egy életre! Nemcsak azért, mert 2500 Joule alatti lőszerrel törvénytelen bikára lőni,  hanem azért is, mert hazardíroz. Az aki egy bikára ilyen kaliberrel rálő az az én szememben nem vadász!

(Ne hövidítsd a szavakat, légyszíves írd ki teljesen!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #212 Dátum: 2013. Január 13. - 15:20:52 »

Szervusz baliiii. Emelem

Megmondták a tutit az előttem szólók, így sok újat nem igen tudnék már mondani Neked ezek után.

Baikalbock jól mondja, nem mindegy, hogy milyen a lőszerválaszték az adott kaliberben.
Nekem nincs tapasztalatom a 270 win-el, de biztos hogy a használati értéke nem nagyobb mint a 30.06, a 7x64 és a 308-nak normál, hazai vadászkörülmények között. (Ha vadászias 150 méteres, vagy esetleg max 200 méteres lőtávot veszünk alapul.)

A lőszerválasztéka ennek a 3 kalibernek idehaza pedig biztos hogy nagyobb, mint a 270-es esetében. Ennek belövésnél és lőszerválasztásnál lesz nagy szerepe, mikor könnyen előjöhet a szeret-nem szeret effektus a cső és a használni kívánt lőszer románca során.
Könnyebb dolga van az embernek egy "alap"-kaliberrel, hisz ezeket tekintve bátran állítom, hogy bármelyikükből bármely üzletben legalább 6-8 fajta lőszert simán eléd pakolnak.
A fentiek tükrében első(!) puskának én a fenti három kalibert ajánlanám.

A rúgásról annyit, hogy ha normálisan fogod, az égegyadta világon semmi bajod sem lesz. Ha hanyagul tartod, akkor lehet az 243-mas, vagy 9,3-mas, úgyis képen töröl. Szóval a választásnál ne ez befolyásoljon.
Én a 243-mast elsőnek már csak ezért se javallanám, mert mint írtad, azért meg-megjelenik a nagyvad is nálatok. Hatalmas gyakorlat és nagyon jó lőkészség kell egy ilyen kaliber használatánál a nagyvad elejtését illetően. A lapos röppálya és a gyors lövedék nem minden. Egy nagyobb disznónál minden bizonnyal fejlövés kellene, hogy ne kelljen órák-hosszat keresgélni és hogy egyáltalán meg is legyen. Az űrméret nagyon fontos tényező az ölőhatás tekintetében. És persze van vadászetika is a világon. A 243-mast nem disznóra és bikára találták ki! Pláne nem kezdőként.
Biztosan vannak itt a Fórumon néhányan, akik 243-massal vadásznak, de biztos lehetsz abban is hogy nem ezzel a kaliberrel kezdték, s nem 3-4000 lövés van már mögöttük. És az is biztos, hogy alapjáraton is átlagon jóval felül volt és van a lőkészségük, ha felelősségteljesen használni merik ezt a kalibert nagyvadra.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Te nem vagy ezen a szinten, mert nem ismerlek. De kezdőként egy kalap pénzt kiadni egy vékonyabb kaliberre Istenkísértés. Hamar kiderülhet, hogy inkább később kellett volna megvenni, mondjuk 6-8 év után, csak ekkor már elment rá a pénz, és több meg nem került disznó vagy szarvas is része lesz az élményeidnek.
Szóval gondold meg jól. Szerintem fogsz még jó sok hozzászólást kapni, mivel elég segítőkész itt szerintem mindenki. Szedd majd össze egy csokorba a végén és mérlegelj.

És mellesleg Erdőjárónak is igaza van. Eszedbe ne jusson a 222-es puskával bikára lövöldöző puskás ember példáját követni.  Tasli
Még egy süldőre se nagyon emelném rá a 223-masomat!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #213 Dátum: 2013. Január 13. - 15:36:57 »

Szia baliiii!
Nem tudom miért is rúg az a fránya 30-06, meg kell fogni azt a fegyvert és lőni.... nem gondolom hogy egy 270 win és egy 7x64 között olyan nagy különbség lenne....
De van egy eladó izs 18 243win-em ebből kifolyólag vegyél egy olyat  Kacsint Kacsint vagy vegyél egy jó kis 308 wint ahogyan az előttem írók írták!
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #214 Dátum: 2013. Január 13. - 16:07:02 »

Beregi és Erdőjáró igazotok van! Én se lőnék olyan kis kaliberrel nagy vadra főkép nem szarvasra! Beregi most kicsit elgondolkoztattál hogy hogyan is döntsek. Golyós fegyverrel nem sokat lőttem még 12 lövés volt minden ez 10 rókát hozott terítékre. Nem tartom magam abszult nagy vadásznak! ebből a 10 rókából 9-et 243-al ejtettem el a másik 1-t egy 7x64 és ezzel hibáztam mind a 2-szer. igaz bajor tüskés távcsővel és éjszaka lámpázásnál.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #215 Dátum: 2013. Január 13. - 16:47:05 »

Nem a kaliber hibája volt a hibázás oka az biztos.
Ha a 243-mas puskán A4-es szálkeresztes távcső volt, a 7x64-en pedig bajor szálkereszt, akkor ne csodálkozz. Nekem ugyanez volt. A CZ 550 30-06-oson A4, a 223-masomon bajor. Az A4-essel több évig vadásztam, mire jött a kis 223-mas a bajor tüskével. Hát nem volt piskóta. Nem is kellett sok hozzá, hogy a bajort lecseréljem ugyanúgy A4-es szálkeresztre. Nem mindenki tud ezzel a típusú szálkereszttel jól célozni, pláne ha váltogatja mással. Szóval a kaliberben ne keresd a hibát.

Gondolkodj nyugodtan, ráérsz. Inkább ne legyen még egy pár hónapig fegyvered, mint hogy utána akár évekig ne tudj megszabadulni egy olyantól, amibe hirtelen beleugrottál.
308, 30-06, 7x64: mind nagyon Igen  - és nem mellesleg széles körben elterjedtek Európa szerte is, így a hozzávalókkal való ellátottság igencsak bő. Szerintem elsősorban az legyen a fontos és ne más, mivel ugyanolyan kiváló kaliberek, mint a 270-es.
Nem akarlak lebeszélni a 270-ről mielőtt félreértenéd. Nagyon sokan eredményesen használják és biztosan egy precíz kaliber. Csak felvázolok egy-két dolgot, amire lehet hogy nem gondolnál, és csak később derülne ki, hogy számodra fontos lett volna a választásnál, mielőtt döntöttél volna.

A puskát meg rendesen fogd meg, nem harap.......csak rúg  Röhög.

A 9,3-mast és a 8-as kalibereket csak azért nem említettem, mert hozzájuk még nem volt szerencsém. Vannak itt, akik jóval többet tudnak ezekről nálam.

De elég az OFF-olásból, jöjjenek azok, akik használják is a 270-es kalibert. Neked leginkább az Ő véleményeikre és gyakorlati tapasztalataikra van szükséged.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #216 Dátum: 2013. Január 13. - 17:17:20 »

Igazad van! Tudom h a fegyvert jól bekel fogni és akkor nem rúg olyan nagyot. Mivel közel 3 évig sport lövész voltam több sikerrel.  Mosolyog Vagy is ott tanultam tanítottak alap dolgokat. Na meg édesapám meg dédnagyapám és a családban még több személy is vadászik. Szóval ezeket az oktatásokat megkaptam Mosolyog És hát szerintem innen ez a szenvedély. Főkép nem is attól félek h hű de nagyot rúg hanem nem szeretnék egy olyan kalibert venni amit már mondtatok h megbánnám.  Okos
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #217 Dátum: 2013. Január 13. - 17:53:10 »

Sziasztok!

Szerintem az, hogy rugdos vagy nem a fegyver, erősen egyén függő! Én amikor megvettem a .30-06-ot és a lőtéren kipróbáltam, egy szál pólóban, kifejezetten kellemetlen volt, pedig nem vagyok egy "tápos gyerek". (Valószínű a kemény gyári agytalp miatt). Azóta sem barátkoztam meg vele, pedig lecseréltem a tusagumit, és most már ténylen nem rugdos egyáltalán  Vállat von
A 12-es IZS-emmel viszont több doboz lőszert ellövök, hogy észre sem veszem! Mintha .22-es kispuska lenne...

BP  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #218 Dátum: 2013. Január 13. - 18:10:20 »

Igazad van! Tudom, hogy a fegyvert jól bekel fogni és akkor nem rúg olyan nagyot. Mivel közel 3 évig sport lövész voltam több sikerrel.  Mosolyog Vagy is ott tanultam tanítottak alap dolgokat. Na meg édesapám meg dédnagyapám és a családban még több személy is vadászik. Szóval ezeket az oktatásokat megkaptam Mosolyog És hát szerintem innen ez a szenvedély. Főkép nem is attól félek, hogy hű de nagyot rúg hanem nem szeretnék egy olyan kalibert venni amit már mondtatok , hogy megbánnám.  Okos
Először is ez az utolsó figyelmeztetés!
Ha továbbra is ezt az undorító, hányadék chat-stílust követed, minden hozzászólásodat mérlegelés nélkül kitörlöm!


Na akkor: Üdv néked!
Ha jót akarsz magadnak, akkor először is olvass nyugodtan vissza. Mérhetetlen mennyiségű információ és személyes tapasztalat áll rendelkezésedre.
Csak használni kell Kacsint
Kezdő vadászként (ha nagyvad is képbe kerülhet, őz nagyság felett) semmiképp sem javasolt 243-assal nyitni.
Nagyvadhoz, avatatlan kézbe olyan fegyver való, amelyik képes némileg tolerálni a kezdetben talán sűrűbben előforduló hibákat.
A nagyvadra való kaliber, e szerint a szempont szerint valahol 8 mm körül található. De lehet ennél vastagabb is, hiszen "túl nagy kaliber nincs".
Ne kapkodj, informálódj minél többet (de azokat nyugodtan hagyd figyelmen kívül, akik szerint a 30-06 olyan nagyot "rúg", hogy utána félni fogsz a puskától Nem).
A 270-est pedig talán inkább hagyd későbbre, jó lesz majd egyszer 2.-3.-x. puskaként besorakoztatni a szekrénybe Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #219 Dátum: 2013. Január 13. - 18:10:42 »

Ja, még valami!!! Én legalább ezt beismerem! Viszont a vadászok 99%-a aki 300 Weath.; 8x68 stb. vadászik és lő jó nagyokat mellé, de főleg sebez, az nem... Mert mit mondanának rá a többiek... A hasonló haverok. Tehát szerintem inkább kisebb kaliberrel pontosan.

BP  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #220 Dátum: 2013. Január 13. - 19:39:58 »

Üdvözletem,
most látom igazolva látni azokat a felháborodásaimat, amikor bátorkodtam szóvá tenni, hogy tapasztalt, netán hivatásos  vadászok leírják nyilvánosan a Fórumon, hogy ők milyen szuper eredményeket értek el 243-assal,és MEGFELELŐ KÉZBEN(!) ELÉG AZ bármire itthon.  A hű baráti kör meg buzgón bólogat, hogy hát persze, NEKI elég egy 243-as is (persze ebben a véleményben nem is annyira burkoltan az is benne van, hogy NEKEM megfelelő kezem van, vagyis ÉN, a PROFI mekkora királycsávó is vagyok(!)…. hisz mértani pontossággal vagyok képes bármekkora nagy kant, bármilyen helyzetben fültövön lőni, ti szánalmas amatőrök!).
 És most is itt van ez a srác, és az ehhez hasonló észosztásoknak is áldozatul esve, attól tart, hogy egy 270-es, vagy egy 30-06-os nagyot fog rúgni…….. és a 243 és a 222 alkalmas nagyvadra! Tiszta gáz ez, Urak!
Ez, vagyis a dolgok helyretétele a tapasztalt vadászok felelőssége is, pláne, hogy látszik, hogy milyen sokan találnak el erre a Fórumra.
Üdv,
 Emelem
Naplózva
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #221 Dátum: 2013. Január 13. - 19:46:27 »


El is venném az engedélyét egy életre! Nemcsak azért, mert 2500 Joule alatti lőszerrel törvénytelen bikára lőni,  hanem azért is, mert hazardíroz. Az aki egy bikára ilyen kaliberrel rálő az az én szememben nem vadász!

(Ne hövidítsd a szavakat, légyszíves írd ki teljesen!)

Én azt nem értem, hogy kísérő csak ott állt és nézte?
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #222 Dátum: 2013. Január 13. - 20:21:04 »

Én azt nem értem, hogy kísérő csak ott állt és nézte?

Nálunk ez úgy van, hogy aki tag az kiülhet lesre. És ez a bika kijött az erdőből még éppen lő világban már majdnem, hogy sötétben. De olyan selejt bika volt, hogy kb 1 éves volt és a füle fölé sem ért az agancs. A kolléga azt hite, hogy tehén. Majd mikor meglett a rálövéstől 20 lépésre akkor láttuk, hogy az bika. Kacsint És mivel nálunk nem sok a szarvas meg még csak most jelent meg az utóbbi 2 évben úgy h lőttek is és lőttek is. Így még sajnos úgy vannak vele ha mi nem lőjük akkor majd a szomszéd tagok lövik  Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #223 Dátum: 2013. Január 13. - 20:28:45 »

Barátom,

hányszor kell neked, szólni, hogy a "h" rövidítést ne használd hogy helyett?  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #224 Dátum: 2013. Január 13. - 20:34:42 »

ÁÁÁÁ bocsánat pedig már most figyeltem volna de nem elégé! :/
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: