Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138756 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Március 16. - 14:33:41 »

Miért is nem jó párosítás? De vissza mondták az eladást egyébként tegnap és ma mentem volna érte tehát már mindegy, még gondolkodok rajta ,hogy mi legyen!
 Emelem

Mert ami a felhasználási területet illeti a kettő teljesen azonos értékű. Mind kettő nagyszerű nagyvadas lőszer egyik mellett sem indokolt a másik. Nagyon gazdag vadászati lehetőség indokolja csak a két azonos tudású lőszer, ill. fegyver rendszerben tartását.
Én .270 Win. használó vagyok de  előtte 8x57 JS volt a mindenes az előtt egy ZKK 600-as  30-06-os volt az első, igy nyugodtan mondhatom, hogy felesleges a párosítás.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Március 16. - 14:35:06 »

Miért is nem jó párosítás? De vissza mondták az eladást egyébként tegnap és ma mentem volna érte tehát már mindegy, még gondolkodok rajta ,hogy mi legyen!
 Emelem
Én 8x57 es mellé lehet hogy valami kisebbet választanék a 30.06 -tól.Ez a két kaliber viszonylag közel áll egymáshoz.HA nem akarsz a 8x57 sel kisebb vadakat lőni ki akarod kímélni én inkább vennék kisebbet 222,223.243 -t
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Március 16. - 14:50:47 »

Én 8x57 es mellé lehet hogy valami kisebbet választanék a 30.06 -tól.Ez a két kaliber viszonylag közel áll egymáshoz.HA nem akarsz a 8x57 sel kisebb vadakat lőni ki akarod kímélni én inkább vennék kisebbet 222,223.243 -t
222-em már van az helyett akarok valami nagyobbat venni , de olyat amit sűrűn ki is tudok vinni a 8x57 kímélése végett! 222 nem nagyon jó a nagyobb vadakra pl: nyári vadkár elhárításra se többek között, akkor már csak olyat veszek amivel tudok lőni mindet és a 8-ast meghagyom "ünneplősnek"! Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Március 16. - 16:34:32 »

222-em már van az helyett akarok valami nagyobbat venni , de olyat amit sűrűn ki is tudok vinni a 8x57 kímélése végett! 222 nem nagyon jó a nagyobb vadakra pl: nyári vadkár elhárításra se többek között, akkor már csak olyat veszek amivel tudok lőni mindet és a 8-ast meghagyom "ünneplősnek"! Mosolyog


Áruld el nekünk miféle 8-as az amit annyira kímélni kell, valami régi veretes, muzeális, vagy valami luxus vas?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Március 16. - 16:54:54 »

Én ennyire nem röhögtem tegnap...
Én arra értettem, hogy ezekkel a h.. kérdésekkel te szívatod a többieket.
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Március 16. - 17:17:56 »

Áruld el nekünk miféle 8-as az amit annyira kímélni kell, valami régi veretes, muzeális, vagy valami luxus vas?
Egyik sem , csak szeretett nagyapám hagyta rám halála után és vigyázni akarok rá! Ennyi az egész!
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Március 16. - 17:20:42 »

Egyik sem , csak szeretett nagyapám hagyta rám halála után és vigyázni akarok rá! Ennyi az egész!
Akkor vegyél egy másik 8X57-et. Legalább nem kell kétfajta lőszert venned.. a 8X57 Magyarországon (és még sokfelé) tökéletes kaliber.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #187 Dátum: 2012. április 24. - 19:18:12 »

Üdv! Valakinek van tapasztalata  Sellier&Bellot 9.7g-os Sp lövedékről?  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #188 Dátum: 2012. április 25. - 20:18:52 »

Egyik sem , csak szeretett nagyapám hagyta rám halála után és vigyázni akarok rá! Ennyi az egész!
     Vigyázni úgy is lehet rá ha használod! A lövéstől mi baja lenne Fejvakarás, a többi meg kis odafigyeléssel megoldható! Minek egy 8-as mellé, még egy vastagabb kaliber !  Vagy veszel egy másikat hogy kíméld a puskát , aztán veszel még egyet, hogy amit vettél azt is kíméld ,és így tovább ,aztán vehetsz egy új szekrényt is, és végül annyit hezitálsz hogy vadászni meg ,nem lessz időd!    Használni kell azt a nyócast!    Emelem
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Május 10. - 08:29:11 »

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem ,hogy ebbe a kaliberben milyen áron lehet lőszert venni és milyent ,elsősorban az olcsóbb lőszerek érdekelnének.Másik kérdés ,hogy a Marlin xl7 csöve melyik lőszert szereti jobban ,ha valaki leírná a tapasztalatait azt nagyon megköszönném.
Üdv Laci!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Május 10. - 09:51:22 »

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem ,hogy ebbe a kaliberben milyen áron lehet lőszert venni és milyent ,elsősorban az olcsóbb lőszerek érdekelnének.Másik kérdés ,hogy a Marlin xl7 csöve melyik lőszert szereti jobban ,ha valaki leírná a tapasztalatait azt nagyon megköszönném.
Üdv Laci!


Üdv!
A löszerek ára igen széles skálán mozog. A hazánkban kapható löszerek közzül én három félét próbáltam (CZ 550 Lux hoz) Hornady  Light Magnum  Interbond 130 gr. Ezt jelenlegi ismereteim szerint most nem kapható még a megváltozott Superformance változatban sem. A lőszer egyébként kissebb hibáitól eltekintve jónak mondható mind kül és célballisztikai szempontból és az ára is elfogadható volt. Amit szintén használtam az Winchester Supreme 140 gr.Fail Safe. Ezt már nem gyártják, ha a buxa engedi próbáld ki az utódját az XP 3 at. A jelenleg használt lőszer a Federal Premium 140 gr. Nosler Accubond,én erre mondom, hogy a .270 win hez az egyik legjobb választás,ezt azért merem leírni mert számokat szándékosan nem említve jelentős számú nagyvadat ejtettem el vele( zömmel vaddisznót). A kaliberhez egyébként majd mindegyik európai lőszergyártó készit lőszert sokféle lövedék típussal. Én a helyedben előszőr egy Hornady val próbálkoznék és az eredménytől függően folytatnám. A fegyver alkalmazási területe ill. a vadászterület fedettsége is befolyásolja a kiválasztandó lőszer típusát. Az Említett Federal lőszer jelenlegi ára tudomásom szerint 3 ojro/darab.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Július 02. - 20:20:26 »

Üdv!
270 Winről összességbe mi véleményetek? Mindenes puskának szeretném főként őz de egyre több disznó is van felénk (40db/év). Megfelelő-e disznóra ill. szarvasra vagy nagyobb kaliberben gondolkodjak?  Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #192 Dátum: 2012. Július 02. - 23:03:36 »

Üdv!
270 Winről összességbe mi véleményetek? Mindenes puskának szeretném főként őz de egyre több disznó is van felénk (40db/év). Megfelelő-e disznóra ill. szarvasra vagy nagyobb kaliberben gondolkodjak?  Emelem

Eszak Amerikaba egy NAGYON nepszeru kaliber, mindent lonek vele a wapititol, a fekete medvekig (grizzlyre van alkalmasabb) meg a 30-06 -nal is mintha nepszerubb.
Egyenes, sima roptu kaliber a 130 graines magos tolteny  hasznalat a legelterjedtebb ebbe a kalibere, szerintem kivalo ozre, meg disznora is foleg 150 graines maggal
A 30-06 egy kicsit "mindenesebb" marmint tobb hozza a kulonbozo sulyu mag-tolteny valasztek, habar nem annyira sima roptu mint a 270-es. Mindketto jo valasztas.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #193 Dátum: 2012. Július 02. - 23:27:16 »

Eszak Amerikaba egy NAGYON nepszeru kaliber, mindent lonek vele a wapititol, a fekete medvekig (grizzlyre van alkalmasabb) meg a 30-06 -nal is mintha nepszerubb.
Egyenes, sima roptu kaliber a 130 graines magos tolteny  hasznalat a legelterjedtebb ebbe a kalibere, szerintem kivalo ozre, meg disznora is foleg 150 graines maggal
A 30-06 egy kicsit "mindenesebb" marmint tobb hozza a kulonbozo sulyu mag-tolteny valasztek, habar nem annyira sima roptu mint a 270-es. Mindketto jo valasztas.
Bentshaft nagyom szépen köszönöm a választ! Például egy vapitit átüti 270 Win?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #194 Dátum: 2012. Július 03. - 00:11:10 »

Bentshaft nagyom szépen köszönöm a választ! Például egy vapitit átüti 270 Win?

Atuti egy jo minosegi toltennyel (Nosler Partition, Barnes TSX, Win XP3, Accubond stb.) de elofordult az is, hogy nem, de megolte rovid tavolsagon belul. A lovesi tavolsag a vad beallasi pozicioja, a loves minosege, mind befolyasoljak azt.
Nehany eve egy keresztbe allo wapiti tehenet lattam meglov-e 150m-rol egy 140graines Barnes TSX hazi toltesu toltennyel 270 Win-bol kilov-e az siman atutotte, a tehen 60m ment.
Ilyen nagy testu vadra a toltenykivalasztas a legfontosabb, a szetfroccseno magu toltenyek nem jok.
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: