Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .270 Winchester  (Megtekintve 138749 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #150 Dátum: 2009. December 18. - 07:45:37 »

Szia!
Azt mondod a Silvertip jó, szerintem akkor maradhatok a Hornady-nál is. Nem? Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #151 Dátum: 2009. December 18. - 08:42:38 »

Szia!
Azt mondod a Silvertip jó, szerintem akkor maradhatok a Hornady-nál is. Nem? Fejvakarás
 Emelem

A Hornady 130 gr Interbond LM elég kemény és nem expandál olyan gyorsan, szerintem nyugodtan használható rókára. Sajnos én is lőszer beszerzési gondokkal küszködök sehol nem bíztatnak.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 18. - 10:39:15 írta Sziju » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #152 Dátum: 2009. December 18. - 09:12:49 »

Oconor!
Milyen lőszert szeretnél beszerezni?
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #153 Dátum: 2009. December 18. - 09:26:59 »

Oconor!
Milyen lőszert szeretnél beszerezni?
A Hornady-t szeretném a már korábban említett ferde hegy miatt lecserélni. Tegnam felhívtam a kereskedőt, hogy a Remington Scirooco Bonded vagy A-Frame létezik-é válasz: igen ha rendelek min. 200 db-t akkor hoznak. Egy kicsit elkeseredtem de nem adom fel nem az faszi vagyok. Ha stabil beszerzési forrása lenne akkor szívesen kipróbálnám a Federalt is. A nyagyvizen túl tengernyi variációban tengernyi neves gyártó csinálja az általunk kedvelt municiót. Az európai gyártók szerintem szándékosan mellőzik a bővebb választékot a Sakó is csak az a veszett nagy krumplit (10,1 HH) gyártja hozzá. Ennek a kalibernek a finomsága a gyorsaságban is rejlik és anno Jack O Conor azért alkotta a 30-06 ból hogy attól egy árnyalatnyival messzebbre is lehessen dolgozni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #154 Dátum: 2009. December 18. - 10:42:03 »

 Igen
Teljes egyetértés! Nálunk Baján azért van belőle 6-7 gyártó álltali kínálat. Pl.: a Federalt már nézegettem én is, a nagy többsége 600-800 Ft között van... RWS, Norma Federal .... stb
Majd elfelejtettem, hogy ez mind készleten!!! Beszerezni is beszereznek bármit!
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #155 Dátum: 2009. December 18. - 12:04:11 »

Igen
Teljes egyetértés! Nálunk Baján azért van belőle 6-7 gyártó álltali kínálat. Pl.: a Federalt már nézegettem én is, a nagy többsége 600-800 Ft között van... RWS, Norma Federal .... stb
Majd elfelejtettem, hogy ez mind készleten!!! Beszerezni is beszereznek bármit!

Jó hallani, hogy arrafelé még kínálat is van. Itt a Zemplénben van  Sellier-Bellot meg Sellier-Bellot és végül  Sellier-Bellot ami akár jó is lehetne de ez egy más téma. A Federalért képes lennék hosszabb utat is megtenni ha az mondjuk 130 gr Nosler Partition, 130 gr Barnes Tipped Triple-Shock, ill. 130 gr. Trophi Bonded lövedék típusok valamelyikével lenne szerelve. Emelem   
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #156 Dátum: 2009. December 19. - 16:27:45 »

Szia Oconor!
Annyit tehetek az ügy érdekében ha ez Neked elegendő, hogy megnézem, illetve Szerdahelyi vadászbolt- honlapján találsz telefonszámot és megkérdezheted Te is.
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #157 Dátum: 2009. December 19. - 20:21:31 »

Szia Oconor!
Annyit tehetek az ügy érdekében ha ez Neked elegendő, hogy megnézem, illetve Szerdahelyi vadászbolt- honlapján találsz telefonszámot és megkérdezheted Te is.
 Emelem

Köszönöm az önzetlen segítségedet ha nem okoz nehézséget akkor az említett lövedéktípusokkal szerelt Federal az érdekel  ft/db stb ill. továbbra is keresem a Remington swift scirocco bonded 130 gr -t . Remélem sikerül egyszer megnyugtató minöségű lőszerre akadnom. Én ezt a kalibert még csak tanulom de a kezdeti tapasztalatok nagyon kedvezőek, én CZ 550 lux 2009 edition-t használok, 25 évig 8 x57 js el vadásztam a szívem egy kicsit még hozzá húz , egyébként a legutolsó ilyen fegyverem Bólyba került ha jól tudom.
Ha sikerült az infot beszerezni akkor elég egy e-mail is.
Űdv: oconor  Emelem 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
tomasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Július 10. - 16:58:28 »

Hello.Nincs meg tapasztalatom a 270 win. kapcsolatban de nagyon megtetszett amiket hallok es olvasok rola.Ezert szeretnem a segitsegeteket kerni es szeretnem ha megosztanatok velem,hogy rugos kaliber-e es szerintetek megfelelo valasztas e lenne alfoldi vadasz teruletre mindenes kalibernek rokara,ozre es esetleg disznora?Elore is koszonom.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Július 10. - 17:43:48 »

Simán megfelel.
Az amerikai 7x64.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Július 10. - 17:47:41 »

Hello.Nincs meg tapasztalatom a 270 win. kapcsolatban de nagyon megtetszett amiket hallok es olvasok rola.Ezert szeretnem a segitsegeteket kerni es szeretnem ha megosztanatok velem,hogy rugos kaliber-e es szerintetek megfelelo valasztas e lenne alfoldi vadasz teruletre mindenes kalibernek rokara,ozre es esetleg disznora?Elore is koszonom.
Nagy tisztelettel üdvözöllek!

Én javasolnám először egy ékezetes billentyűzet beszerzését a várható kommunikációs anomáliák elkerülése érdekében.( ha és amennyiben nem a határon tulról forumozól) :buba
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
tomasz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Július 10. - 17:54:57 »

Koszi meg ket dolog erdekalne az elso,hogy a 308win.-hez hasonlitva rugosabb kaliber es ha igen mennyire a masodik hogy milyen loszert tanacsolnal hozza?Az hogy mennyire rugos azert erdekel mert elegge viszakozom a rugos kaliberektol.Koszi.Udv Tomasz szlovakiabol.
 
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Július 10. - 18:10:01 »

Koszi meg ket dolog erdekalne az elso,hogy a 308win.-hez hasonlitva rugosabb kaliber es ha igen mennyire a masodik hogy milyen loszert tanacsolnal hozza?Az hogy mennyire rugos azert erdekel mert elegge viszakozom a rugos kaliberektol.Koszi.Udv Tomasz szlovakiabol.
 
Üdv!
Igy már érthető az ékezet hiánya.

.308 win.-el még nem lőttem de egyéb más most felsorolni nem kívánt kaliberrel igen. A 270 win hátralökése is érezhető de szerintem nem veszélyes, na jó olyat nem kell tőle várni mint a .243 win-től vagy a hozzá hasonló társaitól.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Július 10. - 18:12:04 »

Koszi meg ket dolog erdekalne az elso,hogy a 308win.-hez hasonlitva rugosabb kaliber es ha igen mennyire a masodik hogy milyen loszert tanacsolnal hozza?Az hogy mennyire rugos azert erdekel mert elegge viszakozom a rugos kaliberektol.Koszi.Udv Tomasz szlovakiabol.
 

Szerintem ha elolvasod az előző 10 oldalt hasznos infókat gyüjthetsz a kaliberről.
Én nem hiszem hogy sok különbség lenne a .308 és a .270 win visszarúgása között, de ez eléggé egyén függő kinek mi számít erősnek, illetve egy jó agyazás/súlyelosztás is javít a fegyver rugásán.
(igaz én csak .308 win-el löttem, .270 win-el még nem)
Olyan kalibert válassz amiben megbízól, és nem félsz tőle.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Július 10. - 18:19:32 »

Koszi meg ket dolog erdekalne az elso,hogy a 308win.-hez hasonlitva rugosabb kaliber es ha igen mennyire a masodik hogy milyen loszert tanacsolnal hozza?Az hogy mennyire rugos azert erdekel mert elegge viszakozom a rugos kaliberektol.Koszi.Udv Tomasz szlovakiabol.
 

A lőszer lemaradt. Én Federal Prémium gyártmányt használok, 140 gr. Noser AccuBond lövedékkel szerelve. A kül, bel és célballisztikai tulajdonságairól szándékosan nem írok mert nagy az esélye egy ballisztikai kongresszus kialakulásának. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: