Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 513432 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #585 Dátum: 2017. Január 13. - 21:02:13 »

Üdv.

Kedves fórumozók, van egy nagy gondom.
Ma vettem észre, hogy az éven lőtt és egyben a legnagyobb (20cm)kanom egyik nagy agyarának külső ívén lepattant egy kb.2,5 cm-es darab és halványan látható egy hajszálvékony repedés.
Hogyan tudnám meggátolni a további hanyatlást.
Valaki tudna esetleg magyarázattal szolgálni, hohy miért történhetett ez, nem értem, mivel fűtőtest véletlen sincs s közelébe, epokittel van kitöltve és törekedtem arra is, hogy kifőzésnél véletlenül se főztem túl. Rííí Vállat von
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #586 Dátum: 2017. Január 14. - 10:15:21 »

Visszaolvastam a topikban, viszont a miértjét nem értem az esetemnek, mivel amennyire lehetett annyira körültekintő voltam. Mit javasoltok, mivel kenem le.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #587 Dátum: 2017. Január 31. - 21:11:01 »

Visszaolvastam a topikban, viszont a miértjét nem értem az esetemnek, mivel amennyire lehetett annyira körültekintő voltam. Mit javasoltok, mivel kenem le.

Szia!

Kb. 2012. márciusánál olvass vissza, nekem is ugyanez volt a problémám. A Palamin öntőgyanta megoldja. A meglévő darabot visszaragaszthatod vele. Utána semmi gond nem lesz. Google-ban az Uvesz Kft-re keress rá. Ők gyártják, nagyon segítőkészek.

 Emelem

Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #588 Dátum: 2017. Február 06. - 07:59:22 »

Palaminnal kapcsolatban kérdezném nálam tapasztaltabbaktól:

A múltkor öntöttem ki az agyarakat, és a kisagyarnak a fenési síkján (ahol a foggyökér nyílása egy vékony repedés/nyílás formájában megjelenik) kiszivárgott a palamin, és nyilván rákötött.

Mit tegyek vele? Megcsiszoljam finom papírral? Mert jelen pillanatban csillog...

Hogy lehetne ezt elkerülni? Leragasszam valamivel (szigszalag, cellux, mittoménmi), amíg a palamin kiköt?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #589 Dátum: 2017. Február 06. - 08:40:53 »

Palaminnal kapcsolatban kérdezném nálam tapasztaltabbaktól:

A múltkor öntöttem ki az agyarakat, és a kisagyarnak a fenési síkján (ahol a foggyökér nyílása egy vékony repedés/nyílás formájában megjelenik) kiszivárgott a palamin, és nyilván rákötött.

Mit tegyek vele? Megcsiszoljam finom papírral? Mert jelen pillanatban csillog...

Hogy lehetne ezt elkerülni? Leragasszam valamivel (szigszalag, cellux, mittoménmi), amíg a palamin kiköt?

Szervusz Kálmán!

A jó múltkor ugyanígy jártam én is, annyi bónusszal, hogy a homok is jól hozzáragadt...  Rííí
Hosszú kapirgálás és csiszolás lett a vége, de nyom nélkül eltűnt.

Azóta olvasztott paraffinba mártom és utána öntöm (nyomom fecskendővel) bele a Palamin-t. Kötés után vagy ledörgölöm, vagy meleg víz és kész. A repedt agyarra is jó megoldás.

 Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #590 Dátum: 2017. Május 19. - 10:14:56 »

Tisztelt Vadásztársak!

Bizonyára van köztünk olyan , aki tud majd segíteni nekem. Van több olyan vaddisznó agyaram montírozva alátétre, amit a felrögzítés elengedett (szilikon tőmítővel). Esetleg tudtok tanáccsal szolgálni, hogy milyen ragasztót érdemes használni?? Érdekel továbbá a vékony rézlemezzel történő takarás is. Ezt hogyan kell csinálni?? Milyen vékony rézlemezzel célszerű?

Köszönettel: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #591 Dátum: 2017. Május 19. - 11:44:48 »

Tisztelt Vadásztársak!

Bizonyára van köztünk olyan , aki tud majd segíteni nekem. Van több olyan vaddisznó agyaram montírozva alátétre, amit a felrögzítés elengedett (szilikon tőmítővel). Esetleg tudtok tanáccsal szolgálni, hogy milyen ragasztót érdemes használni?? Érdekel továbbá a vékony rézlemezzel történő takarás is. Ezt hogyan kell csinálni?? Milyen vékony rézlemezzel célszerű?

Köszönettel: Viktor


Ha az alátéten átvezetett gyorskötözőt nem elég finom megoldásnak tartod  Ördög, akkor meg lehet próbálni hátul, rejtett rögzítéssel.
1 mm fúrószárral óvatosan, minimális nyomással, nagy fordulaton szépen hátul csinálsz egy zsákfuratot az agyarban és vele szemben az alátétre is, de oda átmenőt.
0,8 mm acélhuzalt beragasztod az agyarba, majd másnap az alátétbe.
Mikor a talpra szereled, kinyomod a furatot ragasztóval, átvezeted a huzalt és hátul feszesre húzod. Ha megkötött, le lehet vágni és csiszolni a véget. Emelem


Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #592 Dátum: 2017. Május 19. - 16:08:17 »

Tisztelt Vadásztársak!

Bizonyára van köztünk olyan , aki tud majd segíteni nekem. Van több olyan vaddisznó agyaram montírozva alátétre, amit a felrögzítés elengedett (szilikon tőmítővel). Esetleg tudtok tanáccsal szolgálni, hogy milyen ragasztót érdemes használni?? Érdekel továbbá a vékony rézlemezzel történő takarás is. Ezt hogyan kell csinálni?? Milyen vékony rézlemezzel célszerű?

Köszönettel: Viktor


Szia!

Én a palma-texnek a rugalmas ragasztóját használom. Elég két körömnagyságnyi helyen ragasztani vele. Asztlra lefekteted az agyart és oldalt megnézed, hogy hol ér hozzá az asztalhoz. Ez az agyar töve lesz és általában az agyar felső harmadának kezdete. Tehát alig fél centiméteres részek. Ezeken a helyeken az alátéten berajzolod cerkával azokat a részeket és nagyon finom smirglivel megcsiszolod az alátétet és az agyart is. Bekened a Palma-val mindkét felületet és 10 perc után erősen rányomod az agyart az alátétre.
Azért jó, mert rugalmas. Az agyar tud "mozogni", ha kell. Leszedni is le lehet egy határozott és nagyon erős húzással az agyart az alátétről, ha akarod, de magától soha az életben nem fog elengedni. A későbbiekben  mindkét felületről le lehet szedni a ragasztót (úgy, mint egy cipőtalpra ragadt rágógumit), nem károsítja az anyagot (pl. ha másik alátét tetszett meg és inkább arra raknád majd).

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #593 Dátum: 2017. Június 02. - 16:40:16 »

 Emelem

...a napokban nekiálltam egy tőgy'fadeszkànat, összevagdostam kicsit.
Aztán pedig rárendeztem az eddigi szalonkáim ecsettollait a 100 férőhelyes tàblàcskára...




 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #594 Dátum: 2017. Június 02. - 16:51:11 »

Emelem

...a napokban nekiálltam egy tőgy'fadeszkànat, összevagdostam kicsit.
Aztán pedig rárendeztem az eddigi szalonkáim ecsettollait a 100 férőhelyes tàblàcskára...

 S.Peti


Ejj, de jó lett!  Igen
A tartalmához pedig külön gratulálok!  Emelem


Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #595 Dátum: 2017. Június 15. - 08:37:07 »

Elkészült az alátét, nekiláttam az elrendezésnek, így hamarosan a helyükre kerülnek a trófeák,,, Piál




Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #596 Dátum: 2017. Június 15. - 12:43:24 »

Elkészült az alátét, nekiláttam az elrendezésnek, így hamarosan a helyükre kerülnek a trófeák,,, Piál

Igen derék munka, valódi dísze lesz a lakásnak.
A trófeák sem kutyák, gratulálok!
Egyet nem értek: Ilyen lassú a mester, vagy ennyire serényen vadászol?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #597 Dátum: 2017. Június 15. - 14:28:15 »

Igen derék munka, valódi dísze lesz a lakásnak.
A trófeák sem kutyák, gratulálok!
Egyet nem értek: Ilyen lassú a mester, vagy ennyire serényen vadászol?

Köszönöm Wave!

Kérdésedre válaszolva: mester Barátom a beígért 4 hónapos határidőre elkészítette munkáját.

Annyira azért nem serénykedem, mint amennyire szeretném Angyal.

Sok év "termése" fekszik az alátéten & mellette is,,,

 Wave
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #598 Dátum: 2017. Június 15. - 15:31:56 »

Köszönöm Wave!

Kérdésedre válaszolva: mester Barátom a beígért 4 hónapos határidőre elkészítette munkáját.

Annyira azért nem serénykedem, mint amennyire szeretném Angyal.

Sok év "termése" fekszik az alátéten & mellette is,,,

 Wave
Azt hittem, hogy a maradék négyet azóta lőtted, azért nem jutott nekik hely...
Üdv Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #599 Dátum: 2017. Június 16. - 06:43:17 »

Azt hittem, hogy a maradék négyet azóta lőtted, azért nem jutott nekik hely...
Üdv Emelem

,,,ejjj de nem megy ám ez olyan gyorsan kérem Kávé
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: