Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 516450 alkalommal)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #540 Dátum: 2016. Január 08. - 19:13:01 »

Sziasztok.

Szeretnék bíráltatni egy borz koponyát. Előzetes méréseim alapján érmes lesz. Viszont a vadászmester aki viszi majd bíráltatni azt közölte velem, hogy ha érmes is lesz csak érmet adnak, oklevelet nem.
 Van ilyen, hogy érmes trófea esetében nem adnak oklevelet???
Egyedül, saját kezű :Emeleg egyébként vihetek trófeát bíráltatni?? Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #541 Dátum: 2016. Január 08. - 20:04:20 »

Sziasztok.

Szeretnék bíráltatni egy borz koponyát. Előzetes méréseim alapján érmes lesz. Viszont a vadászmester aki viszi majd bíráltatni azt közölte velem, hogy ha érmes is lesz csak érmet adnak, oklevelet nem.
 Van ilyen, hogy érmes trófea esetében nem adnak oklevelet???
Egyedül, saját kezű :Emeleg egyébként vihetek trófeát bíráltatni?? Emelem

 Emelem
Te is bemehetsz bármikor bírálatra, beviheted.
(Van olyan megye, ahol előfordulhat, hogy nincs benne a gépükben a ragadozók bírálatához használt program /bár nem tudom, hogy hogy lehet az, hogy egyik megyében megvan, a másikban nincs/, de érmük már van, a képletet ismerik, tolómérőjük is van, így maximum a koponya aljára ráírják ceruzával a pontot, megkapod az érmet, aztán egyenlőre ennyi...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #542 Dátum: 2016. Január 08. - 20:08:13 »

Valahogy így.  Vigyorog Hibátlan kollekció. Gondolom belép az ember...aztán ott le is ragad...szólsz hozzá...nem sokat reagál... Vigyorog Igen

Valami ilyesmi... Az átlaghossz bőven 20 felett van! Kacsint

Urak, köszönöm, igyekszünk!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Tuco
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #543 Dátum: 2016. Február 06. - 20:30:30 »

Cicusaim:
http://www.kephost.com/image/cFb4
Naplózva

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #544 Dátum: 2016. Február 06. - 20:54:55 »


Ha, és amennyiben, más is azt látja amit én, akkor a verbalitás rafinált példájának lehetünk tanúi. Az alapesetben magas labdának aposztrofált jelenetbe ágyazott, virtuális, és valós trófeák igazi értéket képviselnek azok terítékre hozójának. A foltos ismeretlen eredetű ragadozóbőr, magában hordozz némi kritikai veszélyt "zöldbarázaink" és a helyzetet nem ismerők részéről. Ezért ez utóbbi elejtésének körülményeit leírva, enyhíthetnél az egyébként is információ deficitben szenvedő olvasók kétkedésein.

Egyébként az a szemüveges nnna az nagyon ott van. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #545 Dátum: 2016. Február 06. - 21:43:24 »

Kezdő vadászként írtad le magad.
Erre felteszel egy képet, két kapitális cicáról.
Ezek szerint egyiket se te lőtted?
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #546 Dátum: 2016. Február 06. - 21:52:51 »

Kezdő vadászként írtad le magad.
Erre felteszel egy képet, két kapitális cicáról.
Ezek szerint egyiket se te lőtted?
 Ördög

 Röhög

Minden esetre a pettyes-foltos története engem is érdekel. Hol, hogyan jutottál hozzá és miért pont így lett kikészítve?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #547 Dátum: 2016. Február 06. - 23:18:25 »

Röhög

Minden esetre a pettyes-foltos története engem is érdekel. Hol, hogyan jutottál hozzá és miért pont így lett kikészítve?
Mombasa 2005, leopárd bőr 350, oroszlán 500 $, kikészítve a fekete piacon.
Kiviteli engedély 200$.
Kenyába évtizedek óta nem lehet vadászni!
Álati eredetű terméket az országból kivinni tilos!
Ki érti ezt?
  Csodalk
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Tuco
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #548 Dátum: 2016. Február 07. - 10:03:15 »

Na szóval: Kicsit viccesnek szántam a képet és kiváncsi voltam mit szóltok hozzá! A szemüveges cicát én lőttem  Sam6 a foltost nem. Tudom nem illik más tollával ékeskedni csupán azért tettem fel mert ez a bőr inditott el nemrég azon az úton,hogy nekem mindenképpen a vadászösvényt kell járnom. Gyerekkorom óta szeretem a természetet és a vadászat is mindig vonzott. Sokáig történelmi sportlövészkedtem de a lőterek zárt agyonszabályozott világa mindig idegen volt nekem. Viszont a vadászatot amolyan úri hobbinak gondoltam amiben jómagamnak mint egyszerű halandónak nem lehet része. Véletlenűl találtam rá erre a leopárdbőrre és megvettem mert nagyon megtetszett és ahogy nézegettem és gyönyörködtem benne otthon akkor jutottam arra az elhatározásra,hogy mindenképpen meg kell valósitanom ezt a gyerekkori álmom. Na ez az én történetem.
A foltos cicusról sajnos nem tudok sokat. Csak azt,hogy hatalmas példány lehetett. A teljes hossza farok nélkül 165cm farokkal együtt több mint 2m!!
Nem tudom miért így készitették ki. Mindenesetre jó helyre került az biztos!
Naplózva

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2016. Február 07. - 10:38:52 »

Kenyába évtizedek óta nem lehet vadászni!

Ami természetesen nem azt jelenti, hogy nincs vadászat, csak az államnak nincs bevétele belőle! Az orvvadászat biztos szépen hoz a konyhára egyeseknek. Szomorú
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #550 Dátum: 2016. Február 07. - 11:25:07 »

Na szóval: Kicsit viccesnek szántam a képet és kiváncsi voltam mit szóltok hozzá! A szemüveges cicát én lőttem  Sam6 a foltost nem. Tudom nem illik más tollával ékeskedni csupán azért tettem fel mert ez a bőr inditott el nemrég azon az úton,hogy nekem mindenképpen a vadászösvényt kell járnom. Gyerekkorom óta szeretem a természetet és a vadászat is mindig vonzott. Sokáig történelmi sportlövészkedtem de a lőterek zárt agyonszabályozott világa mindig idegen volt nekem. Viszont a vadászatot amolyan úri hobbinak gondoltam amiben jómagamnak mint egyszerű halandónak nem lehet része. Véletlenűl találtam rá erre a leopárdbőrre és megvettem mert nagyon megtetszett és ahogy nézegettem és gyönyörködtem benne otthon akkor jutottam arra az elhatározásra,hogy mindenképpen meg kell valósitanom ezt a gyerekkori álmom. Na ez az én történetem.
A foltos cicusról sajnos nem tudok sokat. Csak azt,hogy hatalmas példány lehetett. A teljes hossza farok nélkül 165cm farokkal együtt több mint 2m!!
Nem tudom miért így készitették ki. Mindenesetre jó helyre került az biztos!

Az őszinte, beismerő vallomást enyhítő körülményként értékelhetjük Ördög

A leopárd vadászatáról egy aktuális infót találtam, ami feltételezi, hogy valahol még vadászható.

http://www.afrikavadaszat.hu/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #551 Dátum: 2016. Február 07. - 11:26:52 »

Az őszinte, beismerő vallomást enyhítő körülményként értékelhetjük Ördög

A leopárd vadászatáról egy aktuális infót találtam, ami feltételezi, hogy valahol még vadászható.

http://www.afrikavadaszat.hu/


Ha a link reklámnak minősül, akkor kérem törölni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2016. Február 07. - 12:19:10 »

Ha a link reklámnak minősül, akkor kérem törölni. Emelem

Kösz !!!!  Beneveztem az elefántra !    Röhög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #553 Dátum: 2016. Február 07. - 13:39:41 »

Volt egy ismerősöm, akinél mindenféle egzotikus állat bőre, koponyája volt a falon. Kérdeztem is tőle, hogy ennyi felé járt e. Kiderült, mind az állatkertből volt mind. Régen, akinek a vadászterületéhez tartozott az állatkert, az lőtte ki a beteg, öreg állatokat.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #554 Dátum: 2016. Február 07. - 13:46:10 »

Kösz !!!!  Beneveztem az elefántra !    Röhög

Az elefánt VISZONYLAG olcsó!  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: