Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 517125 alkalommal)
hamalap
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #480 Dátum: 2015. Március 12. - 11:09:13 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni róka és borz koponya alátétre való rögzítéséhez, nem szeretném elrontani, aki jártasabb a témában írjon legyen szíves.
Köszönöm.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #481 Dátum: 2015. Március 25. - 12:37:57 »





Végre volt időm alátétet faragni, falra került a tavalyi öreg bakom, az állkapocs egy részét is megőriztem, így megmarad emlékeztetőnek, mennyire elrágta már a fogát, mire összefutottunk. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #482 Dátum: 2015. Március 25. - 13:20:35 »

 Igen Külön tetszik a kis titokzatosság, amit az alátét hátulja rejt.  S.Peti
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #483 Dátum: 2015. Március 25. - 13:58:36 »





Végre volt időm alátétet faragni, falra került a tavalyi öreg bakom, az állkapocs egy részét is megőriztem, így megmarad emlékeztetőnek, mennyire elrágta már a fogát, mire összefutottunk. Wave

 Taps Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #484 Dátum: 2015. Március 25. - 15:17:29 »

Először vastag lazúrral kentem le lustaságból, de rögtön megbántam, nem tetszett, így fél óra múlva oldószerrel levakartam. Főztem csokiszínű ruhafestéket avval forrón átkentem háromszor. Aztán átpolíroztam, mert száradáskor felszálkásodik.  Végül kemény viaszt kapott. Na ez már ütötte a mércét.  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #485 Dátum: 2015. Március 25. - 18:09:25 »

Először vastag lazúrral kentem le lustaságból, de rögtön megbántam, nem tetszett, így fél óra múlva oldószerrel levakartam. Főztem csokiszínű ruhafestéket avval forrón átkentem háromszor. Aztán átpolíroztam, mert száradáskor felszálkásodik.  Végül kemény viaszt kapott. Na ez már ütötte a mércét.  Vigyorog
Igen szép lett, gratulálok.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #486 Dátum: 2015. április 10. - 10:16:18 »

Úgy gondoltam első disznóm megérdemli a még méltóbb megemlékezést:

Így már nincs hiányérzetem Mosolyog
Mielőtt leütné valaki, nem a betonon fog feküdni, hanem a falon lógni Kacsint
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #487 Dátum: 2015. április 10. - 10:51:05 »

Úgy gondoltam első disznóm megérdemli a még méltóbb megemlékezést:

Így már nincs hiányérzetem Mosolyog
Mielőtt leütné valaki, nem a betonon fog feküdni, hanem a falon lógni Kacsint
 Emelem

Na ez igen komoly lett!  Emelem
Gratulálok hozzá, az élmény "dédelgetése" és az emlékek megőrzésének igénye csak úgy süt a munkáról.  Igen

Üdv: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #488 Dátum: 2015. április 10. - 11:15:40 »

Úgy gondoltam első disznóm megérdemli a még méltóbb megemlékezést:

Így már nincs hiányérzetem Mosolyog
Mielőtt leütné valaki, nem a betonon fog feküdni, hanem a falon lógni Kacsint
 Emelem
Szép és méltó! Igen
Viszont jó tanács: ne siess a falra akasztással,1-2 hónapot hagy pihenjen odakint.Én egy hasonló emléket vittem be (télen meleg) szobába,aztán heteken belül jöttek elő különböző rovartani érdekességek... Ördög
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #489 Dátum: 2015. április 10. - 11:27:38 »

Na ez igen komoly lett!  Emelem
Gratulálok hozzá, az élmény "dédelgetése" és az emlékek megőrzésének igénye csak úgy süt a munkáról.  Igen

Üdv: Beregi  Emelem
Köszönöm. Igyekeztem, mert megérdemli. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #490 Dátum: 2015. április 10. - 11:32:17 »

Szép és méltó! Igen
Viszont jó tanács: ne siess a falra akasztással,1-2 hónapot hagy pihenjen odakint.Én egy hasonló emléket vittem be (télen meleg) szobába,aztán heteken belül jöttek elő különböző rovartani érdekességek... Ördög
Köszönöm
A rovartannal nem lesz gond, a faanyag 2 hónapja a kazánházban száradt. Mármint a képkereté. Az agyarak előző alátéte nem volt elég száraz, szétrepedt, így azt is csréltem. Az előző úgy is kicsit kicsi volt (de nagyobbat is mutatott rajt a bicska:-)
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #491 Dátum: 2015. Május 15. - 14:24:38 »

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #492 Dátum: 2015. Június 04. - 14:39:59 »

Egy kis adalék a Palamin használatához:

A pünkösdi hétvégén használtam, és azt tapasztaltam, hogy a felső 3-4 mm-es rétege nem kötött meg (a mai napig sem).
Felhívtam a forgalmazót, és azt mondták, hogy a vízre, párára érzékeny, így valószínűleg az volt a baj, hogy a jó kis esős idő miatt a levegőből magába szedte a párát.
Pedig a kazánházban volt, nem a szabadban.

Szóval okulásul, aki ezután bánik vele, érdemes erre is odafigyelni.

Egyébként jó cuccnak tűnik.

 Stoel csak nem a legjobb postán rendelni, mert mire ideér, lehet, hogy össze is keveredik a két komponens - nem túl jó a kiszerelésére használt pixis, elég gyengén zár...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #493 Dátum: 2015. Június 04. - 15:21:38 »

 Emelem
Nekem ugyanez  volt vele a problémám legutóbb. Hála Istennek előbb egy műanyag felespohárban egy mintát öntöttem próbaként.
Pedig mm-pontosan mértem egy egyenesfalú műanyag-edényben az arányokat, mégis ez lett a vége.
Aztán felhívtam Csabust és azt ajánlotta, hogy ahogy Ő csinálja, úgy csináljam én is:  grammra pontos konyhamérlegen mérjem ki a porciókat.
Vettem is egy digitális mérleget (úgy sem volt eddig itthon ilyen, így az asszony is megbékélt a beruházással  Ördög), és így tettem én is. Így már jó lett!
Nem tudom, hogy Te mérleggel mérted-e ki az arányokat. Ha igen, akkor nem szóltam semmit.
De ha nem, akkor szerintem ez lesz a megoldás.
Egy kazánház azért nem egy fóliasátor, nem lett volna szabad ott olyan mértékű nedvességet felvennie az anyagnak.
Szerintem az arányokkal lesz ott a baj. Ugyanabban a helyiségben raktam el száradni a centivel mért mintamunkát is és a mérleggel mért munkadarabot is és a munkadarab már jó lett.
 Wave
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #494 Dátum: 2015. Június 05. - 08:46:46 »

Emelem
Nekem ugyanez  volt vele a problémám legutóbb. Hála Istennek előbb egy műanyag felespohárban egy mintát öntöttem próbaként.
Pedig mm-pontosan mértem egy egyenesfalú műanyag-edényben az arányokat, mégis ez lett a vége.
Aztán felhívtam Csabust és azt ajánlotta, hogy ahogy Ő csinálja, úgy csináljam én is:  grammra pontos konyhamérlegen mérjem ki a porciókat.
Vettem is egy digitális mérleget (úgy sem volt eddig itthon ilyen, így az asszony is megbékélt a beruházással  Ördög), és így tettem én is. Így már jó lett!
Nem tudom, hogy Te mérleggel mérted-e ki az arányokat. Ha igen, akkor nem szóltam semmit.
De ha nem, akkor szerintem ez lesz a megoldás.
Egy kazánház azért nem egy fóliasátor, nem lett volna szabad ott olyan mértékű nedvességet felvennie az anyagnak.
Szerintem az arányokkal lesz ott a baj. Ugyanabban a helyiségben raktam el száradni a centivel mért mintamunkát is és a mérleggel mért munkadarabot is és a munkadarab már jó lett.
 Wave

 Stoel Háááát... Mondjuk úgy, hogy nem grammoztam...  :Mosolyog  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: