Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 517220 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #315 Dátum: 2014. Január 10. - 17:44:04 »

Sőt mindenki akinek módjában áll tehetne fel képet a sajátos megoldásokról. Persze nem kötelező Stoel Csak egy szerény megjegyzés Stoel
Annakidején ezért indult ez a topik...Akkor volt, aki ölni tudott volna,hiába írtam le,hogy nem a trófeák nagyságát és mennyiségét,hanem a megőrzésükhöz kapcsolódó kultúrát lehetne itt bemutatni. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #316 Dátum: 2014. Január 10. - 17:46:55 »

Sőt mindenki akinek módjában áll tehetne fel képet a sajátos megoldásokról. Persze nem kötelező Stoel Csak egy szerény megjegyzés Stoel

Én már megtettem! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #317 Dátum: 2014. Január 10. - 17:53:41 »

Annakidején ezért indult ez a topik...Akkor volt, aki ölni tudott volna,hiába írtam le,hogy nem a trófeák nagyságát és mennyiségét,hanem a megőrzésükhöz kapcsolódó kultúrát lehetne itt bemutatni. Kacsint

Gyakran előfordul, hogy a szerény trófeához nagyobb élmény párosul, mint az éremmel díjazotthoz!
Véleményem szerint mindenféle-fajta trófeát meg kell becsülni, és olyan "állapotban" megőrizni, ahogyan azt kell! Igen
Egymástól pedig érdemes ellesni és megtanulni a "praktikákat", mert újat tanulni sohasem szégyen. Vigyorog
 Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #318 Dátum: 2014. Január 10. - 20:19:23 »

Tisztelt Beregi Vadász Emelem
Tennél fel esetleg képet a gravírozás folyamatáról a nagyközönség örömére??? Figyelmes olvasás


Wave

Ez most per pillanat fizikai képtelenség, mert az ostoros fúró épp vidéken pihen (ott felejtettem). A gyűjtőtábla pedig, amire nemrég felraktam a nekem is talomban lévő agyarakat, az pedig most itt van velem. Pucéron, faragatlanul! Tehát még egy hetet kell aludni Ördög és elhozom a nekem oly kedves tanyavilágból a gravírgépet és ha minden jól megy, még videót is csinálok. De fotót azt biztosan. Mosolyog
Bemutatni csak végterméket tudok most egyelőre, ezeket is mostanában raktam fel és gravíroztam:

 




Viszont ha kíváncsiak vagytok rá, én megosztom Veletek hogy hogyan szoktam az agyarakat (vagy bármi más trófeát) felrakni a falra, hogy feleslegesen ne kelljen összefurkálni a falat, de ezzel együtt ízléses is legyen:

1. Adott a Baumax-ban a barkácsáruknál közepes szemnagyságú díszlánc, ami nemcsak antikolt színnel, de közelről megnézve rányomott mintával is rendelkezik. Tehát illeszkedik az alátéthez. Az agyaralátét tetejébe belevájunk az ostoros fúróval (vagy amink van) úgy, hogy a láncszem félig belecsúszhasson:

   

2. Az agyaralátét hátulját pedig átfúrjuk, miközben a vájatban már benne van a lánc. De úgy, hogy az elején nehogy átüssön a fúróhegy! A láncot a vájatban tartva a lyukba egy olyan hosszúságú facsavart betekerünk, ami nem éri át az alátét vastagságát, viszont a vájat mindkét oldalán átjárja a fát, közepén a láncszemmel. Így azt fogja is:



3. Rendelkeznünk kell egy másik alátéttel, ami már a falon van. Ennek pedig az alján csináljuk meg ugyanezt a műveletet. Tehát az agyar alátétet tartó lánc másik végét beleágyazzuk a fentebb lévő alátét aljába:




4. És végezetül itt a kész összeállítás. Nem kellet újabb lyukat fúrni a falba (és így az Asszony se tapossa ki a belünket, mondván holmi csontok miatt szétfúrtuk a nappali falát Vigyorog) és szerintem így is ízlésesen mutat. Ráadásul ha a szobát át kell rendezni (99%-ban női kezdeményezés hatására  Ördög), akkor nem maradnak felesleges lyukak a falon.




Remélem tudtam ötletet adni azoknak, akik gondolkodtak már hasonló megoldásokon.
 

Üdvözlettel: Beregi Vadász Emelem



Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #319 Dátum: 2014. Január 10. - 20:35:29 »


Wave


Bemutatni csak végterméket tudok most egyelőre, ezeket is mostanában raktam fel és gravíroztam:



Üdv Beregi Vadász!
Szemet gyönyörködtető a képsorozat! Igen Emelem
Így kell megbecsülni a trófeákat!

4. És végezetül itt a kész összeállítás. Nem kellet újabb lyukat fúrni a falba (és így az Asszony se tapossa ki a belünket, mondván holmi csontok miatt szétfúrtuk a nappali falát Vigyorog) és szerintem így is ízlésesen mutat. Ráadásul ha a szobát át kell rendezni (99%-ban női kezdeményezés hatására  Ördög), akkor nem maradnak felesleges lyukak a falon.

Az Asszonytól meg nem félek! Vigyorog Ördög Röhög

Üdv: J. vadász Emelem









Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #320 Dátum: 2014. Január 10. - 20:59:46 »


Az Asszonytól meg nem félek! Vigyorog Ördög Röhög


Az Asszonytól én se....de amit művelhet, attól igen! Röhög Röhög


 Emelem

Még azt meg kívánom osztani Veletek, ahogyan én szoktam felrakni a szarvasok, őzek trófeáját az alátétre. (És ezzel a műhelytitkaimnak végére értem, az újak pedig még születőben vannak Mosolyog).
Sok helyen láttam, hogy a homlokon a szemek közötti két lyukon át csavarozzák táblára a trófeákat. Hát a csavarok a legtöbbször elég rozsdásak voltak, mások pedig igencsak csillogtak még. Egyik sem volt túl szemrevaló.
Nagyszerű megoldás viszont a hátulról történő rácsavarozás. Viszont ezeket pedig évente utána kell húzni (ha jól vagyok informálva) a koponyák száradása miatt.

Én kitaláltam magamnak egy másfajta módszert, ami alig látszik, mégis bivalyerősen tart és ráadásul a trófea bármikor levehető és visszatehető egyetlen kézmozdulattal az alátétre.

1. Az alátétbe középen két kis méretű, de erős kampót betekerünk egymástól olyan távolságra, amelyek közé épp befér a trófea hátulján az öreglyukat alkotó erős csont.



2. Bőrműves üzletekben lehet kapni a lószerszámok varrásához használatos, nagyon sok szálból összefont viaszos zsinórt. Lehet csontszínben is kapni, én ezt használom.
Nos ezt a zsinórt ostorfonással négy szálból újból egymáshoz fonjuk, majd a koponya hátulján az öreglyukat képező erős csont két oldalán lévő lyukon átfűzzük és a lyukon belül jól összecsomózzuk.



Ez a zsinór magában is piszkosul erős, pláne így négyes csokorban! Ez elég ahhoz, hogy akár egy jó 8-9 kilós gímet is simán tartson évtizedeken keresztül.  Előbb hal ki a világból a vadász, mint hogy ez a fonott zsinór elpattanna.


3. Ez után nincs más dolgunk, mint a trófeát a fonott zsinórnál fogva mindkét kampóra felakasszuk. A zsinórnak olyan hosszat szabjunk, hogy felakasztva a trófeát az öreg lyuk mellett lévő két csontnyúlvány majdhogynem elérje a táblát. Ekkor fekszik stabilan a koponya az alátéten, ekkor feszül rá szépen.




Ennél a módszernél a trófea gond nélkül levehető-visszarakható bármikor és szinte nem is látszik a rögzítése.

Üdvözlettel: Beregi Vadász  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #321 Dátum: 2014. Január 11. - 00:07:39 »

Tökéletes!

Csak így tovább Emelem
Naplózva
dnemethfoto
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #322 Dátum: 2014. Január 11. - 20:09:47 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!  Mosolyog
El tudná valaki mondani, hogy szakszerűen, hogy kell felszerelni egy nagykoponyás gím trófeát alátétre?  :Mosolyog
Ahogy látom szemből nem szokták őket megfúrni. (Szeretnék réz szalagot is az orrhoz)
Esetleg tudtok ajánlani valakit aki Budapest környékén foglalkozik ilyennel? Még jobb lenne ha lenne nála alátétből választék is.
nagyon szépen köszönöm előre is ha tudtok segíteni Mosolyog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #323 Dátum: 2014. Január 11. - 23:14:05 »

Ahol Beregi átfűzte a zsinórt, azon a tájon kicsit talán lejjebb van a bika koponyáján is lyuk, én egy U formájúra hajlított vékony vasrudat fűzök át, a két végén menet van vágva, kifúrom az alátét fát, hogy az U két szárát át tudjam dugni, hátulról anyával rögzítem a két menetes véget és lerobbantani sem lehet. A kiálló felesleges végeket levágom. Az anyák besüllyesztetek, így nem karcolják a falat. Nagyobb trófeasúlynál talán alátét is mehet. Egyszerű, remélem érthető. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dnemethfoto
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #324 Dátum: 2014. Január 11. - 23:28:05 »

Ahol Beregi átfűzte a zsinórt, azon a tájon kicsit talán lejjebb van a bika koponyáján is lyuk, én egy U formájúra hajlított vékony vasrudat fűzök át, a két végén menet van vágva, kifúrom az alátét fát, hogy az U két szárát át tudjam dugni, hátulról anyával rögzítem a két menetes véget és lerobbantani sem lehet. A kiálló felesleges végeket levágom. Az anyák besüllyesztetek, így nem karcolják a falat. Nagyobb trófeasúlynál talán alátét is mehet. Egyszerű, remélem érthető. Wave

Húú nagyon szépen köszönöm!!!!  Táncol
Teljesen érthető volt! Mosolyog
Már csak a rész szalagot kell kitalálnom (gondolom nem elengedhetetlen, de nekem nagyon tetszik ez is Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #325 Dátum: 2014. Január 12. - 10:22:56 »

Húú nagyon szépen köszönöm!!!!  Táncol
Teljesen érthető volt! Mosolyog
Már csak a rész szalagot kell kitalálnom (gondolom nem elengedhetetlen, de nekem nagyon tetszik ez is Mosolyog


Szervusz! Emelem

A réz csík sem ördöngösség!
Budapesten a XIII., Szabolcs utcában van a Bronzker kft üzlete(talán 50 méterre a Dózsa György úttól)
Ott bármilyen vastagságú és szélességű szalagot lehet venni (méretre vágva) pár forintért.
Fogod a csíkot, szépen ráhajlítod az orrcsonti részre, és hátul vagy összeforrasztod,vagy szegecseled, vagy csavarozod.
Egyszerűbb mint leírni! Vigyorog

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dnemethfoto
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #326 Dátum: 2014. Január 12. - 22:25:49 »


Szervusz! Emelem

A réz csík sem ördöngösség!
Budapesten a XIII., Szabolcs utcában van a Bronzker kft üzlete(talán 50 méterre a Dózsa György úttól)
Ott bármilyen vastagságú és szélességű szalagot lehet venni (méretre vágva) pár forintért.
Fogod a csíkot, szépen ráhajlítod az orrcsonti részre, és hátul vagy összeforrasztod,vagy szegecseled, vagy csavarozod.
Egyszerűbb mint leírni! Vigyorog

Üdv. Attila

Köszönöm Attila!

Így lesz! Meg is keresem a Bronzkert! Mosolyog  Igen
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #327 Dátum: 2014. Január 16. - 17:20:34 »

Szép estét Mindenkinek!



Adalékként első rókám kapcsán. Sikerült alátétre raknom  a koponyát, valahogy így néz ki:



Lehetett volna szebben is tudom, de most ez így sikerült. A következőnél már rutinosabb leszek.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #328 Dátum: 2014. Január 16. - 20:06:09 »

Szép estét Mindenkinek!



Adalékként első rókám kapcsán. Sikerült alátétre raknom  a koponyát, valahogy így néz ki:



Lehetett volna szebben is tudom, de most ez így sikerült. A következőnél már rutinosabb leszek.

 Emelem Viktor
Ha elfogadod énszerintem a ragadozó koponya szemből mutatósabb ,ezért az alátétre fogass fel merőlegesen egy fa "nyelvet"(hátulról két facsavar)és erre rögzítsd a koponyát .Az első pedig úgy jó ahogy van. Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #329 Dátum: 2014. Január 16. - 20:34:26 »

Szép estét Mindenkinek!



Adalékként első rókám kapcsán. Sikerült alátétre raknom  a koponyát, valahogy így néz ki:



Lehetett volna szebben is tudom, de most ez így sikerült. A következőnél már rutinosabb leszek.

 Emelem Viktor

Majd kialakul egy forma a következőknél, amivel teljesen elégedett leszel! Igen
A "trófeázás" mindig ötletek és rendezgetések sorozata. Vigyorog
Az viszont tiszteletet érdemel, ahogy megbecsülöd és megőrzöd ezt a vadászati emléket! Emelem
 Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: