Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 517216 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #30 Dátum: 2011. November 23. - 08:34:00 »

Ez a trófea nagyon közel áll a szívemhez!
Még 2007 januárjában voltam vaddisznóhajtáson, és amikor már senki nem számított disznóra, akkor indult meg egy vonat. Elől egy hatalmas koca, a végén tolatómozdonynak egy 150kg zsigerelt tömegű kannal! Bevallom férfiasan, hogy sajnos a koca is terítékre került, meg még egy süldő a kondából. A végén feltűnő kanra összesen tíz(!!) lövést tettem, annak ellenére, hogy az első tisztán a lapockán porzott, de amig ment,majd egy helyben  állt én addig lőttem, mert nem akartam kockáztatni egy utánkeresést ekkora disznóra, meg az igazat megmondva a lábam is eléggé remegett. A végelszámolásnál három lövés volt a disznóban, mind lapocka környéken, a többivel a levegőt és az avart lőttem likasra!

Ahányszor ránézek erre az egyébiránt bronzérmes /6év, 21,5cm// agyarpárra, mindig eszembe jutnak annak a vadászatnak a történései. Nekem fontosak az ilyen tárgyi emlékek, még ha sokaknak más is erről a véleménye!


« Utoljára szerkesztve: 2011. November 23. - 09:35:24 írta Voldemort » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #31 Dátum: 2011. November 23. - 09:06:30 »

 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. November 23. - 09:22:42 »

Ez a trófea nagyon közel áll a szívemhez!
Még 2007 januárjában voltam vaddisznóhajtáson, és amikor már senki nem számított disznóra, akkor indult meg egy vonat. Elől egy hatalmas koca, a végén tolatómozdonynak egy 150kg zsigerelt tömegű kannal! Bevallom férfiasan, hogy sajnos a koca is terítékre került, meg még egy süldő a kondából. A végén feltűnő kanra összesen tíz(!!) lövést tettem, annak ellenére, hogy az első tisztán a lapockán porzott, de amig ment,majd egy helyben  állt én addig lőttem, mert nem akartam kockáztatni egy utánkeresést ekkora disznóra, meg az igazat megmondva a lábam is eléggé remegett. A végelszámolásnál három lövés volt a disznóban, mind lapocka környéken, a többivel a levegőt és az avart lőttem likasra!

Ahányszor ránézek erre az egyébiránt bronzérmes /6év, 21,5cm// agyarpárra, mindig eszembe jutnak annak a vadászatnak a történései. Nekem fontosak az ilyen tárgyi emlékek, még ha sokaknak más is erről a véleménye!



Ezt az emléket már senki sem tudja elvenni tőled!
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 23. - 09:35:41 írta Voldemort » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2011. November 23. - 10:23:36 »

Ezt az emléket már senki sem tudja elvenni tőled!

Tetszik a hozzászólásod ! Ha elfogadod tőlem akkor az agyarak végét zárd le egy lemezzel vagy az üzletekben kapható fém levelekkel stb. Így (nekem) úgy tűnik hogy nincs még befejezve. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2011. November 23. - 10:24:39 »

Bocsi az előző Trojának szólt.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #35 Dátum: 2011. November 23. - 10:57:59 »

Tetszik a hozzászólásod ! Ha elfogadod tőlem akkor az agyarak végét zárd le egy lemezzel vagy az üzletekben kapható fém levelekkel stb. Így (nekem) úgy tűnik hogy nincs még befejezve. Emelem

Úgy lesz! Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #36 Dátum: 2011. November 23. - 20:52:10 »

Tetszik a hozzászólásod ! Ha elfogadod tőlem akkor az agyarak végét zárd le egy lemezzel vagy az üzletekben kapható fém levelekkel stb. Így (nekem) úgy tűnik hogy nincs még befejezve. Emelem
Nekem is így vannak felrakva, mert így sokkal jobban tetszik, mivel ha a vége takarva van nekem kisebbet, mutat.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #37 Dátum: 2011. November 23. - 21:30:24 »

mivel ha a vége takarva van nekem kisebbet, mutat.
Ha meg fekete gumit húzol rá, még vékonyabbnak is látszik... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2011. November 23. - 21:42:30 »


"Azért is kell jól bebandázsolni előtte, mert ahol kifolyik és rákerül az oldalára, na azt onnan igen nagy szopás levakarni Ördög
Áttetszőre köt, szinte nem is látszik."

Csaba, nekem kifolyt a fenési síkra a repedésen keresztül, ami ezek szerint összeköttetésben van a fogbéllel. Ez általános? Mondjuk utána lekentem kívül is, aztán megcsiszoltam 2000-es papírral. Most atombiztos. Legalább is párára sem érzékeny. Ördög
(csiszolás nélkül nagyon csillog)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2011. November 24. - 07:37:46 »

Tizenhárom éve vadászom . De már gyerekkorom óta hozzácsapódtam valamelyik idősebb vadászhoz  kezdetben az apróvadazásokon majd disznóhajtásokon voltam hajtó. Ebben a "státuszban" élveztem a természetjárást 38 éves koromig. Nos a mióta területes vadász vagyok szerencsésen hetente 3-4 alkalommal ki is jutok az esetek 95%-ban vaddisznóra  vadászni.
Ennyi alkalomból sikerült is két bronzérmes agyarú vadkant zsákmányolnom,ráadásul az egyiket vendégségben lőttem. Azt hiszem így már érthető hogy meg is becsülöm a megszerzett trófeákat. A #9 hozzászólásban fent látható trófeám története:
A Kölesd-Dalmand VT. hez  hívott barátom lesvadászatra . Nekem egy olyan lest szemeltek ki ami előtt vadföld terült el a márciusba már torzsára rágott kukorica táblával. A les előtti részen 6-8 négyzetméter ki volt tisztítva valamikor tán só vagy etetőanyag volt oda szórva. Néhány őzön kívül mást nem láttam az alkonyatban a sötétségben némi segítséget a vékony , növekedése kezdetén lévő hold nyújtott. 7x64 es ZKK-m ra szerelt 8x56 -os S&B 1 es szálkeresztes távcső úgy véltem elég jó képet ad a fekete sertevadról de azért a kacsa lámpát is rögzítettem a fegyverre. A találkozóra megbeszélt időpont "vészesen" közeledett mikor a vadföld jobb oldalán lévő akácosból zörgés hallatszott. Kisvártatva érzékeltem hogy valami be jött a kukoricába. Sok rágnivalója nem akadhatott mert viszonylag hamar látható lett egy sötét folt a torzsák között. egészen közel volt már a megtisztított folthoz mikor zsebemben zizegni kezdett a telefon. Barátaim már befejezték várnak a találkozóra gondoltam és hagytam had zümmögjön a kabát alatt. Esze ágában nem volt kilépni a lerágott szárak közül a disznónak inkább színházi szlenget használva" balra el". A telefon újra kezdte az ugrándozást a zsebemben és én még mindig vártam. Ajtócsapódást majd lámpafényt vettem észre velem szembe  de nyilván a kan is érzékelte a neszeket mert megindult a vadföld les felé eső oldala irányában. Ki is lépett tőlem balra úgy 60 méter távolságra rávillantottam a lámpát és már ment is a 11gr.-os  Sako lövedék. Ismétlésre nem volt módom mögöttem a nádban még hallottam a csörtetését majd a bizakodást adó egy helyről érkező zörejeket. Már jöttek is barátaim és közösen megtaláltuk addigi legnagyobb agyarú disznómat a  leszáradt nádon vetett ravatalán.  Történt : 2002.március. 26 .-án       Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #40 Dátum: 2011. November 24. - 08:36:15 »

Köszönjük Stefi! Pont az ilyen-még fórumszinten meséletlen- történetek miatt lehet ez a topic életképes!  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #41 Dátum: 2011. November 24. - 20:49:43 »

Ha meg fekete gumit húzol rá, még vékonyabbnak is látszik... Ördög
Csak a rózsaszínt szeretem! Kacsint
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #42 Dátum: 2011. November 24. - 21:43:57 »

Csaba, nekem kifolyt a fenési síkra a repedésen keresztül, ami ezek szerint összeköttetésben van a fogbéllel. Ez általános?
Általában öregebb, jobban elfent agyaraknál igen.
Néha (főleg a kistápéi homokos területünkön) annyira elkoptat, hogy kifőzés után szabályosan át lehet látni hosszában az agyaron.
Ilyenkor egy pötty viasszal le szoktam zárni a fenési síkon a nyílást, mielőtt feltöltöm a kétkomponensű gezemicével.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2011. November 25. - 10:31:33 »

"egy pötty viasszal le szoktam zárni a fenési síkon a nyílást, mielőtt feltöltöm a kétkomponensű gezemicével."

Na ezt utólag ippen jókor teccik mondani!  Ördög

"főleg a kistápéi homokos területünkön"
Ez is homoki.  Emelem

Ezeknél az 1/3- kilátszik, 2/3- gyökér nem is jön be, majdnem fele - fele. Legalább is alig hosszabb a gyökér rész .
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2011. November 25. - 10:59:32 »

Általában öregebb, jobban elfent agyaraknál igen.
Néha (főleg a kistápéi homokos területünkön) annyira elkoptat, hogy kifőzés után szabályosan át lehet látni hosszában az agyaron.

 

Hozzánk meg külditek a homokos kanokat ! A múltkori hermofordítva(!) is a Te ajándékod volt ? 
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: