Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Trófeák - amit szívesen megmutatnál  (Megtekintve 513376 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 13:07:46 »

Fejvakarás
A szar ember akkor is szar ember volt, most meg még szarabb.
Nem látom a különbséget Vállat von
Sok jó vadászember volt "azok" között is, csak arról nem trendi beszélni, mert az nem olyan "blikkes".....

Trendi-nem trendi- visszafordítva a gondolatot, aki meg akkor nem volt szarfej, az most sem az.
Basztak le már itt engem azért, mert megemlékeztem Hofi Gézáról, mint Vadászról. Szomorú


Mindenesetre, nekem szívmelengető, ha ránézek a -csekély számú, de annál tartalmasabb hátterű- trófeáimra.
És inkább az X ezer forintos cipőmet lökném le a pincébe, mint azokat.

Ahány ház, annyi artista, mondta Petrovics, az oroszlán, másnéven az állatok királya.

(hú, mekkora képzavar... Ördög Ördög Ördög )


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 14:53:41 »

Trendi-nem trendi- visszafordítva a gondolatot, aki meg akkor nem volt szarfej, az most sem az.
Ezért nem szerencsés általánosítani.
Mert akkor könnyen bele lehet taposni olyasvalakibe is, aki nem érdemli meg.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 14:58:54 »

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:21:49 »

Emelem

Sába, volt egy filmsorozat erről, hogy hogyan vadásztak az elvtársak. A szürke eminenciásokat szólaltatták meg. Nem láttad?
Általában jó véleménnyel voltak róluk. Némelyik történetből a mai vadásztársak is tanulhatnának.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:28:48 »

Sába, volt egy filmsorozat erről, hogy hogyan vadásztak az elvtársak. A szürke eminenciásokat szólaltatták meg. Nem láttad?
Általában jó véleménnyel voltak róluk. Némelyik történetből a mai vadásztársak is tanulhatnának.
Ez a rendszerváltás előtt, vagy utána készült?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 16:17:31 »

Sába, volt egy filmsorozat erről, hogy hogyan vadásztak az elvtársak. A szürke eminenciásokat szólaltatták meg. Nem láttad?
Általában jó véleménnyel voltak róluk. Némelyik történetből a mai vadásztársak is tanulhatnának.

Én szubjektív vagyok, mert a nádudvari Vörös Csillag Tsz területén történtek maradtak meg bennem.
Az odarendelt vadászok javarésze Apám beosztottja volt anno, meséltek ezt-azt a Losonczi-Kádár-Apró bácsikról, ami nem volt nagyon szimpatikus, még taknyos kölyökként sem.

Gyakorlatilag ugyanazt művelték, mint a mostani, debreceni tökigblázeresek, de még mögötte volt egy ideológiai nyomás is, mely szerint fogd is be a pofád, mert könnyen kaphatsz egy pártfegyelmit. (Apám rendőrtiszt volt, és mint minden rendőr, ő is, a kollégái is párttagok).

De ne offoljunk, tovább, rég volt, tán igaz se vót...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:12:56 »

A méretarányok kedvéért az Ünnepnapok A/5-ben mellette.
Azt nem írtam meg,hogy az alátét hátoldalán az elejtő neve,az elejtés helye, (olvashatatlan),ideje és az agyarak hossza szerepelt. Így:22-23 cm. Nem volt lényeges.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 21:32:32 »

Sába, volt egy filmsorozat erről, hogy hogyan vadásztak az elvtársak. A szürke eminenciásokat szólaltatták meg. Nem láttad?
Általában jó véleménnyel voltak róluk. Némelyik történetből a mai vadásztársak is tanulhatnának.
Bűvös vadászok címmel került adásba. Tavalyelőtt leadta a királyi vagy a Duna Tv az éjszakai órákban. Későn kapcsolódtam be a nézésébe, kerestem is utána veszettül, mert nagyon érdekesnek találtam. Végül Sakac fórumtárs segített.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 11:36:44 »

Ez a rendszerváltás előtt, vagy utána készült?

Bőven utána!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 12:03:41 »

Én szubjektív vagyok,

Mint mindannyian.

Én K. Tamás bácsira emlékszem, aki valóban nagykutyaelvtárs volt, és igen apró gyerek voltam, mikor részt vehettem hajtóvadászatokon közte s apám közt, mint gyerekhajtó. Igen nehezen járt már, de vérében volt a dolog, minden szinten. Ő a bokáját összevágva, majdhogynem tisztelegve hallgatta meg az eligazítást, abszolút példát mutatott annak megértésében, betartásában.
Én szedtem össze, cipeltem a fácánjait.
Hallgattak rá. Beértünk egy ősrégen elhagyott, elfeledett temetőbe, ahol egy-két sírkő düledezett, egy szava elég volt, hogy "a holtakat nem háborgatjuk", és mindenki lövés nélkül, az ő példájára levett kalappal engedte el a felrebbenő nem kevés számú madarat.

Később ragaszkodott hozzá, hogy látogassuk meg. Apám berzenkedett ellene, de mégis benéztünk hozzá. Kaptam egy nagy tábla előtte sosem látott svájci csokit, meg egy doboz lőszerhüvelyt, mert "hallotta, hogy gyűjtöm". (De kár, hogy elkótyavetyéltem!)

Szóval, személyes tapasztalatok.... - kinek így, kinek úgy.
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:26:57 »


Szia saigy!

Szép trófea, kár hogy elrepedt Rííí. Biztos nem mai gyerek már.
Újra kellene önteni, ahogyan én is tettem, s akkor régi dicsfényében tündökölhetne ez az amúgy is gyönyörű agyapár.
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 22:22:53 »

Szia saigy!

Szép trófea, kár hogy elrepedt Rííí. Biztos nem mai gyerek már.
Újra kellene önteni, ahogyan én is tettem, s akkor régi dicsfényében tündökölhetne ez az amúgy is gyönyörű agyapár.
 Emelem
Fentebb leírtam,hogy sajnos nem én őrzöm.Így a javításra is kevés az esély. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 07:32:49 »

Bűvös vadászok címmel került adásba. Tavalyelőtt leadta a királyi vagy a Duna Tv az éjszakai órákban. Későn kapcsolódtam be a nézésébe, kerestem is utána veszettül, mert nagyon érdekesnek találtam. Végül Sakac fórumtárs segített.
 Emelem

Te is segíthetnél egy linkkel !  Wave
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Október 21. - 17:45:16 »

Két napja ezzel játszok...
Ezévben vadkárelhárításon esett kanjaim "egy lapon"...

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Október 21. - 18:46:44 »

Két napja ezzel játszok...
Ezévben vadkárelhárításon esett kanjaim "egy lapon"...
Igen Igen Éljen  Grt

Kezdek aggódni ! Ki fog gondoskodni a szaporulatról . . .  Nyihi  Ördög  Vigyorog

 Vörösbor Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: