Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97019 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #435 Dátum: 2016. Január 19. - 11:18:13 »

Volt lehetőségem belelátni egy pár nagyobb menhely és állatvédő szervezet munkájába. A nagyon nagy részük egy adomány harácsoló banda! Az adományok nagyon kicsi részészét fordítják csak az állatokra. Önkéntesek végzik náluk a munka nagy részét, és a végtelenségig kihasználják a sok-sok ostoba "állatvédő" adakozót. Jó pár ember  vígan él az összeharácsolt adományból a kutyák meg nyomorognak a telepeken és rengeteg az elhullás mert kinyírják egymást.
A fajtamentő csoportosulások között is van egypár ilyen! Sok embert irányítottam már egy speciális fajtamentő csoporthoz, minden elvárásnak megfeleltek, de mégsem kaptak kutyát. Mindig volt valami kifogás. Később aztán kiderült a kifogások fő indoka, külföldön fizetnek egy "mentett" ivartalanított kutyáért, több pénzt kapnak érte mint egy  származási lapos , épp egyezséges egyedért a tenyésztő.
Sok esetben a mentés igazából felvásárlás! Kivonulnak a cigány rabsicokhoz és pénzért felvásárolják a kutyákat, (tehát még ösztönzik is a szaporítókat). De volt már rá példa, hogy hiszékeny emberektől egyszerűen ellopták a kutyákat, vagy nagy csinnadrattával kivonultak, mindenféle fals papírokat mutogatva egyszerűen "elkobozzák" a jószágokat. Mindezt azért mert  külföldön jól fizetnek érte, természetesen a pénz adomány formájában érkezik, tehát tisztán zsebre tudják tenni.
Így van. Az alant említett alapítványt is svájcból pénzelik, oda is hordják ki a kutyákat. Ha a kutyád véletlenül elvész és bekerül hozzájuk, keresztet vethetsz rá, nem kapod vissza.
A főmanci meg négy-öt, szabadon eresztett kutyával "sétálgat" az erdőben, mert neki szabad... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #436 Dátum: 2016. Január 19. - 15:13:42 »

Nagyon sok olyan állatvédő szervezet van,akik szívvel-lélekkel,normálisan dolgoznak az állatokért,említeném példának a Szentendrei Árvácskát.Az a baj,hogy elég találkozni egy-két simlis szervezettel,és elvész a bizalom.
A fajtamentések tényleg túlzásba viszik.Van olyan,amelyiknél még azt is megszabják,milyen táppal etetheted a tőlük örökbe fogadott kutyát.Véletlenül azt a tápot kizárólag az általuk működtetett webáruházban veheted meg Mosolyog
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #437 Dátum: 2016. Január 19. - 15:20:58 »


Ezt mi megtettük! Semmin nem változtat!
Nyilván nem sokan szereztek róla tudomást.
Kicsit nagyobb nyilvánosságot kéne adni a dolognak,pl.az adott menhely facebook-oldalán beszámolhatnának a látogatásotokról.Mikor a mi falunkba jöttek segíteni a kutyákon az Utankeresők Baráti Körétől,az fel is került a Fb-ra.
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #438 Dátum: 2016. Január 19. - 18:25:12 »

Nyilván nem sokan szereztek róla tudomást.
Kicsit nagyobb nyilvánosságot kéne adni a dolognak,pl.az adott menhely facebook-oldalán beszámolhatnának a látogatásotokról.Mikor a mi falunkba jöttek segíteni a kutyákon az Utankeresők Baráti Körétől,az fel is került a Fb-ra.


Vigyorog Köztük vagyok én is. Emelem
Elfogadták az adományt, kapott pár száz lájkot és kb ennyi.
Attól én még "aberráltgyilkosköcsögvéglény" vagyok a "nagyon képzett" állatvédők szemében.
Az egész mai állatmenhelyes,mentősdi csak ideiglenes tüneti kezelés és nem jelent megoldást a problémákra.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2016. Január 19. - 19:07:13 »

Nagyon sok olyan állatvédő szervezet van,akik szívvel-lélekkel,normálisan dolgoznak az állatokért,említeném példának a Szentendrei Árvácskát.Az a baj,hogy elég találkozni egy-két simlis szervezettel,és elvész a bizalom.
A fajtamentések tényleg túlzásba viszik.Van olyan,amelyiknél még azt is megszabják,milyen táppal etetheted a tőlük örökbe fogadott kutyát.Véletlenül azt a tápot kizárólag az általuk működtetett webáruházban veheted meg Mosolyog

Ha Szentendre környékén laksz nyilván ismered a IV. kerületi "állatvédő"-ket, tudod átmész az M0-on és ott van mindjárt! Mi a véleményed a firmáról?
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #440 Dátum: 2016. Január 19. - 22:10:19 »

Tudom,kikről van szó.Nehezebb bejuttatni hozzájuk bajban lévő kutyát,mint az amerikai elnök lakásába.
Nagyon csodálkoztam,mikor az általam hirdetett éheztetett,gyakorlatilag éhhalál szélén álló keverék kutyát fogadták.Felvittem hozzájuk a csontsovány,beteg állatot.Szépen rendbe is tették és jó gazdához került.Láttam a gazdis képeit.
Valamikor náluk kezdtem önkéntesként,még nem létezett az állatotthonuk.Láttam egyet-mást,azért is szálltam ki a csapatból.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2016. Január 20. - 11:41:47 »

Tudom,kikről van szó.Nehezebb bejuttatni hozzájuk bajban lévő kutyát,mint az amerikai elnök lakásába.
Nagyon csodálkoztam,mikor az általam hirdetett éheztetett,gyakorlatilag éhhalál szélén álló keverék kutyát fogadták.Felvittem hozzájuk a csontsovány,beteg állatot.Szépen rendbe is tették és jó gazdához került.Láttam a gazdis képeit.
Valamikor náluk kezdtem önkéntesként,még nem létezett az állatotthonuk.Láttam egyet-mást,azért is szálltam ki a csapatból.

Mikor öt éve (te jó ég, hogy múlik az idő) kutyát kerestem, Csömörön jártam egy állatvédőnél 70 kutyát etetett egy egyedülálló asszony, szomorú hely volt, de az legalább arról szólt ami, ebek ne haljanak éhen! Itt a kis tó mellett egyszer voltam, három titkárnő-könyvelő intézte az ügyeket! Kutyát viszont keveset láttam.
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #442 Dátum: 2016. Január 20. - 12:34:15 »

Ha valaki kutyát szeretne,érdemes benézni az Illatos útra is.
Ott körbevezetnek,kiválasztod a kutyát,fizetsz,hozod.Nem matekolnak túl sokat.Azt hiszem,most 5000 Ft,ebben benne van a chip és a veszettség elleni oltás.Mindig több,mint 100 kutya van bent,bárki találhat megfelelőt.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #443 Dátum: 2016. Január 20. - 15:32:07 »

Szervusztok! Emelem

A minap egy baráti beszélgetés során szóba került, hogy a Facebookon van egy  a "Vadászatra nincs szükség" nevű csoport. Ahogy tájékoztattak, itt megjelent egy hozzászólás, miszerint aki csak teheti regisztráljon minden a vadászattal kapcsolatos honlapon, fórumon, portálon,... és gyűjtsön olyan hozzászólásokat, videókat, képeket  amelyek a vadászok állatkínzási, gyilkolási kényszerére bizonyító erejűek.
Felmentem erre a lapra, és beleolvasgattam, de mikor eljutottam odáig, hogy már mindennaposak hazánkban a vadászbalesetek, és ez azért jó, mert legalább egymást irtják, betelt a hócipőm és abbahagytam az olvasgatást.
Nem vitatom, hogy a vadásztársadalomban is vannak olyanok akiknek egyáltalán nem itt lenne a helye, de ennyi "beteg", lelkileg sérült emberi hozzászólást, ilyen fokú gyűlöletet még sehol sem tapasztaltam!! Fejvakarás
Akik erre a lapra felhívták a figyelmemet, azok elmondták, hogy vannak olyan zárt csoportok amikhez képest ez a "vadászatra nincs szükség" csoport csak gyenge óvodások játszótere. Ott állítólag nyíltan a vadászok agyonverésére biztatnak, és gyűjtik a neveket, címeket.

Ti hallottatok már ezekről a csoportokról, vagy a szervezett adatgyűjtésekről?

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #444 Dátum: 2016. Január 20. - 15:44:24 »

Egyik ilyen a "Vadász öl",ez igazi gyöngyszem Mosolyog
Bevallom Nektek,hogy én is ilyen tipikus sötétzöld voltam,addig jutottam el,hogy szegény őzike meg a gonosz vadász Mosolyog
Aztán elkezdett érdekelni a vadászat,vadgazdálkodás,vadvédelem és ahogy egyre több ismerethez jutottam,úgy változott meg a véleményem.Ma már szégyellem,milyen hülye voltam akkoriban.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #445 Dátum: 2016. Január 20. - 15:46:35 »

Egyik ilyen a "Vadász öl",ez igazi gyöngyszem Mosolyog
Bevallom Nektek,hogy én is ilyen tipikus sötétzöld voltam,addig jutottam el,hogy szegény őzike meg a gonosz vadász Mosolyog
Aztán elkezdett érdekelni a vadászat,vadgazdálkodás,vadvédelem és ahogy egyre több ismerethez jutottam,úgy változott meg a véleményem.Ma már szégyellem,milyen hülye voltam akkoriban.
Igen, ezt olvastam a bemutatkozódban. Te hallottál ezekről a csoportokról, vagy az adatgyűjtésről?

« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 20. - 16:06:15 írta Voldi » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #446 Dátum: 2016. Január 20. - 16:14:58 »

Az adatgyűjtésről sajnos nem.Pár ilyen csoportot ismerek.Épp most tettem fel egy kérdést a "Vadászatra nincs szükség" csoportban,finoman szölva is érdekes válaszok voltak Mosolyog.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2016. Január 20. - 16:19:18 »

Igen, ezt olvastam a bemutatkozódban. Te hallottál ezekről a csoportokról, vagy az adatgyűjtésről?



Állítólag olyan "közösség" is volt a face-n, a "fogyós Norbi" feleségét-családját hogy tudnák ki írtani.   Fejvakarás
Naplózva
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #448 Dátum: 2016. Január 20. - 16:28:22 »

Mondjuk nekem nem hiányoznának  Ördög
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #449 Dátum: 2016. Január 21. - 19:35:47 »

Mondjuk nekem nem hiányoznának  Ördög

Azért a női részleget szívesen látnám trófeáim között.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: