Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97022 alkalommal)
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #420 Dátum: 2016. Január 17. - 21:29:09 »

Elhiszem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #421 Dátum: 2016. Január 17. - 21:32:34 »


Esetleg a bent lévő vadászkutya fajtájú ebeknek segítenének gazdit találni.Biztos,hogy vannak olyan vadászok,akik egyénileg csinálnak ilyesmit,de itt a lényeg a szervezett,csoportos látogatáson lenne.
Egy fórumtársunk szeretett volna egy labradort elhozni egy menhelyről. A válasz az volt, hogy vadásznak nem adják. Nem
Amúgy Philip alapítvány, Kaposvár.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #422 Dátum: 2016. Január 18. - 07:06:08 »


Esetleg a bent lévő vadászkutya fajtájú ebeknek segítenének gazdit találni.

Nem csak a vadászkutyáknak, hanem bármelyiknek, akinek tudnak...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #423 Dátum: 2016. Január 18. - 07:21:56 »

Elhiszem.
Érettségi találkozók évében a gimnáziumom kapja az egy százalékot. Amikor vadász lettem,abban az évben kapott a lőtérüzemeltető. Az összes többit a megyeszékhely állatmenhelye kapja. Mindkét kutya menhelyről van a családban. Sajnos már nagyon öregek,de a pótlásuk is onnan lesz megoldva,ha eljön az idő. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #424 Dátum: 2016. Január 18. - 07:23:37 »

Egy fórumtársunk szeretett volna egy labradort elhozni egy menhelyről. A válasz az volt, hogy vadásznak nem adják. Nem
Amúgy Philip alapítvány, Kaposvár.

Még ha labrador lett volna! De egy idősebb, kinyomozhatatlan eredetű keverék volt, ami állítólag már másfél éve a telepen lakott és nagy termete miatt nem is nagyon volt esélye gazdásodni. A szöveg az volt, hogy a svájci szponzoruk nem enged magyarnak kutyát kiadni. Nem ragozom tovább, tavaly decemberben a Csevegőben leírtam.
A név és a hely stimmel.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #425 Dátum: 2016. Január 18. - 07:29:48 »

De ne tűnjek képmutatónak:ha megtalálom annak a tenyerem nagyságú nyomnak a gazdáját amelyik az őzeimet hajkurássza a terciámban,nap-mint -nap...úgy ódalba hajintom mint annak a rendje... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #426 Dátum: 2016. Január 18. - 07:35:33 »

Érettségi találkozók évében a gimnáziumom kapja az egy százalékot. Amikor vadász lettem,abban az évben kapott a lőtérüzemeltető. Az összes többit a megyeszékhely állatmenhelye kapja. Mindkét kutya menhelyről van a családban. Sajnos már nagyon öregek,de a pótlásuk is onnan lesz megoldva,ha eljön az idő. Emelem


 Igen

Tél végén, tavasz elején nagyon sokat gondolkoztam én is, hogy kell-e nekem vadászkutya? Végül úgy döntöttem, hogy még igen, úgyhogy csak a másik a mentett...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Jingo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új üzenet #427 Dátum: 2016. Január 18. - 09:00:41 »

Egy fórumtársunk szeretett volna egy labradort elhozni egy menhelyről. A válasz az volt, hogy vadásznak nem adják. Nem
Amúgy Philip alapítvány, Kaposvár.

Elég szomorú,hogy egyes menhelyek így állnak hozzá.Inkább örülnének,hogy jó helyre kerül egy védencük.Retriever Fajtamentést próbálta az ismerősöd esetleg?Ők normálisabbak.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2016. Január 18. - 13:20:31 »

Munkám közben találkoztam az esettel, nem úgy hallotta a szomszédom:
Pesti gyermekes család szép öröklakásában ketrecben vadászgörény. Eddig rendben. Beszélgetvén a gazdasszonnyal érdekes dolgokat mondott el. A görényt természetesen kiheréltették, oké. Kivágatták a bűz mirigyeit, ne büdösödjön. Később kioperáltatták mind a húsz karmát, ne tegyen kárt a bútorokban.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2016. Január 18. - 15:43:11 »

B+  Rííí. Még jó, hogy nem nyúzták meg, hogy ne hullassa a szőrét a lakásban
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2016. Január 18. - 16:28:53 »

B+  Rííí. Még jó, hogy nem nyúzták meg, hogy ne hullassa a szőrét a lakásban

Ezek is "állatbarátok" voltak! Én meg buzi vadász!  Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #431 Dátum: 2016. Január 18. - 17:08:25 »

Ezek is "állatbarátok" voltak! Én meg buzi vadász!  Fejvakarás

Pont az ilyen természetvédők szerint nem vadász, hanem rohadt gyilkos"  vagy.
A buziságodhoz nem tudok hozzászólni! Röhög Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #432 Dátum: 2016. Január 18. - 17:41:05 »

Pont az ilyen természetvédők szerint nem vadász, hanem rohadt gyilkos"  vagy.
A buziságodhoz nem tudok hozzászólni! Röhög Stoel Stoel Stoel

Nagyon jó kedve van Papa!  Fejvakarás

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #433 Dátum: 2016. Január 19. - 07:39:08 »

Volt lehetőségem belelátni egy pár nagyobb menhely és állatvédő szervezet munkájába. A nagyon nagy részük egy adomány harácsoló banda! Az adományok nagyon kicsi részészét fordítják csak az állatokra. Önkéntesek végzik náluk a munka nagy részét, és a végtelenségig kihasználják a sok-sok ostoba "állatvédő" adakozót. Jó pár ember  vígan él az összeharácsolt adományból a kutyák meg nyomorognak a telepeken és rengeteg az elhullás mert kinyírják egymást.
A fajtamentő csoportosulások között is van egypár ilyen! Sok embert irányítottam már egy speciális fajtamentő csoporthoz, minden elvárásnak megfeleltek, de mégsem kaptak kutyát. Mindig volt valami kifogás. Később aztán kiderült a kifogások fő indoka, külföldön fizetnek egy "mentett" ivartalanított kutyáért, több pénzt kapnak érte mint egy  származási lapos , épp egyezséges egyedért a tenyésztő.
Sok esetben a mentés igazából felvásárlás! Kivonulnak a cigány rabsicokhoz és pénzért felvásárolják a kutyákat, (tehát még ösztönzik is a szaporítókat). De volt már rá példa, hogy hiszékeny emberektől egyszerűen ellopták a kutyákat, vagy nagy csinnadrattával kivonultak, mindenféle fals papírokat mutogatva egyszerűen "elkobozzák" a jószágokat. Mindezt azért mert  külföldön jól fizetnek érte, természetesen a pénz adomány formájában érkezik, tehát tisztán zsebre tudják tenni.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #434 Dátum: 2016. Január 19. - 07:48:20 »

.Vadász baráti társaságok elmennének a menhelyre,kivinnének sétálni pár kutyát,esetleg vinnének pár zsák tápot stb.



Ezt mi megtettük! Semmin nem változtat!
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: