Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97029 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #360 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 15:40:00 »

Sajnos mi nem tudjuk a probléma okát kezelni.
Nekünk a rosszabbik oldala jut a dolognak.

Ez sajnos így igaz.

Mindig összeszorul a szívem, ha eszembe jut az ilyen.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #361 Dátum: 2014. December 27. - 18:31:45 »

http://www.washingtonpost.com/national/health-science/outdoor-cats-kill-between-14-billion-and-37-billion-birds-a-year-study-says/2013/01/31/2504f744-6bbe-11e2-ada0-5ca5fa7ebe79_story.html


"Amerikai állatvédelmi kutatóintézetek megállapították amit mi vadászok már nagyon régóta tudunk : az erdőn-mezőn és a kertekben kóborló házimacskák kb. 1,4-3,7 milliárd (!) énekesmadarat, fácán-, fogoly- és fürjcsibét, emellett több milliárt apró emlőst, köztük nyúlfiókákat ölnek meg évente. Nagyobbrészt nem éhségből, hanem szórakozásból teszik. Kedves állatvédők, ha csak a kisebbik értékeknek a fele is igaz, segítsetek a természetvédelmi döntésben : mi legyen ezekkel a macskákkal...?"
/Kondor/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #362 Dátum: 2015. Január 04. - 12:39:37 »

http://vadasz-vilag.hu/cikkek/macskaveszely_a_nagyvadra
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #363 Dátum: 2015. Február 08. - 20:18:35 »

Sziasztok
Ma délután 3 akkora kutyával találkoztunk minden lakott helytől jó messze, hogy mikor jó messze kijöttek a bozótból, azt hittem disznók, pedig az egyik világos színű volt(babos kutya). Aztán mikor láttam, hogy kutyák, jobbnak láttuk vizslástól felmászni egy lesre. A nyúlsípra csak néztek bambán, aztán odébbálltak.
Volt már kellemetlen élményetek az ilyen elbitangolt ebekkel? Gondolok itt az emberre támadásra.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #364 Dátum: 2015. Február 08. - 20:26:53 »

Sziasztok
Ma délután 3 akkora kutyával találkoztunk minden lakott helytől jó messze, hogy mikor jó messze kijöttek a bozótból, azt hittem disznók, pedig az egyik világos színű volt(babos kutya). Aztán mikor láttam, hogy kutyák, jobbnak láttuk vizslástól felmászni egy lesre. A nyúlsípra csak néztek bambán, aztán odébbálltak.
Volt már kellemetlen élményetek az ilyen elbitangolt ebekkel? Gondolok itt az emberre támadásra.

Volt! Nem is egyszer...
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #365 Dátum: 2015. Február 08. - 20:34:49 »

Volt! Nem is egyszer...
Szóval nem volt rossz ötlet a lesremászás...
Ha van idő-kedved akkor bővebb lére is ereszthetnéd:-)
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #366 Dátum: 2015. Február 08. - 20:42:05 »


Volt már kellemetlen élményetek az ilyen elbitangolt ebekkel? Gondolok itt az emberre támadásra.
Eddig csak kétszer...
Az egyiket 2012-ben rókalesre menve éltem át. (vázolva meg is írtam a rókás topicban anno) 5 kutya kergetett egy őzsutát. 3 kereket oldott, ahogy meglátott, a két nagyobb testű "farkaskorcs" rám fordult. A  közelebbire rálőttem. A másik a lövés zajára elfutott.  

Ugyanazon év telén récézni mentem. A kocsiból egy kupacot vettem észre a földúton. Ahogy megálltam, megelevenedett, éktelen acsarkodással táncolta körül a kocsit. Ki sem mertem szállni. Aztán kis idő múlva otthagyott minket, elment. Szabály ide vagy oda, a kocsiban betöltöttem a puskát. Kiszálltam, a kutyámat kiengedtem, de most valamiféle megérzésből lábhoz parancsoltam. Kb 50 métert tehettünk meg, amikor egy takarás mögül kirobbant a fent említett eb. Telesz.rt gatyával üvöltöttem, hogy TAKARODJ!!! Hatástalanul. Kb 10 lépésről stopoltam le a 8-as söréttel.
MIndkét alkalommal percekig remegtem utána. Hogy mennyire megijedtem, azt nem is akarom ecsetelni... nem kívánom senkinek.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #367 Dátum: 2015. Február 08. - 21:05:11 »

Eddig csak kétszer...
Az egyiket 2012-ben rókalesre menve éltem át. (vázolva meg is írtam a rókás topicban anno) 5 kutya kergetett egy őzsutát. 3 kereket oldott, ahogy meglátott, a két nagyobb testű "farkaskorcs" rám fordult. A  közelebbire rálőttem. A másik a lövés zajára elfutott.  

Ugyanazon év telén récézni mentem. A kocsiból egy kupacot vettem észre a földúton. Ahogy megálltam, megelevenedett, éktelen acsarkodással táncolta körül a kocsit. Ki sem mertem szállni. Aztán kis idő múlva otthagyott minket, elment. Szabály ide vagy oda, a kocsiban betöltöttem a puskát. Kiszálltam, a kutyámat kiengedtem, de most valamiféle megérzésből lábhoz parancsoltam. Kb 50 métert tehettünk meg, amikor egy takarás mögül kirobbant a fent említett eb. Telesz.rt gatyával üvöltöttem, hogy TAKARODJ!!! Hatástalanul. Kb 10 lépésről stopoltam le a 8-as söréttel.
MIndkét alkalommal percekig remegtem utána. Hogy mennyire megijedtem, azt nem is akarom ecsetelni... nem kívánom senkinek.
 Emelem
Aztaszégyen. Nem lehetett kellemes egyik sem:-)
,,Csak kétszer" Azt hiszem ez is több a soknál. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #368 Dátum: 2015. Február 08. - 21:25:35 »

Szóval nem volt rossz ötlet a lesremászás...
Ha van idő-kedved akkor bővebb lére is ereszthetnéd:-)
Köszönöm


Nos, én nem másztam lesre...

Hosszú fasor között haladtam este a lesem felé gyalog, amikor meghallottam a lépteket. Ráéreztem miről is van szó, s ezt a puskalámpa is megerősítette.
Egész közelről adta ki a fekszik parancsot a Mauser. Félelmetes gyorsan elfogyott közöttünk az a cirka 35-40 méter.

De volt, hogy bozótos-füves terepen lepett meg egy bitang nagy eb. Egy kökénybokor mögül jött ki mindkettőnk nagy meglepetésére.
Piszok gyorsan történt minden, fél percig sem habozott. Szerencsémre én még annak a feléig sem.

Sajnos tudnék még mit mesélni...

Általában egyébként ha van kellő szabad terület elhúzzák a csíkot, de ez sem garancia sajnos semmire. Észnél kell lenni ha összehoz a balszerencse velük.

Én mellesleg sokszor kutyasétáltatáskor is hordok magammal puskát, elfér.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #369 Dátum: 2015. Február 08. - 22:39:31 »


Nos, én nem másztam lesre...

Hosszú fasor között haladtam este a lesem felé gyalog, amikor meghallottam a lépteket. Ráéreztem miről is van szó, s ezt a puskalámpa is megerősítette.
Egész közelről adta ki a fekszik parancsot a Mauser. Félelmetes gyorsan elfogyott közöttünk az a cirka 35-40 méter.

De volt, hogy bozótos-füves terepen lepett meg egy bitang nagy eb. Egy kökénybokor mögül jött ki mindkettőnk nagy meglepetésére.
Piszok gyorsan történt minden, fél percig sem habozott. Szerencsémre én még annak a feléig sem.

Sajnos tudnék még mit mesélni...

Általában egyébként ha van kellő szabad terület elhúzzák a csíkot, de ez sem garancia sajnos semmire. Észnél kell lenni ha összehoz a balszerencse velük.

Én mellesleg sokszor kutyasétáltatáskor is hordok magammal puskát, elfér.
No ha puska lehetett volna nálam, akkor én sem mászok, de egy szál késsel, a menyasszonyommal, meg egy nem éppen bátor vizslával.... :-)
Ezek egyébként nem keltették azt a benyomást, mintha elvadultak lettek volna. Futkostak a nyílt, havas mezőn, semmi óvatosság. A nyúlsíp útán kíváncsiságból feléjük kiáltottam. Felkapták a fejüket,aztán folytatták a bóklászást. De fő az óvatosság.

Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #370 Dátum: 2015. Június 15. - 17:29:39 »

 Azzal gennyládával aki kirakott két kaukázusi-keverék kölyköt az égeresbe csak öt percet kérnék a sorstól. Gyanítom igen sokáig nem tudná kitörülni a saját fenekét, mert törött kézzel nehéz az ilyesmi, na de a story. Eső utáni terültbejárás a Tiszán. 50-60 lépésre valami mozdul az égerbozótos szélében. Elkezdtem cincogni mire kijött két igencsak méretes, fogak alapján olyan 6-8 hetes kutyakölyök. Füttyre szépen odakocogtak hozzám majd elkezdtem gondolkodni mi legyen. Nagy fejvakarásaim között megtaláltam a zsákot is amiben a kedves gazdi kihozta a két szukát (gondolom ez volt a bűnük, mert szukakölyök senkinek se kell). Otthagyni őket embertelenség, agyonlőni valahogy nem volt gyomrom hát felkaptam a blökiket aztán majd csak lesz valahogy alapon irány haza. Fél úton összefutok a gátat kaszáló vízügyesekkel, akik közül a munkavezető máris lecsapott az egyikre, a másikat meg bevittem egy öreg barátomhoz aki szintén örült mert a télen két tyúkját is elvitte a róka, meg különben is olyan egyedül van mint az ujjam mióta meghalt a neje. Szóval lett két mentett blöki, de ez úgyse számít, mert a faluban akkor is csak sintérnek tartanak.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #371 Dátum: 2015. Június 15. - 18:20:48 »

 Emelem
Rá se ránts mit mondanak a véresszájúak, ott a Te szíved, arra hallgass. Más szóval, megérdemelsz minimum két kupicát Piál 
Naplózva

Üdv Chris
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #372 Dátum: 2015. Június 15. - 18:36:23 »

Szóval lett két mentett blöki, de ez úgyse számít, mert a faluban akkor is csak sintérnek tartanak.

Tudjuk, hogy az vagy  Kacsint más meg nem számít... Ördög Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
forester73
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2015. Június 15. - 21:06:56 »

Ember vagy Hucul ! Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #374 Dátum: 2015. Június 16. - 08:55:09 »

Nos erre csak meghajolni lehet...  Meghajol Meghajol Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: