Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97014 alkalommal)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #240 Dátum: 2012. November 05. - 11:27:19 »

Felszólalni nem a fórumon kell,hanem a megfelelő szakhatóságnál. Hiába sopánkodunk mi itt,ha a minisztériumban meg tesznek rá....  Wave
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #241 Dátum: 2012. November 08. - 10:27:28 »

Idézet
Kár ezen vitatkozni,itt mindenki tudja a dolgát,ha kóbor ebet,macskát lát a placcon. 

 Igen   Lő

 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #242 Dátum: 2012. November 08. - 10:38:45 »

Felszólalni nem a fórumon kell,hanem a megfelelő szakhatóságnál. Hiába sopánkodunk mi itt,ha a minisztériumban meg tesznek rá....  Wave

Hidd el olvassák a fórumokat ők is, csak lapítanak mint nyúlsz@r a fűben!
Sokkal egyszerűbb csak olvasgatni itt, mint válaszolni a feltett kérdésekre. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2012. November 08. - 10:54:32 »

Hidd el olvassák a fórumokat ők is, csak lapítanak mint nyúlsz@r a fűben!
Sokkal egyszerűbb csak olvasgatni itt, mint válaszolni a feltett kérdésekre. Fejvakarás

Főleg, ha nem tudnak értelmes választ adni! Szomorú
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #244 Dátum: 2012. November 08. - 20:20:50 »

Főleg, ha nem tudnak értelmes választ adni! Szomorú

Sanyooo,ott a pont!!! Kacsint
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #245 Dátum: 2012. November 11. - 15:38:04 »


Hallottam egy történetet, miszerint valaki két dobbermannal járta az erdőt, mezőt és az őzeket fogatta meg velük. A fickó mindig lelépett a vadászok elől. Aztán jött a fordulat, a vadász látta hogy szalad felé egy bak az egyik kutyával a nyomában, belépett takarásba és hagyta hogy elfusson mellette az őz. Mikor a kutya 30m-re volt kiugrott a és ráduplázott a sörétessel. a másik kutya kissé távolabb volt így ő megúszta. azóta sem történt hasonló eset.

Ha ez mostanában történik és nem a régmúltban, és odamegy ez a valaki a vadászhoz, felelősére vonja, ezenkívül kihívja a rendőrséget, akkor a vadászkolléga nagy szarba kerül, mert ez a bak sértetlenül megúszta, a kutya pedig ott feküdt vérbe fagyva. Hogy tudnánk most bizonyítani a kutya agyonlövésének helyességét, és az ember bűnösségét?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #246 Dátum: 2012. December 14. - 19:08:07 »

Sziasztok! Emelem

Nem tudom máshol mi a helyzet, de nálunk elkezdődött a kutyák világgá engedése. Csak januártól számítottam rá, de úgy tűnik a kedves kutyatartók már a karácsonyi ünnepeket sem akarják kedvenceikkel tölteni! Felénk az önkormányzatok küldtek ki minden lakósnak egy-egy kérdőívet, amin jelezni kell kinek mennyi kutyája van, mikor volt oltatva, és melyik állatorvossal!! Igen  Na, gondolom  könnyebb megszabadulni az oltatlan kutyáktól, mint kifizetni az esetleges büntetést, ha leellenőrzik az oltottságokat!

Ma  etettünk, és cserkeltem a területen. 11 kutyát láttam (több csapatban 2, 4, 3, 2) természetesen olyan messze, hogy lövésről szó sem lehetett. Az egyik területrészünket kb 3x1,5 km olyan módszeresen hajtották végig, hogy még a társaságnak is becsületére válna. Elautózgattam vagy 30 kilométert, de sehogy sem tudtam eléjük kerülni, belopni őket! Pedig de szívesen meghívtam volna a tanyasi gazdákat egy pörköltre! A nyúlsírásra nem is reagáltak, csak az őzeket, dámokat hajtották világgá!

Szerintem lessz itt annyi feljelentés, tiltakozás, hogy nem fogunk győzni bíróságra járni! :Mosolyog

 Wave  Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #247 Dátum: 2012. December 14. - 19:13:30 »

Sajna de ez így van! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #248 Dátum: 2012. December 14. - 19:24:28 »

Attila !
Ez lesz sajnos és várható volt a chip rendszer hozománya .Én is januártól gondoltam,hogy megszaporodnak a határban de látni,hogy vannak előrelátó gazdik . Nálunk  novemberben összeírták a kutyanépet de legutóbb már egy 4 tagú bandát láttunk .Most sokkal több lesz mint tavaly tehát résen kell lenni ,bár tavaly is elfogytak valahogy pedig egy ujjal sem nyúlt hozzájuk senki . :Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #249 Dátum: 2012. December 14. - 19:38:42 »

Szia Bütyök!

Hát, lesz munkája a 222-esnek! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #250 Dátum: 2012. December 14. - 19:46:13 »

Szia Bütyök!

Hát, lesz munkája a 222-esnek! Vigyorog
Nekem olyan puskám sohasem volt   Mosolyog 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #251 Dátum: 2012. December 14. - 19:48:45 »

Nekem olyan puskám sohasem volt   Mosolyog 

Nekem van 222 Rem, ha jól tudom, neked 223 Rem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #252 Dátum: 2012. December 14. - 20:16:57 »

Nekem van 222 Rem, ha jól tudom, neked 223 Rem!
Jól tudod az enyém 223Rem. szintén IZS18 MH Liesenfeld 8×56 komlói acél szerelékkel .
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 15. - 04:40:30 írta Sakac » Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #253 Dátum: 2012. December 16. - 15:54:04 »

  Nem szép dolog a kutyalövés, na de olyan esetben mint a mai szerintem medáliát kell adni érte. Szóval a szakadó eső ellenére kimentőnk próbát tenni a kotorékoknál, de sajna semmi eredmény. Két kotorék után épp azon tanakodtunk, hogyan tovább amikor az elnökünk kiszúrt három fekete pontot az én jól bejáratott dögterem irányában. A távolság jó 500 méter, de a távcsövek hamarosan lebuktatták a közeli tanyáról kijáró három farkaskocsot, amelyek lógó hassal ballagtak hazafelé amikor az egyikük felcsapta fejét egyet vakkantott, mire a két társa azonnal "felfejlődött" a szárnyakon és máris megkezdődött a hajsza egy suta és a gidája után. Gyanítom, hogy a másik gidát is ezek a dögök intézték el a múlt héten, de ugye ez bizonyíthatatlan. Mindenesetre két társam kocsiba vágódott, kirobogott a hajsza kalkulált végpontjára, két társammal meg elálltuk a legközelebbi bokorsávot, hiszen gyanítottuk, hogy az első lövések után arra veszik az irányt a delikvensek. A haditerv kiválóan bejött. Az egyik kutya öreg barátom 16-osától szenderült jobblétre a másik kettő meg felénk kezdett rohanni, egy kis loholással társam elébük került. Egy sebzés és egy "maust" az eredmény. A lábát húzó a harmadikat meg én fektettem el a barázdába.
 Mindent összevetve fél éve figyeltem ezt a "trojkát". Csak a szabad mezőn vadásztak, munkájukat egy betanított kopófalka is megirigyelhette volna olyan összehangolatlan hajtottak-kerítettek, embert 200-250 métertől közelebb nem engedtek magukhoz és mindhárman kiváló kondícióban voltak. Ha nem kerül az útjukba az a szerencsétlen-szerencsés suta bizony most is megússzák, na de így majd ők pótolják a rókás lesemnél az eltűnt disznóbelsőséget...
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #254 Dátum: 2012. December 16. - 17:07:33 »

Így is kell. Nálunk is volt egy ilyen őzező banda de valahogy "elnyelte őket a föld "  ... Felétek biztosan nincsenek sötétzöldek mert mi ezt így nem merjük már leírni sem .Nem tudom változna-e valamelyest a helyzet,ha egy ilyen "zöldikét" rendesen megtámadna egy ilyen kutyafalka . Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: