Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97016 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #225 Dátum: 2012. November 04. - 09:36:24 »

http://videokedvenc.hu/video/vege_a_kobor_allatok_felelotlen_meszarlasanak
?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2012. November 04. - 10:18:08 »


Mónika show kategória! Sajnos erre van igényük az agyhalottaknak, mert az elmúlt 20 évben megteremtették ezt a tömeget, most meg már csak etetni kell, had fejlődjön! Szomorú
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #227 Dátum: 2012. November 04. - 10:23:19 »

Nos, ez igen örvendetes hír...  Fej a falba
Emberek, tegye fel a kezét, aki örömét leli egy ilyen dologban! Ugye, hogy senki?
Akkor ki fogja megvédeni a tehetetlen őzgidát, szarvasborjút, a tragikus sorsú fogoly-maradványpopulációt, a fácáncsibét, stb. a felelőtlen emberek elkóborolt kedvenceitől? Az efféle okostónik? Na neee! Pedig nekik is ideje lenne már kihúzniuk a seggükből a fejüket. Mondjuk úgysem fogják megtenni. Egyszerűbb "gyilkosvadász"ozni, felelőtlen mészárlásról írni, elcsépelt frázisokat puffogtatni.
 Hány
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2012. November 04. - 10:36:47 »

" Egyszerűbb "gyilkosvadász"ozni, felelőtlen mészárlásról írni, elcsépelt frázisokat puffogtatni."-----Sőt!  Ebből meg is lehet élni, nem is rosszul! Szomorú
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #229 Dátum: 2012. November 04. - 11:50:25 »

Hát igen. Nem semmi.
Ugyanaz a baj, mint az élet más területein: törvényt alkot valaki és megpróbál hatást gyakorolni egy olyan területre, aminek az ok-okozati oldaláról lila gőze nincs.
 
Teljesen rendben van, hogy sajnálni való a kóbor háziállat (bár egy jó részük nem kóbor, csak hát szereti a friss húst), elég baj az annak, hogy nincstelen, még le is lövik szegényt.
Csakhogy lelőni se egy kellemes dolog. Majdnem minden vadász kutyavezető is egyben, ergo a kutyát a vadász eleve szereti. Ezzel a lelkülettel pedig ugye ezt megtenni nem könnyű és sokszor szívfájdító is. Ezekre a dolgokra persze a laikus nem gondol.
Ha a vadállományt veszélyezteti, akkor lőhető - szlogen nagyon eredeti. Csak abba nem gondol bele az ökör, hogy a kutya és a macska nem fűvel él, mint a törvényalkotó Ördög, az előbb után hús után fog nézni, mivel az életben maradáshoz enni is kéne. Szóval várjuk meg, míg a szemünk láttára próbál meg reggelizni, és csak ekkor léphetünk közbe? Nagyon aranyos... persze amit nem a jelenlétükben tesz, azt nem látjuk, így az nem fáj és az nem is létezik Nooormalis?

De akkor kérdem én, mi van azzal, aki kihajítja otthonról azt az állatot? Annyi mersze nincs, hogy elaltassa, vagy agyonverje. Legalább így nem szenvedne sokáig. Nem tudom, hogy az ilyesmivel miért nem foglalkozik a nyilvánosság. Szankcionálni azt kellene, aki ilyen lehetetlen helyzetbe hoz egy állatot.
A lesem közelében van egy út, amelynek a sárrázójánál rendszeresen raknak ki kutyákat. Mondhatni jól bejáratott a placc. Annyit sajnálok csak, hogy még egyszer se értem tetten egyik "gazdát" se, mert biztos hogy korrektül rendbe raktam volna ott helyben az illetőt. Ennyi a minimum, amit egy ilyen "ember" a gyávaságáért és a közönyéért megérdemel.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #230 Dátum: 2012. November 04. - 12:00:29 »

Hát igen. Nem semmi.
Ugyanaz a baj, mint az élet más területein: törvényt alkot valaki és megpróbál hatást gyakorolni egy olyan területre, aminek az ok-okozati oldaláról lila gőze nincs.
 
Teljesen rendben van, hogy sajnálni való a kóbor háziállat (bár egy jó részük nem kóbor, csak hát szereti a friss húst), elég baj az annak, hogy nincstelen, még le is lövik szegényt.
Csakhogy lelőni se egy kellemes dolog. Majdnem minden vadász kutyavezető is egyben, ergo a kutyát a vadász eleve szereti. Ezzel a lelkülettel pedig ugye ezt megtenni nem könnyű és sokszor szívfájdító is. Ezekre a dolgokra persze a laikus nem gondol.
Ha a vadállományt veszélyezteti, akkor lőhető - szlogen nagyon eredeti. Csak abba nem gondol bele az ökör, hogy a kutya és a macska nem fűvel él, mint a törvényalkotó Ördög, az előbb után hús után fog nézni, mivel az életben maradáshoz enni is kéne. Szóval várjuk meg, míg a szemünk láttára próbál meg reggelizni, és csak ekkor léphetünk közbe? Nagyon aranyos... persze amit nem a jelenlétükben tesz, azt nem látjuk, így az nem fáj és az nem is létezik Nooormalis?

De akkor kérdem én, mi van azzal, aki kihajítja otthonról azt az állatot? Annyi mersze nincs, hogy elaltassa, vagy agyonverje. Legalább így nem szenvedne sokáig. Nem tudom, hogy az ilyesmivel miért nem foglalkozik a nyilvánosság. Szankcionálni azt kellene, aki ilyen lehetetlen helyzetbe hoz egy állatot.
A lesem közelében van egy út, amelynek a sárrázójánál rendszeresen raknak ki kutyákat. Mondhatni jól bejáratott a placc. Annyit sajnálok csak, hogy még egyszer se értem tetten egyik "gazdát" se, mert biztos hogy korrektül rendbe raktam volna ott helyben az illetőt. Ennyi a minimum, amit egy ilyen "ember" a gyávaságáért és a közönyéért megérdemel.

 Emelem
Csak nem a Bagi kanyarnál?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2012. November 04. - 12:04:52 »

Hát igen. Nem semmi.
Ugyanaz a baj, mint az élet más területein: törvényt alkot valaki és megpróbál hatást gyakorolni egy olyan területre, aminek az ok-okozati oldaláról lila gőze nincs.
 
Teljesen rendben van, hogy sajnálni való a kóbor háziállat (bár egy jó részük nem kóbor, csak hát szereti a friss húst), elég baj az annak, hogy nincstelen, még le is lövik szegényt.
Csakhogy lelőni se egy kellemes dolog. Majdnem minden vadász kutyavezető is egyben, ergo a kutyát a vadász eleve szereti. Ezzel a lelkülettel pedig ugye ezt megtenni nem könnyű és sokszor szívfájdító is. Ezekre a dolgokra persze a laikus nem gondol.
Ha a vadállományt veszélyezteti, akkor lőhető - szlogen nagyon eredeti. Csak abba nem gondol bele az ökör, hogy a kutya és a macska nem fűvel él, mint a törvényalkotó Ördög, az előbb után hús után fog nézni, mivel az életben maradáshoz enni is kéne. Szóval várjuk meg, míg a szemünk láttára próbál meg reggelizni, és csak ekkor léphetünk közbe? Nagyon aranyos... persze amit nem a jelenlétükben tesz, azt nem látjuk, így az nem fáj és az nem is létezik Nooormalis?

De akkor kérdem én, mi van azzal, aki kihajítja otthonról azt az állatot? Annyi mersze nincs, hogy elaltassa, vagy agyonverje. Legalább így nem szenvedne sokáig. Nem tudom, hogy az ilyesmivel miért nem foglalkozik a nyilvánosság. Szankcionálni azt kellene, aki ilyen lehetetlen helyzetbe hoz egy állatot.
A lesem közelében van egy út, amelynek a sárrázójánál rendszeresen raknak ki kutyákat. Mondhatni jól bejáratott a placc. Annyit sajnálok csak, hogy még egyszer se értem tetten egyik "gazdát" se, mert biztos hogy korrektül rendbe raktam volna ott helyben az illetőt. Ennyi a minimum, amit egy ilyen "ember" a gyávaságáért és a közönyéért megérdemel.

 Emelem


EZ AZ! Ezt a fordított gondolkozásmódot nem értem én sem, pedig de jellemző egy bizonyos embercsoportra! Szomorú 

"Vége a kóbor állatok felelőtlen mészárlásának!"  Eszem megáll! Nem az a felelőtlen aki kihajítja a "szeretett" kis állatot, hanem aki meglövi "lemészárolja" az önhibáján kívül kóborló kártevőt! Szomorú
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #232 Dátum: 2012. November 04. - 13:22:41 »

Csak nem a Bagi kanyarnál?



Nem, ez a Vámosatya felé vezető úton bal oldalt van. De eléggé releváns a Bagi kanyar is, amit írtál Igen
A probléma csak az, hogy előbb utóbb a szegény ebek java része a szórómon és annak környékén köt ki. A legnagyobb baj viszont az, hogy azon a területrészen is nagyon szép őzállomány van és a kutyák "kilakoltatása" is hogy-hogy nem mindig tavaszra, a kötelező és egyben fizetős oltások idejére esik, ami véletlenül le is fedi az őzbakszezon egy részét. Nos a kirakott ebek által okozott táplálékszerző körút finoman fogalmazva sem használ az őzbakok helyben maradásához, így a vadásztatásnak se nagyon kedvez.
Mellesleg én se nagyon örülök a jelenlétüknek, jobban szeretek disznóra vadászni, mint ezekre a szegény párákra.

Üv.: Beregi Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #233 Dátum: 2012. November 04. - 18:46:38 »

Nem értettetek félre valamit?

"Vége a kóbor állatok felelőtlen mészárlásának!" 

Én ezt úgy értem, hogy a felelőtlen kóbor állatok nem mészárolhatnak tovább! Stoel Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #234 Dátum: 2012. November 04. - 21:13:17 »

Na de könyörgöm! Ezek nem komplettek!

És amíg nem kapom vadűzésen, nem lőhetem le??  OOO

Lehet, hogy amikor meglátom, már éppen jóllakott egy gidától, és hazafelé, rosszabb esetben egy eldugott helyre vonul vissza.

És igen, sokkal több olyan kutya van, akinek van gazdája, csak kijár vadászni. Elég szomorú, hogy az ilyen kutyák nagy többsége csak megöli "kedvtelesből" a vadat, és még bele sem kóstol, mert otthon már jóllakott! Nem a vadászok a "mészárosok", hanem ezek+  Woest

Amúgy is ha valaki megkérdezi, hogy miért lőttem le...űzte azt a szegény őzet az előbb!  Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 05. - 07:34:54 írta Németh Lajos » Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #235 Dátum: 2012. November 04. - 22:43:17 »

Üdv Mindenkinek!
Nem tudom mit szólna a Tisztelt Úr, ha valaki mutatna neki néhány fotót
a határban "levegőző" négylábú kedvencek "munkájáról".
Vadászataim során kétszer támadott meg kutya a területen.
Mindkét esetben egyedül voltam, kilométerekre minden lakott helytől.
Szerencsére egy-egy gyors lövéssel sikerült elrendezni a kellemetlen helyzetet.
De mi lett volna akkor, ha a támadás nem engem, hanem egy fegyvertelen -a két falu közötti távolságot a határ földútjain lerövidítő- embert ér? Vállat von
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #236 Dátum: 2012. November 05. - 07:05:56 »

 Kár ezen vitatkozni,itt mindenki tudja a dolgát,ha kóbor ebet,macskát lát a placcon.  Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #237 Dátum: 2012. November 05. - 07:28:49 »

Üdv.
Az a vicces, hogy a Király Petinek halvány fogalma sincs a vadászatról ( ismerem személyesen). A nyáron volt Angliában egy konferencián és valószínű ennek kapcsán született ez a „szuper” mű.
Ö az állatsziget menhely tulajdonosa, és állatorvos.
A lelkes aktivistáik miatt van fajta ismertető a kapumon „AZ UDVARBAN LÁTHATÓ KUTYÁK MAGYAR AGARAK.” Évente kétszer feljelentenek, hogy éheztetem a kutyáimat, és ők lelkesen jönnek intézkedni, én meg jókat röhögök rajtuk.

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #238 Dátum: 2012. November 05. - 07:54:18 »

Akkor nem unatkozol Snoopy ! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2012. November 05. - 08:54:01 »

Kár ezen vitatkozni,itt mindenki tudja a dolgát,ha kóbor ebet,macskát lát a placcon.  Emelem

Annyiból nem kár, hogy ha mi nem szólalunk fel a hülye törvények ellen, senki sem fog, aztán csodálkozunk majd, ha úgy járunk, mint az angolok! Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: