Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97025 alkalommal)
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #210 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 15:51:35 »

A 19 db őz árát elkértétek? A gazdák is tudnak kérni vadkárt, ha ott vannak a maradványok a társaság nem kérhet?  Megint a gazda volt szerintem a fő bűnös, ha nem lett érte picsán rúgva miből tanuljon a bunkója.
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 21:00:56 »

Nem lett elkérve mert a Vt.-t különösebben nem érdekelte a dolog. 21000 Hektáron vadásztak akkor még, és másfelé is voltak gondok. Pl a környék egyik legnagyobb orvhalásza és orvvadásza. Nem mellélkesen az illető bebukott a libázásba, és egyébként is egy ritka nagy alkoholista disznó.  Az Ő trehány hozzáállásának a levét az Őzek és kutya itta meg.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #212 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 22:39:18 »

Ezen volt nyakörv , - - - - aztán mégis . . . !!!      Lő



 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 22:45:10 »

Nem lett elkérve mert a Vt.-t különösebben nem érdekelte a dolog. 21000 Hektáron vadásztak akkor még, és másfelé is voltak gondok. Pl a környék egyik legnagyobb orvhalásza és orvvadásza. Nem mellélkesen az illető bebukott a libázásba, és egyébként is egy ritka nagy alkoholista disznó.  Az Ő trehány hozzáállásának a levét az Őzek és kutya itta meg.

Fizetett volna a gazda puszira? Nem túl életszerű! Bíróságra lehetett volna vinni az ügyet, de azt tudjuk mit jelent. Fölösleges!
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 23:04:39 »

Tudták miről van szó, próbáltak odahatni, de sikertelenül. Az eb, mindig éjszaka ment "őrjáratra". Reggelre otthon voltmintha mi sem történ volna! Csak a lábnyomok éktelenkedtek itt is ott is, meg néhol a lefojtás hején szőr, vér, vonszolás nyomok. Sokáig kutyás vadorzókra gondoltak. Aztán egyszer csak melátták hajnalban hogy a legutóbbi hely felől húz valamit. Hát az egy gida volt. Az a szerencsétlen volt a 19-ik áldozata, legaláb is amiről tudttak. Azóta aztán azon a területen is újra ismét szépen van őz és nyúl is.
Pedig ez csak 1 kutya volt és egyedül vadászott!
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 08:34:38 »

Egy érdekes cikk a témában, elég kemény megállapításokkal. Szerintem kevés macskaimádó gondolná ezt a kis házi kedvencéről...

http://index.hu/tudomany/2012/08/08/verengzo_gyilkosok_a_hazimacskak/

A házimacskák vérengző gyilkosok

Index, 2012. augusztus 8., szerda 16:13

Bár a házimacskáknak csupán 30 százaléka vadászik, ezek a kedvencek nagy puszítást végeznek a vadon élő állatok között. Az Egyesült Államokban élő 74 millió házimacska nagy szerepet játszik abban, hogy minden harmadik amerikai madárfaj egyedszáma csökken.

Korábban alulbecsülték a macskák káros hatását, mert nem vették figyelembe az elfogyasztott áldozatokat és a hátrahagyott tetemeket – mondta Kerrie Anne Loyd, a Georgia Egyetem kutatója. Az egyetem által elvégzett vizsgálatból azonban kiderült, hogy a macskák csak az áldozatok negyedét viszik haza; nagyjából 30 százalékát megeszik, 49 százalékát pedig hagyják elrothadni.

A pusztítás nemcsak a madarakat érinti, hanem a gyíkokat, kígyókat és békákat is – ezek a macska áldozatainak 41 százalékát teszik ki. Az emlősök, például a mókusok és egerek 25 százalékot, a rovarok és férgek 20 százalékot, a madarak 12 százalékot.

A kutatók 60 macska nyakába akasztottak apró videókamerát, amivel egész nap nyomon tudták követni a tevékenységüket. A macskák átlagosan 4-6 órát töltöttek a szabadban. Az apró kamerák megépítésében a National Geographic CritterCam csapata segítette az amerikai kutatókat. A macskákra szerelt kamerák az eddigi legkisebb ilyen eszközük.

A vizsgálatból az is kiderült, hogy a macskák szeretnek veszélyesen élni: 45 százalékuk kelt át utakon, negyedük evett és ivott bele talált dolgokba, 20 százalékuk bóklászott vízelvezető csatornákban, és szintén 20 százalék bújt be olyan helyre, ahol akár csapdába is eshetett volna.

Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 09:35:24 »

Hát, ha Dr. Hangay Gyuribácsi is nyilatkozna, eléggé meglepődnének a macsek tulajdonosok, ugyanis többek között az Ő kutatásai és megfigyelései alapján is jutottak arra a következtetésre Ausztráliában, és bizony számtalan megfigyelés, fotó, és tárgyi bizonyíték után, hogy a szelíd kis kedvencek esténként igencsak vérmes kis ragadozók lesznek, és képesek a saját testtömegüknél nagyobb vadat is elejteni.
Az Ő áldásos tevékenységüknek köszönhető rengeteg énekesmadár, papagáj, és erszényes kisemlős no meg hüllő és kétéltű és nem csalás nem ámítás, pár kistermetű kenguru faj eltűnése is. Nem mellékesen kiválóan alkalmazkodik a sivatagi körülményekhez is, és mindösszesen annyi folyadék is elég neki pl. a Viktória sivatagban is, amennyit a zsákmány állataiból nyer.

De aki ezt úgy gondolja, hogy hülyeség, tessék:
Hangay György,  Ahol még kék az ég

Nem egy nevenincs senki fia ember. Hazánk fia, aki Ausztráliában, közelebbről Syneyben, jobban mondvaannak egyik Északi kerületében Narrabeen-ben él, és dolgozik mind a mai napig. Egyébként sokáig az Australian Museum vezetője is volt.
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 23:57:28 »

Szia István.Én úgy tudom hogy Hangay György"csak" preparátors volt az Australian Museumnak.Persze lehet,hogy rosszul tudom.
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 09:03:50 »

Szervusz Zoli

Megnyugtatlak ha nem gond. Kacsint Nemcsak. Sőt. Leveleztünk is egy időben. Első időszakban nem is ott volt preparátor. Utána üresedés volt a Australian Múzeumnál, és elég sok jelentkező közül Ő lett akinek sikerült bekerülni , és utána még jóideig preparátor és állatszobrás volt ott aztán emellett a Múzeum vezető tisztségével is megbízták. A méltán híres Múzeum sokat köszönhet az Ő gyüjtő munkájának, és preparátori állatszobrászi tehetségének, és ezt el is ismerték.  Itthon is volt akinek sokat lehetett volna köszönni. Pl Kittemberger Kálmán, Molnár Gábor.  Senki nem köszönt nekik semmit, és saját zsebből folytattak gyüjtőutat expedíciót Afrika és Brazilia vadonjaiban, és saját zsebből finanszírozva küdték haza rendszeresen a gyűjtött anyagot. Amit aztán a Magyar Nemzeti Múzeum vezetése feldobott a padlásra porosodni a múzeumbogarak martalékául, és a háború alatt 99%-a odaveszett a két felbecsülhetetlen gyüjteménynek. Fejvakarás
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 15:59:55 »

Egyszer, egy Frey műsorban,egy fejvadász törzset mutattak,be.Ott a közvetítő dr Hangay György volt.Nekem az Ő jelenléte miatt volt hiteles a műsor.Erről tudsz valamit István?Egyébként irigyellek,amiatt,hogy leveleztél vele.Mit lehet tudni róla,mit csinál most?Nagyon könnyed stílusban ír,nekem nagyon tetszettek a könyvei!
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 21:16:47 »

Te Zoli. Menjünk inkább a társalgóba vagy valami ilyesmibe míg Erdőjáróék szét nem rúgják a nadrágunkat az offolásért, és jogosan. Kacsint

Keresek valami ilyesmit, és oda írok. oké?
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 12:10:03 »


Tegnapi esemény, pár perce még a szájában tartotta...

...Vörös ember, vörös ló...., vörös kutya, sosem jó......
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 12:21:14 »

Sziasztok!  Emelem

Mennyire  életszerű a probléma:

Tegnapi esemény, pár perce még a szájában tartotta...

Lehet, hogy le-szentimentális hülyé-ztek, de én az ilyen fotók láttán mindig szomorú leszek. Nyomorult kutya utolsó kínjában belemart a saját lábába. Szomorú
Nem mondom, hogy "Ebet-ebért!" bár ez is megfordult a fejemben, de bizony visszahoznám a régi törvényeket és deresre húznám a tulajt és a meztelen s@ggére vernék 25-öt a legvastagabb bottal, ami a kezembe akad! Ezt a fotót meg kirakatnám a nappali szobája falára, okulásként!
Szélsőséges vagyok, tudom.
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 12:57:35 »

Nem kell vastag,sanyooo,az ujjnyi vastag az igazi!
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 13:14:26 »

 Igen Jobban is súlyt!!!! Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: