Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 96855 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:25:45 »

Sajnos van létjogosultsága, mert ez egy élő és nem is kicsi probléma.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 16:26:46 »

Sajnos van létjogosultsága, mert ez egy élő és nem is kicsi probléma.

Teljesen igaza van Sakacnak, ez egy nagyon nagy probléma, és sajnos egyre nagyobb lesz! Ez ellen tennünk kell valamit! Szeretném, ha itt megosztanátok tapasztalataitokat, ötleteiket, hogy hogy lehetne fellépni ezek a dolgok ellen. Mert a lőfegyveres apasztás nem hozta/hozza meg a várt sikereket. Ez főleg a kóbor macskára vonatkozik. Éjjel jár, és nem nagyon kerül szem elé.

Tudom, hogy lesznek olyan "sötétzöld" emberek, akik nem értenek egyet a kóbor "házikedvencek " kilövésével, de azokat megkérem, ha nem jogos a véleményük, akkor inkább tartsák magukba, mert ilyen emberek miatt van rossz hírük a vadászoknak!

Vadásztársi üdvözlettel: baikalbock  Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #2 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 08:43:22 »

Teljes mértékben egyet értek!  Igen

Üdv  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 09:34:12 »

Teljesen igaza van Sakacnak, ez egy nagyon nagy probléma, és sajnos egyre nagyobb lesz! Ez ellen tennünk kell valamit! Szeretném, ha itt megosztanátok tapasztalataitokat, ötleteiket, hogy hogy lehetne fellépni ezek a dolgok ellen. Mert a lőfegyveres apasztás nem hozta/hozza meg a várt sikereket. Ez főleg a kóbor macskára vonatkozik. Éjjel jár, és nem nagyon kerül szem elé.

Tudom, hogy lesznek olyan "sötétzöld" emberek, akik nem értenek egyet a kóbor "házikedvencek " kilövésével, de azokat megkérem, ha nem jogos a véleményük, akkor inkább tartsák magukba, mert ilyen emberek miatt van rossz hírük a vadászoknak!

Vadásztársi üdvözlettel: baikalbock  Emelem


Magyar agárral  eredményesen lehetne művelni a kóbor macskák gyérítését (nem ellenfél). Nyíltabb területeken, igen nagy az a táv, ahonnan az agár még sikeresen vágja a cicust. Fedettebb részeken pedig, fára kergeti és szorgalmasan ugatja,a fáról meg  Vadász.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #4 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 16:34:20 »

Az agár nem is rossz ötlet, csak az a baj, hogy perpillanat nincs hol tartanom  Rííí. De örülök, hogy vannak azért olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak. Én már vártam a "sötétzöldek" támadását. Kíváncsi lennék arra, hogy mit szólnának a zöldek, ha látják, hogy egy cicus megfog 1-2 nyárilúdfiókát! Akkor bezzeg mocskos dög lenne rögtön! A fácánnal meg a fogollyal nem törődik, azt mi etetjük az nem érdekli őket! Ez ugyan olyan, mint a kormorán, azt is védik, a halastógazdák meg etetik őket. Nem beszélve a természetes vizekről. De lehet hogy én gondolom rosszul? Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 17:17:50 »

Az agár nem is rossz ötlet, csak az a baj, hogy perpillanat nincs hol tartanom  Rííí. De örülök, hogy vannak azért olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak. Én már vártam a "sötétzöldek" támadását. Kíváncsi lennék arra, hogy mit szólnának a zöldek, ha látják, hogy egy cicus megfog 1-2 nyárilúdfiókát! Akkor bezzeg mocskos dög lenne rögtön! A fácánnal meg a fogollyal nem törődik, azt mi etetjük az nem érdekli őket! Ez ugyan olyan, mint a kormorán, azt is védik, a halastógazdák meg etetik őket. Nem beszélve a természetes vizekről. De lehet hogy én gondolom rosszul? Fejvakarás

 Emelem
A normálisabban gondolkodó természetvédők is tudják, hogy a házi kedvenc nem a határba való... az egészséges gondolkodású vadász nincs is olyan messze az ilyen "zöldektől", mint amennyire azt sokan gondolják! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #6 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 20:30:07 »

Teljesen igaza van Sakacnak, ez egy nagyon nagy probléma, és sajnos egyre nagyobb lesz! Ez ellen tennünk kell valamit! Szeretném, ha itt megosztanátok tapasztalataitokat, ötleteiket, hogy hogy lehetne fellépni ezek a dolgok ellen. Mert a lőfegyveres apasztás nem hozta/hozza meg a várt sikereket. Ez főleg a kóbor macskára vonatkozik. Éjjel jár, és nem nagyon kerül szem elé.

Tudom, hogy lesznek olyan "sötétzöld" emberek, akik nem értenek egyet a kóbor "házikedvencek " kilövésével, de azokat megkérem, ha nem jogos a véleményük, akkor inkább tartsák magukba, mert ilyen emberek miatt van rossz hírük a vadászoknak!

Vadásztársi üdvözlettel: baikalbock  Emelem

Szia!

Igen, a macska... tudod, amit a múltkor is meséltem, amikor cserkelni mentünk és ott volt a macsek tőlünk nem túl messze, de ahhoz igen, hogy ráengedjem a sörétáldást. És a rafinált "fenevad" mindig annyit ment odébb, magát nem is zavartatva, hogy ne tudjam meglőni... utólag nevetek ezen, de jó kis történet volt.
Én csapdában látok még lehetőséget, egyszerű elkészíteni, "humánus" is, és biztosan megfogja a macskát!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #7 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 11:42:39 »

Sajnos a csapda nem megoldás. Túl hamar lábakélne.
Talán az egyetlen megoldás a kötelező chippelés lenne. Természetesen ez sem válna be, ha nem szankcionálják az elmaradását, és lenne olyan szervezet aki a chippnélküli jószágot befogja.
Nem is beszélve a tettenért vadászó kutyák, macskák gazdáinak büntetéséről. 
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #8 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 15:25:36 »

Sajnos a csapda nem megoldás. Túl hamar lábakélne.
Talán az egyetlen megoldás a kötelező chippelés lenne. Természetesen ez sem válna be, ha nem szankcionálják az elmaradását, és lenne olyan szervezet aki a chippnélküli jószágot befogja.
Nem is beszélve a tettenért vadászó kutyák, macskák gazdáinak büntetéséről. 

Az egyetlen valóban hatásos megoldás az lenne, ha a kutyatartást bizony engedélyhez kötnék! Akinek nagyon kell kutya és TÉNYLEG SZÜKSÉGE IS VAN RÁ, (nem csupán "jajj, mert faluhelyen az dívik" hazajön enni azt mehet Isten hírével) az ennyi áldozatot meg fog hozni, aki pedig a zárójelben írt csoporthoz tartozik, úgy is lemond róla, a maradékot pedig tudom sajnálni, de valahogy a vadakat jobban!
A macskával is ugyan ez természetesen! Menhelyből is elég lenne megyénként egy.
Persze ez sem lesz soha az életben megvalósítva, mint semmi, ami változást hozhat.
Lehet nem egyetérteni bárkinek, de én így látom.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #9 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 19:06:24 »

Mifelénk olyan buta macskák kóborolnak az utak mellett, hogy nagyon sok az autó kereke elé veti magát éjszakánként, amikor a megfáradt vadász autózik hazafelé.............! Stoel
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #10 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 20:22:31 »

A macska nagy probléma, de a kutya még nagyobb! Hányszor látni/hallani olyat, hogy jól táplált, nyakörvel ellátott kutyák 2-5 fős falkában vadásznak, és csak űzik, megölik a vadat, sokszor nem is esznek belőle, csak úgy vadásznak. Vagy csak esznek belőle egy kicsit, és ott hagyják, másnap újat ejtenek el . Erre a problémára egyedül a vadászok tudnak megoldást találni. Sajnos ki kell lőni a nyakörvel ellátott kutyákat is, főleg ha csapatosan járnak, mert a nyakörv nem akadályozza meg a vadak pusztításában, zavarásásban.

 Emelem

Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #11 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 21:27:35 »

A macska nagy probléma, de a kutya még nagyobb! Hányszor látni/hallani olyat, hogy jól táplált, nyakörvel ellátott kutyák 2-5 fős falkában vadásznak, és csak űzik, megölik a vadat, sokszor nem is esznek belőle, csak úgy vadásznak. Vagy csak esznek belőle egy kicsit, és ott hagyják, másnap újat ejtenek el . Erre a problémára egyedül a vadászok tudnak megoldást találni. Sajnos ki kell lőni a nyakörvel ellátott kutyákat is, főleg ha csapatosan járnak, mert a nyakörv nem akadályozza meg a vadak pusztításában, zavarásásban.

 Emelem


Hát  Igen Vadász
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #12 Dátum: 2011. Október 01. - 20:50:37 »

Ma történt meg velem az, hogy minden kóbor kutyára kimondtam a halálos ítéletet. Volt egy csodaszép spanyol díszkakasom, és reggel elkapta egy rohadt kóbor dög. Mire leértem a puskával, már megölte a kakasomat, úgyhogy nem volt kegyelem. Körübelül 50kg-s, hosszú, fekete szőrű németjuhász keverék volt. Ahhoz képest, hogy közel volt, csak a 3. lövés rogyasztotta tűzbe. Pedig 6-os Nikével lőttem, 12-es kaliberűvel. Úgyhogy a kóbor kutyákkal ma telt be a poharam telljesen. A legjobb az egészben, hogy a második lövés után
nekemtámadt! Még jó, hogy a féatómatát vittem ki, mert lehet, hogy nem lett volna időm újratölteni. Ilyet még nem tapasztaltam, hogy sebzett kutya a vadásznak támadt volna.

 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #13 Dátum: 2011. Október 01. - 23:35:50 »

Ma történt meg velem az, hogy minden kóbor kutyára kimondtam a halálos ítéletet. Volt egy csodaszép spanyol díszkakasom, és reggel elkapta egy rohadt kóbor dög. Mire leértem a puskával, már megölte a kakasomat, úgyhogy nem volt kegyelem. Körübelül 50kg-s, hosszú, fekete szőrű németjuhász keverék volt. Ahhoz képest, hogy közel volt, csak a 3. lövés rogyasztotta tűzbe. Pedig 6-os Nikével lőttem, 12-es kaliberűvel. Úgyhogy a kóbor kutyákkal ma telt be a poharam telljesen. A legjobb az egészben, hogy a második lövés után
nekemtámadt! Még jó, hogy a féatómatát vittem ki, mert lehet, hogy nem lett volna időm újratölteni. Ilyet még nem tapasztaltam, hogy sebzett kutya a vadásznak támadt volna.

 Emelem

Szia!

Sajnálom! Jó, hogy nem történt még nagyobb baj! Fincsi is a hasfalba pumpált injekzió kúra az ilyen dögök miatt...
Amíg mindenki, köztük sajnos az idióták is tarthatnak kutyát (amit szerintem már meséltem is, hogy bement a dögjéhez egy felismerhetetlen vegyes fajta kóbor, ez meg sörözve vigyorgott, hogy "dejó", amikor az övé rámászott és fedezte...  Tasli Tasli ), addig sajnos ez lesz!
Hozzám is ugyan úgy bejárkálnak, kutyát már lassan el sem engedhetek a saját telkemen, ami el van kerítve, azért ez több, mint felháborító!
Én ezen nem lepődöm meg! Engem is támadott már meg, pedig csak csúzlival küldtem oda neki, hogy pucoljon el a kertemből, fájt neki és megtámadott... más kérdés, hogy doronggal intéztem a sorsát  Kacsint De abból is lehetett volna baj.
És mi a legszebb? Ha ezt én megcsinálom, hogy lelövöm..., hiába vagyok közvetlen veszélyben, hiába saját telek, stb...., 10 perc nem telik bel, engem visznek a rendőrök!
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #14 Dátum: 2011. Október 01. - 23:44:07 »

Viszont! Úgy gondolom, ez is hozzá tartozik a témához valamilyen szinten: Továbbra is kíváncsi lennék az illetőre, aki kilőtte cimborám kutyáját tőle 2,5 méterre a pórázról. Szerintem, bőven kimeríti a bcs. fogalmát, mellesleg mélyen felháborító is!
Csak érdekességképp írtam le, mert sajnos ilyen is van!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: