Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62511 alkalommal)
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #120 Dátum: 2011. December 08. - 09:58:31 »

...A maradék 1% az vagy kutyás, vagy haver/barát.

...aki hallott a betegségről egyáltalán...
Egy Balatonlelle-közeli hajtásról hallottam, hogy a hajtóknak a hajtás előtti megbeszélésen meséltek a betegségről, a tünetekről és az "esélyekről". Én nagyon pozitívnak tartom ezt, szemben azzal, amit mindenhonnan máshonnan  - nagy hanggal és legyintő kézmozdulattal kísérve - hallok: "Áh, itt nincs Aujeszky!"
Utolsó hajtásomon, Szentendrén voltam és meg is kérdeztem a helyi illetékeseket, hogy vizsgáltattak-e be mostanában disznókat Aujeszky-re. Nem.
Akkor meg honnan tudnák? Nem nagyon volt ott mostanában hajtás sem.
Nem beszélve arról az esetről, ahol biztosítottak, hogy azon a területen ugyan nincs Aujeszky. A szomszéd területen, ott van...de itt nincs.

Úgyhogy jobb vigyázni az ilyen kijelentések hallatán, mert úgy tűnik, hogy akkor derül ki, hogy van Aujeszky-betegséggel fertőzött disznó a területen, ha meghal bele egy kutya.
Eddig egy olyan területről hallottam, ahol "spontán" bevizsgáltattak 30 disznót különböző területrészekről.


Anna


Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #121 Dátum: 2011. December 08. - 10:09:10 »

Ez az egész emlékeztet a nyugat-nílusi sztorira. Mikor sorra konyultak le a héják, kezdték komolyan venni, utána a lovasok, aztán jóval utána a humánok (jó szerencsére ez Aujeszkynél nem játszik).
A hasonlóság: ha egyszer megtörténik, semmit nem tehetsz, csak nézed.
Remek.
Már csak abban reménykedem, a rókák és a borzok nem találnak ki maguknak valami újfajta vírust.
Na szép napot mindenkinek!
 Emelem
Naplózva
CsivincsikA
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #122 Dátum: 2011. December 08. - 10:20:46 »

Bocsánat!

Most az Aujeszkyről beszélgetünk, mert az van terítéken. De nem ez az egyetlen betegsége a vaddisznónak, ami a kutyát, esetleg rajta keresztül az embert veszélyeztetheti. A vaddisznó mindent összeszed, ami az erdőben hozzáférhető. Olyan, mint egy érzékeny mérőműszer. Szinte minden látszik benne, ami az adott területen előfordul.

Az Aujeszky "jó apropó", hogy az ember végig gondolja, mekkora kockázatnak van kitéve a kutyája. De nem kell rettegésben élni. A vadászat kockázatos sport, ezt tudomásul kell venni, viszont mindent meg kell tenni, hogy a kockázat elfogadható szinten maradjon. A jó kutya vagányan támadja a disznót. Kár lenne erről leszoktatni. Mint ahogy az sem megoldás, hogy rövid pórázon vezetve, szájkosárral viszi ki az ember a kutyát az erdőbe. Csak főzzük meg neki azt a disznóhúst.

Maximális biztonságra nem lehet törekedni, mert akkor a kutyát kénytelen lesz az ember a terráriumban tartani.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2011. December 08. - 11:11:41 »

Szia Wetzlar!

Én részemről nagyon örülök, hogy hozzászóltál, ebből megint tanulhattam! Mosolyog
Bár házisertésekkel nem kerülök kapcsolatba (és a kutyáim sem), de az érdekelne - és sajnos nem értettem - hogy mi volt az első jele a házisertésnél az Aujeszky-nek? Mi az a "visszabúgás"?

Tastuska kérdése engem is érdekel annyiban, hogy meddig él el a baktérium a halott gazdaszervezetben, valamint az is érdekes, amit Vacikával beszéltünk a minap, hogy a disznó ürülékében is lehet a vírusból és, ha mondjuk egy ilyen dagonyába beleiszik a kutya, vagy csak belesétál és utána lenyalja a lábáról a "sarat", úgy is elkaphatja, de nem mindegy, hogy meddig él el a vírus ilyen környezetben és időjárási viszonyok mellett. (Lehet, hogy a hideg segít? Vagy épp ellenkezőleg?)


Köszönöm a válaszokat előre is!


Anna

Szia!

Az első jele sertésben a visszabúgás volt, sem morfológiai, vagy egyéb jele nem volt látható, érzékelhető az Aujeszkynek.
A visszabúgás azt jelenti, hogy a mesterséges termékenyítés nem sikerült, tehát a koca ismét ivarzott. (búgott)
Az ilyen kocák véreredménye kivétel nélkül AU+ lett.
Nálunk a telepen belül nem is voltak kutyák, sem macskák.
Pontosabban ha láttam is véletlenül arra kujtorgót, azt elzavartam... Kacsint

Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #124 Dátum: 2011. December 08. - 20:55:20 »

Köszönöm a tanácsokat az ivartalanítás ügyben.
A következőkre jutottunk a dokinkkal.
Ők csak és kizárólag méh + petefészek kombinációban ivartalanítanak, azt tanácsolta a doki, hogy az első  tüzelést követő min. 3 hét múlva legyen a beavatkozás. az ő olvasata szerint, az állatoknál is szükségszerű a nővé válás folyamata, nem véletlen hogy a természet így hozta számukra ezt a dolgot.
Úgy gondolom ebben is igaza van, szóval valahogy így lesz,erre jutottunk.

Vélemény?
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #125 Dátum: 2011. December 08. - 21:27:58 »

Szia Tatuska!
Nekem szimpi, amit a dokid mond  Kacsint
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #126 Dátum: 2011. December 08. - 22:11:19 »

Ági!
40 hajtókutyából 12 elhullás, egyetlen hajtás után, kívül esik az "elfogadható kockázaton". Legalábbis számomra.
A kutyákat nyilvánvalóan nem etették disznóhússal, vagy zsigerrel, legalábbis direkt nem.

Gondolom, ez most egy ilyen év, aztán majd talán egy kicsit "megszelídül", ahogy egyensúlyba kerülnek a dolgok.
Csak sajnos a kutyáinkat millió veszély fenyegeti egy hajtásban, enélkül is épp elég. És ugye mindig a jó kutyának esik baja.

Sebaj, hétvégén megtámadjuk a kotorékokat, hajtás helyett  Kacsint

 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2011. December 09. - 08:06:38 »


40 hajtókutyából 12 elhullás, egyetlen hajtás után

Íjjjjjjj ez nagyon durva... Meglepődött
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #128 Dátum: 2011. December 09. - 09:34:43 »

Köszönöm a tanácsokat az ivartalanítás ügyben.
A következőkre jutottunk a dokinkkal.
Ők csak és kizárólag méh + petefészek kombinációban ivartalanítanak, azt tanácsolta a doki, hogy az első  tüzelést követő min. 3 hét múlva legyen a beavatkozás. az ő olvasata szerint, az állatoknál is szükségszerű a nővé válás folyamata, nem véletlen hogy a természet így hozta számukra ezt a dolgot.
Úgy gondolom ebben is igaza van, szóval valahogy így lesz,erre jutottunk.

Vélemény?

Nekem is nagyon szimpi! Úgy tudom, 2 tüzelés közti időpont (azaz kb 3 hónappal az első tüzelés után) a legjobb ivartalaníttatni, de ez már tényleg részletkérdés.
Az én szukám vagy nem tüzelt másfél éves koráig, vagy csendes tüzelése volt, így nem tudom, hogy mennyivel utána (vagy előtte) ivartalaníttattam, de a beavatkozás az ő esetében majnemhogy életmentő volt, úgyhogy azonnal megejtettük. Nem bántam meg, mert megmaradt az én kis Silverem, aki nem akármyilen kutya! Mosolyog


Anna
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #129 Dátum: 2011. December 09. - 16:32:53 »

Nem bántam meg, mert megmaradt az én kis Silverem, aki nem akármyilen kutya!

Bezony! Még én is csípem, annak ellenére, hogy parson  Ördög
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #130 Dátum: 2011. December 09. - 19:17:12 »

Na még egy ok, hogy miért nem megyek disznóhajtásra  Tasli . Eddig sem szerettem és felesleges kockázatnak tartottam a kutyáimra nézve. Akartam megkérni ismerőseimet, hogy gyűjtsenek nekem vért és lábat a csapázáshoz, de már ez sem kell. Még jó, hogy van egy helyem ahonnan biztosan egészséges disznóktól jutok hozzá ezekhez különben fel kéne függeszteni a gyakorlásokat  Meghajol.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
CsivincsikA
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #131 Dátum: 2011. December 09. - 20:11:02 »


40 hajtókutyából 12 elhullás, egyetlen hajtás után, kívül esik az "elfogadható kockázaton". Legalábbis számomra.
A kutyákat nyilvánvalóan nem etették disznóhússal, vagy zsigerrel, legalábbis direkt nem.

Szia!

Ez valóban nagyon durván hangzik. Ez hol történt? Én összesen 6 olyan elhullásról tudok, ahol felmerült az Aujeszky gyanúja, de csak 3 kutya szerveit vizsgálja labor is.
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #132 Dátum: 2011. December 09. - 21:43:29 »

Szia!
Süttői erdészet területén!
A Hungarovet fórumán, azt hiszem a Belgyógyászat csoportban indítottak ennek a témának egy topikot, ott van pár részlet. Továbbá kérés is, hogy minden tudomásunkra jutó esetet jelentessünk meg ott.
 Wave
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #133 Dátum: 2011. December 09. - 21:49:39 »

Pontosítok: a hajtócsapat kutyái a süttői területen IS dolgoztak, és Vas megyében is.

Egyébként erős a gyanúm, hogy a hullák nagyobb része nem jut el az intézeti vizsgálatig Szomorú

Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #134 Dátum: 2011. December 09. - 21:59:27 »

Na még egy ok, hogy miért nem megyek disznóhajtásra  Tasli . Eddig sem szerettem és felesleges kockázatnak tartottam a kutyáimra nézve. Akartam megkérni ismerőseimet, hogy gyűjtsenek nekem vért és lábat a csapázáshoz, de már ez sem kell. Még jó, hogy van egy helyem ahonnan biztosan egészséges disznóktól jutok hozzá ezekhez különben fel kéne függeszteni a gyakorlásokat  Meghajol.

Kockázat, valóban, de hiszem, hogy csak akkor jelenthetem ki, hogy jól dolgozó kutyám van, ha élesben is kipróbáltam, lehetőleg többször egymás után.
Egy hivatásos vadász ismerősöm fogalmazta meg, milyen a jó kutya (legyen az vizsla, kotorékeb, hajtókutya):
jó az a kutya, amelyik RENDSZERESEN használva, minimum egy szezont végigvadászva egy jó átlagos teljesítményt nyújt.
Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Nekem a vércsapához szereztek vágóhídról marhavért, szépen kikeverve, lábnak meg szarvaslábat.  :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: