Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62512 alkalommal)
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #90 Dátum: 2011. December 01. - 10:02:11 »

Szia Tatuska!

Én a (Parson Russell) terrierem 1.5 évesen ivartalaníttattam (most 5.5 éves) és nem hízott el, nem lett kisebb benne a "tűz", nem ment el a vadászkedve.  Ördög  Ahogy Vacika is - a teljes kipakolást (méh + petefészek) ajánlom. Úgy tudom, az az elmélet, mely szerint a petefészket jobb bent hagyni, már igen elavult "iskola".
Ivartalanítás óta nincs gond a kutyámmal a vadászatban, nincs vele gond a mindennapi életben, nem kell vigyázni, meg olyankor és arrafelé sétálni, amikor és ahol más kutya biztos nem bukkan fel...a kutyát is sok stressztől (és az esetleges álvemhességtől) kíméled meg.
Én határozottan ivartalanítás-párti vagyok, legyen az kan,  vagy szuka. Az ivartalanítással sok betegségtől (főleg daganatos betegségektől) kíméled meg.


Minden jót a kutyusoddal!


Anna

Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #91 Dátum: 2011. December 01. - 10:07:55 »

Nem szeretem én sem a torkozós kutyákat, a Tacskóim is inkább ugrasztanak, de van olyan helyzet amikor nincs más lehetőség.

Szia!

Helyben tartani lehet egyfolytában való ugatással, csipkelődéssel is. Órákig is!


Anna
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2011. December 01. - 10:10:16 »

Szia!

Helyben tartani lehet egyfolytában való ugatással, csipkelődéssel is. Órákig is!


Anna

Persze, ha a vad is úgy akarja.....
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #93 Dátum: 2011. December 01. - 10:17:23 »

Egy rókát ne tudna egyhelyben tartani egy kutya??
Vagy te a borz letorkozásáról beszélsz?  Röhög


Anna
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2011. December 01. - 10:23:40 »

Egy rókát ne tudna egyhelyben tartani egy kutya??
Vagy te a borz letorkozásáról beszélsz?  Röhög


Anna

Csak kérdezd meg a Petit, hogy milyen volt amikor 4 kutyánkat amortizált le egy 5-6 kiilós szuka róka. Egész napunk ráment arra. Se a patterek, sem a tacskók nem tudták helyben tartani. Úgy látszik hiába az a 100 róka, még mindíg nem láttál eleget  Fejvakarás  Szomorú
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #95 Dátum: 2011. December 01. - 10:28:40 »

Csak kérdezd meg a Petit, hogy milyen volt amikor 4 kutyánkat amortizált le egy 5-6 kiilós szuka róka. Egész napunk ráment arra. Se a patterek, sem a tacskók nem tudták helyben tartani. Úgy látszik hiába az a 100 róka, még mindíg nem láttál eleget  Fejvakarás  Szomorú

Ez lehet a 100-ból egy esete. De te nem erről beszéltél. Halt meg kutya attól, hogy nem tartotta helyben azt a rókát??
Én nem személyeskedtem, Csaba, pedig igen hamar lenne rajtad fogási pont. De szerintem ne kezdd el, mert abból te jössz ki rosszul.  Röhög


Anna
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2011. December 01. - 10:31:04 »

Ez lehet a 100-ból egy esete. De te nem erről beszéltél. Halt meg kutya attól, hogy nem tartotta helyben azt a rókát??
Én nem személyeskedtem, Csaba, pedig igen hamar lenne rajtad fogási pont. De szerintem ne kezdd el, mert abból te jössz ki rosszul.  Röhög


Anna

  Vállat von  Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 01. - 12:21:06 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #97 Dátum: 2011. December 01. - 10:38:49 »

Csak, hogy ne térjünk el a tárgytól, mert egyesek csak azt lesik, hogy hol tudnak fogást találni.







Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #98 Dátum: 2011. December 01. - 19:17:42 »

Most ezt nem igazán értem.
Ha leamortizálta a kutyákat, akkor azok pont fogósak voltak, vagy legalábbis próbálkoztak, nem...? Vagy mi volt a sztori?
Olyat már láttam, hogy a róka beállt a járatba és minden centimétert keményen tartott, se ki se hátra. De ott a kutyáknak nem volt gondjuk, kijöttek, ha már ráuntak a bunyóra.

Találtam egy fotót Mese fejéről, azon ritka alkalmak egyikén készült, amikor szépen le volt trimmelve.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/305188_10150360609398293_662868292_8390393_1642616906_n.jpg

Voltam ma kinn a területünkön, a vizslám is dolgozhatott végre egy kicsit, találtunk egy borzvárat, olyan a bejárata, mint egy medvebarlang.  Táncol
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #99 Dátum: 2011. December 01. - 19:20:10 »

Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2011. December 01. - 20:09:52 »

Most ezt nem igazán értem.
Ha leamortizálta a kutyákat, akkor azok pont fogósak voltak, vagy legalábbis próbálkoztak, nem...? Vagy mi volt a sztori?
Olyat már láttam, hogy a róka beállt a járatba és minden centimétert keményen tartott, se ki se hátra. De ott a kutyáknak nem volt gondjuk, kijöttek, ha már ráuntak a bunyóra.

Találtam egy fotót Mese fejéről, azon ritka alkalmak egyikén készült, amikor szépen le volt trimmelve.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/305188_10150360609398293_662868292_8390393_1642616906_n.jpg

Voltam ma kinn a területünkön, a vizslám is dolgozhatott végre egy kicsit, találtunk egy borzvárat, olyan a bejárata, mint egy medvebarlang.  Táncol

Akkor 2 tacskó és 2 patterdale terrier dolgozott. Az egyik patter elég fogós, de inkább kiugatta, főleg a borzot a másik egy fiatal kan, de ha volt lehetősége akkor fogott. Az én kanom inkább ugrasztós. Általában 5-6 perc alatt ugranak róla a rókák. De ebben az esetben kénytelen volt fogni. Valószínű pofa-pofa fogás volt, a sebekből ítélve. De ha van ott egy mondjuk egy fogós jagd akkor nem kellett volna egész nap ásnunk. Hiába a helymeghatározó, ástunk 6-7 aknát mire annyira leszakaszoltunk, hogy meg tudtuk szorítani.

Ezért nem lehet általánosítani mert 2 egyforma munka még nem volt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2011. December 01. - 20:12:02 »



Szép feje van.
Ami feltűnt, összehasonlítva az én kutyámmal, hogy sokkal alacsonyabban tűzött a füle a tiédnek. Melyik a jobb szerinted?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #102 Dátum: 2011. December 02. - 08:34:22 »

A standard részei, amik erre utalnak:

"Head like that of an otter."

és

"Ears : Small, V-shaped, of moderate thickness, and dropping forward close to the cheek."

A "szabvány" Mosolyog



Ezen belül már megint szubjektív, ki mit szeret. Nekem ugye az unicum...lehetőleg a Nexxt  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2011. December 05. - 07:58:55 »

A standard részei, amik erre utalnak:

"Head like that of an otter."

és

"Ears : Small, V-shaped, of moderate thickness, and dropping forward close to the cheek."

A "szabvány" Mosolyog



Ezen belül már megint szubjektív, ki mit szeret. Nekem ugye az unicum...lehetőleg a Nexxt  Kacsint

Literes! Az már elég gömbölyű .  Angyal Röhög
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #104 Dátum: 2011. December 05. - 22:43:27 »

Azaz  Ördög

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: