Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62516 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #45 Dátum: 2011. November 22. - 21:07:38 »

Szia Csaba! Emelem

Nem hiszem, hogy védelmembe kellene venni Vacikát, de teljesen egyet értek vele. Azt sem hiszem, hogy bárkinek is azok a tenyésztők jutnának az eszébe akik előtt mindenki Emelem.
Arra pedig gondolni sem kell, hogy bárkinek is eszébe jutottál ilyen negatív vonatkozásban!

De talán mondani sem kell mi megy itt egy egy felkapott (divat) kutyafajta tenyésztése során. Emlékezz, mikor a magyar vizsla olyan felkapott lett pár éven belül megjelentek az ideggyenge, mezei nyúlnál kisebb, sajnálatraméltó kutyusok, és a MEOE jó pozícióiban terpeszkedő tenyésztői? vért pisilve bizonygatták, hogy ez az igazi magyar vizsla. Közben meg rongyosra keresték magukat a beltenyésztett kutyáikkal!
Vagy elég csak a minapi hírekben látott nyúlketrecben tartott p.rágó kis korcsokra gondolni amiket embertelen körülmények között folyamatosan ellettek csakhogy az agyament  "celebeket" ellássák öltöztethető ölebekkel.
De mindnyájan emlékszünk még a Buldogokra, a Dogokra, a Spánielekre...........

 Wave

Dehogy akartam én támadni, csak rosszul esik az általánosítás. Mert ha azt írja valaki, hogy Magyarországon mindenki szaporító akkor abból nehéz kihallani, hogy nem mindenkire gondolt. Sok fajtában küzdenek ezzel a TENYÉSZTŐK, hogy vannak a szaporítók és természetesen a rossz hír gyorsabban terjed mint a jó. Ezt a párom fajtájánál látom igazán. Szóba sem állnak velünk ebben a fajtában a külföldiek, ha megtudják, hogy Magyarok vagyunk. Sokszor szégyellem is magam a sok rohadék miatt. Szerencsére a Tacskós eredményeink azért ellensúlyozzák ezt a képet és aki  szóba áll velünk az nagy részben e miatt van. Ha sikerül túljutnunk az első lépésen akkor azért már könnyebb. De lényegesen keményebb munka. Ha én írok egy ismeretlen külföldi Tacskó tenyésztőnek, akkor elég nyitottak velem szemben. De az is igaz, hogy a Tacskó több fajtájában világszínvonalú a Magyar tenyésztés és szaporítók sincsenek nagyon.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #46 Dátum: 2011. November 22. - 21:10:57 »

Na igen.
Én Tullnban beszélgettem egy emberrel, nem tudta, hogy magyar vagyok, border vásárlás előtt állt. Azt mondta, Magyarországról nem vesz, "mert az túl veszélyes".
Szóval erről ennyit.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #47 Dátum: 2011. November 22. - 21:21:07 »

Hát igen. Szomorú, hogy az itthoni Border "tenyésztőkről" ilyen vélemény van. De elgondolkodtató.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #48 Dátum: 2011. November 22. - 21:32:39 »

Hát igen. Szomorú, hogy az itthoni Border "tenyésztőkről" ilyen vélemény van. De elgondolkodtató.

Tévedés.
Nem a border tenyésztőkről.
Általánosságban értette.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2011. November 22. - 21:40:09 »

Tévedés.
Nem a border tenyésztőkről.
Általánosságban értette.

Szerintem parttalan ez a vita. Inkább beszéljünk a fajtáról és a kutyáinkról. Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #50 Dátum: 2011. November 22. - 21:58:32 »

Szerintem parttalan ez a vita. Inkább beszéljünk a fajtáról és a kutyáinkról. Wave

Én nem vitázom, csak állítok  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2011. November 23. - 07:04:20 »

Szia!
Tévedsz!
Ha én tenyésztő lennék, pont ilyen gazdit keresnék a kiskutyáknak.
Szerintem baromira mindegy, ki milyen munkát ad a kutyájának, csak adjon neki és legyen benne örömük. Én sem úgy indultam neki, hogy kotorékozni akarok, de ha egyszer csinálja, hát csinálja. Most ott tartok, hogy puskára és tagságra is szert tettem ezért (illetve azért, hogy a vizslám se maradjon munka nélkül).
Viszont a tenyésztésben szerintem a vadászatra való alkalmasság szempont kell, hogy legyen. A vadászatra való alkalmasság pedig nemcsak a kellő dúvadgyűlöletet foglalja magába, hanem a tiszta agyat, jó orrot, kezelhetőséget, kitartást, és még sok mást. Szerintem. Mert pl. egy kutya, amelyik összeférhetetlen más kutyákkal, az már eleve alkalmatlan a vadászatra. (De a hobbitartásra is.)
Hajtásba én is elvittem az enyémet pár alkalommal, meg még fogom is, láttam más borderét is, nekem nagyon tetszik ennek a fajtának a kapcsolattartó képessége. Meg úgy általában, nagyon beleszerettem ebbe a fajtába, én megtaláltam benne mindent, amit egy ilyen kis kutyától várok. Szerintem jól választottál, és jó helyről, legyen benne sok örömöd! Remélem, hozol majd még képeket, meg beszámolókat.




Szia vacika! Volt szerencsém látni a kutyádat a tolnai vaddisznós kertben munkavizsgán. Ha jól emlékszem az egyetlen volt aki maximális pontot kapott. Őt vissza lehetett hívni a disznóról a többi jó kutyát (köztük az enyémet) nem. Ez nem kizáró ok de pontot vonnak érte. Nagyon tettszett a kutyád és mivel először láttam ezt a fajtát érdeklődtem a bíróknál hogy mennyire gyakori. Elmondták hogy már vizsgáztattak néhányat de kivétel nélkül mind igen jó disznós kutyának mutatkozott. Ha nem lenne két tacsim biztos beszereznék egy Bordert . Légyszíves írjál róla hogy hogyan dolgozott éles helyzetben. Úgy találkozott e már disznóval ?    Üdv  Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2011. November 23. - 09:02:39 »

Találtam egy videót az én bordereimről:

http://videa.hu/videok/allatok/vaddisznos-gyakorlas-borderek-kutya-vad-2aIlVq2emRr5Q4jh

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #53 Dátum: 2011. November 23. - 18:30:09 »


 Igen
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #54 Dátum: 2011. November 23. - 19:04:36 »

Szia vacika! Volt szerencsém látni a kutyádat a tolnai vaddisznós kertben munkavizsgán. Ha jól emlékszem az egyetlen volt aki maximális pontot kapott. Őt vissza lehetett hívni a disznóról a többi jó kutyát (köztük az enyémet) nem. Ez nem kizáró ok de pontot vonnak érte. Nagyon tettszett a kutyád és mivel először láttam ezt a fajtát érdeklődtem a bíróknál hogy mennyire gyakori. Elmondták hogy már vizsgáztattak néhányat de kivétel nélkül mind igen jó disznós kutyának mutatkozott. Ha nem lenne két tacsim biztos beszereznék egy Bordert . Légyszíves írjál róla hogy hogyan dolgozott éles helyzetben. Úgy találkozott e már disznóval ?    Üdv  Emelem

Szia Stefi!
Tényleg kicsi a világ!  Vigyorog Te voltál aki két tacsival volt, és akivel beszélgettem? Komárom-Esztergom megyéből?
Igen, idehaza az a tapasztalat, hogy ügyesek disznón. Kotorékban kevésbé (ezért is örülök annak, hogy az enyém ilyen szépen muzsikál). Bár nekem az a benyomásom, hogy kotorékban lassan induló kutyák, és igénylik a türelmes felépítést. Az enyém kimondottan együttműködő, nekem vadászik, nem csak magának (legalábbis én így érzem, aztán ki tudja..).
Mikor kinn voltam Szlovákiában megnézni egy fedezőkant, a barátaim megnézték a többi kutyát is, de azt mondták, azok nem nagyon muzsikáltak. Nem tudom, ez a felkészítés hiánya-e vagy más. Mese első alkalommal is azt csinálta, ami elvárható - keresett, ugatott. Én egyszer sem engedtem másik kutyával (kivéve, amikor egy kopó mellé küldtük be segítőnek), nekem az az elvem, dolgozzon önmagában, ne a falkaszellem miatt. (Kotorékban ugyanezt vallom, oldja meg lehetőleg egyedül a feladatot. Ez a kép a borzról, amit feltettem, rókaugrasztásnak indult, de ásás lett belőle, két órát dolgozott egyedül, nem volt másik kutya, vagy megoldja, vagy csomagolunk - szerencsére megoldotta.) Most már kicsit elkomolytalankodja a kertet, mert volt már élesben. Ott én sajnos nem nagyon láttam, hogy mit csinál (4 hajtáson voltunk eddig azt hiszem), de a végén a vadászmester nagyon dicsérte. Az biztos, hogy jól mozog (egy solymászcsörgőt teszek mindig a nyakába, jobb, mint a szalag, messziről hallja az összes vadász, hogy megy a kutyám, én meg örülök, hogy nem nézik rókának), szóval intenzíven keres, megy, csapázik és légszimattal is keres ha épp olyan a helyzet. A hajtásban mozog. Mese egyedül dolgozik, nem falkázik, nem csak akkor megy ha ugat a másik, önállóan keres és talál. Lövésre sajnos elmegy, a lövés felé, azt nagyon megjegyezte, mit jelent... Sebzettet azt fogta, de úgy tűnik, vigyáz magára. Az egyik hajtás vadkárelhárító hajtás volt, ott sajnos fogott egy malacot, de nem tudni, mi lett vele végül, csak látták rajta ellovagolni. Szomorú
Amit nagyon szeretek benne, hogy ha vége egy részhajtásnak, előkerül és megkeres. Legutóbb már kezdtem aggódni érte, mert nem került elő, de kiderült, már ott várt, ahol a többi hajtó gyülekezett...
Igaz, elég sokat van velem, sokat viszem mindenfelé, szóval elég harmonikus a kapcsolatunk. A kocsiban pl. teljesen nyugodt, akkor is elmarad szépen, ha kiveszem a vizslát mellőle. De múltkor is nem messze a kocsitól kotorékoztunk, ő még nem került sorra, de akkor sem hisztizik vagy rombol. Én tíz évig solymásztam eddig, a felsapkázott hím vándorsólyommal (500 grammos madár) is nyugodt szívvel magára mertem hagyni, soha meg nem fordult a fejemben, hogy bántaná. A görényeimet sem bántja, akkor sem, ha azok ráharapnak!
A border amúgy nagyon emberes és igényli a gazdával a kapcsolatot, nem hiszem, hogy naphosszat egy kennelben tartva ki tudja bontakoztatni az igazi képességeit, pont ezt az oldalát, ami miatt nekem annyira tetszik. A foglalkozást viszont ezerszeresen meghálálja. Két éves koráig nem nagyon foglalkoztam vele, mivel a vizslát tanítottam illetve a madaraimat, de aztán ahogy kézbe vettem ezt a kiskutyát és elkezdtem vele dolgozni, fantasztikusan fejlődött.
Amit néztem rá, fedezőkant, nagyon hasonló mentalitású, mint ő, bízom benne, hogy ha összejön majd az alom, sikerül kifogni belőle magamnak egy valódi Kismesét  Kacsint

Hát "röviden" ennyi, próbáltam objektív maradni, de én nagyon elfogult vagyok  :Mosolyog
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #55 Dátum: 2011. November 23. - 19:09:33 »

Bocs, helyesbítek, nem a vadászmester (bár őneki is tetszett), hanem a vadászat vezetője, a hivatásos vadász dicsérte nagyon.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2011. November 23. - 19:45:50 »

Basszus én azt hittem eddig, hogy kanod van  Fejvakarás
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #57 Dátum: 2011. November 23. - 20:01:57 »

Nem kedvelem a kan kutyát az udvarban, rühellem, mikor minden össze van jelölve... csajos ház vagyunk  Ördög
Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #58 Dátum: 2011. November 23. - 21:02:12 »

Két éves koráig nem nagyon foglalkoztam vele, mivel a vizslát tanítottam illetve a madaraimat, de aztán ahogy kézbe vettem ezt a kiskutyát és elkezdtem vele dolgozni, fantasztikusan fejlődött.


Szia!

Két éves  koráig nem foglalkoztál vele? Én meg azt hittem már most le vagyok maradva Mokkával. Foglalkozni foglalkozom vele,de azért még inkább csak a játék van,meg ismerkedés a tereppel. Még el sem merem igazán engedni,mert sokszor nem akar vissza jönni a kis k...va... Már annak is örülök hogy szoba tiszta lett, hogy mindig a bal oldalamon jön,stb...
Amúgy mikor érdemes vele úgy igazán elkezdeni a tréninget? Tudom akár már most is...
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #59 Dátum: 2011. November 23. - 23:10:26 »

Hasalni megtanítottam, meg inkább csak úgy nevelgettem, vittem a vizslával (nagyon jó tanító kutya, kiviszi a kölyköket de vissza is hozza), de úgy külön nem foglalkoztam vele, nem mutattam neki vadat, meg ilyesmi...csak élvezte a gyerekkorát. De azért el volt hanyagolva szegénykém.
Mese is úgy kezdte, hogy a horizonton közlekedett  Ördög de aztán kialakult.
Nem tudom, milyen tréningre gondolsz? Szerintem húzhatsz neki vonszalékokat, én azzal kezdtem. Élőre én még jó ideig nem vinném. Tanuljon meg közlekedni a terepen, tájékozódni, megkeresni Téged...meg játsszon sokat, vidd kutyatársaságba! A vizslámmal nagyon sokat játszottak, már akkor gyakorolta a vaddisznóhajtást, csaholva hajtotta a vizslát  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: