Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62519 alkalommal)
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #30 Dátum: 2011. November 22. - 14:21:07 »

Én személy szerint kifejezetten örülök neki, hogy nem ismerik ezt a fajtát idehaza. Legalább nincs beltenyésztve. Amikor 8 éve a Parsonunkat (Rizsa) vettük,alig ismerték a környékünkön. Ma meg már annyi van belőle mint a szemét, meg persze Jack Russellből. Borzalmasan néznek ki. Az hagyján hogy jóval több a folt a kívántnál, de alkatra is szomorú látványok. Hosszú fejek, rövid test, stb....
Szóval az hogy a Bordert kevesen ismerik, sztem nem baj,sőt.
Itt Sopronban per pillanat két darab van, egy 10 éves cseh vérvonalú kan, meg Mokka...

Egyetértek, én is örülök ennek, nem is kell, hogy annyira megismerjék...a mi országunkban az még egy fajtának sem tett jót.
Nahát, Sopronban laksz?
Én ott láttam az első bordert élőben, úgy 8-10 éve, egy vadászruhás srác vezette. Már jóval hamarabb kinéztem magamnak ezt a fajtát, de addig csak képen láttam. Hiába, régi szerelem, no  Kacsint
Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #31 Dátum: 2011. November 22. - 14:53:14 »

Egyetértek, én is örülök ennek, nem is kell, hogy annyira megismerjék...a mi országunkban az még egy fajtának sem tett jót.
Nahát, Sopronban laksz?
Én ott láttam az első bordert élőben, úgy 8-10 éve, egy vadászruhás srác vezette. Már jóval hamarabb kinéztem magamnak ezt a fajtát, de addig csak képen láttam. Hiába, régi szerelem, no  Kacsint

Most is ugyan az a vadászruhás vezeti azt a kuttyot. Ő a másik...

 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #32 Dátum: 2011. November 22. - 15:00:29 »

Hiába, régi szerelem, no  Kacsint
 
idézetet írta: Tatuska - Ma - 14:53:14
Most is ugyan az a vadászruhás vezeti azt a kuttyot. Ő a másik...

 
Ugye milyen jó ez a Fórum! Végre egymásra találtatok! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #33 Dátum: 2011. November 22. - 15:10:15 »

 
idézetet írta: Tatuska - Ma - 14:53:14
Most is ugyan az a vadászruhás vezeti azt a kuttyot. Ő a másik...

 
Ugye milyen jó ez a Fórum! Végre egymásra találtatok! Ördög

Nem,nem én nem magamra gondoltam, hanem itt Sopronban a másik Border gazdájára. Ő mindig "vadász ruhában" jár,mert erdészként dolgozik... Szóval az egy másik egymásra találás...   Röhög
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #34 Dátum: 2011. November 22. - 15:33:45 »

Értettem én az előbb is, azért van ott a  Ördög
 Vigyorog
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #35 Dátum: 2011. November 22. - 18:27:32 »



Szerintem pedig egy fajta halála a népszerűség. Én addig örülök míg itthon leginkább a border név hallatán azok kapják fel a fejüket akik használják őket oda ahova kell. Mint például Vacika. Szerény a hölgy így úgy se fog dicsekedni de azért azt meg kell említeni, hogy a szemem előtt lett a kutyája Szlovákiában nemzetközi versenyen legjobb terrier. Inkább legyen ilyen kutyából kevés itthon, kevésbé ismerten, minthogy az legyen ezzel a fajtával mint a magyar vizslával, hogy nagyítóval kell keresni már a jót. Vagy mint a labival, hogy 1000 euro felett kezdődik egy verseny vonal.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2011. November 22. - 19:17:59 »

Szerintem pedig egy fajta halála a népszerűség. Én addig örülök míg itthon leginkább a border név hallatán azok kapják fel a fejüket akik használják őket oda ahova kell. Mint például Vacika. Szerény a hölgy így úgy se fog dicsekedni de azért azt meg kell említeni, hogy a szemem előtt lett a kutyája Szlovákiában nemzetközi versenyen legjobb terrier. Inkább legyen ilyen kutyából kevés itthon, kevésbé ismerten, minthogy az legyen ezzel a fajtával mint a magyar vizslával, hogy nagyítóval kell keresni már a jót. Vagy mint a labival, hogy 1000 euro felett kezdődik egy verseny vonal.

A hozzászólásod első részével nem értek egyet. Attól, hogy egy fajtát kevesen ismernek és tenyésztenek, még nem feltétlenül lesz jobb mint egy olyan amit többen. Persze ha többen tenyésztik akkor lehet köztük olyan aki nem feltétlenül azok az elvek alapján tenyészt ami a fajta eredeti funkcióját megőrzi. De ha több tenyészállat van bent a kalapban akkor abból könnyebb választani. A Magyar vizsla egy más tészta, de ezen változtatni úgy sem lehet. Nem értem, hogy jön ide, hogy mennyibe kerül egy kutya. Attól, hogy egy kutya 1000€-ba kerül nem értem miért ne lehetne jó. Szerintem, ha akarok venni skandináviából egy Border Terriert, azt sem kapom meg 1000 € alatt. Ez a normális ár mindenhol. De lehet, hogy nem is kell ilyen messzire menni.

Vacika kutyájához ismételten gratulálok. Nem semmi eredmény.   Igen  Emelem

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #37 Dátum: 2011. November 22. - 19:20:55 »

Szia!
Köszi!
Azért idehaza is kezdik megismerni, én elég sokat viszem magammal az enyémet, és egyre többen felismerik, Budapesten is. Sajnos ez a fajta is úgy jár (vagy járt?) a természete miatt, mint a magyar vizsla: könnyű tartani, így könnyű elrontani  Szomorú Nézz meg egy angol hirdetési oldalt, annyi van belőle, mint a szemét... Skandináviában azért népszerű, mint vadászkutya, mert nekik más a vadászati kultúrájuk, a természeti adottságaik miatt. A kutyának meg is kell keresnie a vadat és a vadász elé hajtania ideális esetben (nálunk ez nagyvad esetében ugye tilos, kivéve a vaddisznóhajtást, de az is társas vadászat). Ők szeretik a bordert erre a célra, mert kicsi, nem tudja utolérni és lerántani csak a sebzettet, viszont jól keres, és ami lényeges, tartja a kontaktot. Kotorékra náluk se sokan használják őket.
Most a tullni kiállításon viszonylag sok bordert láttam, tetszettek is.
Én már nem járok kiállításokra az enyémmel, de amikor még jártunk, majdnem mindig akadt konkurenciánk, ha meg akarod méretni a Tiédet, a komáromi CACIBra vidd el, ott általában erős a mezőny. De egyszer a nagyvázsonyi CACon is voltunk hatan, ami szerintem egy ilyen kevéssé ismert fajtában nagyon jó arány.

Csak azt nem értem, hogy ha Angliában ennyi sz@r Border van akkor kishazánk egyik "legnagyobb" Border tenyésztője miért javasolta nekem, hogy onnan hozzak jó kutyát, mert ott olcsó? Mondjuk lehet, hogy kib@szásból  Nyihi Woest ?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #38 Dátum: 2011. November 22. - 20:14:02 »

Nem,nem én nem magamra gondoltam, hanem itt Sopronban a másik Border gazdájára. Ő mindig "vadász ruhában" jár,mert erdészként dolgozik... Szóval az egy másik egymásra találás...   Röhög

 Vigyorog
De azért jó ez, hogy így összefutnak a szálak. Tényleg, mire nem jó ez a fórum  Ördög
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #39 Dátum: 2011. November 22. - 20:15:52 »

Szerintem pedig egy fajta halála a népszerűség. Én addig örülök míg itthon leginkább a border név hallatán azok kapják fel a fejüket akik használják őket oda ahova kell. Mint például Vacika. Szerény a hölgy így úgy se fog dicsekedni de azért azt meg kell említeni, hogy a szemem előtt lett a kutyája Szlovákiában nemzetközi versenyen legjobb terrier. Inkább legyen ilyen kutyából kevés itthon, kevésbé ismerten, minthogy az legyen ezzel a fajtával mint a magyar vizslával, hogy nagyítóval kell keresni már a jót. Vagy mint a labival, hogy 1000 euro felett kezdődik egy verseny vonal.

Hihi köszi, de azért az csak egy munkavizsga volt, nem nemzetközi verseny. De tényleg megkapta a legjobb disznós munka címet.
Egyébként nem is vagyok szerény. Azért van kétszárnyú ajtóm, mert már nem fért be az arcom  Ördög
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #40 Dátum: 2011. November 22. - 20:23:29 »

A hozzászólásod első részével nem értek egyet. Attól, hogy egy fajtát kevesen ismernek és tenyésztenek, még nem feltétlenül lesz jobb mint egy olyan amit többen. Persze ha többen tenyésztik akkor lehet köztük olyan aki nem feltétlenül azok az elvek alapján tenyészt ami a fajta eredeti funkcióját megőrzi. De ha több tenyészállat van bent a kalapban akkor abból könnyebb választani. A Magyar vizsla egy más tészta, de ezen változtatni úgy sem lehet. Nem értem, hogy jön ide, hogy mennyibe kerül egy kutya. Attól, hogy egy kutya 1000€-ba kerül nem értem miért ne lehetne jó. Szerintem, ha akarok venni skandináviából egy Border Terriert, azt sem kapom meg 1000 € alatt. Ez a normális ár mindenhol. De lehet, hogy nem is kell ilyen messzire menni.

Vacika kutyájához ismételten gratulálok. Nem semmi eredmény.   Igen  Emelem



Csakhogy idehaza nem tenyésztenek, hanem szaporítanak! Amíg nincs ára a bordernek, addig legalább nem könnyű pénzt akarnak belőle...magyarán szólva, "nem éri meg".
Arról nem is beszélve, amint egy fajta népszerűvé válik, egyre inkább megjelennek a törzskönyv nélküli almok, illetve a "lehozok jövőre is egy almot, hiszen ezt is el tudtam adni"-mentalitás.
Ha több tenyészegyed van egy országban, az tényleg jó. De azért a határ nem fal, most is át lehet menni rajta...

Nem az ezer euróval van a baj, hanem azzal, hogy már külön fajta lassan a munkalabi...
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #41 Dátum: 2011. November 22. - 20:25:48 »

Csak azt nem értem, hogy ha Angliában ennyi sz@r Border van akkor kishazánk egyik "legnagyobb" Border tenyésztője miért javasolta nekem, hogy onnan hozzak jó kutyát, mert ott olcsó? Mondjuk lehet, hogy kib@szásból  Nyihi Woest ?

Nem mondott hülyeséget.
Tényleg sok a "vacak", de azért van jó! És tényleg nem horror áron. Csak meg kell találni a jó kenneleket.
Ha ismét a magyar vizslát vesszük, idehaza is bele lehet nyúlni ebbe is, abba is!
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #42 Dátum: 2011. November 22. - 20:31:42 »


"Csakhogy idehaza nem tenyésztenek, hanem szaporítanak! "  Ezt remélem, hogy nem minden fajtára érted. Azért ez sok olyan tenyésztőre nézve elég sértő, aki nem kevés pénzt, időt, energiát fektet bele ebbe a hobbyba.

"Nem az ezer euróval van a baj, hanem azzal, hogy már külön fajta lassan a munkalabi..."   Ez nem csak erre a fajtára igaz.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #43 Dátum: 2011. November 22. - 20:46:44 »

Szia Csaba! Emelem

Nem hiszem, hogy védelmembe kellene venni Vacikát, de teljesen egyet értek vele. Azt sem hiszem, hogy bárkinek is azok a tenyésztők jutnának az eszébe akik előtt mindenki Emelem.
Arra pedig gondolni sem kell, hogy bárkinek is eszébe jutottál ilyen negatív vonatkozásban!

De talán mondani sem kell mi megy itt egy egy felkapott (divat) kutyafajta tenyésztése során. Emlékezz, mikor a magyar vizsla olyan felkapott lett pár éven belül megjelentek az ideggyenge, mezei nyúlnál kisebb, sajnálatraméltó kutyusok, és a MEOE jó pozícióiban terpeszkedő tenyésztői? vért pisilve bizonygatták, hogy ez az igazi magyar vizsla. Közben meg rongyosra keresték magukat a beltenyésztett kutyáikkal!
Vagy elég csak a minapi hírekben látott nyúlketrecben tartott p.rágó kis korcsokra gondolni amiket embertelen körülmények között folyamatosan ellettek csakhogy az agyament  "celebeket" ellássák öltöztethető ölebekkel.
De mindnyájan emlékszünk még a Buldogokra, a Dogokra, a Spánielekre...........

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #44 Dátum: 2011. November 22. - 20:54:03 »

Szia Csaba! Emelem

Nem hiszem, hogy védelmembe kellene venni Vacikát, de teljesen egyet értek vele. Azt sem hiszem, hogy bárkinek is azok a tenyésztők jutnának az eszébe akik előtt mindenki Emelem.
Arra pedig gondolni sem kell, hogy bárkinek is eszébe jutottál ilyen negatív vonatkozásban!

De talán mondani sem kell mi megy itt egy egy felkapott (divat) kutyafajta tenyésztése során. Emlékezz, mikor a magyar vizsla olyan felkapott lett pár éven belül megjelentek az ideggyenge, mezei nyúlnál kisebb, sajnálatraméltó kutyusok, és a MEOE jó pozícióiban terpeszkedő tenyésztői? vért pisilve bizonygatták, hogy ez az igazi magyar vizsla. Közben meg rongyosra keresték magukat a beltenyésztett kutyáikkal!
Vagy elég csak a minapi hírekben látott nyúlketrecben tartott p.rágó kis korcsokra gondolni amiket embertelen körülmények között folyamatosan ellettek csakhogy az agyament  "celebeket" ellássák öltöztethető ölebekkel.
De mindnyájan emlékszünk még a Buldogokra, a Dogokra, a Spánielekre...........

 Wave

Ja.
Megelőztél.
Én már nem is válaszolok...

Voltam egyszer egy vizslatenyésztőnél, kiskutyanézőben. Végighallgattam az "így dolgozik-úgy dolgozik" szöveget, aztán előjött az említett kutya, több kiló súlyfelesleggel, SZEZONBAN! Szerinted? Hagyjuk... Amúgy az illető tenyésztő tényleg lelkiismeretes, ami a kutyáit illeti, és a kölykök is szimpatikusak voltak, szóval ez nem jelenti azt, hogy nem vennék tőle kutyát, csak nem szeretem a nagy dumákat...
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: