Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62253 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2011. November 07. - 08:42:37 »

Szia, köszi erre gondoltam én is, de mondjuk a tacskóhoz viszonyítva ez mennyi "kozmetikát" jelent. Mármint az egész testet érinti ugyanúgy, és trimmeletlenül ők is 3x akkorát mutatnak, vagy ez csak inkább finomítás? Mert az itteni képek alapján én úgy gondoltam, hogy ő már "rendben van".
 

Neked nem kell bemutatni, hogy mennyivel nehezebb egy terrier trimmelése. A tacskó sokkal könnyebben adja a bundáját  Nyihi
De náluk is igaz szerintem, hogy függ a trimmelés gyakorisága és szükségessége a szőrminőségtől. De az egész testet érinti. Kivétel talán a szakáll, bár azt is lehet erősíteni, óvatos ritktítással. Ha valaki kiállításra készíti a ktyáját akkor egész éves folyamatos trimmelést jelent mint a többi trimmelős fajta esetében. De itthon nem nagyon van kiállítási border. Sajnos olyanok kezében van a fajta akik ezv az oldalt nem tartják fontosnak. Vagy csak vadásznak, vagy agilytiznek velük. Pedig ahoz, hogy fentmaradjon egy fajta, valamilyen szinten populárissá kellene tenni. Ráadásul, ha valaki terriert akar tartani, akkor ez a legideálisabb fajta. Nagyon jó velük együtt élni (legtöbször  Woest).
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #16 Dátum: 2011. November 12. - 19:13:20 »

Szia, köszi erre gondoltam én is, de mondjuk a tacskóhoz viszonyítva ez mennyi "kozmetikát" jelent. Mármint az egész testet érinti ugyanúgy, és trimmeletlenül ők is 3x akkorát mutatnak, vagy ez csak inkább finomítás? Mert az itteni képek alapján én úgy gondoltam, hogy ő már "rendben van".
 

Szia Tibi!

Bocs', hogy belekotyogok, de nekem ez egy vesszőparipám...a trimmelés. Szerintem a jó kabáttal megáldott tacskót nem kell trimmelni. Szerencsére az én idősebbik tacsim is ilyen ruhával van megáldva, és számtalanszor láttam ennek előnyét. Szerintem ez a tacskótenyésztésben egy komoly kritériumnak kellene lennie, hogy lehetőség szerint egyre több ilyen példány legyen.
Szóval ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy attól, hogy tacskó, az még nem jelenti azt, hogy trimmelendő.
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2011. November 13. - 07:43:13 »

Szia Silvestris  Emelem
Annyira nem vagyok képben ezekkel a "szőrös" fajtákkal ezért is érdeklődtem. Nálunk egy tacsi van, a trimmelését az asszonykám végzi házilag mindenféle képzettség nélkül, ami alkalmasint 1-2 napig is eltart, viszont utána hónapokig nagyon szép és jó minőségű, kemény Füge szőre. Az alj- és fedőszőrrel is rendelkező fajtáknál ez egy szükséges rossz, de gondolom így természetes. Találkoztam már olyan kollégával aki esküdött rá, hogy ő még soha nem csinált semmit a drótos/szálkás szőrrel és magától is elfogadható állapotú. Annyi látható és tapintásra is érezhető, hogy ezeken a kutyákon a szőr sokkal puhább mint a "nagykabátosokon", ami viszont szerintem macerásabb ápolást igényel egy erősebb terepi munka (gaz, sár, latyak stb.) után mert jobban bele tud ragadni minden randaság. Mivel nekem így az egy kutyával nincs összehasonlítási alapom nem is tudom eldönteni, hogy melyik a jobb  Vállat von.
Te nem így látod? 

nagyonapróbetűsmegjegyzésbe: ezért szeretem jobban a rövid szőrű fajtákat, dehát a kíváncsiság viszi előre még a kutyázást is Táncol 
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #18 Dátum: 2011. November 14. - 18:29:29 »

Szia Tibi!

Nekem más a véleményem. Baráti ismerősi körben van pár tacskó, és látom, hogy a trimmelésre kényszerülő egyedeknek mennyivel több gondja van (úgy is mondhatnám, hogy kínja) a területen, mint a valódi sprőd szőrrel megálldott egyedeknek. A sprőd szőrbe nem ragad bele se a kódistetűnek egyik fajtája sem, se a hó, ezenkívül vastag bőrük és erős szörzetük jobban is védik a tüskéktől az ebeket, ami szintén nagyon fontos! A lágy szőrű kutyákat a rengeteg kódistetű, valamint a belefagyó koloncossá váló hóteljes mozgásképtelenné teheti terepen. Ilyet is láttam párszor, és rossz látni a kutya kinlódást...

Egyik tacsim hála Istennek ilyen sprőd szőrű...elmúlt más 10 éves és még nem volt trimmelve! Egyáltalán nincs szükség rá, sőt a hosszabb fedőször nem is adja magát.
Egyszer egy tacskós megpróbált egy tincset eltávolítani ebemből ( lehet ő se tudta, hogy milyen az igazi tacskószőrzet), a szőrtincs maradt, de a kézfej majdnem a kutyám szájába került az inzultus után.

Szóval szerintem a szőrminőség nagyon fontos és igencsak kihat a munkateljesítményre valódi természetes viszonyok között.
Ha elkezdek tacskót tenyészteni, erre nagyon fogyelni fogok!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #19 Dátum: 2011. November 14. - 19:05:12 »

Így néz ki a jószág.



 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #20 Dátum: 2011. November 14. - 19:15:57 »

Így néz ki a jószág.

Mikor ránéztem a képre, mintha Harro kutyámat láttam volna viszont. Tavaly kellett elbúcsúznom tőle... Szomorú
Ez a szőrzet olyan sprőd, mint a kókuszrost. Nem volt gond vele soha.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #21 Dátum: 2011. November 14. - 19:48:51 »

Mikor ránéztem a képre, mintha Harro kutyámat láttam volna viszont. Tavaly kellett elbúcsúznom tőle... Szomorú
Ez a szőrzet olyan sprőd, mint a kókuszrost. Nem volt gond vele soha.

Hány éves volt a kiskutya? ...

Különben a szőre tényleg mint a kókuszrost. Ha pólóban olykor-olykor felveszem egy kis dögönyözésre, rendesen szúr a pólón keresztül.
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #22 Dátum: 2011. November 14. - 19:54:17 »

Hány éves volt a kiskutya? ...

Különben a szőre tényleg mint a kókuszrost. Ha pólóban olykor-olykor felveszem egy kis dögönyözésre, rendesen szúr a pólón keresztül.
 Emelem
10 éves volt. Nyár elején lett egy daganat az állkapcsán, 3 hónap alatt elvitte.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #23 Dátum: 2011. November 21. - 17:46:09 »

De itthon nem nagyon van kiállítási border. Sajnos olyanok kezében van a fajta akik ezv az oldalt nem tartják fontosnak. Vagy csak vadásznak, vagy agilytiznek velük. Pedig ahoz, hogy fentmaradjon egy fajta, valamilyen szinten populárissá kellene tenni. Ráadásul, ha valaki terriert akar tartani, akkor ez a legideálisabb fajta. Nagyon jó velük együtt élni (legtöbször  Woest).

Helló!
Mit jelent, hogy kiállítási border?
Kíváncsi vagyok, mit értesz ez alatt.
Ebben a fajtában így is nagyítóval kell keresni azokat a kutyákat, amik képesek még ellátni eredeti funkciójukat, azaz KOTORÉKOZNI!
A hazai állomány küllemre szerintem teljesen korrekt, és sok képviselőjük meg is jelenik kiállításokon, ahhoz képest, hogy viszonylag ismeretlen fajta.
Vadban dolgozni viszont nem sokat látni.
Szerintem van belőlük épp elég, akár tőlünk északra, akár nyugatra megyünk...nem kell félteni a fennmaradásukat. Ellenben még saját hazájában is ritkaságnak számít a kotorékban dolgozó kutya. Én inkább ettől félteném a fajtát, nem a kihalástól.

Itt kiállítási:


Itt meg munka:


Csak hogy büszkélkedjem kicsit  Kacsint
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #24 Dátum: 2011. November 21. - 17:48:46 »

Tatuska, nagyon jóképű a kiskutyád! Mit lehet tudni a származásáról?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2011. November 21. - 19:33:09 »

Helló!
Mit jelent, hogy kiállítási border?
Kíváncsi vagyok, mit értesz ez alatt.
Ebben a fajtában így is nagyítóval kell keresni azokat a kutyákat, amik képesek még ellátni eredeti funkciójukat, azaz KOTORÉKOZNI!
A hazai állomány küllemre szerintem teljesen korrekt, és sok képviselőjük meg is jelenik kiállításokon, ahhoz képest, hogy viszonylag ismeretlen fajta.
Vadban dolgozni viszont nem sokat látni.
Szerintem van belőlük épp elég, akár tőlünk északra, akár nyugatra megyünk...nem kell félteni a fennmaradásukat. Ellenben még saját hazájában is ritkaságnak számít a kotorékban dolgozó kutya. Én inkább ettől félteném a fajtát, nem a kihalástól.

Csak hogy büszkélkedjem kicsit  Kacsint


Szia!

Gratulálok a kutyádhoz. Ez lenne minden vadász fajtánál a cél. Akkor ezek szerint csak itthon ennyire ritka és ismeretlen ez a fajta. Mostanában 1-2 kutyánál több nincs a kiállításokra nevezve. Bár ahogy kicsit beleásom magam a fajtába, azért külföldön sincs nagyon sok kennel, talán csak skandináviában. Nekem régóta nagyon tetszenek a Borderek. Most végre lehet nekem is itthon. Majd jövőre szeretnék még 1-2 kutyát. Már ki vannak nézve.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #26 Dátum: 2011. November 21. - 20:42:21 »

Tatuska, nagyon jóképű a kiskutyád! Mit lehet tudni a származásáról?

Szia!

Mokka 5 hónapos kislány. Vadászó szülőktől hoztam Meggyeskovácsiból. Nincs törzskönyve, lehetett volna, de ez engem nem érdekel. A fő szempont az volt hogy vadászó szülőktől legyen és mindenképpen fajtatiszta border terrier.
A srác akitől hoztam, vadász ember tagság nélkül. A hajtási időszakban a 7db borderével és a többi 11 db airedale és jagd terrierrel hajt. Egy barátja még hoz ilyen alkalmakkal 18db szintén terrier kutyát és így összesen 30an dolgoznak egyszerre.
Hogy Mokkából milyen kutya lesz nem tudom még pontosan,de amióta elhoztam rendszeresen jön ki velem területre. Elsősorban lesre szeretném magam mellé, ha jelezne előre annak örülnék. Szarvasokat már szépen jelzett halk morgással... Hajtásban is kipróbálnám a későbbiekben, kotorékba nem feltétlenül gondolkozom. Ennek most Te nem örülsz....

Így elsőre ennyit tudnék most elmondani róla.

 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #27 Dátum: 2011. November 22. - 14:00:59 »

Szia!

Gratulálok a kutyádhoz. Ez lenne minden vadász fajtánál a cél. Akkor ezek szerint csak itthon ennyire ritka és ismeretlen ez a fajta. Mostanában 1-2 kutyánál több nincs a kiállításokra nevezve. Bár ahogy kicsit beleásom magam a fajtába, azért külföldön sincs nagyon sok kennel, talán csak skandináviában. Nekem régóta nagyon tetszenek a Borderek. Most végre lehet nekem is itthon. Majd jövőre szeretnék még 1-2 kutyát. Már ki vannak nézve.

Üdv: Csaba


Szia!
Köszi!
Azért idehaza is kezdik megismerni, én elég sokat viszem magammal az enyémet, és egyre többen felismerik, Budapesten is. Sajnos ez a fajta is úgy jár (vagy járt?) a természete miatt, mint a magyar vizsla: könnyű tartani, így könnyű elrontani  Szomorú Nézz meg egy angol hirdetési oldalt, annyi van belőle, mint a szemét... Skandináviában azért népszerű, mint vadászkutya, mert nekik más a vadászati kultúrájuk, a természeti adottságaik miatt. A kutyának meg is kell keresnie a vadat és a vadász elé hajtania ideális esetben (nálunk ez nagyvad esetében ugye tilos, kivéve a vaddisznóhajtást, de az is társas vadászat). Ők szeretik a bordert erre a célra, mert kicsi, nem tudja utolérni és lerántani csak a sebzettet, viszont jól keres, és ami lényeges, tartja a kontaktot. Kotorékra náluk se sokan használják őket.
Most a tullni kiállításon viszonylag sok bordert láttam, tetszettek is.
Én már nem járok kiállításokra az enyémmel, de amikor még jártunk, majdnem mindig akadt konkurenciánk, ha meg akarod méretni a Tiédet, a komáromi CACIBra vidd el, ott általában erős a mezőny. De egyszer a nagyvázsonyi CACon is voltunk hatan, ami szerintem egy ilyen kevéssé ismert fajtában nagyon jó arány.
Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #28 Dátum: 2011. November 22. - 14:12:56 »

Én személy szerint kifejezetten örülök neki, hogy nem ismerik ezt a fajtát idehaza. Legalább nincs beltenyésztve. Amikor 8 éve a Parsonunkat (Rizsa) vettük,alig ismerték a környékünkön. Ma meg már annyi van belőle mint a szemét, meg persze Jack Russellből. Borzalmasan néznek ki. Az hagyján hogy jóval több a folt a kívántnál, de alkatra is szomorú látványok. Hosszú fejek, rövid test, stb....
Szóval az hogy a Bordert kevesen ismerik, sztem nem baj,sőt.
Itt Sopronban per pillanat két darab van, egy 10 éves cseh vérvonalú kan, meg Mokka...
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #29 Dátum: 2011. November 22. - 14:17:52 »

Szia!


Hogy Mokkából milyen kutya lesz nem tudom még pontosan,de amióta elhoztam rendszeresen jön ki velem területre. Elsősorban lesre szeretném magam mellé, ha jelezne előre annak örülnék. Szarvasokat már szépen jelzett halk morgással... Hajtásban is kipróbálnám a későbbiekben, kotorékba nem feltétlenül gondolkozom. Ennek most Te nem örülsz....

 Emelem

Szia!
Tévedsz!
Ha én tenyésztő lennék, pont ilyen gazdit keresnék a kiskutyáknak.
Szerintem baromira mindegy, ki milyen munkát ad a kutyájának, csak adjon neki és legyen benne örömük. Én sem úgy indultam neki, hogy kotorékozni akarok, de ha egyszer csinálja, hát csinálja. Most ott tartok, hogy puskára és tagságra is szert tettem ezért (illetve azért, hogy a vizslám se maradjon munka nélkül).
Viszont a tenyésztésben szerintem a vadászatra való alkalmasság szempont kell, hogy legyen. A vadászatra való alkalmasság pedig nemcsak a kellő dúvadgyűlöletet foglalja magába, hanem a tiszta agyat, jó orrot, kezelhetőséget, kitartást, és még sok mást. Szerintem. Mert pl. egy kutya, amelyik összeférhetetlen más kutyákkal, az már eleve alkalmatlan a vadászatra. (De a hobbitartásra is.)
Hajtásba én is elvittem az enyémet pár alkalommal, meg még fogom is, láttam más borderét is, nekem nagyon tetszik ennek a fajtának a kapcsolattartó képessége. Meg úgy általában, nagyon beleszerettem ebbe a fajtába, én megtaláltam benne mindent, amit egy ilyen kis kutyától várok. Szerintem jól választottál, és jó helyről, legyen benne sok örömöd! Remélem, hozol majd még képeket, meg beszámolókat.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: