Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 61561 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #135 Dátum: 2011. December 09. - 22:51:28 »

Kockázat, valóban, de hiszem, hogy csak akkor jelenthetem ki, hogy jól dolgozó kutyám van, ha élesben is kipróbáltam, lehetőleg többször egymás után.
Egy hivatásos vadász ismerősöm fogalmazta meg, milyen a jó kutya (legyen az vizsla, kotorékeb, hajtókutya):
jó az a kutya, amelyik RENDSZERESEN használva, minimum egy szezont végigvadászva egy jó átlagos teljesítményt nyújt.
Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Nekem a vércsapához szereztek vágóhídról marhavért, szépen kikeverve, lábnak meg szarvaslábat.  :Mosolyog



Szia!

A szarvasláb jó, de a marha vérrel szerintem nem jó. Tudomásom szerint a háziállatok vér teljesen más mint a vadvér. A vadvér a fektetés után megsavanyodik, míg a a marha vér nem. Megvezetheti a kutyát. Ha vizsgázol vagy versenyzel, elviheti a kutyát. Meg a vizsgákon legtöbbször disznó lábat és vért használnak. Most képzek egy GBGV-t és a szarvaslábért meg volt őrülve, de disznót utálta. Nagy nehézség és idő árán vettük rá, hogy egyáltalán a szájába vegye. Úgyhogy érdemes váltogatni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #136 Dátum: 2011. December 10. - 17:32:39 »

Hát én nem tudom, mert még ugatni sem ugatom a témát, de Szigeti Jani - azt hiszem, kiírhatom ide a nevét - fantasztikus munkákat csinál a tacsijaival, versenyen is, élesben is, keres szarvast, disznót, őzet egyaránt, és ő marhavért használ gyakorláshoz (lehet, hogy mást is, ha tud szerezni, nem tudom). Ha neki jó, az én kis alap szintemre biztosan megfelel  Kacsint

Kifaggattuk ma a kotorékokat, jól megsétáltattam a csapatot (bocsesz)  Ördög de végül csak találtunk egyet, ahol otthon volt a lakó. Silver ment be a kilakoltatási paranccsal, remek munkát végzett, le a kalappal!  Emelem
Eredmény: egy szuka róka.
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #137 Dátum: 2011. December 10. - 19:57:35 »

Mese mint tartalékos haderő  Vigyorog

Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #138 Dátum: 2011. December 10. - 20:26:49 »

...és legalább a vizslámnak is lett egy kis alkalma gyakorolni.

Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #139 Dátum: 2011. December 10. - 20:36:55 »

Ha már OFF, hadd hozzak én is egy képet a mai napról:





Köszönöm Vacikának a lehetőséget, nagyon jó kis nap volt!


Anna
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #140 Dátum: 2011. December 10. - 21:10:31 »

 gyozo

Szívesen, remélem, máskor is lesz lehetőség.
(De előtte kiderítem, hová evakuáltak a borzok.)
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #141 Dátum: 2011. December 11. - 15:37:20 »

Lányok ,ha csak ennyit írok  Emelem ebben minden benne van.
Üdv:HSanyi
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #142 Dátum: 2011. December 11. - 18:59:35 »

Köszönjük!  Kacsint
Naplózva
Russell
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #143 Dátum: 2011. December 11. - 20:14:08 »

Köszönjük!


Anna
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #144 Dátum: 2011. December 16. - 17:36:44 »

Amikor nincs munka, elméletben készülünk  Vigyorog

Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #145 Dátum: 2011. December 16. - 19:15:00 »

Amikor nincs munka, elméletben készülünk  Vigyorog



Pont ilyen laptopom van nekem is  Igen  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #146 Dátum: 2011. December 16. - 19:55:52 »

Sziasztok Emelem
Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hasznos információja a skandináv országokban, főként a Svédeknél használt műkotorékokkal? Nagyon megnyerte a tetszésemet ez a fajta pálya, de nem igazán tiszta néhány részlete ezért egy kis segítségre lenne szükségem.
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #147 Dátum: 2011. December 16. - 20:16:35 »

Sziasztok Emelem
Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hasznos információja a skandináv országokban, főként a Svédeknél használt műkotorékokkal? Nagyon megnyerte a tetszésemet ez a fajta pálya, de nem igazán tiszta néhány részlete ezért egy kis segítségre lenne szükségem.

Kicsit több infó? Link?
Mi nem tiszta?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #148 Dátum: 2011. December 17. - 17:08:22 »

Szia Csaba!
A szisztémát nagyjából kibogarásztam. Ugye van az a forgatható katlan, amiben a vad el van helyezve, és három irányból közelíthető meg. Indul a kutya az egyik bejáraton, megkeresi ugatja bizonyos ideig majd ha jól értem elfordítják előle a vadat egy másik járathoz ahova a reteszekkel tulajdonképpen odairányítják, majd így a harmadik lehetőséghez... Amit nem értek hol vagy hogyan fordul meg a kutya a kotorékban, hogy a katlant a másik két irányból is meg tudja közelíteni. Náluk 20x20 keresztmetszetű ugyan a pálya, de nem hiszem, hogy ebben a rókán kívül bármi meg tudna fordulni. Láttam néhány videót, és tanulmányoztam a pálya alaprajzát, de erre nem sikerült rájönnöm Stoel
   
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #149 Dátum: 2011. December 17. - 17:56:04 »

Szia Csaba!
A szisztémát nagyjából kibogarásztam. Ugye van az a forgatható katlan, amiben a vad el van helyezve, és három irányból közelíthető meg. Indul a kutya az egyik bejáraton, megkeresi ugatja bizonyos ideig majd ha jól értem elfordítják előle a vadat egy másik járathoz ahova a reteszekkel tulajdonképpen odairányítják, majd így a harmadik lehetőséghez... Amit nem értek hol vagy hogyan fordul meg a kutya a kotorékban, hogy a katlant a másik két irányból is meg tudja közelíteni. Náluk 20x20 keresztmetszetű ugyan a pálya, de nem hiszem, hogy ebben a rókán kívül bármi meg tudna fordulni. Láttam néhány videót, és tanulmányoztam a pálya alaprajzát, de erre nem sikerült rájönnöm Stoel
   

Valahogy úgy van, hogy bemegy a kutya ha megtalálta a rókát ugatja, majd mivel nem fér hozzá, keresnie kell egy másik utat a rókához.
Saját tapasztalat: Az egyik kutyám Dániában vendégeskedett egy évet. Többek között azért, hogy megcsinálják vele a Dán Ch-t. De ahhoz kell egy dán munkavizsga. Mielőtt kiment a kutya, azon szenvedtem, hogy ha nem fért hozzá a rókához akkor kijött és keresni akart egy másik utat. Na erről sikeresen le is szoktattam. Erre kint meg vissza kellett szoktatni, hogy jöjjön ki. El is érkezett a vizsga időpontja. Beengedték a kutyámat, odaért a katlanhoz és elkezdett ugatni, majd addig lökdöste a rácsot, míg az fel nem nyílt. Na itt vége is lett az aznapi versenynek, mert a partner eltávozott az örök vadászmezőkre. Hab a tortán, hogy az én kutyámat zárták ki, egy évre a vizsgákból. Persze nem is lehetett meg a ch cím.

Úgyhogy a skandinávok bekaphatják.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: