Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80433 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #300 Dátum: 2020. Március 20. - 18:00:34 »

Nálam szerencsére még nincs virágban sem a körte sem a som ( bár utóbbit furcsállom), van viszont egy pici mandulafám kb 110-120 cm magas. Ezen már szépen megpattantak a rügyek de virág még itt sincs, itt nem a termést féltem hanem a fácskát. Azon gondolkodom, hogy készítek egy kis sátrat felé és betakarom egy pokróccal, meg tudja ez szerintetek fogni a -3 -5^C-t ? Párásítás miatt tehetek be estére egy tálba párolgó melegvizet (persze nem forrásban lévőt) ?
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #301 Dátum: 2020. Március 20. - 18:23:09 »

Nálam szerencsére még nincs virágban sem a körte sem a som ( bár utóbbit furcsállom), van viszont egy pici mandulafám kb 110-120 cm magas. Ezen már szépen megpattantak a rügyek de virág még itt sincs, itt nem a termést féltem hanem a fácskát. Azon gondolkodom, hogy készítek egy kis sátrat felé és betakarom egy pokróccal, meg tudja ez szerintetek fogni a -3 -5^C-t ? Párásítás miatt tehetek be estére egy tálba párolgó melegvizet (persze nem forrásban lévőt) ?
 Emelem
A mandula fagytűrése fajtafüggő,de ahhoz, hogy a fa károsodjon nagyon hidegnek kellene lennie. (-15-20°C) Inkább ültess mellé porzófajtát,mert egyedül egy mandula  nem sokat ér. Kis takarással a közvetlen hidegtől védheted,de szerintem nem indokolt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #302 Dátum: 2020. Március 20. - 20:48:31 »

A mandula fagytűrése fajtafüggő,de ahhoz, hogy a fa károsodjon nagyon hidegnek kellene lennie. (-15-20°C) Inkább ültess mellé porzófajtát,mert egyedül egy mandula  nem sokat ér. Kis takarással a közvetlen hidegtől védheted,de szerintem nem indokolt.

Köszönöm! akkor túl nagy energiát nem fektetek bele.
Sajnos az udvarion csak egyet tudtam már ültetni helyhiány miatt, és így egy öntermékenynek mondott olasz fajtát választottam (paltina), leírás alapján ez is bírja a fagyot de azt hittem ez csak nyugalmi állapotra vonatkozik.
A körténél viszont nem tudtam másképp megoldani így ott figyeltem erre is . (Villmos +Clapp kedveltje)  de szerencsére azok még nincsenek ebben a fázisban.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #303 Dátum: 2020. Március 29. - 08:41:49 »

A kajszifáim most vannak virágban.Újra jön a hideg. Jön az én harcom. 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #304 Dátum: 2020. Március 29. - 09:50:33 »

A kajszifáim most vannak virágban.Újra jön a hideg. Jön az én harcom. 

Az első fagyrohamot nekem túlélték a virágok, szépen járták a jószágok(méhek, dongók, még valami lepke is csemegézett rajtuk) ma reggel kaptak egy Chorus kezelést és megint lehet reszketve várni a következő napokat. nem valami kegye a természet, és akkor még igen finom voltam.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #305 Dátum: 2020. Március 30. - 08:43:46 »

A kajszifáim most vannak virágban.Újra jön a hideg. Jön az én harcom. 

A durva életbe, itt már havazik 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #306 Dátum: 2020. Március 30. - 08:57:02 »

A durva életbe, itt már havazik 
Az idén ezt el kell engedni...4 egymást követő éjszaka éjféltől reggel 7ig folyamatosan  0 fok alatt,nappali hőmérséklet 5-6 fok... semmi jóra nem számítok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #307 Dátum: 2020. Március 30. - 17:06:43 »

Az idén ezt el kell engedni...4 egymást követő éjszaka éjféltől reggel 7ig folyamatosan  0 fok alatt,nappali hőmérséklet 5-6 fok... semmi jóra nem számítok.
Őrtüzek bekészítve,kajszis kolléga a holnapi reggeltől tart jobban...nem tudom.Valamelyik csodaoldattal majd odalökök neki reggel,már ha egyszer eláll a szél...ma egyáltalán nem lehetett. A jövő évre meg húzok fölé egy szétszedhető fóliasátor vázat, mert utálom mikor a munkám szarba megy. A metszést tudom úgy alakítani,hogy beférjen a sátor alá,így az nem lesz gond. Időjárás monnyonle!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #308 Dátum: 2020. Március 30. - 18:25:08 »

Őrtüzek bekészítve,kajszis kolléga a holnapi reggeltől tart jobban...nem tudom.Valamelyik csodaoldattal majd odalökök neki reggel,már ha egyszer eláll a szél...ma egyáltalán nem lehetett. A jövő évre meg húzok fölé egy szétszedhető fóliasátor vázat, mert utálom mikor a munkám szarba megy. A metszést tudom úgy alakítani,hogy beférjen a sátor alá,így az nem lesz gond. Időjárás monnyonle!

A szél erős errefelé, ebből így füstölés nem hiszem, hogy lesz. Én már kultúra váltásra készülők Ördög egy ideje az a rögeszmém, hogy semmiféle kényes növényt nem fogok ültetni, ennek jegyében már van a kertben egy mirobalán(fosóka) szilva, jön a morus (eper) alba, meg olyan bogyósok amelyek bírják a kiképzést. Mindig belevittek ilyen luxus, ide nem való gyümölcsfák ültetésébe Mosolyog minden évben reszketek, vagy az őszi barack, vagy a kajszi, vagy a korai cseresznye(bigerrau burlat) miatt. aztán ha minden rendben akkor is ott van a millió kínja. Ahány fa annyiféle növényvédelem, annyiféle időpontban, az egyik így virágzik a másik úgy, ha az egyik érik akkor azért szar permetezni, ha a másik akkor azért, monokultúrában ilyen gond nincs de házi kertben ez sziszifuszi.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #309 Dátum: 2020. Március 30. - 21:13:47 »

A szél erős errefelé, ebből így füstölés nem hiszem, hogy lesz. Én már kultúra váltásra készülők Ördög egy ideje az a rögeszmém, hogy semmiféle kényes növényt nem fogok ültetni, ennek jegyében már van a kertben egy mirobalán(fosóka) szilva, jön a morus (eper) alba, meg olyan bogyósok amelyek bírják a kiképzést. Mindig belevittek ilyen luxus, ide nem való gyümölcsfák ültetésébe Mosolyog minden évben reszketek, vagy az őszi barack, vagy a kajszi, vagy a korai cseresznye(bigerrau burlat) miatt. aztán ha minden rendben akkor is ott van a millió kínja. Ahány fa annyiféle növényvédelem, annyiféle időpontban, az egyik így virágzik a másik úgy, ha az egyik érik akkor azért szar permetezni, ha a másik akkor azért, monokultúrában ilyen gond nincs de házi kertben ez sziszifuszi.
A házikertemből az alma kitiltva... Ördög Van kajszi,őszi,körte,birs,cseresznye,meggy és szilva. Kitartok. Jövőre mobil fóliasátor a kajszira,a többi nem érdekel. 0.6 fok van most.... a szél enyhült, hajnal 2 felé ránézek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #310 Dátum: 2020. Március 31. - 06:45:41 »

Érdemes volt egész éjszaka  ébren lenni mert így legalább a szemem előtt fagyott le a barack.  Ördög 3 óra után a szállított faggyal már nem tudtam mit kezdeni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #311 Dátum: 2020. Március 31. - 07:16:08 »

Érdemes volt egész éjszaka  ébren lenni mert így legalább a szemem előtt fagyott le a barack.  Ördög 3 óra után a szállított faggyal már nem tudtam mit kezdeni.

 Szomorú

Egyelőre még megúsztuk, éppen talajmenti fagy volt reggelre.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #312 Dátum: 2020. Március 31. - 08:05:21 »

Itt -4. Kutya vizét cseréltem az imént, úgy fagyott vissza. Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #313 Dátum: 2020. Március 31. - 08:07:51 »

Itt -4. Kutya vizét cseréltem az imént, úgy fagyott vissza. Rííí
-5 volt 5 órakor.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #314 Dátum: 2020. Március 31. - 08:15:23 »

A Princi völgyében sem láttam reggel a füvön hóharmatot.
0 fok volt legrosszabb esetben.
Egy-két fagyzugban lehetett esetleg hidegebb.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: