Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80180 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #240 Dátum: 2018. Január 27. - 13:02:21 »

Jó ez a vita! Mosolyog  A fűz milyen gyorsan nő? 61 éves vagyok érdemes még ültetnem, hűsölök majd alatta?  Vigyorog
Nyugodtan. 5 év múlva már egy nyugágy befér alá. Szomorúfűz seprűnyél vastagságú hajtása jó lesz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #241 Dátum: 2018. Január 29. - 07:50:32 »

5 év múlva már egy nyugágy befér alá.

És fütyül majd rajta egy rézangyal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #242 Dátum: 2018. Január 29. - 18:20:57 »

 Wave Azért, ha valaki tud a gyökérsarjas szaporításról egy-két alapvető fogást, megírhatná.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #243 Dátum: 2018. Május 30. - 22:29:56 »

https://www.ksh.hu/interaktiv/storytelling/gyumolcs/index.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #244 Dátum: 2018. Május 31. - 08:09:34 »


Ez tényleg nagyszerű, viszont mutatkozik itt egy kis gyenge vaprosz: nemrég jártam az egyik sokat szidott multi áruházban, ,gyümölcsöspult feliratán nagybetűvel hirdetve: Magyar piros alma 100FT/ db

értem én, hogy költségek, meg kereskedelem, meg termelői árak, de nem kéne finoman meghágni valakinek a NKA-t (elnézést ha ezt az utóbbit rosszul idéztem volna) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #245 Dátum: 2018. Május 31. - 11:58:21 »

Ez tényleg nagyszerű, viszont mutatkozik itt egy kis gyenge vaprosz: nemrég jártam az egyik sokat szidott multi áruházban, ,gyümölcsöspult feliratán nagybetűvel hirdetve: Magyar piros alma 100FT/ db

értem én, hogy költségek, meg kereskedelem, meg termelői árak, de nem kéne finoman meghágni valakinek a NKA-t (elnézést ha ezt az utóbbit rosszul idéztem volna) Stoel
12 éve vagyok benne,azóta tavaly vették legjobb áron az almát: néhány fuvart 100 Ft/kg-ért vittek tőlünk... Mindent elkövetünk a kitettségünk csökkentéséért,de nem egy jó érzés amikor lehúznak minket idény közben.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #246 Dátum: 2018. Május 31. - 14:03:47 »

12 éve vagyok benne,azóta tavaly vették legjobb áron az almát: néhány fuvart 100 Ft/kg-ért vittek tőlünk... Mindent elkövetünk a kitettségünk csökkentéséért,de nem egy jó érzés amikor lehúznak minket idény közben.

Az idén meg lesz talán még 8-9 Ft is. De azért esetleg még te szállítsd be az átvevő helyekre.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #247 Dátum: 2018. Május 31. - 14:46:50 »

Az idén meg lesz talán még 8-9 Ft is. De azért esetleg még te szállítsd be az átvevő helyekre.
Mindig mi szállítjuk be. Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #248 Dátum: 2018. Május 31. - 17:32:21 »

Mindig mi szállítjuk be. Mosolyog

A lányomékét kaminyon viszi az almáskertből. A léalmát meg bigbagben szintén elszállítják.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #249 Dátum: 2018. Június 01. - 11:04:51 »

12 éve vagyok benne,azóta tavaly vették legjobb áron az almát: néhány fuvart 100 Ft/kg-ért vittek tőlünk... Mindent elkövetünk a kitettségünk csökkentéséért,de nem egy jó érzés amikor lehúznak minket idény közben.

Akkor nagyon demagóg módon zanzásítva elmondható, hogy a 100 Ft/kg-ból  100 Ft/db lesz. persze tudom, hogy a dolog lényegesen bonyolultabb, én arra gondolok, hogy itt valaki szándékosan olyan időszakra tartogatják amikor a déli gyümölcs is kifut és a hazai koraiak még nincsenek. Gondolom a védőgázas tárolás, esetleg darabonkénti viaszolás, darabonkénti matricázás meg a jó fene tudja milyen vevő bolondítás sem enyhíti a költségeket de akkor is.
(na mindegy van egy rétesalma, valami ismeretlen ősi példány a lesem mellett, majd vigyázok rá hátha szükség lesz rá Ördög)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #250 Dátum: 2019. április 09. - 19:58:33 »

Félelmeim ellenére, a Sárgabarack fáim túlélték a fagyot és szépen megkötöttek.
Persze, a lemosó permetet lelazsáltam.
Gondolom, most már jó lenne nekik egy kis méreg.
Tudnátok tanácsot adni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #251 Dátum: 2019. április 09. - 20:45:47 »


Tudnátok tanácsot adni?

Hagyd a mérgezést másra.
Arra, aki nem enni, lekvárt, vagy pálinkát szeretne főzni belőle, hanem eladni akarja.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #252 Dátum: 2019. április 09. - 22:01:27 »

Félelmeim ellenére, a Sárgabarack fáim túlélték a fagyot és szépen megkötöttek.
Persze, a lemosó permetet lelazsáltam.
Gondolom, most már jó lenne nekik egy kis méreg.
Tudnátok tanácsot adni?

Topas/Score ennek a dozirozasara nem emlèkszem fejből
+
Bravo500 15ml/10l (ha nincs bravo akkor valami kontakt gomba)
+
nonit 2,5ml/10

ha lement a viragzas akkor mehet ra.


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #253 Dátum: 2019. április 09. - 22:10:11 »

Topas/Score ennek a dozirozasara nem emlèkszem fejből
+
Bravo500 15ml/10l (ha nincs bravo akkor valami kontakt gomba)
+
nonit 2,5ml/10

ha lement a viragzas akkor mehet ra.
A Score a lelke mindennek.  A Topas is jó. A Bravo-t kajszira nem írja az útmutatója,de én is használtam. Kontaktnak mankocebet fújtam. Rovarkárosítókra a Mospilan és a Calypso amit idén használni fogok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



« Új üzenet #254 Dátum: 2019. április 09. - 22:53:07 »

A Score a lelke mindennek.  A Topas is jó. A Bravo-t kajszira nem írja az útmutatója,de én is használtam. Kontaktnak mankocebet fújtam. Rovarkárosítókra a Mospilan és a Calypso amit idén használni fogok.

A Mospilan nekem tavaly is bevált puszpángra és gyümölcsfára egyaránt! Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: