Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80181 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #225 Dátum: 2017. április 06. - 10:27:45 »

Tisztelt Fórumtársak!
Szeretnék segítséget kérni buxusmoly irtása ügyében... Lassan a gázolaj és a nyílt láng kombinációjánál tartok,mert eddig semmi nem fogott rajtuk. Aki sikeresen vette fel a harcot ezzel az invazív fajjal,kérem mesélje el a titkát. (megjegyzem nem vagyok egy nagy kertész,de sajnálnám a 30-40 éves buxussövényt így pusztulásra ítélni). Köszönöm a segítséget előre is!

Bármi ami felszívódik és időben van kifújva. A legjobb a mélyhatású és  felszívódó keverék tapadásfokozóval.
Én anno bi58; basudin keverékkel nyírtam ki őket. A legjobb ha folyamatosan van kezelve egy idénybe akkor jól lefogja.
Ami most van talán és fújható az imidakloprid hatóanyag amit talán engednek de az acetamipirid is jó. A mospilan összes formája hatásos és az III. kat.
Azt 2,5ml/10 liter nonittal és egy 5g/10l mospilannal, (ha jól emlékszem)

Ha már javában lárva kóros akkor kontaktot is érdemes adni rá olyan ami sokáig felületen marad, és a kirajzáskor kirágáskor pofánveri őket.
Ha meg kirajzottak akkor először K-P túlsúlyos majd N túlsúlyos alapos trágyázással lehet visszahozni a növényt képbe. Érdemes a nagyon károsított részeket levágni és mert a gyógyulás ekkora felületen nagyobb kraftot vesz el mint az új hajtás hozás.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #226 Dátum: 2017. Május 03. - 15:12:20 »

Bármi ami felszívódik és időben van kifújva. A legjobb a mélyhatású és  felszívódó keverék tapadásfokozóval.
Én anno bi58; basudin keverékkel nyírtam ki őket. A legjobb ha folyamatosan van kezelve egy idénybe akkor jól lefogja.
Ami most van talán és fújható az imidakloprid hatóanyag amit talán engednek de az acetamipirid is jó. A mospilan összes formája hatásos és az III. kat.
Azt 2,5ml/10 liter nonittal és egy 5g/10l mospilannal, (ha jól emlékszem)

Ha már javában lárva kóros akkor kontaktot is érdemes adni rá olyan ami sokáig felületen marad, és a kirajzáskor kirágáskor pofánveri őket.
Ha meg kirajzottak akkor először K-P túlsúlyos majd N túlsúlyos alapos trágyázással lehet visszahozni a növényt képbe. Érdemes a nagyon károsított részeket levágni és mert a gyógyulás ekkora felületen nagyobb kraftot vesz el mint az új hajtás hozás.
 Emelem

A Mospilan nagyon jó. A kontakt rovarölő semmit nem ér (nagyjából semmire nem jó)

A barackban mondjuk idén mindegy is a permetezés, rovarölőzni amúgy sem kell. Ha nem fagyott le, akkor tafrinás. Ha nem tafrinás, akkor monilíás  Rííí 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #227 Dátum: 2017. Május 03. - 16:12:25 »

A kontaktokat leginkabb, függetlenül attól hogy gomba vagy rovar  ellen van, rezisztencia törésre használják.
Meg aki ott van ott van kategóriában, mivel némelyik gázosodik is nem olyan nagyon haszontalanok.

Az én taktikám anno az volt hogy nem a javallt kultúrát néztema vegyszernél hanem a hatóanyagot. Így már olyan arzenállal lehetett játszani ami sokmindent levitt. A dísznövényeknél mindegy volt, de a gyümölcsnél az utso időszakban mát az évi miatt csak a javallt ment.
A gombaölőknél a bravo500 at használtam sokszor kontaktba, a mélyhatásúnál meg hajdan a saprol nagyon jó volt.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #228 Dátum: 2018. Január 26. - 11:22:40 »

Sziasztok!

Kérdezném, hogy a fűz esetében a gyökérsarjról való szaporítás, bonyolult? Mi a menete, mikor kell csinálni?
Köszönöm!
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #229 Dátum: 2018. Január 26. - 11:57:56 »

Sziasztok!

Kérdezném, hogy a fűz esetében a gyökérsarjról való szaporítás, bonyolult? Mi a menete, mikor kell csinálni?
Köszönöm!
Nem tudom milyen fűzre gondolsz,de a fűzfának elég ledugni egy ceruza vastagú ágát.  Minden fánkat így ültettük,gyakorlatilag száz  százalékos az eredés.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #230 Dátum: 2018. Január 26. - 14:57:07 »

Nem tudom milyen fűzre gondolsz,de a fűzfának elég ledugni egy ceruza vastagú ágát.  Minden fánkat így ültettük,gyakorlatilag száz  százalékos az eredés.

Szomszédom pár éve hozott két, olyan csuklómnyi vastag fűzkarót az uborkahálónak. Most tépi a haját, mert lett neki a konyhakertben két szép fűzfája. Röhög  Bár asszem annak nem ildomos kiröhögni a szomszédját, aki mindenféle erőszakos ráhatás nélkül, önszántából ültet az udvarára egymás mellé szomorú fűzet és nyírfát. Még akkora cumit. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #231 Dátum: 2018. Január 26. - 15:46:39 »

Szomszédom pár éve hozott két, olyan csuklómnyi vastag fűzkarót az uborkahálónak. Most tépi a haját, mert lett neki a konyhakertben két szép fűzfája. Röhög  Bár asszem annak nem ildomos kiröhögni a szomszédját, aki mindenféle erőszakos ráhatás nélkül, önszántából ültet az udvarára egymás mellé szomorú fűzet és nyírfát. Még akkora cumit. Vigyorog


http://biokert.network.hu/blog/biokert-cikkei/gyokereztetoszer-hazilag
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #232 Dátum: 2018. Január 26. - 18:37:14 »

Nem tudom milyen fűzre gondolsz,de a fűzfának elég ledugni egy ceruza vastagú ágát.  Minden fánkat így ültettük,gyakorlatilag száz  százalékos az eredés.
Szia Balkóbátya! A kecskefűzről lenne szó, a méhesembe. Nem szaporítható dugványozással, sajnos. Több helyen is utánanéztem.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #233 Dátum: 2018. Január 26. - 18:43:53 »

Köszi Sakac! Jó tudni azért ezt is, fehér fűz is elkél még a közelembe, az meg szaporítható dugványozással!
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #234 Dátum: 2018. Január 26. - 18:48:17 »

Szia Balkóbátya! A kecskefűzről lenne szó, a méhesembe. Nem szaporítható dugványozással, sajnos. Több helyen is utánanéztem.

Az igaz, hogy a többi fűzhöz képest kevésbé biztosan szaporítható fásdugványról, de hogy ez így egyáltalán ne működne, az nem igaz.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #235 Dátum: 2018. Január 26. - 20:38:35 »

Az igaz, hogy a többi fűzhöz képest kevésbé biztosan szaporítható fásdugványról, de hogy ez így egyáltalán ne működne, az nem igaz.
Erdészeti növénytan
    Mezőgazdasági Kiadó  Budapest 1973.
Jereb Ottó, Kondor Antal és Tuskó Ferenc munkája.
"Kecskefűz vagy rakottya ( Salix caprea L.)
  Kitűnő sarjadzási képessége miatt gyökérsarjról és dugványról is jól szaporodik."
De minimum üde termőhely kell neki.
20 családnak három fa az majdnem nulla,egy hektárnál már látható a hatása.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #236 Dátum: 2018. Január 27. - 08:41:02 »

Hát akkor most is tanultam! Köszönöm! Emelem Dugványozás indul, ha nyílik az idő! Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2018. Január 27. - 11:38:09 »

Jó ez a vita! Mosolyog  A fűz milyen gyorsan nő? 61 éves vagyok érdemes még ültetnem, hűsölök majd alatta?  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2018. Január 27. - 12:31:51 »

Jó ez a vita! Mosolyog  A fűz milyen gyorsan nő? 61 éves vagyok érdemes még ültetnem, hűsölök majd alatta?  Vigyorog

Tényleg karvastagságú ágat rakjál le , az is simán megered  , de eleinte gyakran kell locsolni .  Három - öt év múlva az egész család hűsölhet alatta .  25 éve vettem a tanyám és ültettem rá többek között egy szomorú füzet . Tiz évvel ezelőtt nagy kínlódva ki kellett vágnom mert közel volt az épülethez de a háznál magasabbra nőtt már akkorra és a törzsét egy gyerek nem érte volna át.  Emelem
( Persze még lényeges kérdés hogy meddig tervezed pusztítani az oxigént  Röhög  )
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2018. Január 27. - 12:56:46 »

( Persze még lényeges kérdés hogy meddig tervezed pusztítani az oxigént  Röhög  )

He-he!

"Az első nyugdíjamat szeretném felvenni"---mondta egy osztálytársam. Még öt év!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: