Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80313 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #210 Dátum: 2016. Július 02. - 15:58:25 »

Látott már valaki KUKACOS CIGÁNYMEGGYET???  Mert én most először.  Fejvakarás  Régen nem volt ilyen!
Olyan jó világ van,hogy már hús is jár hozzá! Röhög
Amúgy meg már hetek óta érett lehet. Elmúlta az idejét. Ennyi. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #211 Dátum: 2016. Július 02. - 18:03:04 »

Látott már valaki KUKACOS CIGÁNYMEGGYET???  Mert én most először.  Fejvakarás  Régen nem volt ilyen!

Tavaly olyan kukacos volt mindhárom meggyfánk (cigány), hogy úgy kellett venni eltevésre meggyet. Idén kétszer is permeteztem a cseresznyelégy várható rajzási idejében a "Karate" nevű rovarölővel. Átütő sikert nem értem el, de valamivel jobb lett a helyzet. Valószínűleg a szer is gyenge, inkább a Mospilan kellett volna talán.
De állítólag megjelent az országban az amerikai cseresznyelégy is, aminek eltérő a rajzási ideje. Valami erre való sárga lapot kell venni a mezőgazdasági boltban, azt kitenni a fára, és amikor megjelennek rajta az első rovarok, permetezni kell, ezt tudtuk meg a rádióból pár napja.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #212 Dátum: 2016. Július 02. - 18:55:34 »

 Tavaly a cseresznyével jártam meg. Idén rajzás előtt,amikor borsószemnyi volt a cseresznye felraktam a sárga lapokat,és Mospilannal permeteztem.Bőséges,egészséges termés lett.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. - 19:02:26 írta Sakac » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #213 Dátum: 2016. Július 02. - 21:50:03 »

Tavaly a cseresznyével jártam meg. Idén rajzás előtt,amikor borsószemnyi volt a cseresznye felraktam a sárga lapokat,és Mospilannal permeteztem.Bőséges,egészséges termés lett.
Tavaly olyan kukacos volt mindhárom meggyfánk (cigány), hogy úgy kellett venni eltevésre meggyet. Idén kétszer is permeteztem a cseresznyelégy várható rajzási idejében a "Karate" nevű rovarölővel. Átütő sikert nem értem el, de valamivel jobb lett a helyzet. Valószínűleg a szer is gyenge, inkább a Mospilan kellett volna talán.
De állítólag megjelent az országban az amerikai cseresznyelégy is, aminek eltérő a rajzási ideje. Valami erre való sárga lapot kell venni a mezőgazdasági boltban, azt kitenni a fára, és amikor megjelennek rajta az első rovarok, permetezni kell, ezt tudtuk meg a rádióból pár napja.
Vannak jobb permetszerek,de azoknak az ára is magasabb. Vigyorog Mondjuk egy hátira való,úgy sem eget verő,de a meggy ára mellett még így sem költséghatékony...A Karate és társai kontakt szerek, a Mospilan,Actara hosszabb védelmet nyújtanak.A Calypso és társai a következő fokozat árban és minőségben.  A sárga lap valóban segíthet tervezni a védekezés idejét.A sárga lap mellé illatcsapda bio védekezést tesz lehetővé. Ha sok a kukuc tessék felásni mélyen a cserkó fa alját és tavasszal letömöríteni. Esetleg a Force vagy más talajfertőtlenítő berotálása is segíthet a felső rétegekben bábozódó lárvák gyérítésében.
Ui: A 10 éve még 500 fáról szedtük a meggyet,idén már csak 7-8 fa adott egy fél napos munkát a családnak. Viszont az elmúlt teleken jókat melegedtünk a meggyfa tűzénél.... Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #214 Dátum: 2016. Július 03. - 07:55:42 »

Nem permetezni.
Lecefrézni.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #215 Dátum: 2016. Július 03. - 08:47:52 »

Eltűnt a hozzászólásom.  Fejvakarás
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #216 Dátum: 2017. április 03. - 17:48:06 »

Tisztelt Fórumtársak!
Szeretnék segítséget kérni buxusmoly irtása ügyében... Lassan a gázolaj és a nyílt láng kombinációjánál tartok,mert eddig semmi nem fogott rajtuk. Aki sikeresen vette fel a harcot ezzel az invazív fajjal,kérem mesélje el a titkát. (megjegyzem nem vagyok egy nagy kertész,de sajnálnám a 30-40 éves buxussövényt így pusztulásra ítélni). Köszönöm a segítséget előre is!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #217 Dátum: 2017. április 03. - 20:23:43 »

Tisztelt Fórumtársak!
Szeretnék segítséget kérni buxusmoly irtása ügyében... Lassan a gázolaj és a nyílt láng kombinációjánál tartok,mert eddig semmi nem fogott rajtuk. Aki sikeresen vette fel a harcot ezzel az invazív fajjal,kérem mesélje el a titkát. (megjegyzem nem vagyok egy nagy kertész,de sajnálnám a 30-40 éves buxussövényt így pusztulásra ítélni). Köszönöm a segítséget előre is!

Nekem nem jött össze, pedig aztán tisztességes arzenált felvonultattam.  Rííí

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,68.msg307407.html#msg307407

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #218 Dátum: 2017. április 03. - 20:37:38 »

Az a fő bajom,hogy otthon Győrben,sikeresen megküzdöttek velük egy bokorèrt,de ott a következő èvben nem bukkantak fel többet. Itt tavaly kezdtük a harcot,ősszel az első fagyoknál beadták a kulcsot a hernyók,de úgy nèz ki a petèk kibírták a mínusz 20 ás kezelèst,most ahogy megjôtt a jó idő 4-5 nap alatt igen drasztikusan megugrott a számuk. Akkor próbálkozom tovább minden èsszerű ès kevèsbè èsszerű kezelèssel hátha sikeres lesz a harc. A győri sikerhez olyan szedem is hozzájárultak amik ma már nincsenek a piacon... Mèg szerencse,hogy a kis konyha kertben nem garázdálkodnak. Amúgy,ha elveszítem a harcot ki milyen gyors növekedèsű,kevèsbè környezetigènyes sövènynekvalót ajánlana?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #219 Dátum: 2017. április 03. - 20:41:49 »

Az a fő bajom,hogy otthon Győrben,sikeresen megküzdöttek velük egy bokorèrt,de ott a következő èvben nem bukkantak fel többet. Itt tavaly kezdtük a harcot,ősszel az első fagyoknál beadták a kulcsot a hernyók,de úgy nèz ki a petèk kibírták a mínusz 20 ás kezelèst,most ahogy megjôtt a jó idő 4-5 nap alatt igen drasztikusan megugrott a számuk. Akkor próbálkozom tovább minden èsszerű ès kevèsbè èsszerű kezelèssel hátha sikeres lesz a harc. A győri sikerhez olyan szedem is hozzájárultak amik ma már nincsenek a piacon... Mèg szerencse,hogy a kis konyha kertben nem garázdálkodnak. Amúgy,ha elveszítem a harcot ki milyen gyors növekedèsű,kevèsbè környezetigènyes sövènynekvalót ajánlana?

http://balintgazda.hu/kertesz/novenydoktor/uj-kartevo-jelent-meg-hazankban-a-selyemfenyu-puszpangmoly.html
Jobb ötletem azóta sincs.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #220 Dátum: 2017. április 03. - 20:45:59 »

Vagyis van. Ez. Jó tapasztalatok vannak vele, csak brutáldrága.
http://www.dowagro.com/hu-hu/hungary/products/insecticides/laser
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #221 Dátum: 2017. április 04. - 00:26:06 »

Az a fő bajom,hogy otthon Győrben,sikeresen megküzdöttek velük egy bokorèrt,de ott a következő èvben nem bukkantak fel többet. Itt tavaly kezdtük a harcot,ősszel az első fagyoknál beadták a kulcsot a hernyók,de úgy nèz ki a petèk kibírták a mínusz 20 ás kezelèst,most ahogy megjôtt a jó idő 4-5 nap alatt igen drasztikusan megugrott a számuk. Akkor próbálkozom tovább minden èsszerű ès kevèsbè èsszerű kezelèssel hátha sikeres lesz a harc. A győri sikerhez olyan szedem is hozzájárultak amik ma már nincsenek a piacon... Mèg szerencse,hogy a kis konyha kertben nem garázdálkodnak. Amúgy,ha elveszítem a harcot ki milyen gyors növekedèsű,kevèsbè környezetigènyes sövènynekvalót ajánlana?

Gyertyán!
A legszebb barokk sövények gyertyánból vannak. Öreg gyertyános tölgyes állomány széle közelében sok helyen tömegesen van gyertyán csemete 15-20 cm-es. Csak ki kell húzni,otthon gyorsan a sérült gyökérvégek kijavítása után elültetni! Szárazon,csak utána locsolni! Ha iszapolod és száraz a környező föld,akkor hirtelen elmegy a víz,rápáncélosodik a gyökérre és ebbe belerohad. Ha utána locsolsz,akkor minden talajrész egyformán nedves marad. Minden évszakban más a sövény színe,maigrün-től a sárgán át  okkerig,télen,mivel stádiumosan fiatal hajtások adják a felületét,a lomb nagy része tavaszig rajt marad. Állatszobrokat is lehet belőle alkotni.Nem szabad türelmetlenül gyorsan szélesíteni a sövényt,mert akkor kiüresedik a közepe. Nincs károsítója,bírja a városi szennyezett levegőt.A heti egyszeri esti locsolást meghálálja.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #222 Dátum: 2017. április 04. - 16:19:29 »

Köszönöm a tippet!
Teljesen kiment a fejemből a gyertyán mint sövénynövény,pedig még Szegeden is láttam belőle egész formás sövényt... Bár nem tudom itt Fejér megye déli részén mi marad meg,mert sikeresen olyan helyre költöztem,ami mind talaj szempontjából igen gyenge (nálam jórészt homok van,pár km-el odébb már normális földek)mind az időjárás elég szeszélyes (ha máshol esik az eső 20 kmes körzetben itt épp aszály van,vagy a fordítottja fél-egy óra alatt 50-100 mm felhőszakadás). Jelenleg nem merem elkiabálni,de mintha csökkent volna az aktivitása a zöld hernyóknak,meg elég sokat láttam a talajon is mozdulatlanul,szóval kicsit bizakodóbb vagyok a küzdelmet illetően.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #223 Dátum: 2017. április 05. - 12:40:13 »

Köszönöm a tippet!
Teljesen kiment a fejemből a gyertyán mint sövénynövény,pedig még Szegeden is láttam belőle egész formás sövényt... Bár nem tudom itt Fejér megye déli részén mi marad meg,mert sikeresen olyan helyre költöztem,ami mind talaj szempontjából igen gyenge (nálam jórészt homok van,pár km-el odébb már normális földek)mind az időjárás elég szeszélyes (ha máshol esik az eső 20 kmes körzetben itt épp aszály van,vagy a fordítottja fél-egy óra alatt 50-100 mm felhőszakadás). Jelenleg nem merem elkiabálni,de mintha csökkent volna az aktivitása a zöld hernyóknak,meg elég sokat láttam a talajon is mozdulatlanul,szóval kicsit bizakodóbb vagyok a küzdelmet illetően.
A homok és a lösz nem okoz gondot a gyertyánnak. A felhőszakadás sem probléma. Ha aszályosabb időszak van,akkor hetente kétszer este  "koronában" locsolni,mint a fenyőket. Így lesz relatív páratartalom,ami a mikroklímáját közelíti az erdei klímához.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #224 Dátum: 2017. április 05. - 15:58:26 »

Ezt örömmel olvasom! Mosolyog Azért van nagy szükség a sövényre,mert a szolgálati lakás ablaka és a telep egyetlen útja között van,így zajvédelmi szempontból nagyon fontos főként a Párom részére,mert amikor szállítunk az éjszaka történik,Ő meg nappal dolgozik csak. Amúgy most drasztikusan megcsappant a hernyók száma,de sajnos a buxus valami siralmasan néz már ki... Minden támogatást megkap a jelenlegi sövény,de nem bízom a győzelemben.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: