Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104570 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #225 Dátum: 2017. Július 17. - 09:11:18 »

Ú, ez gyönyörű! Család is beleszeretett fotó alapján. Nekünk valahogy a másik vörösbarnás - ordas színváltozat kevésbé tetszik.  Igen Wave

A család 80%-a nálunk is, a maradék 20-at még puhítani kell  Röhög
Igaz róla sem lehet elmondani, hogy ne szeretett volna bele, inkább csak racionálisabban látja a helyzetet.
3 kis gyerekkel így is folyton úton vagyunk. Bicska ugye van, igaz vidéken, szüleimél, de egy hónapban 3 hétvégét végigvadászunk kb.
Mindegy, elég jól halad a puítás... Ördög Hívom is az "öreget", hogy a feketét nehogy odaadja vkinek a héten még, hátha hétvégén el is hozzuk  :Mosolyog

A 6-ból két kiskutya maradt még.
Mindjárt teszek fel a másikról is képet.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #226 Dátum: 2017. Július 17. - 09:16:31 »

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #227 Dátum: 2017. Július 17. - 11:27:29 »

Szervusz .

Ne hogy oda add valakinek ezt a "négyszemű" gyönyörüséget .

Robi nosza rajta megkutyásodhatnál már, de Tk ban olyan ordas szin olyan nincs Mosolyog

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #228 Dátum: 2017. Július 17. - 12:05:19 »

Na ja, fekete meg vörösbarna. Írja a Wikip. De a fekete is rajzos inkább, fekete de cservörös jegyekkel. Vagy egyszínű koromfekete, jegytelen is van?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #229 Dátum: 2017. Július 17. - 12:10:08 »

Megkutyásodni csak felelősséggel, életformaszerűen szabad....na. Nálam annak nincs itt az ideje. Túl nagy az esélye, hogy csak dekorációs elem lenne az udvaron szegény. Házikedvecből egy is elég.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #230 Dátum: 2017. Július 21. - 08:14:19 »

Szervusz .

Ne hogy oda add valakinek ezt a "négyszemű" gyönyörüséget .

Robi nosza rajta megkutyásodhatnál már, de Tk ban olyan ordas szin olyan nincs Mosolyog


Ma elhozom  Táncol Táncol Vadász Csipesz Tacsi Ugat

Így már "csak" ő maradt:
https://vadaszapro.net/reszletek/276246/alpesi-tacskokopo

 Wave
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #231 Dátum: 2017. Július 21. - 12:25:17 »

Megkutyásodni csak felelősséggel, életformaszerűen szabad....na.

Robi! Emelem
Ez így igaz!
A kutya napi szintű törődést igényel.
Ha nem is vadászol vele minden nap, akkor is rá kell szánni az időt, amikor csak vele foglalkozol.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2017. Július 21. - 23:19:55 »

Ma elhozom  Táncol Táncol Vadász Csipesz Tacsi Ugat

Így már "csak" ő maradt:
https://vadaszapro.net/reszletek/276246/alpesi-tacskokopo

 Wave

Rendszeresen mutass képeket, írj egy-két sort Őkelméről, ahogyan nő-fejlődik. Kíváncsian várom mivé válik. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #233 Dátum: 2018. Január 15. - 16:23:40 »

Apja, lánya...


Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #234 Dátum: 2018. Január 15. - 17:03:27 »

Ez igen!  Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2018. November 19. - 22:09:51 »

Haló! Esetleg egy újabb kép az apja lányáról? Mi a hír, csak nem házörző lesz? Kiváncsi vagyok. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #236 Dátum: 2018. November 20. - 09:52:49 »

Haló! Esetleg egy újabb kép az apja lányáról? Mi a hír, csak nem házörző lesz? Kiváncsi vagyok. Wave

Egy ördög...nem csak a színe miatt  Ördög
Nem tudom megszámolni már az általa okozott károkat. A cipők, ruhák, kerti párnák szétrágása ugye alap, de volt ülésfűtés kábel, légzsák kábel autóban és ilyen finomságok elrágása is...
Ezeket leszámítva is egy gyönyörűség. Szerintem több értelem van benne, mint az apjában, nekem eddig ez a tapasztalatom. Snoopy Bicskáról is csak jókat mondott, úgyhogy ez biztató jel. Fegyelmezésben mondjuk feleségem jár élen, őt nagyon sokszor az őrületbe kergette már...sztem ki is nyírta volna már párszor legszívesebben Ördög Neki szólni se nagyon kell, azonnal tudja a helyét  Röhög Volt már vadászni többször is, barátkozott is már vaddal, de még bőven az ismerkedési fázisban van. Mivel Pesten élünk, vidéken vadászom, ahol az apja is él, zömében Bicskát viszem még magammal. Kettővel azért nem vállalom, igaz Rozihoz nem kell (még) póráz sem, nem megy el mellőlem pár méternél messzebb. Ha itt a környékben tudok menni, akkor mindig viszem magammal. Most hétvégén látott két sertevadat is, szarvas borjúval is találkozott...Sokkal hamarabb rákattant a vadászatra, értem ez alatt, hogy ha meglát zöld ruhában már megőrül, mint az apja. Otthon a pincében van a fegyverszekrény, az ajtó nyitása elég hangos, már a csattanásra nekiállnak vonyítva koncertezni az udvaron, meg se kell lássanak  Röhög Nekem nincs annyi időm a képzésére, mint ami kellene, de ő is majd be fog költözni kollégiumba  Röhög, ha Snoopy elvállalja Ördög Májusban lesz 2 éves.
Képeket teszek fel majd.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #237 Dátum: 2018. November 21. - 23:10:25 »

Szia!
Akkor minden napra akad valami örömhír.  Vigyorog
Felviszed a lesre is magaddal, vagy a kocsiban marad a kutya  amig oda vagy (gondolom szabadon van ha már ilyen madzagokat előkeresett a verdában, vagy csomagtartó részen, vagy autós boxban?)? 
A vadat csak megszaglászta, vagy birtokba vette-tépte, vagy volt valami rövid dermedthez vezetés is már a kutyákkal?
Várom a fotókat. Üdv.
( Rövidszőrű fekete cservörös tacsin gondolkodom egy ideje, de még nem mertem belevágni. Félő, hogy csak házikedvenc maradna nálunk. Ismerősömnek van egy. Tücsök. Haláli pofa és haverom. Eleszi a csokim, ha van nálam. Ördög Persze ő dolgozik már, keres is.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #238 Dátum: 2018. November 22. - 09:08:20 »

Szia!
Akkor minden napra akad valami örömhír.  Vigyorog
Felviszed a lesre is magaddal, vagy a kocsiban marad a kutya  amig oda vagy (gondolom szabadon van ha már ilyen madzagokat előkeresett a verdában, vagy csomagtartó részen, vagy autós boxban?)? 
A vadat csak megszaglászta, vagy birtokba vette-tépte, vagy volt valami rövid dermedthez vezetés is már a kutyákkal?
Várom a fotókat. Üdv.
( Rövidszőrű fekete cservörös tacsin gondolkodom egy ideje, de még nem mertem belevágni. Félő, hogy csak házikedvenc maradna nálunk. Ismerősömnek van egy. Tücsök. Haláli pofa és haverom. Eleszi a csokim, ha van nálam. Ördög Persze ő dolgozik már, keres is.)

 Emelem

Mindig felviszem a lesre, kivéve ha nem férünk el, mert csak egy pici lőállásra ülök. Viszont akkor is a les lábánál lefektetem, kocsiban nem hagyom sosem. Egyszer Bicskát ott hagytam, egy ülés bánta meg ajtókédertől kezdve még pár dolog...próbált szabadulni, vagy csak dühöngött egy kicsit nemtom... Röhög Neki már voltak munkái, hajszás is. Nem sokszor hívnak, bele is törődtem, nekem meg szerencsére minimálisat kell dolgozzanak. Amióta meg van Bicska szerintem nem volt vad, ami ne lett volna meg nélküle, ettől függetlenül mindig ott van, és ha 100m vagy kevesebb akkor is ráteszem. Rozi még nem tudott birtokba venni vadat igazából, mert az a 3 alkalom, amikor kint volt velem és lett is volna esélye az apja elmarta (volna). Bicskának annak ellenére még, hogy ritkán jut munka volt pár szép keresése (szarvas tarvad 750 meg 1100 méter dermedtre keresés - a mindenható  Ördög 9,3x62-vel lőtték mindkettőt...). Legutóbbi szarvastehenem 2 hete mondjuk ott kellett Bicska. Előbb utóbb meglett volna a vér a lucernán, de a nagy placcon mindig nehéz megtalálni a rálövés helyét. Ő viszont ráhúzott egyből, és gyönyörűen bökte az orrával, mutatta a vért. Onnan már sima volt persze, de jó volt látni, hogy minimális munka mellett is tudja még ezeket a dolgokat. Hajlamos sajnos hajszázni friss, egészséges vadat...én meg türelmetlen vagyok fogni a vezetéket  Ördög Ilyenkor tudom, hogy 20 perc kb és jön vissza a saját nyomán. Lehet inkább a hajtó vér erősebb benne, mint az utánkereső. Les lábánál is ki kell kötni...Rozi sztem jóval nyugodtabb (lesz), nemtom hogy azért e, mert szuka kutya...Az elmúlt 5 kimenetel elég sikeres volt, lőttem (vagy a velem ülő vendégem) 2 gím tarvadat, 2 disznót meg 4-5 rókát. Sajnos ezekből csak Bicskának jutott. Hétvégére lemegy ez a retek idő és lövök pár képet, úgyis megyek haza, és akkor az apja is rajta lesz  Vigyorog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2018. November 22. - 10:01:14 »

Szia! Gratulálok, csak így tovább! Lövésállók a kutyáid ezek szerint. Érdekelne, hogyan viselkednek lesen,  vagy les alatt. Nem zavar? Fészkelődik, ugat, nyüszít, menne, unatkozik... Stb. Sok minden eszembe jut és persze mindennek az ellenkezője is. Például, hogy fel ül figyel ha jön a vad és nem zavarja az embert és tűri a lövést. Na ilyent nem láttam még. Egy ismerősöm tacskója a mozgó Niva ablakon is kiugrott hátulról mert meglátta a disznót.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: