Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104867 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Május 29. - 14:08:41 »

Sziasztok!
A hétvégén szerencsésen meghoztuk Bogyót. Nagyon jól viselte az utazást, majdnem végig aludt. Itthon aztán mindjárt a család kedvence lett. Egyből nekiállt a kert felfedezésének aztán fáradtan ment is a házába. Első éjjel volt sírdogálás is, de másnap már láttam, hogy oldódik, aztán hétfőn már önfeledten futkározott, játszott a vizslámmal. Első két éjjel nem akartam őket összezárni, de tegnap már együtt is aludtak. Mellékelek pár képet:

Rosszalkodás után:

Üdv, Attila

Azért a 3 lépés távolság megvan  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Május 29. - 20:58:35 »

Szia Attila.
Köszönöm/jük ,hogy tettél fel képeket,
Nagyon jó kiállású kis kutya jó lenne ha folyamatosan tennél fel képeket róla.
Az első két kép nagyon tetszik indulhat az etető vonszalék készítése.
Ibos úr kérte ,hogy vidd kiállitásra és képesség vizsgára majd?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #92 Dátum: 2012. Május 30. - 09:42:47 »

Sziasztok!

Köszi a jókívánságot!

Persze, hogy megvan a három lépés. Az igazat megvallva attól féltem a legjobban, hogyan fogadja a nagy a kicsit, de eddig jól vették az akadályt. Manipulus te mennyire ereszted össze a kutyáidat? Van aki azt mondja külön kellene zárni őket. Nekem egyrészt erre nincs annyi helyem másrészt szerintem a tanításban lehet rá jó hatással (szófogadás, parancsok megértése stb.). Erről mi a véleményetek?

A tenyésztő nem kérte, de vizsgáztatni mindenképpen szeretném majd. Képekkel is jövök még.
Legszívesebben vinném magammal, tegnap lehetett volna egy dermedtre keresése is, de hát ez még túl korai. Először szocializálódunk...  Tasli  Okos

Üdv,  Emelem

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #93 Dátum: 2012. Május 30. - 10:19:00 »

Sziasztok!

Köszi a jókívánságot!

Persze, hogy megvan a három lépés. Az igazat megvallva attól féltem a legjobban, hogyan fogadja a nagy a kicsit, de eddig jól vették az akadályt. Manipulus te mennyire ereszted össze a kutyáidat? Van aki azt mondja külön kellene zárni őket. Nekem egyrészt erre nincs annyi helyem másrészt szerintem a tanításban lehet rá jó hatással (szófogadás, parancsok megértése stb.). Erről mi a véleményetek?

A tenyésztő nem kérte, de vizsgáztatni mindenképpen szeretném majd. Képekkel is jövök még.
Legszívesebben vinném magammal, tegnap lehetett volna egy dermedtre keresése is, de hát ez még túl korai. Először szocializálódunk...  Tasli  Okos

Üdv,  Emelem



Szia,

Először is gratulálok a kiskutyához! Sok szép vadászélményt kívánok nektek!

Ne zárd őket külön. Alapgyakorlatokat, amiket a vizsla már jól tud, lehet minden nap csinálni. Neki még jobban bevésődik, a kiskutya pedig hamarabb rájön, mi az amiért dicséret jár. Került már hozzám öreg tacskó, ami még a nem szabad meg a gyere ide fogalmával sem volt tisztában. Gondolhatod, hogy ez felnőtt korban hatványozottan hátrányos. A másik kutyám mellett tanítani sem kellett, bizonyos idő után megtanulta melyik szó mit jelent és bátran csinálta a másik után. Vannak bizonyos vezényszavak, amiket neki határozottabban kell mondani, de nem is lenne tacskó, ha nem így lenne. Elég akkor szétválasztanod őket, amikor a speciális gyakorlatokat csináljátok, tehát a vizslával az apróvadas, a tacskóval pedig a vércsapás gyakorlást.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2012. Május 30. - 11:15:43 »

... Erről mi a véleményetek?...

Szerintem se lesz hátrányos, ha együtt van a két kutya. Én úgy gondolom, hogy ha a vércsapamunka kellően be van gyakorolva mesterséges csapán, akkor utána ott is előnyös lehet egy tapasztalt kutya jelenléte. Ez nyilván nem a vizslád lesz, de talán akad más utánkereső kutya a környezetedben. Nem tudom jól gondolom-e, de kezdetben második kutyaként a tapasztalt kutya után menve jó eséllyel eljut a vadhoz, ezáltal meg lesz az élmény. Később, ha már van tapasztalat, akkor ő keres és a másik kutya csak kontroll munkát végez. Így szintén nagyobb az esély az élményre, ami erősíti benne a keresésre való hajlamot. Persze ehhez kell a megfelelő segítség. Ez ügyben kíváncsi lennék olyan emberek tapasztalatára, akik már több, sok kutyát bevezettek.

Én csak arra a néhány alkalomra alapozom ezt a gondolatot, amikor egy vérebbel együtt keretünk. Számunkra nagyon hasznos volt. A fentieken felül persze volt hátránya is a dolognak. A hátsó kutya időnként alibizett, csak ment az elől haladó után, de ha az tévesztett, akkor "kijavította", kicsit rivalizáltak is. Mivel a véreb profi volt, Soma meg szintén nem teljesen kezdő, így nem ugyan az az eset, mint amikor egy fiatal kutyát betanítunk, de mégis ezen gondolatokat ébresztette bennem. Na persze a hülyeség még ragályosabb volt minden másnál.
 Manipulus te biztosan tanítottál már párhuzamosan több, akár különböző fejlettségi szintű kutyát is. Hogy mentek a dolgok?
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #95 Dátum: 2012. Május 30. - 11:35:16 »

Nálam amikor itthon vagyok, akkor 1 kutya kivételével minden kutya össze van engedve. Persze a képzésen lévő kutyák csak akkor ha elfogadja a Tacskókat és nem bántja őket. Ha problémáznak akkor zsilipelés van. Az együtt tartásnak vannak előnyei és hátrányai. A hülyeséget sokkal gyorsabban megtanulják mint a pozitív dolgokat. A közös bevezetésről nincs tapasztalatom, mert én csapára is külön képzem őket, kotorékban meg elvből nem engedek kettőt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2012. Május 30. - 12:04:58 »

A közös bevezetésről nincs tapasztalatom, mert én csapára is külön képzem őket, kotorékban meg elvből nem engedek kettőt.

Nekem van és nem jó ! Nálam a tacskóknál nem vált be . A szukám már biztosan dolgozott mikor vettem a kan kölyköt . lehet hogy én is elszúrtam valamit de a kan ami már mesterséges csapán jól dolgozott mikor élesben a nagyobb tudásúval ( és nyugodtabbal ! ) együtt kereste a sebzettet rá hagyott mindent és még jó kis kitérőket is csinált. inkább akadályozott. Ezért szerintem az utánkeresésre külön kell őket okítani. Ma nyúztam meg hétfőn lőtt süldőmet és a lábakkal a közelbe mindkettőnek fektettem csapát ami a kövesúton is átment. Lujó a kanom villámgyorsan kibogozta és még még most is morogva zavarja el a vizslát az Ő zsákmányától .  Taps  (tényleg veszélyes elvenni tőle  Ördög )  Csipetke akinek két hetesek a kicsinyei (ezért csináltam a közelbe a nyomot ) szépen nyugodtan dolgozott a kövesútnál kis bizonytalankodás után átment a túloldalra és tévesztés nélkül vette a "hajtűkanyart is. Taps  A lábbal pedig azonnal elindult haza és be akarta vinni a kicsikhez de nem engedtem neki mert nem vizsgáltam át a kullancsok szempontjából.                Emelem

Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #97 Dátum: 2012. Május 30. - 12:34:51 »

A két kutya vezetését én két személy által képzelem. Azaz mindkét kutyát vezeti valaki, de legalább 20 m távolságot tartva, mert ha egymás mellett mennek, annak valóban nincs értelme. Szerintem annak mindenképp működnie kell, amikor a tapasztalt kutya kontrollkutya szerepben követi a tanulót és besegít, ha az már végképp nem boldogul valahol. Különben egy nehezebb munkán talán nem lesz élmény. Nem beszélve arról, hogy a kutyavezetők azonnal tapasztalatot tudnak cserélni, vagyis egy tanuló gazda is tanulhat.

A Stefi által leírtakról nincs tapasztalatom, ezért érdekel mások ilyen irányú ismerete. Vérebesek által írt könyvekben olvastam, hogy a fiatal vérebet egy tapasztaltabb kutyával együtt is tanították. Pl. Fuchs Tóni bácsi is írt ilyen történetet.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2012. Május 30. - 12:50:32 »

A két kutya vezetését én két személy által képzelem. Azaz mindkét kutyát vezeti valaki, de legalább 20 m távolságot tartva, mert ha egymás mellett mennek, annak valóban nincs értelme. Szerintem annak mindenképp működnie kell, amikor a tapasztalt kutya kontrollkutya szerepben követi a tanulót és besegít, ha az már végképp nem boldogul valahol.

Így igen így menne de akkor hogyan tanul az egyik a másiktól. Tanulhatna ha úgy rá tudnánk venni a képzetlent a figyelésre mint tanár a nebulót . Sajnos nekem ez nekem nem ment igaz én egyszerre akartam menni velük egyedül több variációban ( mindkettő vezetéken , egyik vezetéken , mindkettő szabadon ) de csak kudarc mert a vérmérsékletük se egyforma.    Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2012. Május 30. - 13:15:13 »

Így igen így menne de akkor hogyan tanul az egyik a másiktól. Tanulhatna ha úgy rá tudnánk venni a képzetlent a figyelésre mint tanár a nebulót . Sajnos nekem ez nekem nem ment igaz én egyszerre akartam menni velük egyedül több variációban ( mindkettő vezetéken , egyik vezetéken , mindkettő szabadon ) de csak kudarc mert a vérmérsékletük se egyforma.    Emelem

Ez valóban nem a szó szoros értelmében vett egymástól tanulás, de szerintem hasznos lehet, ha már az alapokkal rendelkezik a kutya. Sokszor nagyon kevésen múlik, hogy egy csapán tovább tudjon haladni, és ha ez a kis segítség ott van, akkor eggyel több pozitív élménye lesz a kutyának. Az is segíthet, hogy a kibogozott csaparészt megteszi a tapasztalt kutya után menve.  Aztán persze ismét ő megy elől. Nem tudom, hogy képes lenne-e egy kutya ilyenkor felfogni, hogy miként találta meg a másik a helyes irányt, de talán segíthet neki, hogy hasonló helyzetben máskor már rutinosabban menjen.
Naplózva

Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #100 Dátum: 2012. Június 05. - 11:37:49 »

Sziasztok!
Nagy a csönd a fórumokon, gondoltam jelentkezem hogyan haladunk.
Köszönöm a tanácsokat. Én is úgy látom, hogy jó hatással van a kicsire a felnőtt kutya és sokat csökkent a három lépés köztük. Természetesen külön-külön foglalkozom velük.
Sokat van velem így a nevére és a gyere ide parancsra már hallgat. Ismeri a keresd parancsot is hála a virslidaraboknak. Bőszen keresi az etetővonszalékot a fűben.
Egyelőre még csak tapsolgatok mellette, de az látszik, hogy nyugodt vérmérsékletű kutya. Most majd kipróbáljuk a kispuskát is.






Üdv,  Emelem
Naplózva
KrisztiBMW
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #101 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 22:20:18 »

Sziasztok!
Most találtam rá a fórumra és gondoltam jelzem, hogy nekem is van egy tacskókopóm. Mosolyog Igaz ő csak macskákra vadászik, mert mi sem vadászunk, de úgy tudom, hogy a rokonai ügyesek. Nevet
Üdv: Kriszti
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #102 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 11:33:56 »

 Emelem

Úgy tudom, hogy máshol is egyel szaporodott a tacskókopó létszám, ugye Kaktusz úr?
Kéretik fotót feltenni!  Tacsi Wildboar Tacsi
Naplózva
KrisztiBMW
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #103 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 15:47:24 »

Ő az. Mosolyog 8 éves már és ivartalanítottuk mert mindig csak keverék kölyköket szült, nem akartuk hogy tönkremenjen, ráadásul a kiskutyák sem kellettek senkinek.





Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #104 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 12:42:23 »

Szia, Dzsi!

Jól tudod, igen vettem egy kis szukát, nagy huncut, és a lányom nagy kedvence.

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: