Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104855 alkalommal)
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #75 Dátum: 2012. Május 18. - 10:35:47 »

Manipulus!
Gratulálok Neked is és Szimatnak is!

Ezúton jelentem örömmel be, hogy csatlakozom a táborhoz. A jövő héten hozom el a kis tacskókopó kutyát.
Majd írok a fejleményekről...

 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #76 Dátum: 2012. Május 18. - 11:05:43 »

Szervusz Attila.
Kitöl és honnan származik a kutyád?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #77 Dátum: 2012. Május 18. - 13:30:02 »

Sziasztok!

Manipulus, gratulálok a szimat tanításához! Emelem

Tacskókopó szuka kiskutyát keresnék, aminek van törzskönyve, akár külföldről is érdekelne. Ha tud, valaki segíteni annak nagyon örülnék!
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #78 Dátum: 2012. Május 18. - 15:55:41 »

Sziasztok!

A kiskutya Szlovákiából származik, törzskönyvezett.
Még egy kan kiskutya van eladó, egyébként a tenyésztő hirdeti a Vadászaprón is.

 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #79 Dátum: 2012. Május 18. - 20:00:08 »

Szervusz Attila.
Tehetnél fel egy pár képet róla.
Gondolom akkor a színe fekete/cser,jobban fekete mint vörös.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #80 Dátum: 2012. Május 18. - 20:41:50 »

Szervusz Sándor!

Mindenképpen teszek föl képeket, de majd csak a jövő hét végén hozzuk el a kutyust.
A színe szarvasvörös.

Üdv, Attila
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #81 Dátum: 2012. Május 19. - 19:23:30 »

Szervusz Attila.

Most már még jobban várom a képeket róla .
Merre vadászol majd vele?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #82 Dátum: 2012. Május 23. - 09:29:45 »

Szervusz Sándor!

Már mi is nagyon várjuk. Utánkeresésre szeretném bevezetni.
Egyébként Keszthely környékén vadászom. Te merre felé hallgatod az erdőzúgást?

Üdv, Attila
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #83 Dátum: 2012. Május 23. - 20:44:08 »

Szervusz Attila.
Én Bp lakom a Bakonyalján vadászom.
Ezt nézd meg www.tacskokopo.atw.hu a barátom kutyái vannak rajta.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #84 Dátum: 2012. Május 24. - 09:26:26 »

Szervusz Sándor!

Hát igen, a kutya vásárlása egy külön történet. Sok utánajárással próbáltam felvenni a kapcsolatot az itthoni tacskókopósokkal, hisz nem túl sok van belőlük(n).
Talán írhatok ide neveket, ha nem, kérem a moderátort, hogy törölje.
Szóval megkerestem Pölöskei Balázst is, Nagy Hajnalkát, Oravecz Attilát, Ozvári Zoltánt, a fehován találkoztam Szloboda Istvánnal és a kutyájával, de sajnos senki sem tudott itthon papiros kutyát ajánlani.
Osztrák ismerősön keresztül ott is érdeklődtem, azt mondták papír nélkül lenne, de ha papirost akarok akkor várni kell.
Végül a fehován találkoztam egy szlovák tenyésztővel is, a kutyája is vele volt, így szólítottam meg. Akkor még bizonytalan volt, hogy vemhes-e a kutya, de aztán minden jól sikerült. Amilyen kicsi a világ később Nagy Hajni is őt ajánlotta.

Korábban írtad, hogy szeretnéd összeszámolni az itthoni tacskókopókat. Mennyinél tartasz? 

Üdv, Attila
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #85 Dátum: 2012. Május 24. - 19:55:58 »

Szervusz Attila.
Ismerem az összes problémádat.
Balázs is várja az új kutyáját .Zolinak egy bika szúrta le a kutyáját,Attilát nem ismerem csak névről,az Istvánnak nem tudom,hogy van e papirja,Hajninak vizslája van.
Ha jól rakom össze a diákat akkor a kutyád Ibos Zoltántól van,beszéltem vele a FeHoVan indult a CAC on.
Talán 10 kutya van az országban amit tudok de ennél biztosan több van de nagy részének nincs papírja és sokan csak hajtásra használják.
Szóval ismerős a történet.Én személy szerint nagyon örülők annak,hogy ezt a fajtát választatottad.
KCHJAD ezt beírod a goole ba a szlovák klub oldala.van fent video,képek stb .
http://www.dachsbracke.it/  ez az olasz klub oldala
http://www.klub-dachsbracke.com/   osztrák klub oldala.
üdv:HSanyi

Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2012. Május 24. - 20:22:36 »

Nagyon sokszor előkerült már a fórumokon a törzskönyv téma. Nem is vitaindítónak szánom a soraimat, csak a gondolataimat írom le. Itt van egy fajta ami elég ritka, nem csak itthon de Európa szerte. Azt hallottam, hogy Ausztriában csak vadásznak adnak kutyát, de ezek szerint papír nélkül ott is lehet kani. Ha ez így halad, akkor egy ilyen ritka fajta el fog tűnni és csak papír nélküli kutyák és keverékeik maradnak fent. Miért nem lehet egy alomnak kiváltani a törzskönyvet? Ez kutyánként csak 5500.- ft. Hozzájön az oltás és a féreghajtások költsége és még mindig 10.000.- ft körül vagyunk.

Nagyon szomorú, hogy a vadászok nagy része (tisztelet a kivételnek) ennyire igénytelen a kutyájára. Fegyverre, lőszerre, lámpára, távcsőre százezreket-millókat költenek, e ha egy kutyára ki kell adni 10000 ft-ot, akkor leveri őket a víz. Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy az embernek van egy vadász fajtájú kutyája az még nem jelenti azt, hogy azzal vadászni is lehet. Lehet, hogy  némely kutya ösztönből megtalál egy-két vadat, de ez még nem jelenti azt, hogy az már vadászkutya. Csak a kutya életét kockáztatják, hogy képzetlenül engedik oda egy sebzetthez. De végül is nem került sokba, fogyóeszköz. De ha elveszik a vad, akkor vakarják a fejüket (ez is lerágott csont sajnos).
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #87 Dátum: 2012. Május 24. - 21:13:32 »

Sziasztok!

Igen Sándor eltaláltad, tőle származik a kutya. Nagyon sokat olvastam a fajtáról, megtaláltam az interneten ezeket az oldalakat is. Osztrák és német oldalakon érdemes kutatni, némelyik tenyésztői oldalon nagyon sok hasznos infó van. A Wild und Hund oldalán pedig van tacskókopós fórum is.
Teljes mértékben egyet értek Manipulus véleményével. A kezdetektől egyértelmű volt nekem, hogy papiros kutyát szeretnék venni. Először kicsit soknak tűnt a kutya ára, de ha belegondolunk, hogy a tenyésztőnek mennyi munkája van a kutyában, mindjárt más a helyzet. Idézet a hirdetésből: "anya: 4x cajc, grand prix slovakia junior winner 2010, 7x cac, 3x cacib, 6x bob, sd i.c, bonitáció kitünö, vadászvizsga 1. díj. rtg 0/0a" Azt hiszem ehhez nem kell kommentár...
És még valami, ha valaki kutyát választ az elkövetkező 10-15 évre választ magának társat, barátot. Hát nagyon nem mindegy, hogy kit.

Üdv, Attila
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #88 Dátum: 2012. Május 29. - 11:36:21 »

Sziasztok!
A hétvégén szerencsésen meghoztuk Bogyót. Nagyon jól viselte az utazást, majdnem végig aludt. Itthon aztán mindjárt a család kedvence lett. Egyből nekiállt a kert felfedezésének aztán fáradtan ment is a házába. Első éjjel volt sírdogálás is, de másnap már láttam, hogy oldódik, aztán hétfőn már önfeledten futkározott, játszott a vizslámmal. Első két éjjel nem akartam őket összezárni, de tegnap már együtt is aludtak. Mellékelek pár képet:

Bogyó:




Rosszalkodás után:

Üdv, Attila
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2012. Május 29. - 13:33:09 »

Bogyó:

Nagyon komoly képe van a kiskutyának (2.kép)  Taps
Az meg külön tetszik, ahogy az első képen szimatol.
Legyen vele sok közös vadászélményed!

Üdv, Dani Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: