Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104851 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2012. Január 30. - 18:54:58 »

Na Ő Szimat:







Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2012. Március 12. - 19:40:03 »

Vaddisznós gyakorlás, Tacskókopóval.



Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2012. Március 13. - 07:47:34 »

Vaddisznós gyakorlás, Tacskókopóval.





Tud vigyázni a bőrére !
Azért látszik hogy rutinos disznók . Nem támadnak hevesen nem menekülnek , még dörgölőzni is van idő . A kutya fogóssága "vadtartása" is a disznók aktivitásával arányos .    Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #63 Dátum: 2012. Március 13. - 09:11:07 »

Vaddisznós gyakorlás, Tacskókopóval.






Ügyes a kis csaj!
Sikerült már valamit kideríteni a származásáról?
(a számom elfelejtetted? Türelmetlenül)
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2012. Március 13. - 11:43:50 »


Ügyes a kis csaj!
Sikerült már valamit kideríteni a származásáról?
(a számom elfelejtetted? Türelmetlenül)


Nem elfelejtettem, hanem az én életem értelme(megkeserítője?  Fejvakarás) sikeresen elhagyta a telefonomat. Úgyhogy most nagyjából -300 telefonszámom van  Tasli

Sajnos nincs papírja a Szimatnak.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #65 Dátum: 2012. Március 13. - 22:37:21 »

Szervusz Csaba! Emelem

Nem inkább eldugta, mert túl magas a telefonszámlád? Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2012. Március 14. - 12:15:33 »

Szia Csaba!

Sokat ugattattad Szimatot mielőtt látta a disznókat, vagy ezt a nagy ugatást ott rögtönözte, hogy meglátta a disznókat?
 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2012. Március 14. - 13:43:00 »

Szia Csaba!

Sokat ugattattad Szimatot mielőtt látta a disznókat, vagy ezt a nagy ugatást ott rögtönözte, hogy meglátta a disznókat?
 Emelem

Bence szerintem az élőt Müzli is kitartóan fogja ugatni mert mind két szülő (Csipetke és Lujó) is a vaddisznós munkavizsgán még szünetet se hagyva csaholtak . Ez követelmény is ! Pontosan nem emlékezem de 3 vagy 5 perig ugatva tartani , követni kell a vadat. Őszintén megmondom hogy nem is tartom nagyon jónak hogy Szimat néha néha ott hagyja a disznókat és biztatni kell hogy újra fogja őket . Mondjuk ez a kerti gyakorlásból is adódhat. A rutinos disznók nincsenek is különösebben meghatódva a kutyától egy pillanatra látszik hogy az egyik nekikészül a dörzsölőzködésnek is . Ezért írtam hogy a kutya intenzitása is ennek megfelelő . Lujó kutyám vizsgájakor a nagyon"megrettent " disznó  Ördög egyszerűen belefeküdt egy kis dagonyába mert már unta a sok hülye kutyát és kicsit melege is lehetett.   Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2012. Március 14. - 13:57:27 »

Egy ismerős srácnak van pár hasonló aktivitású disznója. Majd azokat akarom megmutatni Müzlinek, de még várok egy kicsit, hogy fizikailag (nyílván nem feltétlenül a támadáshoz, hanem a védekezéshez legyen elég dinamizmusa) is kicsit jobban beérjen. Van köztük kan is, szóval majd tényleg csak akkor, ha már felkészült egy ilyen találkozóra is.
 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2012. Március 14. - 17:18:24 »

Egy ismerős srácnak van pár hasonló aktivitású disznója. Majd azokat akarom megmutatni Müzlinek, de még várok egy kicsit, hogy fizikailag (nyílván nem feltétlenül a támadáshoz, hanem a védekezéshez legyen elég dinamizmusa) is kicsit jobban beérjen. Van köztük kan is, szóval majd tényleg csak akkor, ha már felkészült egy ilyen találkozóra is.
 Emelem

Szia!

Nem azon múlik, hogy ugattattam-e vagy sem. Ezt ösztönből csinálja, persze tanító kutyával kezdtük. Ő nem fog hajtani, csak azért kérte a gazdája a disznóskerti munkát, hogy ha sebzettel találkozik, akkor ne az legyen az első élménye. Most biztos megköveznek a kopósok (mint ahogy évek óta ha elmondom a véleményem) De szerintem a kopók nem is igazán alkalmasak disznóhajtásra. Nincs meg bennük aza tűz ami egy Tacskóban vagy Terrierben. Hajtásban nem is nagyon szeretik beengedni az ilyen hosszabb lábú kutyákat, mert a világból kikergetik a vadat. Ráadásul lemennek a szarvas után is. Míg a Tacskók Terrierek nem nagyon tudják hosszú távon tartania lépést a vaddal. Így nem is teljes erőből menekülnek, hanem csak tempósan vonulnak. Könnyebb meglőni mint egy száguldozó vadat.

Mikor gondolod, hogy már elég fejlett a disznós munkához? Hogyan tud felkészülni? Filmet nézetsz vele  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2012. Március 14. - 22:22:02 »

Szia!

Nem azon múlik, hogy ugattattam-e vagy sem. Ezt ösztönből csinálja, persze tanító kutyával kezdtük. Ő nem fog hajtani, csak azért kérte a gazdája a disznóskerti munkát, hogy ha sebzettel találkozik, akkor ne az legyen az első élménye. Most biztos megköveznek a kopósok (mint ahogy évek óta ha elmondom a véleményem) De szerintem a kopók nem is igazán alkalmasak disznóhajtásra. Nincs meg bennük aza tűz ami egy Tacskóban vagy Terrierben. Hajtásban nem is nagyon szeretik beengedni az ilyen hosszabb lábú kutyákat, mert a világból kikergetik a vadat. Ráadásul lemennek a szarvas után is. Míg a Tacskók Terrierek nem nagyon tudják hosszú távon tartania lépést a vaddal. Így nem is teljes erőből menekülnek, hanem csak tempósan vonulnak. Könnyebb meglőni mint egy száguldozó vadat.

Mikor gondolod, hogy már elég fejlett a disznós munkához? Hogyan tud felkészülni? Filmet nézetsz vele  Nyihi


Sajnos teljesen egyet kell értsek veled kopó ügyben . Azért sajnos mert már régen nincsenek azok az egybefüggő területek ahol ők igazán megmutathatják mit tudnak , pedig csodálatos vadászkutyák én sokszor voltam olyan hajtásban (hajtó) ahol kopó is dolgozott . Jó és fogós kutyák hosszan tartják a vadat és lehet velük utánkeresni is . Volt olyan gondolatom hogy nekem is lesz de hosszabb idő után láttam a hátrányukat is a kis hazai területeken és kökényes szederindás sűrűkben. Sokszor a harmadik faluból kerültek elő és sajnos nagyon sokszor csúnyán megvágta Őket a kan mert inkább a nagy szálas erdőkbe valók nem bokrok közé . 
Szerintem is Müzlit már nyugodtan lehet engedni ilyen kerti disznóhoz. Lehetőleg először egyhez de én előtte megcsinálnám hogy kisebb disznó bőrét ráerősiteni egy rúdra a fejéhez két szög hogy tudja melyik a "veszélyes " fele a disznónak . No nem a kerti disznótól féltem hanem hogy ne szokja meg hogy  a disznó veszélytelen .  Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2012. Március 19. - 16:25:38 »

Nem tudom milyenek ezek a disznók, találkoztak-e már kutyával, hogy reagálnának arra mikor a kutya meglepi őket.
Ha azt mondjátok, hogy már elég fejlett fizikailag egy találkozáshoz, akkor lehet, hogy minél előbb megejtjük ezt az első randit, had szokja az élő disznót is.
 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2012. Március 19. - 19:57:32 »

Nem tudom milyenek ezek a disznók, találkoztak-e már kutyával, hogy reagálnának arra mikor a kutya meglepi őket.
Ha azt mondjátok, hogy már elég fejlett fizikailag egy találkozáshoz, akkor lehet, hogy minél előbb megejtjük ezt az első randit, had szokja az élő disznót is.
 Emelem

Kezdő kutyát én mindig tapasztalt tanító kutyával engedek disznóhoz. Lege bármennyi idős is a kezdő kutya. Elsősorban azért, hogy lássa, hogy mit is kell csinálnia, másodsorban pedig azért mert a tanító kutyám előtt még nem nagyon állt meg disznó és így elhajtja a kölyök elöl a disznót, így annak igen csak futnia kell, hogy utolérje őket. De mivel egy Tacskó sosem éri őket utol (még egy felnőtt sem, ezért igencsak visít a kezdő futás közben kínjában. Ez meg kívánatos a hajtás során). Most egy Border Terrierem van befogva erre a célra. Vele csak annyi a baj, hogy 10-15 percnél többet nem nagyon lehet bent, mert pihennie kell a disznóknak. Szerencsétlenek úgy lihegnek, hogy megsajnálom őket.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2012. Március 20. - 07:36:53 »

Kezdő kutyát én mindig tapasztalt tanító kutyával engedek disznóhoz. Lege bármennyi idős is a kezdő kutya. Elsősorban azért, hogy lássa, hogy mit is kell csinálnia, másodsorban pedig azért mert a tanító kutyám előtt még nem nagyon állt meg disznó és így elhajtja a kölyök elöl a disznót, így annak igen csak futnia kell, hogy utolérje őket. De mivel egy Tacskó sosem éri őket utol (még egy felnőtt sem, ezért igencsak visít a kezdő futás közben kínjában. Ez meg kívánatos a hajtás során). Most egy Border Terrierem van befogva erre a célra. Vele csak annyi a baj, hogy 10-15 percnél többet nem nagyon lehet bent, mert pihennie kell a disznóknak. Szerencsétlenek úgy lihegnek, hogy megsajnálom őket.

Az enyém ha megy akkor egyedül megy, sajnos nincs a környéken egy kutya sem ami "tanító kutya" szerepét bevállalhatná.  Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #74 Dátum: 2012. Május 18. - 01:04:37 »

Most kaptam hírt Szimatról, akit utánkeresésre tanítottam. Túl van az első munkáján. Egy kb 800-1000 m-es vezetékmunka után feladni kényszerültek egy üres húslövött szarvas követését. De ami öröm az ürömben, hogy ott volt egy rutinos véreb kontroll kutyaként. Ő is ugyanott adta fel a nyomot. Gazdája elmondása szerint Szimat nagyon szépen húzott végig. Csak kicsit lelkes még és lassítani kell majd.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: