Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104944 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #45 Dátum: 2011. Október 03. - 09:53:35 »

Sziasztok!

Én még csak most tudtam meg, hogy van ez a fórum, és szerepel benne a tacskókopó fajta is, ami szám nagy öröm. Taps
Nekem is van egy ilyen fajta kutyám, említettek is már engem a fórumon. Én lennék a Nagykőrösi tacskókopós.
A kutyámat csak utánkeresésre használom, hajtásokba nem. A kutyus kétéves múlt és már van neki tizenegy eredményes munkája.
Didó kutyám a Bellától származik, amit a H.Sanyi is említett.

Üdv: Kaktusz Emelem


Uram!

Üdvözlöm a Fórumon, örülök. hogy ide talált!  Tacsi  Emelem
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #46 Dátum: 2011. November 19. - 09:54:50 »

Ha már volt szó Belláról, íme egy kép a sikeres munka után.  Mosolyog

Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #47 Dátum: 2011. November 19. - 11:33:06 »

Füszerezhetnéd egy kis beszámolóval!
Ha már volt szó Belláról, íme egy kép a sikeres munka után.  Mosolyog

[/quote]
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2012. Január 13. - 13:57:13 »

Sziasztok!

Nálam van egy 10 hónapos Tacskókopó szuka utánkeresés kiképzésen. Nagyon szépen haladunk. Értelmes könnyen tanuló kutya. Könnyű vele dolgozni. Inkább lassítani kell, mint biztatni. Voltunk már disznóskertben a héten. A kezdeti bizonytalanság után nagyon szépen beindult. Szerintem egy utánkereső kutyának fontos, hogy megtanulja, hogy az élő disznóval, hogyan kell viselkednie. Ne élesben találkozzon először élővel.   2 hete dolgozunk. Már kb. 200 méteres csapánál tartunk ami 3-4 órás.

üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2012. Január 14. - 10:29:59 »

Sziasztok!

Nem tudtok esetleg eladó tacskó kopó kölyköket? Egy barátom szeretne venni (nem feltétlenül kell, hogy törzskönyves legyen). Sajnos az országban alig lehet találni, hobbi tenyésztőket meg aztán végképp nem.
 Emelem
Naplózva

Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Január 14. - 19:28:50 »

Szervusz Csabi.
Megörvendeztetnéd a szívemet,ha egy pár képet is feltennél róla ill a munkákról ,esetleg írhatnál arról többet,hogy haladtok.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #51 Dátum: 2012. Január 14. - 19:38:07 »

Szervusz Bence.
Nem lesz egyszerű a feladat itthon venni kutyát.Nem igazán el terjedt és akinek van nem megfelelő képen tenyészti ill használja.Tisztelet a kivételnek.
Ha vissza olvasol akkor láthatod,hogy Ausztria ennek a fajnak a fellegvára innen kutyát szinte lehetetlen venni.Az Osztrák Tacskókopó klub minden kutyát számon tart és sorba állnak a jelentkezők(ott működik a klub és csak vadásznak adják el igen magas áron az itthonihoz képest)
Szlovákiában is meg található már a fajta de ott inkább hajtásra használják.De nem kizárt hogy onnan olcsóbban ill könnyebben fogsz tudni kutyát venni.Nagyon jó választás lenne egy ilyen fajta.
Üdv:HSanyi
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2012. Január 15. - 08:48:22 »

Szervusz Csabi.
Megörvendeztetnéd a szívemet,ha egy pár képet is feltennél róla ill a munkákról ,esetleg írhatnál arról többet,hogy haladtok.
Üdv:HSanyi

Csinálok pár fotót róla. Jó fej kutya, csak szegénnyel szinte semmit nem foglalkoztak. Teljesen nyersen került ide. de már szépen halad. Kint a területen is szépen jön láb mellett, helyben marad stb. Csináltam videót a disznóskertben róla, csak feltölteni nem tudom mert a zasszony vámpíros filmeket nézett és a szolgáltató ezt zokon vette és sarokba állított. Majd 21.-én oldja fel a büntit. De képet próbálok felrakni.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2012. Január 24. - 12:24:14 »

Sziasztok!

Már kb. 4 hete van nálam "Szimat" a  Tacskókopó. Szépen haladunk mind a komolyodás terén és mind a csapázásban. Átlagosan olyan 400 méter körülieket csinálunk 4-5 óra késleltetéssel. Tegnap is csináltam egy 5 töréses nyomot. Disznó lábbal és kb 50 ml vérrel, de inkább bizonyos időnként a lábra porlasztottam egy kis vért és néhol egy-egy kenést. De sajnos-szerencsére úgy alakult a napom, hogy már besötétedett mire hazaértem és sötétben már nem szívesen zavargálok az erdőben, így nem dolgoztuk ki a csapát. Mivel már úgy is régi volt, hagytam, hogy öregedjen 24 órát és most tettem rá Szimatot. Hát meg kell, hogy mondjam, hogy talán még szebben-koncentráltabban dolgozta ki, mint a pár órásokat. Még egy kicsit kell segíteni neki, de most már nem rohan, hanem szép sétálós, néhol kocogós tempóban megy a nyomon. A töréseket szépen, néha csak kiszagolva más irányba oldja meg.

Próbálok csinálni ma vagy holnap képet.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2012. Január 24. - 14:04:12 »

Gratulálok Csaba!
Mennyi idős  a kutya? Várjuk a képeket.
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2012. Január 24. - 14:36:21 »

Gratulálok Csaba!
Mennyi idős  a kutya? Várjuk a képeket.

Köszönöm Bence!

10 hónapos a kopó. Kicsit túlfűtött, de legalább vissza kell venni a lendületéből és nem tuningolni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2012. Január 24. - 14:44:58 »

Mindenféle kutya kiképzéssel foglalkozol? Vagy csak "disznós" kutyákkal, illetve háát ha jól rémlik tacskókkal kotorékozol?!
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #57 Dátum: 2012. Január 24. - 15:08:44 »

Mindenféle kutya kiképzéssel foglalkozol? Vagy csak "disznós" kutyákkal, illetve háát ha jól rémlik tacskókkal kotorékozol?!

Minden fajtájú vadászkutya kiképzésével plusz IPO és örző-védő kiképzéssel is foglalkozom.
Igen tacskóval kotorékozom, van 1-2  Nyihi

Nem a reklám miatt, csak infó miatt a honlapom :  http://www.manipulus.hu/manipulus/kikepzes_fooldal.htm



Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2012. Január 24. - 15:23:42 »

Minden fajtájú vadászkutya kiképzésével plusz IPO és örző-védő kiképzéssel is foglalkozom.
Igen tacskóval kotorékozom, van 1-2  Nyihi

Nem a reklám miatt, csak infó miatt a honlapom :  http://www.manipulus.hu/manipulus/kikepzes_fooldal.htm


Facebookod is náztem, nagyon jók a disznós képek!  Emelem
Naplózva

stamas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #59 Dátum: 2012. Január 27. - 10:18:32 »

Üdv. Mindenkinek!

Nekem is van egy pár tacskókopóm! Vaddisznóhajtásra, illetve utánkeresésre használom őket! Fekete-cser színűek, itt hirdetem őket: http://vadaszapro.hu/57949/fekete-alpesi-tacskokopo!!!
A kan teljesen horvát vérvonalú, törzskönyves, munkavizsgás, a szuka szlovákiából származik.
Az országban több helyen is van már az előző alomból. Ha lesznek kölykök, a vadászapróra felteszem a hirdetést majd.

A fajtáról nagyvonalakban csak annyit, hogy nyugodt, kemény kutyák, hajtásban is kiválóak, illetve a 3. számú vérebként tartják számon ezt a fajtát, utánkeresésre is kiválóak!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: