Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104868 alkalommal)
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #210 Dátum: 2016. December 15. - 15:27:14 »

Na, kérdésessé vált, hogy egyhamar lesz-e kölyök tacskókopóm.  Fejvakarás Öcsém tegnap hívott fel, van esély rá, hogy megváltoznak az életkörülményei, és a 2 vizslájából az egyiktől meg kell válnia, befogadnám-e. Én meg úgy vagyok vele, hogy nem rossz kutya, ha úgy adódik, akkor már maradjon családon belül. Bár már ezzel is a válást kockáztatom...  :Mosolyog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #211 Dátum: 2017. Január 09. - 11:33:29 »

 Emelem

Hétvégén hajtó/terelővadászaton "ügyeltünk" Bicska kutyámmal.
Tavalyi tapasztalatok után nem annyira fűlött a fogam hozzá. Hajtás után keresni véleményem szerint tapasztaltabb kutya és vezető kell.
Három gím tarvad jutott nekünk. Egy süldőt és egy másik gím tarvadat kollega kontrollált le kutyájával. Ott az aprólékos lövéskontorllal be is fejeződött a munka, nem találtak sebzésre utaló nyomot.
Nekünk egy kicsit több melónk volt.

Az elsőt sajnos 1600 m után feladtuk. Bicska egyszer elment maszekolni egy őz után. 600 m-t távolodott el, majd jött vissza a saját nyomán. Volt egy 10 percünk szusszanni. A jelekből arra jutottunk, hogy alacsony szegy alatti horzslövés, ami nem ért csontot, és a gépházba sem jutott be. Egy helyen találtunk faggyúdarabot. A csöpögő vér egyre kevesebb lett, a végén már 10-20 méterenként, ahol a jószág megállt ott volt egy kicsit több. Reméljük kutya baja...Kaliber 30-06, Sako HH.

Egy másik helyen ugyanaz a kollega sebzett egy rudliból két gím tarvadat. Az ünőre/tehénre még a szálasban tett lövést, majd amikor az úton futottak át egy borjú megállt, arra is lövést tett. Először a borjún indítottam Bicskát. 680 m vezetékmunka után értünk a dermedt borjúhoz.


Ezt követően a tehén rálövésének helyére mentünk. Azonnal ráhúzott a kutya, 1-2 méter után ott is találtunk már vért. Egy ideig az első csapa mellett haladtunk, majd egy sűrűbb részt másik oldalról megkerülve ráértünk az elsőre. Ennek megfelelően hamar el is érkeztünk a borjú zsigereihez. A helyet körbejárva jól látszott, hogy a vér bizony "megy" tovább. Bicskát rátéve a 680 m-hez hozzátettünk még 400 métert, aminek végén ott feküdt a dermedt vad.



Mindkettő 9,3x62 Nosler Partition. A tehén lövése jól látszik, srégen keresztben lágyék előtt távozott a lövedék, kitolva a beleket, amik elzárták a kimenetet. A borjú is kicsit alacsonyan lett meglőve, egy 10-15 centivel hátrébb, és kevésbé srégen.

Előzetes félelmeim ellenére sikeresnek értékelem. Nagyon kellett, hogy kontorllálható volt mindhárom eset. Nagyon precízen dolgozott a kutya, annak ellenére, hogy nem sok munka jut neki. Hiába mondom a környékben mindenkinek, hogy megyek ingyen bérmentve keresni, nem nagyon élnek a lehetőséggel. A szombati eset mutatja, amit tudtunk eddig is, hogy jó alapokkal bír a kutya, és azt is, hogy hiába a kevés munka, látványosan fejlődik. És ezt most kontorllálni lehetett. Ez meg az ember bizalmát is növeli. Vadászni mindig ott van velem. Megkeresése volt több is, mert mindenre ráteszem, a 100m-esre is. Utánkeresése, ami naplózható lett volna is volt már neki pár. De nekem ez "csak" hobby. Májusban lesz 4 éves. A fenti számok a kutya által megtett távot mutatják a GPS szerint. Nem tudom, hogy mennyi volt a tényleges táv, de nem is nagyon érdekel.

A fentiek miatt nem tudtam este kimenni vadászni, így egy barátomat felküldtem hozzám a szóróra, ahol lőtt egy 2-3ad éves kancsit. Keresni nem kellett. Bűzlött rendesen, szerintem felénk még megy a búgás. Másnap reggelre esett pár centi hó, úgyhogy kimentem én is. Gyönyörű környezetben sikerült egy disznót lőni nekem is. Sajnos koca lett, 80 kiló. "Mentségemre" szóljon, hogy az első két "mozdonyt" átengedtem, a 3. átment, esélyem sem volt, a negyediket lőttem meg. Ilyen ez...



Aktív hétvége volt...
Tisztelet a vadnak!
Bocs, hogy van benne off topic is.

 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #212 Dátum: 2017. Január 09. - 11:47:42 »

András! Igen Emelem
(a vadászok akkor nem csak felénk basznak az utánkeresésre...)  Nem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #213 Dátum: 2017. Január 09. - 11:53:41 »

András  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #214 Dátum: 2017. Január 09. - 15:55:15 »

 Igen Gratulálok én is! Szép munka!
Meg jópofa a kutty is, ugyanolyan "kétségbeesett" ábrázata van, mint az én Stellámnak.  Vigyorog
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #215 Dátum: 2017. Január 10. - 12:07:44 »

Gratulálok itt is barátom! Emelem
 Csak-csak vadászkés lesz a kis bicskából. Kacsint
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #216 Dátum: 2017. Január 19. - 13:50:09 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2017. Január 20. - 16:55:41 »

Gratulálok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #218 Dátum: 2017. Január 20. - 18:01:24 »

Emelem





András! Igen Taps
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #219 Dátum: 2017. Június 23. - 08:58:04 »

 Emelem

Bicska kutyám apa lett... :Mosolyog Ördög

https://vadaszapro.net/reszletek/276246/alpesi-tacskokopo

Ha valaki érdeklődik, képeket én is tudok még küldeni ezeken felül.
Egy kant a hétvégén választunk ha minden igaz egy vadász barátommal.
A fekete kan elkelt és egy szuka (színben nem tudom melyik, hétvégén megkérdezem) is ha jól tudom. Amúgy 2 fekete-cser született, a másik szuka.
Így két szuka és egy kan várja leendő gazdáját.
Árat én sem tudok (még), de nagyon korrekt ember az illető, fontosabb neki, hogy jó helyre kerüljenek a kutyák, minthogy éppen mennyi az annyi.

 Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #220 Dátum: 2017. Július 15. - 08:26:40 »

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #221 Dátum: 2017. Július 15. - 10:36:50 »

Ha nem lenne 2 világrossz itthon... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #222 Dátum: 2017. Július 15. - 10:51:57 »

Ekte Daxbrake! 😀😀👍👍
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2017. Július 15. - 11:36:43 »

Emelem

Bicska kutyám apa lett... :Mosolyog Ördög

https://vadaszapro.net/reszletek/276246/alpesi-tacskokopo

Ha valaki érdeklődik, képeket én is tudok még küldeni ezeken felül.
Egy kant a hétvégén választunk ha minden igaz egy vadász barátommal.
A fekete kan elkelt és egy szuka (színben nem tudom melyik, hétvégén megkérdezem) is ha jól tudom. Amúgy 2 fekete-cser született, a másik szuka.
Így két szuka és egy kan várja leendő gazdáját.
Árat én sem tudok (még), de nagyon korrekt ember az illető, fontosabb neki, hogy jó helyre kerüljenek a kutyák, minthogy éppen mennyi az annyi.

 Wave


Lesz még ez a párosítás ?   10 éves a Csipetke tacskóm és nagyon  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás   !  Megint tacskó vagy tacskókopó , esetleg bajor véreb ?   Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #224 Dátum: 2017. Július 15. - 11:40:53 »


Ú, ez gyönyörű! Család is beleszeretett fotó alapján. Nekünk valahogy a másik vörösbarnás - ordas színváltozat kevésbé tetszik.  Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: