Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104935 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #165 Dátum: 2015. Október 20. - 10:30:48 »

Nem fogsz unatkozni Sanyi! Vigyorog Igen Piál
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2015. Október 20. - 13:07:47 »

Emelem

Tegnap Mátraterenyén vércsapa VAV esemény volt, melyen Bicska kutyámmal mi is képviseltettük magunkat. Snoopyt felvéve ketten 3 kutyával vágtunk neki az útnak, és a megmérettetésnek. Gyönyörű környezetben mindhárom kutya sikeres vizsgát tett. Összesen 10 résztvevő volt, 5-5 vércsapás és apróvadas. Külön öröm nekem, hogy Bicskában ha van is kivetnivaló (márpedig van...   Röhög), azt a vizsgahelyzetben elég jól leplezte  Vigyorog és maximális pontszámot ért el. Ismét köszönet Snoopynak a beletett munkáért.

Remélem hamarosan éles helyzetben is bizonyíthat. Erre az esély nem sok, mert üzletszerűen én ezt nem tervezem mívelni, a környékbelieknek meg hiába mondom, hogy megyek ingyen bérmentve ha kell, csak szóljanak...nem sok minden. De ez más tészta. Majd alakul ez.

Üdv,
András
 Wave





Lehet, hogy nem a legszebb tacskókopó a tiéd, de nagyon jó képességekkel van megáldva. Idővel és sok tapasztalattal remek után kereső válik majd belőle. A mostanában nálam lévő vendég diákok közül Ő volt az egyik kiemelkedő, öröm volt vele dolgozni.
A munkák meg majd jönnek szépen, ha híre megy pár eredményes keresésének.
 Wave  Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #167 Dátum: 2015. Október 20. - 13:13:31 »

Nem fogsz unatkozni Sanyi! Vigyorog Igen Piál




Látom már lelki szemei előtt, hogy a közeljövőben bővülni fog a vadászkutyás irodalom! Vigyorog
Valami hasonló címmel.

                               Hanga és az ősz hajszálaim.
Avagy egy tacskókopó hölgy bevezetése és minden napjai.  Ördög  Röhög
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2015. Október 20. - 16:30:28 »





Lehet, hogy nem a legszebb tacskókopó a tiéd, de nagyon jó képességekkel van megáldva.

Na ez a lényeg ! Tőlem mezei nyúlra is hasonlíthat csak találja meg a disznót !   Röhög
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2016. Február 01. - 21:54:06 »

Két újabb kölyökkel bővült a magyarországi tacskókopó állomány:  





« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 02. - 04:44:24 írta Sakac » Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #170 Dátum: 2016. Február 04. - 20:34:57 »

Két újabb kölyökkel bővült a magyarországi tacskókopó állomány:  
Az a kislány nagyon bejön nekem...  Kacsint
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2016. Február 05. - 09:54:32 »

Az a kislány nagyon bejön nekem...  Kacsint
 Emelem


Bíztam benne! Kacsint
Még pár hét és vihetitek. Mosolyog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #172 Dátum: 2016. április 18. - 12:08:19 »

 Emelem

Nem vagyok vmi jó statisztika vezetésben, "könyvelésben", de ha már az elején megfogadtam, hogy egy fokkal komolyabban veszem Bicskát, mint az elődjét, akkor azért illene...Ennek megfelelően a "közelmúltban" volt két szép, naplózható munka:

- Január közepén egy borjúhoz hívott tagtársam. Szemben állt a jószág, a lövés nyakat ért alacsonyan, és úgy ment ki a lapocka fölött, hogy a gépházba nem ment be. Egy elég csúnya mondhatni horzslövés, de a lövedék közlekedett a bőr alatt is. Az eset egy kb. 500 méteres vezetékmunka volt. Az csapa 3/4-e elég jól kontrollálható volt, igazából a vége volt érdekes, még nekem is jobban kell bíznom benne, de ügyesen elvetetett a már dermedt gímhez. Ez is mutatja, hogy az ütőér találat mellett némi repesz azért bejutott a létfontosságú szervekhez. A Sebző kaliber 300 win. mag.

- Most hétvégén egy másik tagtárs szintén egy bikaborjút sebzett. Szegycsont alatt horzslövés, srégen keresztben. A bőrt nyitotta fel ovális alakban, elég csúnyán kb. 25 centi hosszan és 10 centi szélesen mondjuk. A csont és a gépház egyértelműen sértetlen maradt. A rálövés helyét nehezen tudta az elkövető azonosítani, de mivel nem volt nagy a rét maga a vélt hely körül megjárattam kicsit a kutyát. Első "bökésnél" még nem találtam semmit, de mikor másodszor tolta bele az orrát a földbe már meg is láttam a vért. Elég rövid és gyors vezetékmunka (300 m) után mozdult előttünk valami, egy pillanatra meg is láttam a borjút. Egy fenyves erdőben voltunk, ami közlekedni még pont kellemes volt, de hajlongani kellett, és a lövés meg minden volt csak egyszerű nem. El is engedem hajszára a kutyát. Átbújok egy sűrűbb rész alatt és arra eszmélek, hogy csörtet felém vmi. Hát a kutya elsőre jól beszart gondolom és rohant vissza hozzám  Röhög aztán kis biztatás után indult is neki ismét. A kezdeti kis malőr után komolyan mondom profi volt a hajsza. Ezzel a lövéssel sokkal messzebb és gyorsabban menekülhetett volna szerintem, tehát a kutya számlájára írom, hogy ügyesen állított. Összesen 450-500 m volt a hajsza, ami alatt 5 lövést tettem, legalább annyiszor meg is állította abban a dzsindzsában, mire sikerült terítékre hozni. A 243-as volt velem, és a gyors kis magnak nem éppen volt ideális a környezet. Az első lövés, ami talált és megállította végleg 75 graines Hornady HP volt (a házi NP elfogyott addigra, mert előtte lőttem egy sertevadat is  Stoel). A sebzést 30-06 Lapua Mega követte el.

 Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #173 Dátum: 2016. április 18. - 12:35:16 »

András! Gratulálok nektek! Még sok ilyen történetet. A részletek meg lassan letisztulnak!  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #174 Dátum: 2016. április 18. - 13:27:00 »

Emelem

Nem vagyok vmi jó statisztika vezetésben, "könyvelésben", de ha már az elején megfogadtam, hogy egy fokkal komolyabban veszem Bicskát, mint az elődjét, akkor azért illene...Ennek megfelelően a "közelmúltban" volt két szép, naplózható munka:



 Wave




Gratulálok! Emelem
A "kis"Bicskából szépen, lassan igazi vadászkés lesz. Kacsint Mosolyog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #175 Dátum: 2016. április 19. - 22:11:33 »

Tegnap megérkezett az új családtag, Rozi.

Ismerkedés a hellyel:



Engedj beeee!



 Emelem


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2016. április 20. - 11:32:36 »

Tegnap megérkezett az új családtag, Rozi.

Ismerkedés a hellyel:





 Emelem

Nagyon jópofa !  Okos  Áttérsz a szárnyasokról a nagyvadra ?    Ördög   Mennyi idős lehet a labid ?    Emelem



Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #177 Dátum: 2016. április 20. - 14:56:14 »


Neeem, dehogy!  Ördög
A terület jellege miatt a labrador az elsőszámú vadászeb továbbra is.
 De a hálistennek felszaporodott őzállományunk, valamint a sajnos tartósan megtelepedni látszó vaddisznó, az ozorai vadászatok és az íj, meg a hűjebogárka, meg a Snoopy...  Nyihi minden más csak felesleges magyarázkodásnak tűnne...  Röhög
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #178 Dátum: 2016. április 20. - 15:54:16 »


A labim most 11 éves nagyjából. Amikor hozzám került, 2008-ra tették a születését. De aztán két állatorvos is idősebbnek saccolta, mindketten ugyanannyira... egymástól teljesen függetlenül.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2016. április 20. - 17:25:22 »

A labim most 11 éves nagyjából. Amikor hozzám került, 2008-ra tették a születését. De aztán két állatorvos is idősebbnek saccolta, mindketten ugyanannyira... egymástól teljesen függetlenül.

Nemsokára kell egy utód sajnos .   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: