Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104948 alkalommal)
Mazurák
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #135 Dátum: 2014. Július 22. - 20:46:51 »

Szia .csak gyarapodik ez a kis közösség is .
egy kicsit írhatnál róla többet.
honan ,hová,kitől ? stb kan vagy szuka ? papiros ?
Üdv:HSanyi



Üdv Sándor!
Borsodból kaptam az apa  Oravecz Attila egyik kutyája,és Szabolcsba került,papírja nincs egy szuka kutya utánkeresésre szeretném majd használni!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #136 Dátum: 2014. Július 23. - 08:22:12 »

Szia .

sokk sikert kívánok hozzá, és ha teheted időről időre írhatnál ,hogy haladsz vele.
Nem tudom tudod e ,hohy megalakult a Magyar Tacskókopó Klub. Az ősz folyamán terveznek rendezvényt is .
Üdv:HSanyi
Naplózva
Mazurák
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #137 Dátum: 2014. Július 24. - 14:15:32 »

Szia .

sokk sikert kívánok hozzá, és ha teheted időről időre írhatnál ,hogy haladsz vele.
Nem tudom tudod e ,hohy megalakult a Magyar Tacskókopó Klub. Az ősz folyamán terveznek rendezvényt is .
Üdv:HSanyi
Tudtam,hogy megalakult és ha az időm majd engedi akkor ott leszek az ősszel a találkozón!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #138 Dátum: 2015. Február 15. - 19:35:02 »

Snoopy, a lányomat rendesen elvarázsolta Stikli. Azóta róla beszél. Nagyon köszönjük!  Igen



 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #139 Dátum: 2015. Február 16. - 22:34:46 »

Snoopy, a lányomat rendesen elvarázsolta Stikli. Azóta róla beszél. Nagyon köszönjük!  Igen



 Wave






Mi köszönjük!
 Stikli amúgy egy nagyon rendes tündérdisznó, teljes mértékben tisztában van vele, hogyan kell új rajongókat szerezni a fajtának.  Szentül meg volt győzödve , hogy az egész fehovás herce-hurcát az Ő tiszteletére rendezték, olyan peckesen sétálgatott a szép zöld szőnyegen. Vigyorog  Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #140 Dátum: 2015. Augusztus 30. - 13:52:55 »

Snoopy!
Szerintem lenne miről beszámolnod...  Türelmetlen

Innen is gratulálok mindannyiótoknak!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #141 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 09:24:12 »

Snoopy!
Szerintem lenne miről beszámolnod...  Türelmetlen

Innen is gratulálok mindannyiótoknak!
 Emelem

Bezony!!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #142 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 10:08:10 »

Snoopy!
Nagy-nagy gratula Nektek! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #143 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 11:32:10 »

Snoopy!
Nagy-nagy gratula Nektek! Emelem

"Magyarország hozta el az első helyet az Ausztriában az Alpesi Tacskókopóknak megrendezett Nemzetközi Nehezített Vércsapa Versenyen.
Képen: Bognár Tamás (Didó kutyájával) 7. helyezett, Ing. Erwin Weiss Klub Dachsbracke elnöke, Szloboda István (Stikli kutyájával) 1. helyezett max. pontszámmal, I. díjba sorolva, Pölöskei Balázs MTKK elnök."

De tényleg jöjjön vmi részletesebb  Kacsint

 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #144 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 12:20:07 »

"Magyarország hozta el az első helyet az Ausztriában az Alpesi Tacskókopóknak megrendezett Nemzetközi Nehezített Vércsapa Versenyen.
Képen: Bognár Tamás (Didó kutyájával) 7. helyezett, Ing. Erwin Weiss Klub Dachsbracke elnöke, Szloboda István (Stikli kutyájával) 1. helyezett max. pontszámmal, I. díjba sorolva, Pölöskei Balázs MTKK elnök."

De tényleg jöjjön vmi részletesebb  Kacsint

 Emelem

Fuhh... gratula.  Igen Igen Igen  Emelem Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #145 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 14:03:35 »

Kutyabőrös lett, a kutyás bőrös... Vigyorog
 Igen Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #146 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 14:24:02 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #147 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 16:40:55 »

Köszönjük!

Egy kis beszámoló.

A tavaszi Magyar Tacskókopó klubgyűlésén merült fel az Ausztriában megrendezendő nemzetközi nehezített vércsapa verseny lehetősége.
Az elnökünktől Pölöskei Balázstól megkaptuk a meghívót, melyből megtudtuk a verseny pontos menetét és szabályzatát: „mesterséges, min. húsz órás, vaddisznó, ezerkétszáz, törések, vér, sebágyak, stb…” Többszöri egyeztetés után Bognár Tamás barátom és én neveztünk Didóval és Stiklivel.
Gyakorolgattunk a kutyákkal, mert egyikünk ebe sem nagy mesterséges csapa rajongó, közben azért becsúszott egy-egy természetes munka is.
Közeledett a verseny időpontja. Sajnos nem egész két héttel az indulás előtt Stikli köhögni kezdett és nagyon levert lett. Rohantunk vele az orvoshoz, mert kennel köhögésre gyanakodtam. Mindenféle vizsgálat után kiderült, hogy az óvintézkedések ellenére babéziás és folyadékkal terhelt a tüdeje. A diagnózis elég lesújtó volt. Állatorvosunk bíztatott, hogy megfelelő kezeléssel gyorsan rendbe jön. Ez nagyjából így is lett, pár nap alatt elmúlt a köhögése és a kedve is egyre jobb lett, viszont a kaját úgy kellett belediktálni, mert nem nagyon akart enni. Indulás előtt két nappal rápróbáltunk egy tizennyolc órás csapára, szépen felvette a nyomot, majd kilengve követte. Ötven, hatvan méter után lefeküdt a csapán és nem ment sehová, egyszerűen elfáradt. Felhívtam a klub elnökét és vázoltam neki a helyzetet, megbeszéltük, hogy elindulunk a versenyen, legfeljebb nem tudjuk teljesíteni az előírtakat. Míg telefonáltam Stikli jót szundított, mikor befejeztem, feloldottam elindult a nyomon, tökéletesen kidolgozta azt, ennek igazán örültem és bíztam benne, hogy szombatig erősödik annyit, hogy végig tudjon menni a versenyen.

Péntek délután indultunk Tamás barátommal és a családjával, pár óra autózás után megérkeztünk Breitenfurt mellé egy kis szállodába. Szobáink elfoglalása után gyülekező, kürtösök, köszöntők, bemutatkozások, vacsora. Vacsora után elmondták a szabályokat és kihúztuk a csapák sorszámát. Tamásnak a hármas, nekem az ötös csapa jutott, majd poharazgatás, beszélgetés, takarodó.
Másnap reggel hétkor volt gyülekező és a reggeli. A versenyzőket beosztották a bírópárosukhoz és elindultunk a verseny színhelyére. Pár percet autóztunk a szépen karbantartott erdei utakon. A négyes számú induló volt előttem, még ő a kutyájával dolgozott, nekünk várakoznunk kellett egy kijelölt területen. Kicsit sétálgattunk és mivel sokára jöttek letelepedtem egy tuskóra, Stikli pedig aludt egyet. Igazából az esélytelenek nyugalmával vártam, hogy sorra kerüljünk. Tudtam, kiskutyám még nem gyógyult meg tökéletesen és nagyon fáradékony. Több mint egy óra múlva visszaérkezett az osztrák versenyző, a korona és a bírók. A kutyán és vezetőjén töret díszelgett, ezért gratuláltam nekik. Pihentek, ittak, beszélgettek kicsit a bíró urak, majd szólítottak, elvezettek a számunkra kisorsolt csapához.
A kezdés egyértelműen jelölve volt, nem kellett előkerestetni, elfektettem a kutyám és megnéztem a „rálövés” helyét. Jeleztem az indulásunkat és feloldottam Stiklit. Megszagolta a kis szőrős bőrdarabkát majd kis kör megtétele után elindult a nyomon. Magabiztosan, lendületesen haladtunk, jelezve a sebágyakat és a vércseppeket, a töréseket kis kontrol körrel szépen kidolgozta. Egy egészséges vad fekvését is megmutatta, pár métert le is tért a csapáról, de korrigálta magát és visszaállt a nyomra. Jó ütemű, pontos munkával jutottunk el a nyom végére kihelyezett friss disznóbőrig, kicsit játszottunk vele, de nem nagy kedve volt Stiklikének.
Kürt, töret, gratulációk, a főbíró értékelte munkánk és közölte, hogy maximális pontszámmal tizenöt perc alatt sikerült teljesítenünk a feladatot, ami azt jelenti, hogy pontszám azonosság esetén az idő fog dönteni. Készítettek pár fotót rólunk és indultunk vissza az autókhoz, majd a szállodába.
Ebéd, gyülekező, kürtösök, köszöntések, eredményhirdetés. Tamás hetedik helyen végzett, mi a hibátlan, tizenöt perces teljesítményünkkel az első helyet értük el.

Sajnálom, hogy nem láthattam a többiek munkáját, mert remek kutyavezetőkkel és gyönyörű tacskókopókkal versenyezhettünk.






 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 31. - 18:28:20 írta Voldi » Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #148 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 17:15:02 »

Gratulálok mindkettőtöknek!  Igen Emelem Emelem Emelem  Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #149 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 07:54:37 »

Gratulálok Nektek!  Igen

Betegség után nem teljesen felépülve elért eredményért még nagyobb  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: