Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104858 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #120 Dátum: 2014. Február 04. - 13:53:57 »

Üdv Mindenkinek!

Ígérem, hamarosan hozok fotókat, bár bevallom, nem vagyok nagy fotós, és az esetek többségében elfelejtek fényképet készíteni. Vállat von


Azt a zabálnivaló dögöt, hát micsoda angyalka feje van!!!  Persze gratulálok a sikeres munkához és majd fog menni hiba nélkül is ha már lesz rutinja.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2014. Február 04. - 14:18:45 »


A comblövés gondolom a csontot is törte vagy behatolt a testbe is mert egyébként nem 1-2 kilométer lett volna a munka a hajsza meg nem 10 méter . 
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #122 Dátum: 2014. Február 04. - 18:58:19 »


Most csak gyorsan beszámolok a legfrissebb (ma reggeli) utánkeresésünk





Szervusz Zalai!

Gratulálok a sikeres munkához!
Mutatós a tacsmutod. Mosolyog
Lehet valamit tudni a kutyád származásáról?

Üdv. Snoopy
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 04. - 19:01:51 írta Voldemort » Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #123 Dátum: 2014. Február 05. - 15:35:24 »

Köszönöm/Köszönjük a dícséreteket!

Ránézésre angyali kutya, valójában egy 4 lábon járó ördög. Azt szokták mondani, hogy ahol egynél több kutya van, és legalább az egyik jagd, ott bunyó lesz. Na ez hatványozottan igaz az én Stellámra, pedig nem is jagd.

Ránézésre olyan kis aranyoska:

http://kepfeltoltes.hu/view/140205/vegyes_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amikor hazavittük, le se lehetett vakarni a német vizsláról. Még jó, hogy az öregúr már akkor is rém türelmes volt.

http://kepfeltoltes.hu/view/140205/vegyes_034_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De most... Inkább nem részletezem.

Ő egyébként Bókaházáról származik. Ott él egy vadásztársunk, akinek van 4 alpesi tacskókopója. Az anyja egy Dzsina nevű papír nélküli szuka, az apjára kövezzetek meg, de nem emlékszem. Annyi rémlik, hogy valahova a Bakonyba valósi.
Hogy tacskókopóm is lett, az csak annak köszönhető, hogy amikor Zalában kezdtem vadászni, itt találkoztam ezzel a fajtával, első látásra beleszerettem, és mikor felhívott ez a vadásztársunk, hogy lesz egy alom, kell-e kutya, azonnal igent mondtam. Főleg úgy, hogy mivel szukát szerettem volna, a szukák közül én lehettem az első választó. Persze, hogy a második alomnézéskor kiszúrtam azt a kutyát, amelyik később  folyton elcsavargott, nekiment a többieknek, meg úgy általában, egy égedelem rossz kölyök volt. 3 vagy 4 hónaposan már megvolt az első macskaáldozata. Kinyírta a feleségem kedvenc fehér cicáját. Csak úgy játékból...

Stefi, a hajsza nem azért volt 10 méter, mert nem tudott menni, hanem mert nem engedtem tovább. Amúgy a 30.06-os lövedék (amivel ifjú vadásztársunk s.ggbe lőtte a neki háttal álló süldőt) a medencecsontjában állt meg.

HSanyi, időnként szoktam neki mesterséges csapát csinálni. Végigcsinálja, de csak úgy tessék-lássék. A csapa végére tett szarvasfej, szarvasláb, ilyenek, baromira nem érdeklik. Ilyenkor csak néz rám értetlenül, hogy "A többi része hova a fenébe tűnt?". Sajnos nincs időm eleget foglalkozni vele, ezzel tisztában vagyok. Mindenesetre ha összejön, azért egy VAV-val megpróbálkozunk idén, legkésőbb jövőre.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2014. Február 06. - 07:56:22 »

csak néz rám értetlenül, hogy "A többi része hova a fenébe tűnt?".

 Röhög Röhög Röhög         Tipikus !

Ha csak húslövés lett volna szerintem messzebb megy és hamarabb fölkel ! Habár disznónál minden lehet .  Fejvakarás


Sajnos nincs időm eleget foglalkozni vele, ezzel tisztában vagyok. Mindenesetre ha összejön, azért egy VAV-val megpróbálkozunk idén, legkésőbb jövőre.

Azért erőltesd csak a munkát és ha mást nem a vaddisznós munkavizsgát csináld meg vele.                  Wave
Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #125 Dátum: 2014. Február 06. - 08:28:57 »

Ha csak húslövés lett volna szerintem messzebb megy és hamarabb fölkel ! Habár disznónál minden lehet .  Fejvakarás

Azért erőltesd csak a munkát és ha mást nem a vaddisznós munkavizsgát csináld meg vele.                  Wave

Felénk olyanok a terepadottságok, hogy még a hajtásban meglőtt disznó se megy minden esetben ki a világból. A lesről sebzettek többsége pedig 1-2 km-en belül elfekszik, akármilyen lövést kapott is. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Sebeztem anno úgy süldőt, hogy épp csak a hasa alját csípte meg a lövedék. Akkor még a magyar vizslámmal "jártunk" utánkeresni és ezt is megtaláltuk másnap reggel 1 km-en belül.

Vaddisznós VAV-ot nem szeretnék csinálni a kutyával. Eleinte (sajnos) elvittem egy-egy hajtásra is, utána 2 év munka kellett hozzá, hogy valamelyest lelassítsam a kutyát, addig az utánkeresés során csak lebegtem a vezeték végén. 2013-ban értünk el odáig, hogy ha elakadok mögötte, akkor a "várj" vezényszóra megáll a csapán, és rángatás nélkül megvárja amíg átverekszem magam az akadályon. Nyíltabb terepen a tempója még mindig olyan, hogy igencsak kell a tüdő a követéséhez. A másik, hogy eleinte többet keresett légszimattal, mint földre tett fejjel, még most is gyakran felveszi az orrát a földről, és légszimattal "körbenéz". Félek hogy egy disznós vizsga minden munkámat tönkretenné, amivel lelassítottam a kutyát, és rávettem, hogy a földön keresse a vad nyomát, ne a levegőben.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2014. Február 06. - 09:40:53 »

Felénk olyanok a terepadottságok, hogy még a hajtásban meglőtt disznó se megy minden esetben ki a világból. A lesről sebzettek többsége pedig 1-2 km-en belül elfekszik, akármilyen lövést kapott is. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Sebeztem anno úgy süldőt, hogy épp csak a hasa alját csípte meg a lövedék. Akkor még a magyar vizslámmal "jártunk" utánkeresni és ezt is megtaláltuk másnap reggel 1 km-en belül.

Vaddisznós VAV-ot nem szeretnék csinálni a kutyával. Eleinte (sajnos) elvittem egy-egy hajtásra is, utána 2 év munka kellett hozzá, hogy valamelyest lelassítsam a kutyát, addig az utánkeresés során csak lebegtem a vezeték végén. 2013-ban értünk el odáig, hogy ha elakadok mögötte, akkor a "várj" vezényszóra megáll a csapán, és rángatás nélkül megvárja amíg átverekszem magam az akadályon. Nyíltabb terepen a tempója még mindig olyan, hogy igencsak kell a tüdő a követéséhez. A másik, hogy eleinte többet keresett légszimattal, mint földre tett fejjel, még most is gyakran felveszi az orrát a földről, és légszimattal "körbenéz". Félek hogy egy disznós vizsga minden munkámat tönkretenné, amivel lelassítottam a kutyát, és rávettem, hogy a földön keresse a vad nyomát, ne a levegőben.

Persze nem jó keverni a hajtást az utánkereséssel én se viszem a tacskómat hajtásra de azt az egy vizsgát kb 10 perc kibírjátok és mégis csak lesz munkavizsgája. Ha a vércsapa vizsgát is tudja akkor nyilván azt kell megcsinálni.               Emelem
Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #127 Dátum: 2014. Február 06. - 10:09:25 »

Persze nem jó keverni a hajtást az utánkereséssel én se viszem a tacskómat hajtásra de azt az egy vizsgát kb 10 perc kibírjátok és mégis csak lesz munkavizsgája. Ha a vércsapa vizsgát is tudja akkor nyilván azt kell megcsinálni.               Emelem

15-én megyünk a Vas Megyei Kamara szervezésében egy felkészítő nemistudommire. A fővadászunk szólt, hogy ő megy a kutyájával, menjünk el mi is, és ott kapunk tanácsokat mit kell még megtanulnunk a vércsapa vizsgára. Ha túl nagy falatnak tűnik nekünk, akkor elmegyünk az általad javasolt VAV-ra, ha teljesíthetőnek tűnnek a feltételek, akkor nekiállunk bőszen gyakorolni. Magától a csapázás részétől nem félek, csak az egyebek...
Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #128 Dátum: 2014. Február 06. - 10:19:41 »

Elnézést, pontosítok:

Az utánkereső VAV ha jól tudom 7 bírálati szempontot tartalmaz. Na ebből nekünk a láb melletti követés, és az elfektetés területén vannak erős hiányosságaink... Fejvakarás
No meg azt nem tudom, hogy a vad erőteljes tépése hibának számít-e. Soha nem kezdi ki, meg se kísérli még zsigerelt vadnál se, viszont néha olyan erőteljesen nekiesik, hogy egy-egy szőrcsomót kitép belőle. Illetve ha valaki odamegy a vadhoz mielőtt odébb elfektetem (szigorúan kikötve), annak jó, ha van egy jó erős csizmája, vagy legalább balesetbiztosítása...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2014. Február 06. - 11:36:54 »

Elnézést, pontosítok:

Az utánkereső VAV ha jól tudom 7 bírálati szempontot tartalmaz. Na ebből nekünk a láb melletti követés, és az elfektetés területén vannak erős hiányosságaink... Fejvakarás
No meg azt nem tudom, hogy a vad erőteljes tépése hibának számít-e. Soha nem kezdi ki, meg se kísérli még zsigerelt vadnál se, viszont néha olyan erőteljesen nekiesik, hogy egy-egy szőrcsomót kitép belőle. Illetve ha valaki odamegy a vadhoz mielőtt odébb elfektetem (szigorúan kikötve), annak jó, ha van egy jó erős csizmája, vagy legalább balesetbiztosítása...

 Röhög Röhög Röhög

Csak van valami tacskó  vér a tacskókopóban. Na ezekkel a dolgokkal nem foglalkoztam és nem is tudom hogy lett volna e eredménye.
Mivel vezetéken dolgozunk nem érdekel hogy megtépi a vad szőrét - néha nagyobb a szőrcsomó mint a disznó. Ez a jutalma Ő ezért keresi meg.  Láb melletti követést,hátrabukfencet , kétlábonjárást nem tudnak produkálni viszont elég sikeresen megkeresik a vadat. Ha a kan tacskó van velem akkor kell egy plusz ember a segítéshez mert ha nem veszem a hónom alá akkor megpróbálja felfalni a segítőkész vadásztársakat.  Ördög              Emelem
Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #130 Dátum: 2014. Február 06. - 12:11:40 »

...kétlábonjárást nem tudnak produkálni ...

Az enyém ezt speciel tudja.  Vigyorog

http://kepfeltoltes.hu/view/140206/vegyes_027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #131 Dátum: 2014. Február 08. - 11:52:48 »

Elnézést, pontosítok:

Az utánkereső VAV ha jól tudom 7 bírálati szempontot tartalmaz. Na ebből nekünk a láb melletti követés, és az elfektetés területén vannak erős hiányosságaink... Fejvakarás
No meg azt nem tudom, hogy a vad erőteljes tépése hibának számít-e. Soha nem kezdi ki, meg se kísérli még zsigerelt vadnál se, viszont néha olyan erőteljesen nekiesik, hogy egy-egy szőrcsomót kitép belőle. Illetve ha valaki odamegy a vadhoz mielőtt odébb elfektetem (szigorúan kikötve), annak jó, ha van egy jó erős csizmája, vagy legalább balesetbiztosítása...




Szervusz Zalai!

 Nem egy ördögtől való dolog a vércsapa Vav, pár hónapos gyakorlással sikeres vizsgát lehet tenni.
A fegyelmi gyakorlatok, sem nehezek. Az elfektetésnél lehet rögzíteni a kutyát, csak nem szabad hangoskodnia és pórázt rágni.
Kis felkészítés és gyakorlás után a magyar agaraim is sikeres vércsapa VAV-ot tettek, pedig aztán tőlük igen távol áll a szimat munka, számukra a csapázás volt a nehezebb feladat.
A vaddal való viselkednél nem számít hibának, ha megtépi, kikezdeni és ennie nem szabad.
Az agaram rázta a felpöckölt dámbőrt. Vigyorog

Üdv. Snoopy Emelem


Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #132 Dátum: 2014. Február 13. - 18:16:11 »

MEGHÍVÓ

Örömmel értesítem Önt, hogy 2013. december 17-én jogerős végzéssel bejegyzésre került 62623 nyilvántartási számon a Magyar Tacskókopó Klub.
A Klub szeretné tagságát bővíteni, szabályzatait határozatba foglalni, éves közgyűlését megtartani. Erre az alkalomra szeretném tisztelettel meghívni a SEFAG ZRt. Aliréti vadászházába 2014. március 8-án 10 órai kezdettel.
A Klub nyilvántartásának vezetéséhez, a későbbi elismert ebtenyésztő szervezeti bejegyzéshez okvetlen szükségünk van az Ön tulajdonában lévő Alpesi Tacskókopó származási lapjára, eredményeinek igazoló dokumentumaira. Amennyiben nem dokumentált kutyája eredete, de VAV vizsgával rendelkezik, egyéb eredményei vannak, így kérjük ezeket hozza magával. Természetesen szeretettel látunk minden leendő Tacskókopó tulajdonost is, aki későbbiekben tervezi ennek a fajtának tartását.
Szeretnénk, ha ezen a napon áttekintő képet nyerhetnénk a magyarországi Alpesi Tacskókopó állományról, ezért kérem, hogy az Önnél lévő tacskókopóját okvetlen hozza magával!
A Klubülést egy ebéddel zárjuk, amit a vadászház üzemeltetője biztosít részünkre 2000,-Ft összegért. Ez tartalmaz egy pörköltet és egy üdítőt. 
Az Aliréti vadászházról és megközelítésről az alábbi helyen tudhat meg többet:
•   http://www.sefaghunting.com/vadaszhaz/4/aliret-vadaszhaz
•   (GPS-Hungary) Kelet:18° 2'20.64"; Észak:46°49'11.72"
Kérem, hogy a férőhely és étkezés megszervezése végett 2014. március 5-éig a tacskokopo@gmail.com e-mail címre részvételi szándékát visszajelezni szíveskedjen.

Pölöskei Balázs
  MTKK elnök
Veszprémvarsány, 2014. február 12.

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Mazurák
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #133 Dátum: 2014. Július 14. - 16:46:16 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Végre hazahozhattam!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #134 Dátum: 2014. Július 20. - 21:12:17 »

Szia .csak gyarapodik ez a kis közösség is .
egy kicsit írhatnál róla többet.
honan ,hová,kitől ? stb kan vagy szuka ? papiros ?
Üdv:HSanyi


Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: