Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104577 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #105 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 14:28:20 »

Szia, Dzsi!

Jól tudod, igen vettem egy kis szukát, nagy huncut, és a lányom nagy kedvence.

Kaktusz Úr!  Emelem

Sikeres vadászélményeket Vele, valamint jó vérvonalat a további terveidhez!  Tacsi Tacsi Tacsi Tacsi Tacsi Tacsi Tacsi
Naplózva
siptercsanad
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Kerületvezető vadász és erdész


« Új üzenet #106 Dátum: 2013. Május 31. - 07:52:34 »

Üdv a Vadásznak !

A közeljövőben kapok egy 3 évestacskókopó kant, amit utánkeresésre szeretnék használni. Tanácsokat szeretnék kérni, ezzel kapcsolatban,hogy mire figyeljek,hogyan tanítsam, stb.

Előre is köszönöm !

Vadászüdvözlettel : Csanád
Naplózva

Csanád
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #107 Dátum: 2013. Május 31. - 15:37:33 »

Szervusz Csanád.
Nagyon jó hír ez nekem mint tacskokópoért rajongonak. Elöször jó lenne tudni róla egy két dolgot ,honnan származi,eddig foglalkoztak e  vele?
Miért kapod mert megunták,hely hiány vagy a legrosszabb alkalmatlan a vadászatra ? Tudom hogy csunya dolgokat kérdezek de ezek fontos kritériumai a vadászkutyának. Aztán barátkozzatok össze először és szokja meg az újhelyét aztán lehet kezdeni az alapoknál.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2013. Május 31. - 15:49:10 »

Szervusz Csanád.
Nagyon jó hír ez nekem mint tacskokópoért rajongonak. Elöször jó lenne tudni róla egy két dolgot ,honnan származi,eddig foglalkoztak e  vele?
Miért kapod mert megunták,hely hiány vagy a legrosszabb alkalmatlan a vadászatra ? Tudom hogy csunya dolgokat kérdezek de ezek fontos kritériumai a vadászkutyának. Aztán barátkozzatok össze először és szokja meg az újhelyét aztán lehet kezdeni az alapoknál.

Üdv:HSanyi


Jó kérdések ! A hivatásos vadászunk már két vérebet kapott - olyan is VOLT mind a kettő .  Rííí  ........................... Vadász
Naplózva
siptercsanad
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Kerületvezető vadász és erdész


« Új üzenet #109 Dátum: 2013. Június 03. - 09:01:07 »

Üdv !

Az egyik ismerősömtől kapom meg,mert ő felszámolja a kutyaállományát. Egy 3 éves kanról van szó,amit eddig főleg disznóhajtásra használtak,meg egy pár alkalommal utánkeresésére is.Egyenlőre ennyit tudok róla,a többi majd nálam derül ki. Én főleg utánkeresésre szeretném használni. Bízom benne,hogy nem fogok ráfaragni.

Csanád
Naplózva

Csanád
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #110 Dátum: 2013. Június 03. - 12:41:54 »

Szervusz Csanád!
Te itthonról írsz vagy Szlovákiából?
Ott rontják el a tacskókopót amikor vegyes használatra használják. A hajtásnál és az utánkeresésnél két  kutya kell. A hajtásnál egy "pörgős" fogós,  nyomhangos kutya kell ami szemre hajt, míg az utáskeresésnél először egy nyugodt, megfontolt, aprólékos kutya, ami később a hajszánál fogós és kitartó. A hajtásnál általában több kutya dolgozik együtt, míg a keresésnél ketten vagytok a csapat. Szóval  én úgy gondolom, hogy - ha elhozod - az alapoknál kell kezdeni a dolgot. Fegyelmi gyakorlatok, helyben maradás, a csapázásnál meg le kell lassítani majd a kutyát, és türelem, gyakorlás, szeretetet stb .
Várom a képet róla.
Üdv: H.Sanyi

« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 03. - 16:15:07 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #111 Dátum: 2014. Január 30. - 15:02:19 »

Üdvözlet Minden Tacskókopósnak!

Új vagyok a fórumon, véletlenül tévedtem ide, csak a tacskókopós téma vett rá, hogy regisztráljak. Remélem nem halott teljesen ez a téma.

Bár régi a kérdés, azt gyorsan hozzáfűzném, hogy bár a tacskókopót univerzális kutyának tekintem, szerintem se szerencsés keverni a hajtást és az utánkeresést, főleg nem a tanulási fázisban. Rutinos kutyának talán már nem okoz gondot a kettő megkülönböztetése.
Gyorsan hozzáteszem, nem vagyok szagértő a témában, mert bár 4 éves a tacskókopóm, mintegy 20 természetes csapán vagyunk csak túl vele. Viszont a vadásztársaságunknál kedvelt, és elismert hajtókutyák a tacskókopók, és volt alkalmam összehasonlítani a hajtókutyák munkáját a sajátoméval. Ég és föld.
Az idén a társaságunknál szerencsés helyzetbe kerültem, ugyanis a terelővadászatokon nem vett részt vérebvezető, így "ha ló nincs jó a szamár is" alapon minket bíztak meg e nemes feladattal. A  2 darab 3 napos terelővadászaton 4 sikeres utánkeresésünk volt, és egy olyan, amit 3,5 km után a vadászatvezető utasítására félbehagytunk. A legrövidebb kb 500 m-es (comblövött gímborjú), a leghosszabb 4 km, 16 órás nyomon (csánklövött gímtehén). Remélem ezzel a teljesítménnyel végre sikerült kivívnom némi elismerést ennek a nálunk utánkereső kutyaként még nem igazán elismert fajtának.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #112 Dátum: 2014. Január 30. - 15:43:03 »

Üdvözlet Minden Tacskókopósnak!

Új vagyok a fórumon, véletlenül tévedtem ide, csak a tacskókopós téma vett rá, hogy regisztráljak.


Remélem ezzel a teljesítménnyel végre sikerült kivívnom némi elismerést ennek a nálunk utánkereső kutyaként még nem igazán elismert fajtának.

Üdv a fórumon!
Néhány érdekesebb keresést megírhatnál részletesebben! Bizonyára vagyunk néhányan itt, akiket érdekel.
Engem mindenképp!

Gratulálok a sikeres keresésekhez!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #113 Dátum: 2014. Január 31. - 13:59:01 »

Üdv a fórumon!
Néhány érdekesebb keresést megírhatnál részletesebben! Bizonyára vagyunk néhányan itt, akiket érdekel.
Engem mindenképp!

Gratulálok a sikeres keresésekhez!

Köszönöm/Köszönjük!

Nehéz lenne választani, ugyanis nekem minden utánkeresés érdekes, izgalmas, és semmivel össze nem hasonlítható élmény.
Ebből az 5 utóbbi keresésből több is érdekesnek nevezhető.
A comblövött borjú keresésére induláskor (még a megnevezett lőállást se értük el) jött velünk szembe a vadszedő brigád. Mondták, hogy azt hitték megvan a vad, ezért elindultak a megjelölt fa irányába hárman, de 150 m után rájöttek a bakira, visszafordultak. Mondom semmi gond, a kutya úgyis a vad nyomát fogja követni, nem az emberekét. Hittem én... Ugyanis csak miután végig csapáztunk egy 44-es gumicsizma nyomot, utána jöttem rá, hogy a vadszedők gumicsizmája olyan szag-dömpinget hagyott maga után, hogy kutya legyen a talpán, amelyik nem azt követi... Szerencsére a meglőtt vad olyan vérnyomot hagyott maga után, amit könnyű volt felvetetni a kutyával, miután a gumicsizma gazdája visszafordult. Innentől eseménytelen volt, egy gödörben találtunk rá, amiből 3 lábon nem tudott kijönni.

A csánklövött gímtehén keresésének napnyugta előtt negyed órával álltunk neki. (azt az információt kaptuk ugyanis, hogy nagyon "beteg" a vad, mivel egy mezőszéli kis facsoport szélén el is feküdt, és előtte egy kisebb kant kellett megkeresnünk a nádasban) Sajnos nem a rálövés helyére vezettek minket, hanem ide, az elfekvéshez. A kutyát a nyomra téve azonnal felvette azt, jelzett két lőjelet, majd némi bizonytalankodás után a kocsihoz vezetett minket. Hú, de szégyelltem maga, hogy haza akar menni a kutyám a keresés helyett. Visszavittem 100 m-re, és újraindítottam. Eredmény: ugyanez. Közben ránk sötétedett, hazaindultunk. Másnap hajnalban kimentünk, ismételten felvettük a nyomot. És 5 perc múlva bocsánatot kellett kérjek a kutyától. Kiderült ugyanis az, hogy előző este sikeresen pont ráálltunk a sebzett vad csapájára a kocsival... No comment. Innentől kezdve az egyetlen nehézséget az jelentette, hogy egy villanypásztorral keresztül-kasul kerített mezőn cikk-cakkozott át a sebzett tehén. Mivel a kutya túl jól ismeri a villanypásztort, az "átkelések" nem voltak zökkenőmentesek. Főleg, hogy leszállt a köd, mi pedig ott álltunk egy soksok hektáros mező közepén, és kb 50 m-t láttunk előre. A végét szabadon kereséssel kellett megoldanunk, ugyanis egy erdőfoltba beérve a sebzett vad olyan karikákat írt le egy dagonya körül, hogy az ötödik kör után már szédültem, és a kutya is kezdett bizonytalankodni. Lecsatoltam inkább, és figyeltem, ahogy táguló köröket leírva keres. A dagonyától nem túl messze meg is találta a sebágyban fekvő vadat, amit felugrasztott, majd egy max 100 m-es félkörív megtétele után állóra csaholt.

A másik két utánkeresés nem volt ilyen eseménydús, a koca esetében az egyetlen érdekesség az volt, hogy bár keresztülvágott tökön-babon, (értsd: olyan kökényen, és egyéb vadrejtő sűrűkön, hogy négykézláb alig tudtam elmenni a kutya után) végül egy összedőlt pincét választott búvóhelyül.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2014. Január 31. - 14:20:27 »

Legyen még sok sikeres munkátok és írj nekünk gyakran!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #115 Dátum: 2014. Január 31. - 14:21:57 »



Nehéz lenne választani, ugyanis nekem minden utánkeresés érdekes, izgalmas, és semmivel össze nem hasonlítható élmény.

[/quote]

Ha vannak fotóid szívesen megnéznénk.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #116 Dátum: 2014. Január 31. - 15:11:55 »

Írjál csak nyugottan  Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #117 Dátum: 2014. Január 31. - 16:24:31 »

Szervusz Zalai.

Írjál csak nyugodtan jó olvasni a munkákat.A legjobb ha othonon is írsz naplót a munkákról késöbb ez segithet egy egy megoldatlan keresésnél.
Szívesen látnék képeket a kutyádról (papirós vagy sem kitől származik stb).
Látni fogod majd,hogy nincs két egyforma keresés és a rutinnak tünő feladotok is végződhetnek meglepetéssel.
Fiatal kutyával kezdő vezetőként még jobban benne van az emberben a bizónyitási vágy, ezért ovlak az esti kereséstől,nehéz kontrolálni a kutyát és nagy a baleset veszély is föleg disznónál.
A csapatunkban is van két tacskókopo az egyikük vezetője Snoopy szokkot itt írogatni a fórumon is .,érdemes vele felvenni a kapcsolatott biztós tud egy két használható tippet adni neked.
Ez az pár sikeres munka után érdemes még egy jó pár csapát huzni a kutyának vagy csapacipővel fektetni ,hadd vésödjenek be az emlékek és ne csak ösztönösen,hanem tudatosan keresse a sebzett vadat.
Várjuk a további írásaid.
üdv:HSanyi
Naplózva
Zalai
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #118 Dátum: 2014. Február 04. - 12:28:57 »

Üdv Mindenkinek!

Ígérem, hamarosan hozok fotókat, bár bevallom, nem vagyok nagy fotós, és az esetek többségében elfelejtek fényképet készíteni. Vállat von

Most csak gyorsan beszámolok a legfrissebb (ma reggeli) utánkeresésünkről:

Tegnap este hat körül egy fiatal vadásztársunk felhívott, hogy kb. 60 m-ről szabad kézből rálőtt egy süldőre, ami a lövés után felágaskodott, (ez később érdekes lesz!) majd kivált a többiektől. Kb 150 m-en át követte a jól látható vérnyomot, a sűrűbb részbe már nem ment utána.
Reggel 7 kor jött értünk, 10 perc múlva már kint voltunk a rálövés helyén. bő vér jelezte merre ment a sebzett vad. 1 és negyed órán át mentünk a csapán, a végén már csak 10-20 méterenként jelezte egy-egy pici vércsepp, hogy jó irányba megyünk. A kutya 3 helyen tévesztett nyomot, ebből 2-szer saját maga korrigált. Egy esetben viszont nekem kellett megkeresnem a kivezető csapát egy olyan helyről, ahol egy konda feküdt el. 8 friss fekvésnyomot találtunk, és olyan disznószag volt, hogy csípte a szemem. Persze teljesen fel volt forgatva a terület. Tudom, egy versenyen/vizsgán ez nem mentség, a kutyának a sebzettet kell követnie bármi keresztezi is, de sajnos a kutyám még rutintalan ahhoz, hogy minden ilyen helyzetet csont nélkül megoldjon.
Lényeg a lényeg: innen 5 perc keresgélés/körözés után rossz nyomon akart kimenni a kutya, szerencsére hamar kiszúrtam. Visszamentünk, újabb 5 perc közös keresgélés után rátaláltunk a sebzett csapájára. Innentől mintha zsinóron húzták volna a kutyát. Végül egy fiatal akácosban találtuk meg, a negyedik sebágyában feküdt, közelre bevárt minket. A hajsza rövid volt, ahogy kiugrott a disznó a szeder alól, 10 m-en belül megadtam neki a kegyelemlövést. A rálövés helyétől légvonalban 950 m-t mentünk, gyakorlatban a terepen ez kb 1,5-2 km lehetett.

Zsigereléskor derült ki, hogy jobb hátsó comblövést kapott.  Ennek fényében érdekes, hogy az elejét vágta fel rálövéskor. (már ha hihetek a fiatal vadászunknak)
Sajnos nem jövök rá, hogy lehet képet feltölteni, pedig a súgót is nézegettem...
Az alábbi linken el lehet érni a képet:

http://kepfeltoltes.hu/view/140204/IMG_20140204_083551_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2014. Február 04. - 13:41:24 »



Most csak gyorsan beszámolok a legfrissebb (ma reggeli) utánkeresésünkről:


 Igen     Szép a kutya !  Ebben a hóban jól lehet kontrolálni a munkájukat . Várjuk a további beszámolókat.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: