Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78640 alkalommal)
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #90 Dátum: 2013. április 05. - 19:57:59 »

Egy idézet, döntsétek el, mennyire valós:

"Ha egy vadásztársaságnál tag akar valaki lenni, ott a beugró - amit kilépéskor visszaszolgáltatnak - általában egymillió forint, de ez társaságonként változó, 250 ezer és másfél millió is lehet."

-amit kilépéskor visszaszolgáltatnak-  Röhög
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #91 Dátum: 2013. április 05. - 20:15:43 »

Mit vártok Péter Annától? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #92 Dátum: 2013. április 05. - 20:22:28 »

Mit vártok Péter Annától? Fejvakarás
Amit Péter Gábortól?? Ördög Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #93 Dátum: 2013. április 05. - 21:03:26 »

Mit vártok Péter Annától? Fejvakarás
Az a baj, hogy lehet tényleg komolyan gondolja, hogy a húsért vadásszon valaki. Sajnos a hölgy véleménye sokkal nyomatékosabb időnként, mint a tudása, aminél csak az empátiája tud kevesebb lenni.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #94 Dátum: 2013. április 05. - 21:30:19 »

Az a baj, hogy lehet tényleg komolyan gondolja, hogy a húsért vadásszon valaki. Sajnos a hölgy véleménye sokkal nyomatékosabb időnként, mint a tudása, aminél csak az empátiája tud kevesebb lenni.

És tényleg van olyan, aki a húsért vadászik. Van aki trófeáért és van olyan, aki az "élményért", nem vagyunk egyformák. És ezzel nincs is gond, a lényeg az az, hogy hogyan.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #95 Dátum: 2013. április 06. - 16:00:44 »

Hmmmm!  Én mind a háromért! Emelem
Sőt! A Barátokért, a társaságért, az egyedüllétért, a nyugalomért, az adrenalinért, és még száz dolog miatt! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #96 Dátum: 2013. április 06. - 16:06:41 »

És tényleg van olyan, aki a húsért vadászik. Van aki trófeáért és van olyan, aki az "élményért", nem vagyunk egyformák. És ezzel nincs is gond, a lényeg az az, hogy hogyan.  Kacsint
Itt én a húsvadászatot a húshorgászattal analóg módon értettem, amikor valaki azért horgászik, mert úgy olcsó halhoz juthat. Elnézést, ha ez félreérthető volt. Szerintem ha valaki azért vadászik, mert úgy olcsó a hús, akkor nagy baj van. Én is szeretem a vadhúst, és megeszem a halat is amit megfogok, de nem ez a célja a dolognak, nem lehet ez a célja a dolognak, mert akkor a hogyan is eléggé csúnya irányba fog elmozdulni. Ez (nekem) csak a hab a tortán.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #97 Dátum: 2013. április 06. - 16:36:16 »

Hmmmm!  Én mind a háromért! Emelem
Sőt! A Barátokért, a társaságért, az egyedüllétért, a nyugalomért, az adrenalinért, és még száz dolog miatt! Mosolyog

Van több lehetőség is, de nem akartam nagyon elaprózni. Ráadásul az élménybe sok minden belefér.  Ördög
 
 
Itt én a húsvadászatot a húshorgászattal analóg módon értettem, amikor valaki azért horgászik, mert úgy olcsó halhoz juthat. Elnézést, ha ez félreérthető volt. Szerintem ha valaki azért vadászik, mert úgy olcsó a hús, akkor nagy baj van. Én is szeretem a vadhúst, és megeszem a halat is amit megfogok, de nem ez a célja a dolognak, nem lehet ez a célja a dolognak, mert akkor a hogyan is eléggé csúnya irányba fog elmozdulni. Ez (nekem) csak a hab a tortán.

Pedig hidd el, hogy van aki azért.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #98 Dátum: 2013. április 06. - 18:40:30 »

Van több lehetőség is, de nem akartam nagyon elaprózni. Ráadásul az élménybe sok minden belefér.  Ördög
 
 
Pedig hidd el, hogy van aki azért.
Elhinni elhiszem, követendőnek nem tartom.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #99 Dátum: 2013. április 07. - 18:25:42 »

Van több lehetőség is, de nem akartam nagyon elaprózni. Ráadásul az élménybe sok minden belefér.  Ördög
 
 
Pedig hidd el, hogy van aki azért.


Ezt soha nem értetem!  Én amennyit a horgászatra és a vadászatra költök, abból  annyi húst, halat vehetnék, hogy az egész rokonságot elláthatnám vele.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #100 Dátum: 2013. április 07. - 19:01:33 »

Elhinni elhiszem, követendőnek nem tartom.

Szerinted miert lett a vadaszat "kitalalva" ?
Igen, a vadaszok elsosorba a husert vadasztak nagyon reg ota, es meg mindig igy teszik pl. az egesz E. Amerikaba, semmi problema ezzal szerintem sot a meglatasom szerint igy van rendjen. Az elmeny az vele jaro, de csak maga az elmeny, trofea miatt nem olok.
Elejted a vadat, hazaviszed, feldolgozod elfogyasztod ...ennyi....mindegy hogy mekkora a trofeaja az toled fugg hogy olyat akarsz-e ejteni vagy olyanra vadaszni....de a vadaszat lenyegen nem valtoztat.
A vad vagy a vadhus eladasa szigoruan tiltott es sulyosan buntetendo. 10kg el lehet ajandekozni, de penz nem johet a keretbe. En sem lonek vadat azert, hogy leadjam valami idegennek aki tovabb eladja mit tudom en kinek. Az mar nem vadaszat hanem uzlet. En nem szivesen lovok meg vadat mit nem tudok elfogyasztani.
Egyszeruen hangzik....lehet.....de a vadaszat is egyszeru dolog, semmi komplikalt benne (vagy nem szabadna legyen)
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #101 Dátum: 2013. április 07. - 19:23:28 »

En sem lonek vadat azert, hogy leadjam valami idegennek aki tovabb eladja mit tudom en kinek. Az mar nem vadaszat hanem uzlet. En nem szivesen lovok meg vadat mit nem tudok elfogyasztani.

Itt egy kicsit más a helyzet. Egy vadásztársaságnak rengeteg kiadása van, amit részben a vadhús eladásból egyenlítenek ki. A magyar vadász is szívesen megeszi a vadat. 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #102 Dátum: 2013. április 07. - 19:29:29 »

Szerinted miert lett a vadaszat "kitalalva" ?
Igen, a vadaszok elsosorba a husert vadasztak nagyon reg ota, es meg mindig igy teszik pl. az egesz E. Amerikaba, semmi problema ezzal szerintem sot a meglatasom szerint igy van rendjen. Az elmeny az vele jaro, de csak maga az elmeny, trofea miatt nem olok.
Elejted a vadat, hazaviszed, feldolgozod elfogyasztod ...ennyi....mindegy hogy mekkora a trofeaja az toled fugg hogy olyat akarsz-e ejteni vagy olyanra vadaszni....de a vadaszat lenyegen nem valtoztat.
A vad vagy a vadhus eladasa szigoruan tiltott es sulyosan buntetendo. 10kg el lehet ajandekozni, de penz nem johet a keretbe. En sem lonek vadat azert, hogy leadjam valami idegennek aki tovabb eladja mit tudom en kinek. Az mar nem vadaszat hanem uzlet. En nem szivesen lovok meg vadat mit nem tudok elfogyasztani.
Egyszeruen hangzik....lehet.....de a vadaszat is egyszeru dolog, semmi komplikalt benne (vagy nem szabadna legyen)
 
Emellett persze azért járják az amerikai vadászok is a világot, trófeáért vagy csak élményért, nem a húsért.
És ha nálunk minden holdban csak egy disznót lősz, az már bőven sok megenni a családnak de mégse mondja senki, hogy le kéne állni mert besokallsz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #103 Dátum: 2013. április 07. - 19:45:12 »

Emellett persze azért járják az amerikai vadászok is a világot, trófeáért vagy csak élményért, nem a húsért.
És ha nálunk minden holdban csak egy disznót lősz, az már bőven sok megenni a családnak de mégse mondja senki, hogy le kéne állni mert besokallsz.

Jarhatjak a vilagot ha tehetik az lehet teljesen egyeni celu persze. Amit en probaltam ecsetelni az az, hogy az E. amerikai vadasz struktura felallitasa nem a vad eladasarol, vagy penzkeltesro szol. Azert vadaszunk hogy vadaszhassunk es a vadat elfogyasszuk.
Ha en egy evbe 60 nagyvadat (nem vaddisznot) lonek, eddig mar parittyaval vadasznek. Disznot (nyulat) itt is lohetnek akarmennyit ingyenesen de senki nem teszi mert nem kell a husuk.   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #104 Dátum: 2013. április 07. - 19:48:06 »

Jarhatjak a vilagot ha tehetik az lehet teljesen egyeni celu persze. Amit en probaltam ecsetelni az az, hogy az E. amerikai vadasz struktura felallitasa nem a vad eladasarol, vagy penzkeltesro szol. Azert vadaszunk hogy vadaszhassunk es a vadat elfogyasszuk.
Ha en egy evbe 60 nagyvadat (nem vaddisznot) lonek, eddig mar parittyaval vadasznek. Disznot (nyulat) itt is lohetnek akarmennyit ingyenesen de senki nem teszi mert nem kell a husuk.  

Más világ, más törvények. Itt 3000 hektáronként kell egy vadőrt alkalmazni. Annak a bére és a járulékok nem kevés. A gazdáknak meg kell fizetni a vad által okozott kárt , stb.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 07. - 20:00:42 írta Németh Lajos » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: