Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78648 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #75 Dátum: 2013. Február 04. - 19:54:22 »

És az összetett gyomornak melyik részét használják fel?
Bevallom férfiasan, a szarvasmarhánál sem tudom,  a húsos pultnál szoktam találkozni először a fehér törülközővel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #76 Dátum: 2013. Február 04. - 20:40:49 »

És az összetett gyomornak melyik részét használják fel?
Bevallom férfiasan, a szarvasmarhánál sem tudom,  a húsos pultnál szoktam találkozni először a fehér törülközővel.

Szerintem a százrétűt. Talán:
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #77 Dátum: 2013. Február 04. - 20:50:00 »

Úgy tudom az oltógyomor a klasszikus pacal (frotírtörölköző) alapja. De hallottam már a százrétűből készültről is, de az nem bolyhos.

Nekem nagy kedvencem, de originálisan még sosem jutottam hozzá, nem is tisztítottam. Ahogy Zsoltiék írták, eléggé sárkányos lehet. Egyenlőre hasonló élménynek a disznóvágáskori húrolás marad...

Pacalból maradok a mélyfagyasztott, előfőzöttnél. Mondjuk, ha valaki megkínál az általa tisztított alapanyaggal, elfogadom... Nyihi
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #78 Dátum: 2013. Február 04. - 22:24:22 »

Mihály barátom a pacalt anno ecetes vízben mosta a keverőtárcsás mosógépben. Állítólag 48 óra alatt sokszori vízcserével szép tiszta lesz.

Tényleg ecetes vízben áztatta!

Én soha nem bontottam még ki egyetlen kérődző gyomrát sem, de ha jól emlékszem három féle marhapacalt ettem eddig. Az egyik az a frottír törölköző, a másik az ami kevésbé lyukacsos, és a harmadik amelyikben olyan hosszú rojtok vannak. (ez utóbbit már nagyon régen nem láttam a piacon sem) 

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #79 Dátum: 2013. Február 05. - 07:40:56 »

Az előző hozzászólások egy szarvas-körmös pacalt ihletnek,vaddisznó pofahússal tuningolva. Nyálcsorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #80 Dátum: 2013. Március 08. - 18:25:01 »

Szorosan nem vág ide, de hogyan lehet az őz húst különösen a combokat megtisztítani attól a finom nyálkás hártyától? Egy jó éles késsel próbáltam, szépen el is vágtam, de lehúzni már nem lehetett.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #81 Dátum: 2013. Március 08. - 19:15:13 »

A késsel szépen le lehet fejteni  Kacsint  Kb. úgy kell csinálni mint amikor nyúzáskor a bőr elválását késsel segíted.
Remélem tudtam valamennyit segíteni.
Naplózva
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #82 Dátum: 2013. Március 10. - 08:24:09 »

Köszönöm! Úgy is próbáltam, de valahogy nem volt az igazi. Azért nagy nehezen lekapirgáltam, de a 2 kg-os combbal kb 30 percet bíbelődtem. Még gyakorolnom kell. De a lényeg, hogy pácolt comb sütve nagyon finom lett
Naplózva
vadmotoros
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #83 Dátum: 2013. Március 10. - 10:55:34 »

Szorosan nem vág ide, de hogyan lehet az őz húst különösen a combokat megtisztítani attól a finom nyálkás hártyától? Egy jó éles késsel próbáltam, szépen el is vágtam, de lehúzni már nem lehetett.

Gézlappal, nagyobb méretűvel kell letépni.Szépen ráragad a gézre a nyálkás bőr egy komplett őz olyan 10 perc max!
Persze gyakorolni kell! Emelem
Naplózva
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #84 Dátum: 2013. Március 10. - 14:30:09 »

Gézlappal, nagyobb méretűvel kell letépni.Szépen ráragad a gézre a nyálkás bőr egy komplett őz olyan 10 perc max!
Persze gyakorolni kell! Emelem
Köszi! Igen Legközelebb kipróbálom!
Naplózva
vadmotoros
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #85 Dátum: 2013. Március 10. - 18:31:27 »

Én műtős hasi törlőt használok, persze újat! Vigyorog
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #86 Dátum: 2013. Március 12. - 11:51:16 »

http://www.vmvk.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=212:vadhus&catid=6:egyeb-erdekessegek&Itemid=19
Naplózva

Üdv:Kapszli
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #87 Dátum: 2013. Március 12. - 12:59:05 »

 Emelem ! Érdekes ha egy év alatt 60%-t esett az átvételi ár, akkor talán a piaci árat is kellene / vagy legalábbis illene / ennyivel csökkenteni . De mint tudjuk nálunk nem is merik a kereskedelmet csak az "árulást"  Stoel Röhög 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #88 Dátum: 2013. április 05. - 18:41:29 »

http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20130403-miert-draga-a-vadhus-magyarorszagon.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #89 Dátum: 2013. április 05. - 19:19:12 »


Egy idézet, döntsétek el, mennyire valós:

"Ha egy vadásztársaságnál tag akar valaki lenni, ott a beugró - amit kilépéskor visszaszolgáltatnak - általában egymillió forint, de ez társaságonként változó, 250 ezer és másfél millió is lehet."
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: